Nuotr.: Reuters-Scanpix
Nuotr. Reuters-Scanpix

Jonui Valančiūnui Dalaso „Mavericks“ (11-9) nebeleido taip siautėti, kaip pastarosiose rungtynėse, o tai buvo raktas į pergalę Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA).

Rezultatyvūs perdavimai 14

Dalaso klubas išvykoje 139:107 (41:23, 26:23, 35:29, 37:32) nepasigailėjo Naujojo Orleano „Pelicans“ (6-18).

JV šeimininkams per 25 minutes pelnė 6 taškus (1/4 dvit., 0/4 trit., 4/4 baud.), atkovojo 5 kamuolius ir 2 sykius suklydo.

Svečiai dominuoti rungtynėse pradėjo nuo pirmųjų minučių ir kėlinį laimėjo 41:23. Po šio nokdauno „Pelicans“ atsitiesti taip ir nesugebėjo bei patyrė sutriuškinimą savo aikštėje.

„Mavs“ įspūdingai atakavo krepšį ir pagerino daugiau nei 38 metus gyvavusį klubo tikslumą rekordą. Teksaso ekipa pataikė 57 metimus iš 83 ir krepšį atakavo rekordiniu 68,7 proc. tikslumu.

Taip pat „Mavericks“ pagerino klubo dvitaškių tikslumo rekordą – 39 iš 49 (79,6 proc.). Tai yra trečias geriausias NBA rezultatas nuo tada, kuomet buvo pradėtas skaičiuoti atakos laikas.

Visą Dalaso klubo puolimo mechanizmą užkūrė Luka Dončičius, kuris dar pirmajame kėlinyje pataikė 7 metimus iš 8.

Slovėnas iš viso per 27 minutes pelnė 28 taškus (9/11 dvit., 2/5 trit., 4/4 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 14 rezultatyvių perdavimų, tačiau suklydo 8 kartus.

„Luka buvo fenomenalus šįvakar, – sakė 20 taškų ir 10 atkovotų kamuolių surinkęs Kristaps Porzingis. – Jis pats pradėjo nuostabiai rungtynes, o po to skirstė kamuolius. Mūsų energija buvo tinkama nuo pirmųjų minučių, nes kamuolys judėjo. Tai buvo grandininė reakcija, pradedant nuo Lukos.“

Šeimininkams Brandonas Ingramas per 30 minučių pelnė 29 taškus (8/12 dvit., 3/5 trit., 4/4 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei suklydo 2 sykius.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 29 (8/12 dvit., 3/5 trit.), Devonte Grahamas 13 (3/7 trit., 6 rez. perd.), Nickeilas Alexanderis-Walkeris 12 (2/8 trit., 4 rez. perd.), Kira Lewisas 11 (4/4 dvit.), Garrettas Temple'as ir Jose Alvarado po 7.

„Mavericks“: Luka Dončičius 28 (9/11 dvit., 2/5 trit., 14 rez. perd., 8 kld.), Kristaps Porzingis 20 (8/9 dvit., 1/6 trit., 10 atk. kam., 2 blok.), Jalenas Brunsonas 17 (4/5 dvit., 3/4 trit.), Timas Hardaway 16 (4/7 trit.), Trey Burke'as 9, Sterlingas Brownas (2/3 trit., 5 atk. kam.) ir Bobanas Marjanovičius (4/5 dvit.) po 8, Dwightas Powellas 7.