Vasilije Micičius Nuotr.: zalgiris.lt/R.Kazlauskas
Kevin Pangos Nuotr.: zalgiris.lt/R.Kazlauskas
Artūras Milaknis Nuotr.: zalgiris.lt/R.Kazlauskas
  • „Žalgiris“ svečiuose 85:83 įveikė „Unicaja“
  • Kauniečiams pergalingą metimą pratęsime įmetė Ulanovas
  • Vienu metu „Žalgiris“ turėjo 20 taškų persvarą
  • „Žalgiris“ svečiuose iškovojo trečiąją pergalę per 5 mačus

20 taškų pranašumą iššvaistęs Kauno „Žalgiris“ (4-3) Malagoje triumfavo po stebuklingo Edgaro Ulanovo šūvio aidint pratęsimo sirenai.

Foto galerija

„Žalgiris“ lemiamai atakai turėjo tik 1,9 sekundės, tačiau jų pakako, kad Ulanovas pataikytų iš vidutinio nuotolio ir išplėštų pergalę 85:83 (21:17, 20:17, 18:14, 13:24, 13:11) mače su vietos „Unicaja“ (3-4) krepšininkais.

„Nieko nebuvo, pagavau ir mečiau, ką čia galvosi. Pirmas mano toks metimas, kada su sirena laimėjome. Labai džiaugiuosi, bet nežaidėme gerai, ir pats asmeniškai turėjau vienas iš blogiausių rungtynių, tai dvejopas jausmas, plius žaidžiame už dviejų dienų“, – komentavo 10 taškų pelnęs Ulanovas.

„Žalgiris“ į priekį šovė trečiajame kėlinyje. Jį kauniečiai pradėjo spurtu 15:2 ir susikrovė 20 taškų pranašumą (56:36). Per šią atkarpą du tritaškius įmetė 21 tašką pelnęs Kevinas Pangosas, po vieną pridėjo Artūras Milaknis ir Paulius Valinskas.

Malagos klubas ginklų nesudėjo. Jis spurtavo 10:0 ir perpus sumažino savo deficitą, o paskutinę ketvirtojo kėlinio minutę atsiliko tik 4 taškais. Tuomet naudingiausias susitikimo žaidėjas Jeffas Brooksas „Unicaja“ priartino iki 2 taškų, o Ray McCallumas išlygino rezultatą. Lemiamas Pangoso šūvis skriejo pro šalį ir komandos turėjo žaisti pratęsimą.

Pridėto laiko metu prasidėjus paskutinei minutei „Žalgiris“ turėjo 2 taškų persvarą (83:81), tačiau likus 1,9 sek. McCallumas antrąjį kartą svarbiausiu metu išlygino rezultatą.

Šarūnas Jasikevičius prieš dar vieną lemiamą ataką paprašė pertraukėlės. Vasilije Micičius iš užribio kamuolį pasiuntė Ulanovui, o šis jį priėmė būdamas vidutiniame nuotolyje. Puolėjas aidint sirenai pataikė per iškeltas oponento rankas ir išplėšė pergalę.

21
19
71%
5/7
5

„Norėčiau pasakyti, kad nubraižiau labai gerą derinį, bet. Nubraižiau derinį į visai kitą pusę“, – po mačo sakė „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius.

Lemiamomis mačo akimirkomis „Žalgiris“ žaidė be savo aukštaūgių Pauliaus Jankūno ir Antano Kavaliausko, kurie iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 7 minutėmis vienas po kito užsidirbo po 5-ąją pražangą. Priekinės linijos žaidėjų pražangos buvo viena iš priežasčių, kodėl Jasikevičius po mačo prakalbo apie teisėjų darbą.

„Turiu pasakyti, kad teisėjavimas buvo labai blogas. Tiek ketvirtajame kėlinyje, tiek ir pratęsime. Nežinau, gal man nereiktų nieko sakyti ir pažiūrėti video, gal aš neteisus. Pažiūrėjus video, galėsime kalbėti daugiau. Iš kitos pusės, kalbant su treneriais, žaidėjais, mums atrodė labai daug neaiškių švilpukų“, – kalbėjo Jasikevičius.

„Žalgiris“ šiame mače pataikė 68 proc. dvitaškių (25/37), 47 proc. tritaškių (9/19) ir 53 proc. baudų (8/15). Tuo metu „Unicaja“ įmetė 48 proc. dvitaškių (23/48), 22 proc. tritaškių (4/18) ir 74 proc. baudų (25/34).

„Žalgiris“ suklydo 23 kartus ir užfiksavo Eurolygos sezono antirekordą. Tuo metu 34 baudas metusi „Unicaja“ šį sezoną pagal šį rodiklį nusileido tik Atėnų „Panathinaikos“ klubui (37 baudos).

Šią savaitę „Žalgiriui“ Eurolyga dar nesibaigė – ketvirtadienį kauniečiai namuose priims Vitorijos „Baskonia“ krepšininkus, kurie šiandien 105:75 sutriuškino Madrido „Real“.

„Žalgiris“ Eurolygoje iškovojo trečiąją pergalę išvykoje, o pralaimėta buvo tik Maskvoje prieš CSKA ir „Chimki“.

„Unicaja“: Ray McCallumas 19 (7/19 dvit.), Jeffas Brooksas 16 (9/10 baudos, 11 atk. kam., 29 naud. bal.), Carlosas Suarezas 9 (3/3 dvit., 3/3 baudos), Draganas Milosavljevičius ir Jamesas Augustine’as po 8.

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas 21 (3/5 dvit., 5/7 trit., 5 rez. perd.), Artūras Milaknis 13, Aaronas White’as (6 atk. kam.) ir Edgaras Ulanovas (5/6 dvit.) po 10, Brandonas Daviesas 7.