Nuotr.: USA Sports Today-Scanpix
Nuotr. USA Sports Today-Scanpix

Giannio Antetokounmpo epizodas vėl atkreipė ryškiausias prožektorių šviesas, o trečią kartą paeiliui laimėję Milvokio „Bucks“ krepšininkai atsidūrė per žingsnį nuo pirmojo titulo per paskutinius 50 metų.

Rezultatyvūs perdavimai 13

Mike‘o Budenholzerio auklėtiniai išvykoje 123:119 (21:37, 43:24, 36:29, 23:29) pranoko Finikso „Suns“ ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 3-2. Šeštasis serijos mačas vyks trečiadienio rytą Milvokyje.

„Liko dar viena pergalė. Dar viena pergalė, – sakė Antetokounmpo. – Turime ir toliau žaisti gerą krepšinį.“

„Bucks“ buvo perėmę iniciatyvą po ilgosios pertraukos. Khrisas Middletonas pelnė taškus iš po krepšio, Jrue Holiday atseikėjo tritaškį, Giannis Antetokounmpo įkrovė iš viršaus, o Pats Connaughtonas dar kartą pataikė iš toli ir svečiai trečiojo kėlinio viduryje įgijo dviženklę persvarą – 88:77.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 9 minutes Middletonas bei Holiday pataikė po dvitaškį ir padidino „Bucks“ persvarą iki 14 taškų (108:94), tačiau tuomet „Suns“ kilo į lemiamą šturmą.

Chrisas Paulas pataikė iš toli, Bookeris pridėjo dvitaškį, dar vieną tritaškį realizavo Bridgesas ir likus 5 minutėms šeimininkai sumažino deficitą iki 6 taškų – 107:113.

„Bucks“ sėkmingai laikė 5-7 taškų pranašumą, tačiau likus žaisti pusantros minutės Bookeris smeigė tritaškį ir priartino „Suns“ per kovinį atstumą – 117:120.

Kitoje aikštės pusėje Giannis prametė abi baudas, o Paulas kaipmat atsakė taškais iš po krepšio ir ekipas jau skyrė tik taškas – 119:120.

Po šio epizodo Holiday prametė dvitaškį ir „Suns“ įgijo galimybę išsiveržti į priekį. Vis dėlto Holiday išplėšė kamuolį iš Bookerio rankų, o „Bucks“ pasileido į greitą ataką, kuri baigėsi įspūdingu Giannio epizodu.

„Giannis pasileido bėgti ir prašė kamuolio, – pasakojo Holiday. – Tuo metu užmečiau kamuolį kuo įmanoma aukščiau.“

„Tiesiog bandžiau pelnyti taškus, bet jis (Holiday) stovėjo už manęs, – lemtingą epizodą prisiminė Bookeris. – Apsisukau ir jis jau buvo ten.“

Antetokounmpo vėl prametė baudą, tačiau svečiai atkovojo kamuolį puolime ir prie baudų metimų linijos stojo Middletonas, kuris pataikė vieną metimą ir likus žaisti 9,8 sekundės „Bucks“ pirmavo 123:119.

Monty Williamsas dar paprašė minutės pertraukėlės, tačiau jo auklėtiniai sklandžios atakos surengti nebesugebėjo ir finalinė sirena paskelbė „Bucks“ pergalę.

„Tiesiog turime laimėti vienerias rungtynes, kad vėl įsodintume juos į lėktuvą, – sakė Williamsas. – Bus privalu turėti reikalingą užsispyrimą, ryžtą ir nusiteikimą padaryti viską, kad tie jie sugrįžtų į lėktuvą.“

„Žinojome, kad nebus lengva. Kitaip ir nesitikėjome, – teigė Paulas. – Treneris visus metus kartojo, kad viskas ko norime yra kitoje žodžio „sunku“ pusėje. Dabartinė situacija negali būti sunkesnė.“

„Bucks“ gretose fantastiškai sužaidė visas pagrindinis komandos trejetas, kuris surinko 88 Milvokio ekipos taškus iš 123.

Antetokounmpo dvikovą baigė su 32 taškais (14/22 dvit., 0/1 trit., 4/11 baud.), 9 atkovotais kamuoliais ir 6 rezultatyviais perdavimais.

Middletonas pridėjo 29 taškus (9/15 dvit., 3/8 trit., 2/3 baud.), 7 sugriebtus kamuolius, 5 rezultatyvius perdavimus bei 4 klaidas.

Tuo metu Holiday surinko 27 taškis (9/14 dvit., 3/6 trit.), 13 rezultatyvių perdavimų, 4 atkovotus ir 3 perimtus kamuolius, 1 bloką bei 2 klaidas.

Rungtynių pradžia Finikso ekipai nieko blogo nežadėjo. Devinas Bookeris pataikė iš toli, Deandre Aytonas suvertė taškus iš po krepšio, Mikalas Bridgesas surinko 5 taškus paeiliui, o „Suns“ spurtavo 11:0 ir jau pirmajame kėlinyje turėjo 16 taškų persvarą – 32:16.

Vis dėlto „Bucks“ atsakė įspūdingu antruoju ketvirčiu, kurį laimėjo 43:24 ir į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudami 64:61.

„Suns“ gretose dar vieną fantastišką pasirodymą surengęs Bookeris pelnė 40 taškų (15/29 dvit., 2/4 trit., 4/5 baud.), atkovojo 4 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą bei 2 sykius suklydo.

Ketvirtajame kėlinyje užsikūręs Paulas pridėjo 21 tašką (6/12 dvit., 3/3 trit.), 11 rezultatyvių perdavimų, 2 atkovotus kamuolius, 1 bloką ir 1 klaidą.

Šiose rungtynėse „Bucks“ gretose nebuvo Thanasio Antetokounmpo, kuris atsidūrė sveikatos apsaugos protokole. Dėl identiškos priežasties NBA teko keisti ir šios dvikovos arbitrą Seaną Wrightą, kurį pavadavo Jamesas Williamsas.

„Suns“: Devinas Bookeris 40 (15/29 dvit., 2/4 trit.), Chrisas Paulas 21 (6/12 dvit., 3/3 trit., 11 rez. perd.), Deandre Aytonas 20 (7/12 dvit., 6/6 baud., 10 atk. kam., 2 blok.), Mikalas Bridgesas 13 (3/3 trit.), Jae Crowderis 10 (2/4 trit., 5 atk. kam.).

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 32 (14/22 dvit., 4/11 baud., 9 atk. kam., 6 rez. perd.), Khrisas Middletonas 29 (9/15 dvit., 3/8 trit., 7 atk. kam., 5 rez. perd., 4 kld.), Jrue Holiday 27 (9/14 dvit., 3/6 trit., 13 rez. perd., 3 per. kam.), Patas Connaughtonas 14 (4/6 trit., 6 atk. kam.), Brookas Lopezas (6 atk. kam.) ir Bobby Portis (2/4 trit.) po 9.