Nuotr.: Rodolfo Molina/Euroleague Basketball via Getty Images
Nuotr. Rodolfo Molina/Euroleague Basketball via Getty Images

„Barcelona“ (15-2) ketvirtajame kėlinyje turėjo triuškinantį deficitą, tačiau pademonstravo įspūdingą klasę, Rokas Jokubaitis rungtynių pabaigoje puolime sužaidė lyg veteranas ir katalonai triumfavo reto grožio trileryje.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai namuose per pratęsimą 111:109 (27:28, 10:18, 20:28, 37:20, 17:15) palaužė Kazanės UNIKS (10-7) krepšininkus bei pratęsė pergalių seriją iki devynių.

Likus 9,5 minutės iki rungtynių pabaigos komandas skyrė 20 taškų (77:57), tačiau savų sirgalių palaikoma „Barca“ surengė įspūdingą spurtą 27:11 ir po Nicolaso Laprovittolos dvitaškio likus 2 minutėms kvėpavo varžovams į nugaras (84:88).

Likus 55 sekundėms Laprovittola baudų metimais dar labiau apkarpė deficitą (88:90). Kitoje aikštelės pusėje tuo pačiu atsakė Johnas Brownas (92:88), tačiau netrukus Kyle'as Kuričius smeigė tritaškį iš UNIKS pranašumo liko vos vienas taškas (91:92).

Likus 25 sekundėms Lorenzo Brownas realizavo abi baudas (91:94), tačiau netrukus pražangą tritaškio metu išprovokavęs Mirotičius šaltakraujiškai įmetė visus tris baudų metimus (94:94), L. Browno lemiamas metimas nebuvo tikslus ir viskas persikėlė į pratęsimą.

Likus 2 minutėms iki pridėto laiko pabaigos Kuričius sumetė baudas ir išvedė „Barcą“ į priekį (105:104). Darbo gynyboje ėmęsis Rokas Jokubaitis sėkmingai uždengė tris paeiliui varžovų metimus, tačiau ketvirtojo nepavyko – Isaiah Canaanas pelnė dvitaškį (106:105).

Kitoje aikštelės pusėje Sertačas Šanli išlygino rezultatą, pataikydamas pirmąją baudą (106:106), prametė antrąją, Rolands Šmits atkovojo kamuolį, o Jokubaitis dvitaškiu, likus 15 sekundžių, išvedė katalonus į priekį (108:106).

Netrukus tas pats Jokubaitis prasižengė prieš tritaškį metantį Canaaną, kuris prametė pirmąsias dvi baudas, bet įmetė trečiąją (107:108). Pražanga sustabdytas Jokubaitis šaltakraujiškai sumetė abi baudas ir likus 13 sekundžių nutolino šeimininkus per 3 taškus (110:107).

Likus 6 sekundėms Lorenzo Brownas vėl sumažino skirtumą baudomis (109:110), Kuričiaus ranka sykį sudrebėjo ir UNIKS atsivėrė šansas (111:109), tačiau L. Browno tritaškis su sirena skriejo pro šalį.

Lemiamus taškus pelnęs Jokubaitis per 29 minutes surinko 15 taškų (4/6 dvit., 1/2 trit., 4/4 baud.), po perimtą bei atkovotą kamuolį, 2 rezultatyvius perdavimus, 5 asmenines pražangas, 4 klaidas ir 11 naudingumo balų.

„Tokio sugrįžimo tikrai nemačiau trečiajame kėlinyje, – po rungtynių pripažino Šaras. – Tiesiog stengėmės kažkaip užsikabinti už rungtynių ir įnešti šiek tiek abejonių į varžovų galvas. Laimei, kažkas įvyko.

Trečiojo pabaigoje ir ketvirtajame kėlinyje buvome geresni, o rungtynes laimėjome puolimu. Tai nebuvo gražus vaizdas. Kuomet turi didžiulį deficitą namie, tikslas yra įvaryti varžovams bent mažytę abejonę. Ketvirtojo kėlinio viduryje pamatėme galimybę ir ją pasiėmėme.“

Nesulaikomai katalonų gretose rungtyniavo Mirotičiaus ir Kuričiaus duetas.

Miro per 32 minutes pelnė 28 taškus (3/6 dvit., 3/7 trit., 13/13 baud.), atkovojo 3 bei perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, sykį suklydo, 5 kartus pažeidė taisykles, išprovokavo 7 pražangas ir surinko 26 naudingumo balus.

„Ačiū dievui, – aukščiausiajam po pergalės dėkojo Mirotičius. – Jaučiuosi puikiai. Tai buvo įspūdinga pergalė, labai sunki. Visas rungtynes atsilikome, bet pabaigoje pademonstravome įspūdingą gynybą. Mūsų žiūrovai mums labai padėjo. Tai yra didžiulė pergalė prieš mažą Kalėdų pertrauką. Esu labai laimingas dėl komandos.“

Kuričius pridėjo 24 taškus (1/1 dvit., 4/9 trit., 10/11 baud.), 5 atkovotus bei 3 prarastus kamuolius, rezultatyvų perdavimą, 5 išprovokuotas pražangas ir 25 naudingumo balus.

UNIKS ekipoje L. Brownas surinko 27 taškus (4/10 trit), rezultatyviausią karjeros mačą Eurolygoje sužaidęs J. Brownas pridėjo 21 tašką (8/14 dvit.).

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 28 (13/13 baud.), Kyle‘as Kuričius 24 (10/11 baud.), Rokas Jokubaitis 15, Dante Exumas 13, Nicolasas Laprovittola 12 (8 rez. perd.), Rolands Šmits 8 (6 atk. kam.).

UNIKS: Lorenzo Brownas 27 (4/10 trit., 7 atk. kam., 9 rez. perd.), Johnas Brownas 21 (5 atk. kam., 5 per. kam., 8/14 dvit.), Isaiah Canaanas 20 (3/6 trit.), Mario Hezonja 18 (2/7 dvit.).