Antrąją Europos moterų krepšinio čempionato dieną antrąją pergalę iškovojo Latvijos rinktinė. Pasitvirtino ir ekspertų prognozuotos pirmenybių autsaiderės. Jomis tapo Rumunijos ir Lenkijos krepšininkės, pralaimėjusios abejas žaistas rungtynes.

A grupė:

[image=4667 left]Latvija – Vokietija 77:67 (20:18, 14:12, 20:19, 23:18).

Penktadienį (09.02) penkių taškų skirtumu nusileidusios graikėms, šeštadienį (09.03) Vokietijos krepšininkės turėjo pripažinti ir Latvijos komandos pranašumą. Visą susitikimą laiką patikimai žaidusios latvės kontroliavo mačo eigą ir vedamos savo lyderės Anetės Jekabsonės iškovojo antrąją pergalę beveik užsitikrindamos teisę žaisti ketvirtfinalių etape.

Latvijai: Anete Jekabsone 25 (8 atk. kam.), Ieva Kublina 18 (10 atk. kam., 5 blk.), Gunta Basko 10.

Vokietijai: Linda Frohlich 25 (9 atk. kam., 7 per. kam., 7 kld.), Katja Munck 14, Andrea Harder 10.

Čekija – Lenkija 64:47 (18:15, 13:14, 16:6, 17:12).

Lenkės į priekį buvo išsiveržusios tik susitikimo pradžioje (10:6), o vėliau Čekijos krepšininkės persvėrė rezultatą ir (11:10) ir po truputį didino persvarą, kol antrojo kėlinuko viduryje ji pasiekė 11 taškų (29:18). Vis dėlto atkarpą 11:2 laimėjusios lenkaitės sumažino atsilikimą iki 2 (29:31) taškų.

Po didžiosios pertraukos čekės spurtavo ir laimėjusios atkarpą 14:2 lenkėms nebepaliko jokių vilčių.

Čekijai: Michaela Pavlickova 16 (8 atk. kam.), Eva Viteckova 14, Nemcova 11, Eva Nemcova 11, Hana Machova 10.

Lenkijai: Agnieška Bibrzycka 13.

Graikija – Prancūzija 56:71 (8:15, 14:17, 24:20, 10:19).

Sėkmingiau rungtynes pradėjusios prancūzės išsiveržė į priekį (7:2, 15:4) ir iki susitikimo pabaigos išlaikė saugų pranašumą bei iškovojo pirmąją pergalę čempionate. Tuo tarpu Graikijos rinktinė pralaimėjo pirmąjį kartą.

[image=4665 right]Graikijai: Vasileia Gkouzini 18, Polymnia Sarekgou 10.

Prancūzijai: Audrey Sauret-Gillespie 17, Sandra Le Drean 14, Elodie Godin 11, Nicole Antibe 11.

B grupė:

Ispanija – Rumunija 98:53 (12:8, 28:11, 28:16, 30:18).

Pirmąją turnyro dieną po ypač atkaklios kovos pralaimėjusios Lietuvos rinktinei, ispanijos krepšininkės visą pyktį išliejo ant vienų pirmenybių autsaiderių Rumunijos krepšininkių. Penktadienį (09.02) jos pralaimėjo rusėms 32 taškų skirtumu, o šeštadienį ispanėms dar didesne persvara – net 45 taškais.

Ispanijai: Amaya Valdemoro 20 (10 atk. kam.), Marta Fernandez 13 (5 rez. perd.), Anna Montanana 12 (8 atk. kam.), Nuria Martinez 10 (8 rez. perd.), Eva Montesdeoca 10.

Rumunijai: Svetlana Dragusina 15 (7 atk. kam.), Ildiko Vass 10 (9 atk. kam.).

Serbija ir Juodkalnija – Lietuva 77:74.

Rusija – Turkija 91:87 (31:22, 23:21, 11:22, 26:22).

Čempionato favoritės Rusijos krepšininkės sunkiai įveikė savų gerbėjų palaikomas turkes, su kuriomis sekmadienį (09.04) susitiks Lietuvos moterų rinktinė.

[image=4668 left]Susitikimą rusės pradėjo labai galingai ir įpusėjus pirmajam kėlinukui atrodė, kad turkės bus sudorotos panašiai kaip ir rumunės (pirmąją čempionato dieną rusės sutriuškino rumunes 32 taškų skirtumu, – Red.) – po keturių minučių aikštelės šeimininkės nebuvo pelniusios nė taško, o rusės savo sąskaitoje jų turėjo 12 (12:0).  Vėliau Rusijos krepšininkės pirmavo 18:5, tačiau ketvirčio pabaigoje turkėms pavyko sušvelninti rezultatą (16:22).

Antrajame kėlinyje Rusijos rinktinės persvara buvo šoktelėjusi iki 14 taškų (41:27), tačiau po didžiosios pertraukos aikštelės šeimininkės atkuto ir ėmė mažinti skirtumą, o įpusėjus trečiajam kėlinukui išlygino rezultatą (57:57).

Nuo to laiko aikštelėje vyko atkakli kova, tačiau iki rungtynių pabaigos likus 4 minutėms rusės dar kartą spurtavo 7:0 (81:73) ir įgytą pranašumą išsaugojo iki mačo pabaigos.

Rusijai: Marija Stepanova 27 (8 atk. kam., 6 rez. perd.), Svetlana Abrosimova 16 (8 atk. kam.), Tatjana Ščegoleva 12 (8 atk. kam.), Oksana Rachmatulina 12 (6 rez. perd.), Olga Artešina 10 (8 atk. kam.).

Turkijai: Nevriye Yilmaz 26 (14 atk. kam.), Saziye Ivegin 15, Aylin Yildizoglu 10.

Turnyrinę čempionato lentelę galite pamatyti paspaudę čia.
Pirmenybių tvarkaraštį galite pamatyti paspaudę čia.