Nuotr.: Sputnik – Scanpix
Nuotr. Sputnik – Scanpix

Rimas Kurtinaitis ir Maskvos srities „Chimki“ triumfuoja. Vieningosios lygos (VTB) pusfinalio ketvirtajame susitikime lietuvio auklėtiniai namuose po dramatiškos kovos 92:91 (23:27, 21:22, 23:18, 25:24) įveikė Kazanės UNIKS ir seriją laimėjo 3-1.

Daugiausia pelno: Jordan Mickey

Ši pergalė ne tik, kad padovanojo Kurtinaičio auklėtiniams bilietą į lygos finalą, bet ir garantavo vietą kito sezono Eurolygoje.

Finalo serijoje „Chimki“ susikaus su titulą ginančiais Maskvos CSKA krepšininkais.

Dvikovą šeimininkai pradėjo vangiai ir šeštąją minutę turėjo 14 taškų deficitą – 5:19.

Vis dėlto po patirto šalto dušo mačo pradžioje Kurtinaičio kariauna sugrįžo į rungtynes ir po trijų kėlinių rezultatas jau buvo lygus – 67:67.

Mačo likimas sprendėsi paskutinėmis minutėmis, kur sėkmė lydėjo „Chimki“ krepšininkus. Prieš prasidedant paskutinei minutei, Jordanas Mickey realizavo vieną baudos metimą (88:85), o kitoje atakoje Andrejus Zubkovas įkrovė kamuolį iš viršaus ir atitolino šeimininkus – 90:85.

Likus 18 sekundžių iki mačo pabaigos, UNIKS amerikietis Trentonas Lockettas smeigė tritaškį (88:90), tačiau Janis Timma realizavo abu baudos metimus ir įtvirtino „Chimki“ pergalę (92:88). Jamaro Smitho pataikytas tolimas metimas paskutinę sekundę dvikovos baigties nepakeitė – 91:92.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidęs Aleksejus Švedas per 33 minutes pelnė 25 taškus (3/6 dvit., 4/15 trit., 7/11 baud.), atliko 9 rezultatyvius perdavimus bei suklydo 6 sykius.

Kazanės ekipos nuo nesėkmės neišgelbėjo 27 taškus pelnęs (9/13 dvit., 9/11 baud.) Raymaras Morganas.

„Chimki“: Aleksejus Švedas 25 (4/15 trit., 7/11 baud., 9 rez. perd., 6 kld.), Janis Timma 24 (4/6 trit., 8/8 baud.), Jordanas Mickey 13, Stefanas Markovičius 11.

UNIKS: Raymaras Morganas 27 (9/13 dvit., 9/11 baud.), Jamaras Smithas 19 (5/8 trit., 7/11 baud., 5 rez. perd.), Trentonas Lockettas 15.