Nuotr.: Bucket Summer League
Nuotr. Bucket Summer League

Nesenstantis Mindaugas Lukauskis sumušė dar vieną Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) rekordą, o jo atstovaujama Alytaus „Dzūkija“ (1-0) sezoną atidarė pergalingai.

Ramūno Cvirkos auklėtiniai namuose 75:66 (18:22, 21:17, 13:11, 23:16) nugalėjo „Šiaulių-7bet“ (0-1) krepšininkus.

Iki rungtynių pabaigos likus 7 minutėms rezultatas buvo lygus (55:55), tačiau dzūkai spurtavo 15:4, o likus 3 minutėms Joshas Newkirkas tritaškiu padidino alytiškių pranašumą iki dviženklio (70:59).

Per likusį laiką šiauliečiai nesugebėjo sugrįžti ir pergale džiaugėsi šeimininkai.

Šis mačas buvo ypatingas Lukauskiui, kuris šiandien tapo vyriausiu žaidėju LKL istorijoje.

Iki šiol šis titulas priklausė Algimantui Paviloniui, kuris 1996 m. žaidė LKL rungtynes, būdamas 42 metų, 3 mėnesių ir 15 dienų amžiaus. Įdomu, jog rekordą jis užfiksavo taip pat Alytaus komandoje.

Lukauskiui gegužės 19 d. sukako 42-eji, tad rugsėjo 19-ąją įžengęs į aikštę būdamas 42 metų ir 4 mėnesių, veteranas aplenkė Pavilonį.

Lukauskiui tai bus dar vienas rekordas į jau turimą kolekciją. Jis taip pat yra pirmas pagal pelnytus taškus (5656 taškai), sužaistas rungtynes (667), minutes (beveik 15,3 tūkst. min.), perimtus kamuolius (1051) bei yra daugiausiai rezultatyvių perdavimų (1350) atlikęs krepšininkas.

Istorinėse rungtynėse Lukauskis per 31 minutę surinko 9 taškus (1/2 dvit., 2/4 trit., 1/1 baud.), 8 atkovotus kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 5 kamuolius ir du sykius suklydo.

„Dzūkiją“ į pergalę vedė Newkirkas, sukratęs 23 taškus (3/5 trit.), atkovojęs 1 kamuolį, atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus ir 4 sykius suklydęs.

Šiauliečių neišgelbėjo rezultatyvus Jonathano Elmore'o pasirodymas. Legionierius per 32 minutes surinko 21 tašką (2/7 trit.) ir 6 rezultatyvius perdavimus.

Alytiškiai vertėsi be traumuoto Artūro Jomanto.

„Dzūkija“: Joshua Newkirkas 23 (4 rez. perd.), Dylanas Frye 13, Justas Furmanavičius 11, Mindaugas Lukauskis 9 (8 atk. kam., 5 per. kam.), Adamas Lapeta 6 (11 atk. kam., 3 blk.).

„Šiauliai“: Jonas Elmore‘as 21 (6 rez. perd.), Martynas Varnas 12, Eimantas Stankevičius (6 atk. kam.) ir Isaiah Armwoodas (5 atk. kam.) po 9.