„Žalgiris“ po dviejų kėlinių turėjo 15 taškų persvarą, bet antrąją mačo pusę pralaimėjo 23:62 ir Atėnuose prieš „Panathinaikos“ patyrė sutriuškinimą 65:89.

Nuotr.: zalgiris.lt

Kauno „Žalgiris“ (12-9) Eurolygos mače Atėnuose po dviejų kėlinių turėjo 15 taškų pranašumą (42:27), bet sužaidė košmarišką antrąją rungtynių pusę ir patyrė vieną skaudžiausių šio sezono pralaimėjimų.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai trečiajame kėlinyje praleido 37 taškus, antrąją mačo pusę pralaimėjo 23:62 ir svečiuose 65:89 (24:19, 18:8, 16:37, 7:25) nusileido Atėnų „Panathinaikos“ (8-13) krepšininkams.

Prieš šį mačą „Žalgiris“ Eurolygoje buvo laimėjęs keturis sykius iš eilės. Tai buvo pirmasis „Žalgirio“ pralaimėjimas 2023 metais.

Didesniu skirtumu „Žalgiris“ šį sezoną pralaimėjo tik prieš Stambulo „Anadolu Efes“ (minus 26).

Per pirmąsias 20 minučių PAO pelnė 27 taškus, o per pirmąsias 7 minutes trečiajame kėlinyje – taip pat 27 taškus. Tuomet „Panathinaikos“ pirmą kartą susitikime išsiveržė į priekį (54:52).

Per trečiąjį kėlinį Parisas Lee pelnė 14 taškų, „Panathinaikos“ smeigė net 7 tritaškius iš 8 ir iš viso įmetė 37 taškus bei išsiveržė į priekį 64:58.

Praleisti 37 taškai per kėlinį – „Žalgirio“ šio sezono antirekordas.

Ketvirtajame kėlinyje Graikijos komanda ir toliau nestabdė – spurtavo 10:0 ir susikrovė 16 taškų persvarą (74:58).

Netrukus – dar viena atkarpa, šįsyk 8:0, ir rungtynių nugalėtojas buvo aiškus. „Panathinaikos“ likus 4 minutėms „Žalgirį“ triuškino 22 taškais – 82:60.

„Vis dar iki galo nepavyksta suprasti, kas įvyko, – po mačo Lietuvos žurnalistams sakė Kazys Maksvytis. – Bandant ieškoti kažkokių priežasčių, tai visų pirma toks vaizdas, kad per anksti patikėjome pergale. Tiek puolime, tiek gynyboje visai nesužaidėme, buvo atvirkštinis vaizdas.

Manau, kad viskas prasideda nuo žaidėjų kontrolės. Nemažai mus paveikė tai, kad žaidėme bet dar vieno vieno mūsų įžaidėjo (Isaiah Tayloro). Visa komanda pralaimėjo, bet manau, kad didžiąja dalimi yra nemažai gynėjų kaltės, kadangi leidome įsivažiuoti jų mažiukams, patys savo komandos neįvedėme į derinius.“

„Žalgiris“ šiame mače turėjo 15 taškų persvarą (42:27), bet vėliau „Panathinaikos“ įgijo 25 taškų pranašumą. 40 taškų pasikeitimas vienose rungtynėse – pakartotas Eurolygos rekordas.

Šiame mače žalgiriečiams negalėjo padėti traumuotas Isaiah Tayloras.

Trys „Žalgirio“ įžaidėjai Tomas Dimša, Lukas Lekavičius ir Dovydas Giedraitis atliko 1 rezultatyvų perdavimą (Lekavičius) ir 7 sykius suklydo. Vienas Lekavičius kamuolį prarado 4 keturis kartus, tiek pat kartų klydo ir Rolands Šmits.

„Žalgiris“ kamuolį prarado 19 sykių, kai šeimininkai tai darė beveik dvigubai rečiau – 10 kartų. Kauniečiai perėmė 3 kamuolius, kai šeimininkai – 10.

Kalbėdamas apie tai, kas įvyko po pertraukos, Edgaras Ulanovas sunkiai rinko žodžius.

„Gerai pradėjome. Du kėlinius tikrai žaidėme kaip komanda. Baudėme juos už visas jų klaidas gynyboje, susidėliotus akcentus gerai pildėme, tikrai geriau už juos žaidėme. Buvo komandiškumas, fiziškumas, daug pražangų padarėme, ko ir reikėjo šiose rungtynėse, jog sustabdytume jų laukinį puolimą.

Tempą pavyko kontroliuoti pirmoje pusėje. Nežinau, ar išvis verta kalbėti apie antrą pusę. Galite traukti statistiką, taktiką, kokius norite numerius. Paprasčiausiai nėra jokio komentaro apie antrą pusę. Blogiausia, kad kažkas nustemba, jog taip gali būti. Gali būti, dar baisiau gali būti. Tikiuosi, kad tai bus gera pamoka ateičiai. Svarbiausia, kad liekame kartu, sezonas dar tęsiasi. Visko bus – ir gero, ir blogo. Žiūrime į priekį“, – sakė Ulanovas.

Atėnų komandai karjeros mačą žaidęs Parisas Lee per 29 minutes pelnė 24 taškus (4/6 dvit., 5/6 trit., 1/2 baudų), atkovojo 1 kamuolį, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 27 naudingumo balus.

Iki ilgosios pertraukos Lee buvo įmetęs 2 taškus, o po ilgosios pertraukos surinko 22.

Prieš tai įžaidėjas Eurolygoje daugiausiai buvo įmetęs 22 taškus ir surinkęs 26 naudingumo balus.

Kauno ekipos gretose vienintelis Rolands Šmits pelnė dviženklį taškų skaičių. Latvio kurio sąskaitoje per 24 minutes buvo 11 taškų (2/2 dvit., 1/3 trit., 4/4 baudų), 5 atkovoti kamuoliai bei 11 naudingumo balų.

Nugalėtojams Artūras Gudaitis pelnė 7 taškus (3/3 dvit., 1/5 baudų), atkovojo 2 ir perėmė 3 kamuolius, pridėjo 2 rezultatyvius perdavimus ir įsirašė 11 naudingumo balų.

Marius Grigonis per 7 minutes pelnė 4 taškus (4/6 baudų).

„Panathinaikos“: Parisas Lee 24 (4/6 dvit., 5/6 trit., 4 rez. perd., 3 per. kam., 27 naud.), Dwayne'as Baconas (1/5 trit., 6/8 baud., 5 atk. kam.) ir Mateušas Ponitka (4/4 dvit.) po 13, Georgios Papagiannis 12 (4/4 dvit., 5 atk. kam.), Nate'as Woltersas ir Artūras Gudaitis (3 per. kam.) po 7.

„Žalgiris“: Rolands Šmits 11 (5 atk. kam., 4 kld.), Lukas Lekavičius (4 kld.) ir Laurynas Birutis po 9, Ignas Brazdeikis (2/9 dvit., 5 atk. kam.) ir Tomas Dimša (2/4 trit.) po 8, Edgaras Ulanovas 7 (5 atk. kam., 4 rez. perd.).