Nuotr.: Rokas Lukoševičius

Septintąją pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) iškovojo Panevėžio „Lietkabelis“ (7-2).

Nenado Čanako auklėtiniai namuose 78:59 (18:19, 20:10, 21:19, 18:12) sutriuškino Vilniaus „Ryto“ (7-5) krepšininkus.

Su šia pergale panevėžiečiai pergalėmis pasivijo sostinės krepšininkus ir turnyrinėje lentelėje pakilo į antrąją vietą.

Rungtynėse prieš „Lietkabelį“ akį rėžė vilniečių baudų pataikymas. „Rytas“ nuo baudų žymos realizavo vos 50 procentų metimų (6/12).

Sostinės ekipos gretose debiutavo Ryanas Boatrightas. Gynėjas per 12 minučių pelnė 4 taškus (2/3 dvit., 0/1 dvit.), atliko 3 rezultatyvius, prarado 2 kamuolius bei surinko 1 naudingumo balą.

Antrajame kėlinyje Donaldo Kairio auklėtiniai įjungė aukštesnę pavarą, spurtavo 7:0 ir po 12 taškų per pirmąją pusę pelniusio Maurice‘o Ndouro baudų metimų „Rytas“ nutolo per 7 taškus. Panevėžiečiai pasiduoti neketino, ketvirčio pabaigoje atsakė įspūdingu spurtu 18:0 ir po Gyčio Masiulio dvitaškio paskutinėmis sekundėmis turėjo dviženklę persvarą (39:28).

Po ilgosios pertraukos Čanako auklėtiniai sustoti neketino. Vytenis Lipkevičius smeigė 2 tritaškius paeiliui, Margiris Normantas taip pat pridėjo tolimą metimą ir „Lietkabelis“ įgijo 18 taškų persvarą (48:30). Netrukus svečiai atsakė spurtu 6:0 ir po Boatrighto dvitaškio sumažino skirtumą iki 11 taškų (45:56).

Iki rungtynių pabaigos likus 5 minutėms, Ndouras dvitaškiu priartino „Rytą“ iki vienženklio skirtumo (57:66), tačiau šeimininkai atsakė atkarpa 8:0 ir likus 2 minutėms po Džordže Gagičiaus dvitaškio atstatė 17 taškų pranašumą (72:57), kurio vilniečiai panaikinti nesugebėjo.

Naudingiausiai „Lietkabelio“ gretose rungtyniavo Masiulis, kuris per 28 minutes pelnė 19 taškų (6/7 dvit., 1/3 trit., 4/5 baud.), atkovojo 6 bei perėmė 3 kamuolius ir surinko 27 naudingumo balus.

Vilniečių nuo pralaimėjimo neišgelbėjo galingai rungtyniaves Ndouras. Senegalietis per 32 minutes pelnė 25 taškus (11/13 dvit., 0/1 trit., 3/3 baud.), atkovojo 8 bei prarado 3 kamuolius ir surinko 27 naudingumo balus.

„Lietkabelis“: Gytis Masiulis (6/7 dvit., 6 atk. kam.) ir Džordže Gagičius (8/10 dvit., 6 atk. kam.) po 19, Vytenis Lipkevičius 14 (4/7 trit., 5 atk. kam.), Margiris Normantas 9, Paulius Valinskas 8 (0/8 trit.).

„Rytas“: Maurice'as Ndouras 25 (11/13 dvit., 8 atk. kam.), Martynas Echodas 12 (9 atk. kam.), Lukas Uleckas ir Augustas Marčiulionis (4 kl.) po 6, Ryanas Boatrightas 4.