Nuotr.: FIBA

Įspūdingu tempu taškus rinkęs Luka Dončičius klibino olimpinių žaidynių rezultatyvumo rekordą, o jo traukiama Slovėnijos rinktinė (1-0) debiutinėse olimpiados rungtynėse pasiekė užtikrintą pergalę.

Luka surinko beveik pusšimtį taškų, o puolime siautėjusi Slovėnija pirmose Tokijo olimpinių žaidynių C grupės rungtynėse 118:100 (32:24, 30:18, 26:24, 30:34) sutriuškino Argentinos krepšininkus (0-1).

Dončičius per 31 minutę pelnė 48 taškus (12/15 dvit., 6/14 trit., 6/7 baudų), atkovojo 11 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, blokavo 3 metimus, tris sykius prasižengė, suklydo 6 kartus bei surinko 49 naudingumo balus.

48 taškai – antras geriausias rezultatas olimpinių žaidynių istorijoje ir aukščiausias rodiklis per pastaruosius 33 metus. 48 taškus olimpines žaidynėse yra pelnęs ir Lietuvoje gimęs australas Eddie Palubinskas.

Olimpinių žaidynių rekordas priklauso brazilui Oscarui Schmidtui, kuris 1988 metais dvikovoje su Ispanija pelnė 55 taškus.

Luka per pirmuosius du kėlinius buvo įmetęs 31 tašką ir klibino visų laikų rezultatyvumo rekordą, tačiau antroje mačo pusėje surinko 17 taškų ir jo nepasiekė.

Dončičiaus pasirodymas:

Dončičius per pirmąjį kėlinį pelnė 17 taškų, o antrajame ketvirtyje pridėjo 14 taškų. Trečiajame kėlinyje slovėnas surinko tik 4 taškus, o paskutiniame ketvirtyje žaidė penkias minutes bei įmetė 13 taškų.

Rezultatyviausi visų laikų olimpinių žaidynių pasirodymai:

Sužaidus pusantro kėlinio Argentina atsiliko tik 5 taškais (34:39), bet tuomet Slovėnija spurtavo 12:0 ir atitrūko iki 17 taškų pranašumo (51:34). Kėlinio pabaigoje Dončičius pelnė 6 taškus, Aleksejus Nikoličius pridėjo tritaškį po Dončičiaus perdavimo, o atkarpą 9:0 sužaidusi Slovėnija jau turėjo 22 taškų persvarą (62:40). Tuomet Dončičius buvo įmetęs lygiai pusę komandos taškų.

Rezultatyvūs perdavimai 5

Trečiajame kėlinyje Slovėnijos persvara pasiekė 30 taškų ribą (82:52) ir nugalėtojo klausimas buvo išspręstas.

Trečiajame kėlinyje Dončičius už ginčus su teisėjais buvo nubaustas technine pražanga.

Argentina pataikė 5 tritaškius iš 31 (16 proc.), o Slovėnija – 16 iš 43 (37 proc.).

Argentinos rinktinėje Luisas Scola prametė visus 4 tritaškius, Patricio Garino ir Luca Vildoza – po 3, Nicolas Laprovittola – du. Facundo Campazzo įmetė 3 tritaškius iš 10, Gabrielis Deckas – 1 iš 6, Nicolas Brussino – 1 iš 2.

Slovėnams Dončičius pataikė 6 tritaškius iš 14, Klemenas Prepeličius – 4 iš 6.

Kovą dėl kamuolių Slovėnija laimėjo 59:32.

Argentinos komandai Luisas Scola (23 tšk., 9/14 dvit.), Facundo Campazzo (21 tšk., 6 atk. kam.) ir Gabrielis Deckas (17 tšk., 7/11 dvit.) kartu pelnė 61 tašką.

Scola šiose rungtynėse palypėjo visų laikų rezultatyviausių olimpinių žaidynių krepšininkų sąraše. Dabar Scola turi 548 taškus ir pakilo į ketvirtąją vietą. Pirmoje vietoje yra Oscaras Schmidtas (1093 tšk.), antroje – Andrew Gaze'as (789 tšk.), trečioje – Pau Gasolis (623 tšk.), o penktą vietą nukrito Wlamiras Marquesas (537 tšk.).

C grupėje taip pat žaidžia Ispanija ir Japonija. Šios dvi komandos tarpusavyje susitiks šiandien 15 val.

Argentina: Luisas Scola 23 (9/14 dvit.), Facundo Campazzo 21, Gabrielis Deckas 17 (7/11 dvit., 8 atk. kam.), Luca Vildoza 11 (5 rez. perd.).

Slovėnija: Luka Dončičius 48 (12/15 dvit., 6/14 trit., 6/7 baudų, 11 atk. kam., 5 rez. perd., 49 naud. bal.), Klemenas Prepeličius 22 (4/6 trit.), Vlatko Čančaras 12, Mike'as Tobey 11 (14 atk. kam.).