Nuotr. BNS

Utenos „Juventus“ (12-5) Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) iškovojo sensacingą pergalę.

20
27
80%
4/5
3

Žydrūno Urbono auklėtiniai namuose 90:87 (22:28, 24:24, 19:25, 25:11) parklupdė Kauno „Žalgirio“ (12-2) krepšininkus.

Trečiajame kėlinyje atsilikinėję 14 taškų skirtumu (70:84), lemiamame ketvirtyje „Juventus“ pakilo į šturmą, surengė spurtą 13:0 ir likus 2 minutėms po Vaido Kariniausko dvitaškio įsiveržė į priekį (87:84).

Joffrey Lauvergne'as pelnė 3 taškus paeiliui ir likus minutei dvitaškiu išlygino rezultatą (87:87), Rokas Jokubaitis buvo netikslus ir lemiamą ataką turėjo šeimininkai. Kamuolys atsidūrė Kariniausko rankose, kuris likus 2 sekundėms smeigė tritaškį, išplėšusį pergalę.

Pergalingas Kariniausko metimas:

„Juventus“ į pergalę atvedė Žygimantas Skučas, kuris per 32 minutes pelnė 20 taškų (3/3 dvit., 4/5 trit., 2/3 baud.), atkovojo 3 ir perėmė vieną kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo, išprovokavo 5 pražangas ir surinko 27 naudingumo balus.

Mačo herojus Kariniauskas per 32 minutes pasižymėjo 18 taškų (7/12 dvit., 1/5 trit., 1/4 baud.), atkovojo 3 bei prarado 7 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 5 pražangas ir surinko 8 naudingumo balus.

Nugalėję „Žalgirį“ uteniškiai LKL turnyrinėje lentelėje aplenkė Panevėžio „Lietkabelį“ (11-5) ir pakilo į trečiąją turnyrinės lentelės vietą. Tiesa, panevėžiečiai yra sužaidę vieneriomis rungtynėmis mažiau.

Šiame mače įvyko Steve‘o Vasturios sugrįžimas į aikštelę. Dėl kelio traumos nuo gruodžio mėnesio nežaidęs gynėjas per 9 minutes pelnė 6 taškus (2/2 trit.), prarado 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 2 sykius prasižengė ir surinko 4 naudingumo balus.

„Žalgiriui“ šiandien nepadėjo Marekas Blaževičius (koronavirusas), Patricio Garino (kelio trauma) bei ilsinami Thomasas Walkupas ir Marius Grigonis, kuriuos pakeitė jaunimas – Paulius Murauskas ir Mantas Rubštavičius.

Rubštavičius per 7 minutes pelnė 5 taškus, Murauskas per 9 minutes pridėjo dvitaškį.

„Juventus“ gretose nebuvo kojos raumenį susimušusio Martyno Gecevičiaus.

„Juventus“: Žygimantas Skučas 20 (4/5 trit.), Vaidas Kariniauskas 18 (1/5 trit., 7 kl.), Vytautas Šulskis 14, Bryantas Crawfordas 11, Marius Runkauskas 9 (3/6 trit.), Gintautas Matulis ir Mindaugas Kupšas (5 atk. kam.) po 8.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius (6 rez. perd.) ir Rokas Jokubaitis (5 rez. perd.) po 13, Joffrey Lauvergne‘as 9, Paulius Jankūnas ir Martinas Gebenas (5 atk. kam.) po 8.