„Žalgiris“ 29-ą rungtynių minutę turėjo dešimties taškų persvarą, likus 5 minutėms iki mačo pabaigos išlaikė 6 taškų pranašumą, bet Elie Okobo per lemiamą ketvirtį surinko 13 taškų ir „Monaco“ 84:82 įveikė Kauno „Žalgirį“.

Nuotr.: zalgiris.lt

Ilgą laiką rungtynių kontrolę savo rankose laikęs Kauno „Žalgiris“ (8-8) galiausiai 2022 metus baigė nesėkme Monake.

Žalgiriečiai sustabdė Mike'ą Jamesą, bet iššvaistė dviženklę persvarą ir po nesėkmingos lemiamos atakos 82:84 (26:17, 23:25, 15:18, 18:24) nusileido „Monaco“ (11-5).

Iki mačo pabaigos likus 16 sekundžių Elie Okobo pataikė vieną baudą iš dviejų ir „Monaco“ suteikė 2 taškų persvarą (84:82) bei kauniečiams paliko šansą išsigelbėti.

Kamuolys ilgą laiką buvo Edgaro Ulanovo rankose, o vėliau kapitonas jį perdavė po krepšiu kirtusiam Tomui Dimšai. Sudėtingoje situacijoje atsidūręs Dimša perdavė kamuolį Rolandui Šmitui, bet jo tritaškis ne tik buvo netaiklus, bet ir atliktas po rungtynių laiko.

Taip nutrūko „Žalgirio“ dviejų pergalių serija Eurolygoje.

„Liūdnas pralaimėjimas. Manau, kad švelniai pasakius paleidome pergalę iš savo rankų, – po nesėkmės sakė Kazys Maksvytis. – Didžiąją rungtynių dalį kontroliavome padėtį. Kažkiek pasikeitė reikalai ketvirtajame kėlinyje, abi komandos buvo vertos pergalės, bet laimėjo viena ir gaila, kad ji yra ne mūsų.“

Sužaidus 29 minutes, iki trečiojo kėlinio pabaigos likus 1 minutei, „Žalgiris“ dar turėjo dviženklę persvarą – 64:54. Visgi kėlinį dviem tritaškiais užbaigė sezono rungtynes žaidęs Yakuba Ouattara.

Iki mačo pabaigos likus 5 minutėms „Žalgiris“ po Edgaro Ulanovo baudų metimų turėjo 6 taškų persvarą (72:66). Tada Ouattara pelnė dvitaškį, užsikūręs Elie Okobo pelnė keturis taškus iš eilės, Ouattara pridėjo dar du taškus ir „Monaco“ jau pirmavo – 74:72.

„Monaco“ įgijo keturių taškų persvarą, bet prasidėjus paskutinei minutei Dimša smeigė tritaškį ir „Žalgirio“ deficitą nukirpo iki minimalaus – 79:80.

Likus 34 sekundėms Okobo smeigė tritaškį (83:79), bet likus 20 sekundžių Ulanovas atsakė trimis baudų metimais (82:83).

Galiausiai Okobo įmetė tik vieną baudą, bet kauniečiai atsakymo nepateikė.

„Žalgiris“ per pirmus tris kėlinius suklydo 7 kartus, o per ketvirtąjį – 6. Ulanovas po rungtynių teigė, kad labiausiai komanda kentėjo būtent dėl klaidų.

„Darėme per daug klaidų puolime, o gynyboje – pražangų, ypač antroje pusėje, – aiškino Ulanovas. – Skaudžiausia buvo padarytos klaidos, kalbėjome, kad po pertraukos jie suaktyvins gynybą, neleis lengvai priimti kamuolio. Mes gavome pražangas puolime, prametėme iš po krepšio ir šiek tiek pabyrėjome, o gynyboje darėme daug nereikalingų pražangų, Okobo gale sumetė daug baudos metimų.“

Monako komandai Elie Okobo per 30 minučių pelnė 22 taškus (3/6 dvit., 2/5 trit., 10/11 baudų), atkovojo 4 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus bei surinko 35 naudingumo balus.

Per paskutinį kėlinį Okobo pelnė 13 iš 22 savo taškų.

Žalgiriečiai gerokai pristabdė Mike'ą Jamesą, kuris po dviejų kėlinių turėjo 2 taškus, o trečiajame ketvirtyje greitai užsidirbo ketvirtąją pražangą ir iki lemiamų minučių sėdėjo ant suolo.

Jamesas iš viso per 24 minutes pelnė 2 taškus (0/3 dvit., 0/4 trit., 2/2 baudų), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, bet dukart suklydo, prasižengė keturis sykius ir surinko minus 3 naudingumo balus.

Kauno ekipos gretose išsiskyrė Keenanas Evansas, kurio sąskaitoje per 34 minutes buvo 17 taškų (1/2 dvit., 3/6 trit., 6/8 baudų), 4 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai bei 24 naudingumo balai.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ dukart turėjo rekordinę 13 taškų persvarą (32:19, 35:22).

„Monaco“: Elie Okobo 22 (2/5 trit., 10/11 baud., 9 rez. perd., 4 per. kam., 35 naud.), Alpha Diallo (5/6 baud.) ir Yakuba Ouattara (4/4 dvit., 2/3 trit.) po 14, Jaronas Blossomgame'as 8 (6 atk. kam.), Donatas Motiejūnas (6 atk. kam.) ir Donta Hallas po 7.

„Žalgiris“: Rolands Šmits 18 (3/3 trit., 5/5 baud., 5 atk. kam.), Keenanas Evansas 17 (3/6 trit., 6/8 baud., 5 rez. perd.), Edgaras Ulanovas 12 (2/7 dvit., 8/8 baud.), Laurynas Birutis 10 (4/7 dvit., 7 atk. kam.), Tomas Dimša 8 (2/3 trit.).