Kleiza rungtyniavo nesulaikomai  ir pelnė 21 tašką
Kleiza rungtyniavo nesulaikomai ir pelnė 21 tašką
Nuotr. AFP-Scanpix

Lino Kleizos vedama Stambulo „Fenerbahce“ (4-4) komanda Eurolygos „Top 16“ rungtynėse namuose 78:74 (21:22, 20:16, 18:13, 19:23) palaužė Pirėjo „Olympiakos” (4-4) krepšininkus. Ši pergalė, nors ir neiškovota didesniu skirtumu nei buvo pralaimėta Graikijoje, turkams leido susilyginti pergalių skaičiumi su svečiais.

Rungtynių lūžis įvyko trečiajame kėlinyje. Šiame ketvirtyje sužaidus daugiau nei 5 minutes komandas skyrė vos 4 taškai (51:47). Tuomet „Olympiakos“ komanda buvo nubausta technine pražanga ir Kleiza trimis baudų metimais, o vėliau dvitaškiu padidino savo komandos persvarą iki 9 taškų – 56:47.

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje turkai prarado rungtynių kontrolę ir likus žaisti mažiau nei 30 sekundžių Sloukas sumažino savo komandos deficitą iki 2 taškų (72:74). Tačiau Kleizos ranka nuo baudų metimo linijos nedrebėjo ir „Fenerbahce“ šventė pergalę 78:74.

Nuostabiai šiose rungtynėse žaidęs Linas Kleiza per 30 minučių pelnė 21 tašką (4/7 dvitaškių, 2/5 tritaškių, 7/7 baudų), atkovojo 8 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 4 varžovų pražangas, 2 sykius prasižengė bei surinko 26 naudingumo balus.

Šiose rungtynėse nutrūko Vasilio Spanoulio Eurolygoje iš eilės sužaistų 52 rungtynių serija.

„Fenerbahce Ulker“: Linas Kleiza 21 (7/7 baudų, 8 atk. kam.), Bo McCalebbas 20, Bojanas Bogdanovičius 9, Nemanja Bjelica 8.

„Olympiakos“: Efstratios Perperoglou 17, Kostas Sloukas 17 (4 rez. perd.), Evangelos Mantzaris ir Georgios Printezis po 10.