Nuotr.: AFP - Scanpix
Nuotr. AFP - Scanpix

Domantas Sabonis buvo per plauką nuo antrojo trigubo dublio šį sezoną, o jo vedama Indianos „Pacers“ (9-6) grįžo į pergalių kelią Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA).

18
31
11
9

Namuose žaidusi „Pacers“ per pratęsimą 120:118 (37:28, 25:32, 26:27, 20:21, 12:10) palaužė Orlando „Magic“ (7-9) krepšininkų pasipriešinimą.

Sabonis nugalėtojams per 45 minutes pelnė 18 taškų (6/8 dvit., 1/5 trit., 3/4 baud.), atkovojo 11 ir perėmė 5 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir suklydo 3 sykius. 5 perimti kamuoliai yra naujas lietuvio asmeninis rekordas NBA.

45 sužaistos minutės taip pat yra naujas krepšininko rekordas NBA.

Aukštaūgis iš Lietuvos taip pat buvo svarbiausias „Pacers“ žmogus ketvirtojo kėlinio pabaigoje – Sabonis likus 10 sekundžių dvitaškiu išlygino rezultatą (108:108), o lemiamoje varžovų atakoje perėmė netikslų Aarono Gordono perdavimą.

Pratęsime „Magic“ greitai atitrūko (115:110), tačiau Sabonio ir Jeremy Lambo dvitaškiai sumažino atsilikimą iki minimumo – 114:115.

Dar sykį Sabonis savo komandą priartino prie varžovų likus 35 sekundėms (117:118), o lemiamą dūrį „Magic“ po netaiklaus Evano Fournier metimo sudavė Malcolmas Brogdonas, smeigęs tritaškį – 120:118.

Svečiai turėjo pusketvirtos sekundės išsigelbėjimui, tačiau tritaškį metęs Fournier vėl buvo netikslus.

„Mėgstu atakuoti lemiamu metu. Mano komandos draugai ir treneriai pasitiki manimi tokiais momentais, o aš pasitikiu savimi. Aš mačiau rungtynių laikrodį ir išmečiau savo metimą“, – po dvikovos kalbėjo rungtynių herojumi tapęs Brogdonas.

Pergalingą metimą pataikęs gynėjas su 23 taškais (6/13 dvit., 2/5 trit., 5/5 baud.) buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose. Brogdonas per 37 minutes dar spėjo atlikti 6 rezultatyvius perdavimus ir suklysti 4 kartus.

Laimėdamas Indianos klubas nutraukė dviejų pralaimėjimų seriją, o „Magic“ tai buvo septintoji nesėkmė per pastarąsias aštuonerias rungtynes.

„Pacers“: Malcolmas Brogdonas 23 (6/13 dvit.), Mylesas Turneris (9 atk. kam.) ir Jeremy Lambas po 22, Domantas Sabonis 18 (6/8 dvit., 11 atk. kam., 9 rez. perd., 5 per. kam.), Dougas McDermottas 13.

„Magic“: Evanas Fournier 26 (6/12 baud., 9 rez. perd.), Nikola Vučevičius 24 (10/29 met., 12 atk. kam.), Aaronas Gordonas 17 (9 atk. kam., 9 rez. perd.), Dwayne'as Baconas 16, Terrence'as Rossas 12.