Šiaulių "Šiauliai" devintą kartą iškopė tarp keturių pajėgiausių Lietuvos ekipų. Pirmadienį namie šiauliečiai 91:84 (17:24, 25:17, 23:27, 26:16) nugalėjo Klaipėdos "Neptūną" ir seriją laimėjo rezultatu 2-1. Pusfinalyje, kuris startuoja trečiadienį, "Šiauliai" kovos su Kauno "Žalgiriu".

"Neptūno" komandos startinėje sudėtyje pasirodė Matas Niparavičius. Jis pakeitė dėl kojos traumos ribotą laiką aikštėje leidusį Aleksandrą Savenkovą.

Jau rungtynių pradžioje klaipėdiečiai pademonstravo įspūdingą epizodą. 4-ąją minutę Sheiku Kabba "užmetė" kamuolį Antonio Grantui, kuris įspūdingai įdėjo į krepšį. Po šio epizodo "Neptūnas" pirmavo 11:6.

Nors šiauliečiai priartėjo iki 10:11, trijų minučių atkarpą svečiai iš Klaipėdos laimėjo 13:2 ir atitolo 24:12 (9 min.). Visgi ketvirtį "Šiauliai" baigė pelnydami 5 taškus, o antrąjį kėlinį pradėjo spurtu 16:2 ir vėl atsidūrė priekyje – 33:26.

Per likusį pirmosios mačo dalies laiką svečiai sugebėjo išlipti iš duobės ir atlaikyti "Šiaulių" krepšinio arenos triukšmą. Įpusėjus mačui "Šiauliai" pirmavo minimalia persvara – 42:41.

Po didžiosios pertraukos žaidimą greičiau pajuto šeimininkai. Jie pelnė 7 taškus iš eilės, tačiau netrukus ketvirtąjį kartą prasižengė šiaulietis Michailas Anisimovas.

Visgi dar 5 taškus pridėję "Šiauliai" 23-ąją minutę įgijo rekordinę 11 taškų persvarą – 54:43.

Per daugiau nei minutę "Neptūnas" įmetė tris tolimus metimus. Tačiau pavyti oponentų nepavyko – daugiausiai Rolando Vaičiūno dėka, šeimininkai išliko priekyje 64:55.

Tomas Balčiūnas 27-ąją minutę buvo nubaustas nesportine pražanga. Po jos Sh.Kabba ir Žydrūnas Stankus pelnė po 4 taškus, ir 29-ąją minutę klaipėdiečiai priartėjo iki 63:64.

Kėlinį tritaškiu ir dvitaškiu išbaigę A.Grantas ir Sh.Kabba išvedė "Neptūną" į priekį pirmą kartą nuo 12-osios rungtynių minutės – 68:65.

Lemiamą kėlinį šiaulietis Darius Pakamanis pradėjo taikliu tolimu metimu. Po dar vieno jo tritaškio "Šiauliai" 34-ąją minutę pirmavo 75:70.

Sh.Kabba taikliu tolimu metimu priartino svečius iki 73:75, tačiau trijų minučių atkarpą jie pralaimėjo 0:9 – 84:73 šeimininkų pusėje. Penkis taškus šioje atkarpoje pelnė Arvydas Čepulis, ketvirčio pradžioje sugebėjęs pramesti visus tris baudos metimus.

"Neptūnas" sugebėjo sumažinti deficitą iki 77:84, vėliau - iki 80:85. Visgi šiauliečiai sugebėdavo pelnyti taškų baudų metimais ar greitomis atakomis ir išplėšė pergalę 91:84.

Rezultatyviausiai "Šiaulių" komandoje žaidė: Rolandas Vaičiūnas 23 taškai (10 atk.  kam.), Darius Pakamanis 19, Andrius Čepulis 12.

"Neptūnas": Antonio Grantas 26, Mantas Ruikis 24, Sheiku Kabba 16.