Nuotr. BNS

Kauno „Žalgiris“ nutraukė Belgrado „Crvena Zvezda“ pergalių seriją Eurolygoje ir išvykoje 76:70 atsirevanšavo už nesėkmę pirmajame rate.

17
22
100%
6/6
4

Šeimininkų nuo pralaimėjimo neišgelbėjo ir 11 puolime atkovotų kamuolių, kai žalgiriečiai prie varžovų krepšio nusiėmė vos 4.

Kauniečius į priekį vedė puikią sportinę formą demonstruojantis Lukas Lekavičius – 17 taškų, 3 rezultatyvūs perdavimai, 6 išprovokuotos pražangos ir 22 naudingumo balai.

BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino žalgiriečių pasirodymą Belgrade.

Lukas Lekavičius – 10 balų
29 min., 17 tšk. (4/6 dvit., 1/2 trit., 6/6 baud.), 4 atk. kam., 3 rez. perd., 3 kld., 6 išpr. praž., 22 naud. balai.

Nuotr. BNS

Dar vienos labai solidžios Luko rungtynės. Įžaidėjas drąsiai ardė kietą varžovų gynybą bei iniciatyvos ėmėsi sunkiausiais rungtynių momentais, kurie truktelėdavo žalgiriečius į priekį. Lekavičius per pastarąsias ketverias rungtynes vidutiniškai renka po 17,3 taško ir 18,3 naudingumo balo, o būtent su gynėjo žaidimo pakilimu „Žalgiris“ grįžo į pergalingą kelią.

Jockas Landale'as – 7,5 balo
29 min., 9 tšk. (4/6 dvit., 0/3 trit., 1/3 baud.), 9 atk. kam., 4 rez. perd., 5 išpr. praž., 13 naud. balų.

Nuotr. BasketNews.lt/D. Lukšta

Nors kartais Landale'o ir Štimaco dvikovos baudos aikštelėje atrodydavo kaip berniuko, kovojančio prieš subrendusį vyrą, australas davė naudos kauniečiams. Jockas porą kartų sužaidė nugara, užsiimdavo geras pozicijas po krepšiu bei sugebėdavo laiku nusimesti kamuolį, o tai kompensavo jo pramestus laisvus tritaškius bei spragas gynyboje. Savoje aikštės pusėje Landale'as buvo apdovanotas įspūdingu Gisto dėjimu.

Zachas LeDay – 7 balai
20 min., 10 tšk. (5/7 dvit.), 5 atk. kam., 3 kld., 9 naud. balai.

Nuotr. BasketNews.lt/V.Mikaitis

LeDay varžovus baudė savo firminiu puskabliu ir neskaitant to tolimo dvitaškio pirmosiomis atakos sekundėmis, šį kartą neperskubėjo su metimais. Vis dėlto kartais amerikiečio sprendimai puolime yra sunkiai paaiškinami, kaip pavyzdys, mačo pabaigoje aukštaūgis neperdavė kamuolio kelias sekundes laisvam stovėjusiam Riversui ir vėliau prieš dvigubą gynybą sužingsniavo. Taip pat Zachas buvo įspūdingai sustabdytas Gisto, kai žalgirietis bandė krauti kamuolį iš viršaus.

Artūras Milaknis – 7 balai
19 min., 9 tšk. (0/1 dvit., 3/5 trit.), 1 per. kam., 9 naud. balai.

Nors Milas antroje mačo dalyje aikštėje daug laiko ir nepraleido, jo trys tritaškiai dvikovos pradžioje padėjo pamatus tolimesnei rungtynių eigai. „Žalgiris“ pirmosiomis minutėmis atrodė išmuštas varžovų kietos gynybos, bet snaiperio trys tolimi metimai paeiliui išjudino komandos puolimą ir suteikė pasitikėjimo karštoje „Štark“ arenoje. Galėjo įkristi ir ketvirtas, bet jis nenoriai išsisuko iš krepšio.

K.C. Riversas – 6,5 balo
19 min., 8 tšk. (1/3 dvit., 2/4 trit.), 1 per. kam., 5 naud. balai.

Tik pasirodęs aikštėje Riversas gražiai, žaisdamas veidu į krepšį, pelnė taškus prasiveržęs, o vėliau pataikė ir du sudėtingus tritaškius – vieną po driblingo, kitą išlindus po stagerio. Vėliau porą kartų amerikietis nesėkmingai bandė žaisti nugara į krepšį bei nepataikė laisvų tritaškių, tačiau, žiūrint į bendrą vaizdą, K.C. sužaidė solidžias rungtynes prieš savo buvusią komandą.

Edgaras Ulanovas – 6 balai
22 min., 7 tšk. (1/4 dvit., 1/2 trit., 2/4 baud.), 3 atk. kam., 5 išpr. praž., 7 naud. balai.

Daugiausia pataiko: Marius Grigonis

Pirmoji mačo dalis Edgarui buvo tragiška ir jis po pirmųjų 20 minučių savo sąskaitoje turėjo -3 naudingumo balus. Vis dėlto po pertraukos kaunietis tapo „Žalgirio“ x faktoriumi ir jo žaidimas nugara į krepšį tapo vienu iš gerai funkcionuojančiu svečių ginklu puolime.

Nigelas Hayesas – 6 balai
23 min., 5 tšk. (1/1 dvit., 1/1 trit.), 1 atk. kam., 5 naud. balai.

Hayesas gynyboje puikiai prižiūrėjo varžovų gynėją Punterį, tačiau puolime tris kėlinius buvo beveik nepastebimas. Vis dėlto savąjį žodį amerikietis tarė lemiamo ketvirčio pradžioje, kai pelnė 5 taškus paeiliui ir stipriai truktelėjo „Žalgirį“ į priekį. Būtent tokios Nigelo atkarpos yra labai svarbios kauniečiams, ieškant papildomų rezervų puolime.

Thomasas Walkupas – 5 balai
17 min., 8 tšk. (3/7 dvit., 2/2 baud.), 3 rez. perd., 1 kld., 5 naud. balai.

Tai, kad Walkupo Belgrade laukia sunkus gyvenimas, parodė jau pirmosios minutės, kai amerikietis buvo spaudžiamas su kamuoliu, o „Žalgirio“ puolimas – paralyžiuotas. Vėliau Thomasui antrojo ketvirčio pabaigoje pavyko blykstelėti ir pelnyti 4 taškus paeiliui, tačiau gynėjui dvikovoje buvo sunku žaisti sau įprastą žaidimą prieš kietą varžovų gynybą.

Paulius Jankūnas – 4 balai
15 min., 0 tšk. (0/2 trit.), 3 atk. kam., 0 naud. balų.

Nors Jankūnas Belgrade taškų ir nepelnė, vakaras jam ir visai Lietuvai tapo įsimintinu. Kapitonas atkovojo 3 kamuolius ir tapo visų laikų lyderiu Eurolygoje pagal šį žaidimo komponentą. Dabar Eurolygos legenda yra atkovojęs 1783 kamuolius ir Pauliui belieka palinkėti sveikatos, kad šis skaičius toliau sėkmingai augtų.

Martinas Gebenas – 3 balai
7 min., 3 tšk. (1/1 dvit., 1/1 baud.), 1 atk. kam., 2 kld., 3 naud. balai.

Dvikovą Gebenas pradėjo starto penkete, tačiau gynyboje nieko negalėjo pasiūlyti nei Kuzmičiui, nei Štimacui. Puolime krepšininkui taip pat trūko koncentracijos, kur Martinas padarė dvi klaidas ir jei ne pelnytas dvitaškis su pražanga, mačas lietuviui būtų absoliučiai nepavykęs.