\n


2012-12-28 13:13

Lietuvių įžaidėjų badas: kodėl jų trūksta ir ką daryti?

Didžiausia šių dienų problema Lietuvos krepšinio padangėje – įžaidėjų stoka. Mūsų šalyje niekada netrūko talentingų gynėjų ir krašto puolėjų, tačiau tokio tipo įžaidėjų, kaip Šarūnas Marčiulionis, sudaręs idealų tandemą su Arvydu Saboniu, buvo vienetai.

Ačiū Šarūnams!

Estafetę iš bendravardžio Marčiulionio perėmęs Šarūnas Jasikevičius jau baigė karjerą nacionalinėje rinktinėje
Estafetę iš bendravardžio Marčiulionio perėmęs Šarūnas Jasikevičius jau baigė karjerą nacionalinėje rinktinėje
Nuotr. Fotodiena.lt/I.Budzeikaitė

Marčiulioniui pasitraukus, rinktinėje jį sėkmingai pakeitė kitas Šarūnas – Jasikevičius, tačiau su savo kartos milžinu Žydrūnu Ilgausku kartu jis taip ir nepažaidė nei viename čempionate ar olimpinėse žaidynėse. Deja, šiuo metu Š.Jasikevičius jau išgyvena savo karjeros saulėlydį. Nors vilki prestižinio –„Barcelona“ klubo marškinėlius, aikštelėje „auksinis berniukas pasirodo vis rečiau, klysta dažniau, nei pasižymi rezultatyviais perdavimais, vėluoja gindamasis...

Tiesa, nurašyti tituluoto ir daug mačiusio seno vilko dar nereikėtų. Tereikia prisiminti praėjusį sezoną, kuomet ilgą laiką tylėjęs Šaras „sprogo“ svarbiausių „Panathinaikos“ rungtynių metu. Jis sėkmingai žaidė Eurolygos ketvirtfinalio etape ir finalo ketverte, lemiamose Graikijos čempionato rungtynėse. Nemaža tikimybė, kad tikrąjį Jasikevičių mes dar išvysime ir šiame sezone.

Bet kuriuo atveju, ai
šku viena: Šaras baigė karjerą rinktinėje. Tai reiškia, kad įžaidėjo problema tampa dar didesnė. Juk būtent Jasikevičiaus ir Jono Valančiūno duetas 2011 m. Lietuvoje vykusiame Europos čempionate varė į neviltį ne vieną varžovą, o po metų vykusiame atrankos turnyre Karakase ir olimpinėse žaidynėse Šaras taip pat buvo tas, kuris labiausiai kamuoliais maitino jaunąją Lietuvos žvaigždę.

Verta pažymėti, kad ir pats Jonas žaisdamas su Šarūnu sugebėjo pakilti į kitą lygį ir pademonstruoti tai, ko iš jo net nebuvo tikimasi. Nori nenori, kyla klausimas: kas artėjantį dešimtmetį kamuoliais maitins dvi mūsų didžiausias krepšinio viltis – aukštaūgius Valančiūną ir Donatą Motiejūną?

Kalnietis: privalumai ir silpnybės

Pagrindinio rinktinės įžaidėjo pareigos nuo šiol grius ant Manto Kalniečio pečių
Pagrindinio rinktinės įžaidėjo pareigos nuo šiol grius ant Manto Kalniečio pečių
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus

Neseniai į Lietuvos rinktinės trenerio postą išrinktas Jonas Kazlauskas akcentavo taip pat akcentavo įžaidėjo problemą „Net ir pats Kalnietis pagal visus duomenis ir charakterio savybes nėra šimtaprocentinis įžaidėjas. Galbūt jis netgi geriau atrodytų žaisdamas kaip atakuojantysis gynėjas…”

Dėl M.Kalniečio sugebėjimų abejonių kyla ne tik naujam rinktinės strategui. V.Romanovas, kuris dar 2009 m. ištraukė
Žalgirį” iš finansinės duobės, per tuos metus puikiai pažino savo žaidėjus. Tik tapęs klubo savininku, Kalniečio jis neišleido į Trevizo "Benneton" ekipą (nors pastarasis jau buvo sudaręs trejų metų kontraktą), o šio sezono pradžioje Mantui laisvai leido išvykti į Krasnodarą ir tuo pačiu stipriai sukritikavo buvusį pagrindinį ekipos įžaidėją, veikiausiai nepateisinusį jo lūkesčių „Dėl aukštos klasės įžaidėjo trūkumo trejus metus negalėjome pasiekti didelių pergalių“ - pažymėjo V.Romanovas.

Kalniečio galimybėmis būti pagrindiniu, į pergales vedančiu rinktinės dirigentu, abejoją ir komandos fanai. Mantui – 26 metai, jį puikiai apibūdinančios savybės: atkaklus, kovingas, visada norintis laimėti, ryžtingas. Krepšininkas turi puikius fizinius duomenis – yra greitas, šoklus, staigus. Lyginant su karjeros pradžia, krepšį jis atakuoja taikliau (ypač iš trijų taškų zonos), tačiau vis tiek yra nestabilus metikas. Be to, kamuolį žaidėjas varosi per aukštai, neužtikrintai, kampuotai, judesių arsenalas nėra labai platus, retai naudoja verpstes ar kitus klaidinančius judesius.

Taigi, Mantui koj
ą kiša prastokas driblingas, ne pats geriausias aikštės matymas, kartais rizikingi ir nelabai geri perdavimai bei technikos trūkūmas. Jam būnant aikštėje neretai jaučiamas neužtikrintumas pozicinėse atakose. Galima teigti, kad Kalnietis – tai žaidėjas, kuris niekada nepasižymėjo puikiu mąstymu aikštelėje ir neturėjo puikios technikos, tačiau gana aukštos klasės įžaidėju tapo dėl savo juodo darbo treniruočių metu ir po jų.

Nepaisant aukščiau išvardintų trūkumų, klausimų, kas bus pagrindinis mūsų rinktinės įžaidėjas artimiausiais metais, nebekyla. Kyla klausimas: ar turime antrąjį rinktinės įžaidėją – žmogų, kuris galės pakeisti Kalnietį, o gal net ir užimti jo vietą ateityje?

Alijevas arba jaunimo gvardija

Patyręs įžaidėjas Rolandas Alijevas šį sezoną Rusijoje laiko pasireikšti beveik negauna
Patyręs įžaidėjas Rolandas Alijevas šį sezoną Rusijoje laiko pasireikšti beveik negauna
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus

Ar jo reikia ieškoti jaunimo tarpe, ar išmėginti labiau subrendusį krepšininką? Gerai pagalvojus, subrendusių gerų įžaidėjų mes neturime. Tokiu galėtų būti nebent Rolandas Alijevas.

Taigi, geriausias pasirinkimas – rinktis jaunimą. Alijevas – savo vertę Prienų „Rūdupio“ ir Kėdainių "Nevėžio" ekipose jau įrodęs krepšininkas, per karjerą žaidęs ir keliuose

rimtesniuose užsienio klubuose. Nuo praėjusio sezono jis rungtyniauja Rusijoje, Samaros Krasnie Krylia" ekipoje, kuri lygiu nenusileidžia ir Lietuvos grandams. Tačiau šis sezonas Alijevui klostosi prastai, Samaroje jis atlieka tik epizodinį vaidmenį. Krepšininko amžius leidžia manyti, kad jis galėtų rinktinei pasitarnauti, geriausiu atveju, dvi ar tris vasaras. Be to, dabartinę jo sportinę formą galima laikyti mįsle. Geriausiu atveju jį galima matyti antrojoje Lietuvos rinktinėje, kur žaidėjas turėtų galimybę prasimušti į pagrindinę sudėtį.

Kiti krepšininkai jaunesni, Kazlauskas jau nusižiūrėjo keletą kandidatų: Adas Juškevičius (Kauno „Žalgiris“), Žygimantas Janavičius („Prienai“), Vytenis Čižauskas (Valjadolido „Blancos de Rueda“) ir Šarūnas Vasiliauskas (Pasvalio Pieno Žvaigždės"). Mano nuomone, be šių žaidėjų verta patikrinti Augustą Pečiukevičių. 1991 m. gimimo krepšininkas rungtyniauja Estijoje, "Parnu" klube, kur yra vienas iš lyderių.

Verta atkreipti dėmesį ir 1994 m. gimimo Jokūbą Gintvainį (Vilniaus
„Sakalai“). Tai turbūt vienintelis dar dvidešimties neturintis įžaidėjas, sėkmingai rungtyniaujantis aukščiausiame lygyje. Šis vaikinukas turėtų būti stebimas specialistų, kadangi netolimoje ateityje tikrai gali atstovauti vyrų rinktinei.

Visgi iš visų jau paminėtų įžaidėjų daugiausiai vilčių dėčiau į Adą Juškevičių. Adas ilgesnę karjeros dalį rungtyniavęs net ne įžaidėjo, o atakuojančio gynėjo pozicijoje, šią vasarą neblogai pasirodė rinktinės stovykloje. Joje jis buvo įžaidėju
! Juškevičius neblogai mato aikštę, turi gerą kamuolio varymosi techniką tik… neturi patirties aukšto lygio varžybose. Jeigu nori išugdyti gerą paspirtį komandai,  Žalgirio" klubas jam privalo suteikti daugiau šansų.

Kalta sistema

Slovėnų įžaidėjas Goranas Dragičius sėkmingai žaidžia NBA lygoje
Slovėnų įžaidėjas Goranas Dragičius sėkmingai žaidžia NBA lygoje
Nuotr. AFP-Scanpix

Kodėl tokia maža perspektyvesnių įžaidėjų pasiūla, kodėl juos skaičiuojame ant vienos rankos pirštų? Galbūt kažkas sakys, kad per du dešimtmečius vienas aukštos klasės įžaidėjas tokio dydžio šaliai, kokia yra Lietuva – normalu. Ne.

Pasižiūrėkime į Slovėnijos pavyzdį. Šį Balkanų šalis nepuoselėja tokių gilių krepšinio tradicijų, kaip Lietuva, gyventojų joje gerokai mažiau, tačiau aukštos klasės įžaidėjų – kur kas daugiau. Sanis Bečirovičius ir Jaka Lakovičius jau artėja prie karjeros saulėlydžio, Beno Udrihas ir Goranas Dragičius žaidžia NBA. Auga ir pamaina – Luka Rupnikas. Šis, vos 19 metų turintis jaunuolis jau atstovauja Liublianos
Union Olimpija” ekipai, kur gauna nemažai žaidybinio laiko ne tik Adrijos lygoje, bet ir Eurolygoje.

Vienareikšmiškai teigčiau, kad dėl esamos situacijos kaltos sporto mokyklos ir jų treniruočių sistemos. Išmokyti vaiką žaisti įžaidėjo ar vidurio puolėjo pozicijoje kur kas sudėtingiau, nei gynėjo ar puolėjo. Be to, dauguma vaikų – vidurinio ūgio. Iš jų išauga gynėjai, lengvieji ir sunkieji krašto puolejai.

O kas yra įžaidėjas? Įžaidėjas –  tai krepšininkas, kuris diriguoja savo komandai puolime, priima svarbius sprendimus, dažnai būna ir komandos kapitonu. Tai savotiškas aikštėje esantis treneris. Jis privalo kurti, mąstyti ir numatyti
5 žingsnius į priekį. Tokie žaidėjai negali atsirasti savaime (nebent jie gimsta genijai) –  tokius žaidėjus galima užsiauginti.

Vaikų mastymą nuo mažens formuoja suaugę žmonės –  tėvai, mokytojai ir kiti autoritetai. Šiuo atveju mokytojas ir autoritetas viename, turėtų būti vienas asmuo – treneris. Kažin kiek tokių autoritetų šiuo metu yra Lietuvoje? Klausimas lieka atviras. Aišku tik viena: dauguma treneri
ų šių dienų sporto mokyklose nepersistengia, arba stengiasi tik tuomet, kai nujaučia asmeninę naudą. Neretai specialistai tiesiog „atbūna“ savo valandas – praveda apšilimą, o vėliau įmeta kamuolį ir vaikams leidžia žaisti krepšinį taip, kaip jie moka...

Kiti treneriai, kuomet reikia atsirinkti žaidėjus iš per didelės vaikų grupes, elgiasi labai paprastai – išmeta mažiausius ir netalentingiausius, tačiau tarp išmestųjų niekada nebūna nei vieno aukšto berniuko.

Šį faktą galėtų patvirtinti daug kas. Pastarąją trenerių filosofiją būtų galima interpretuoti taip: „o gal mano auklėtinis išaugs iki 2,20 cm!”. Jeigu taip nutinka, tuomet jau nebesvarbu, ar jis ko nors išmokytas, ar ne. Jis bet kuriuo atveju pateks į profesionalių rankas ir taps padoriu žaidėju, o gal net ir aukštos klasės centru. Pavyzdys – Eurelijus Žukauskas.

Žaidėjas, kuriam pirmasis treneris nesuteikė jokių pagrindų ir kuris būdamas jaunas galėjo sulūžti bėgdamas per aikštę. Žaidėjas, kuris vėliau buvo pastebėtas dėl ūgio, o padirbėjęs su profesionalais tapo Eurolygos ir Europos čempionu bei per savo karjerą atstovavo Europos krepšinio grandais vadinamiems klubams. Kokia iš to nauda pirmiesiems treneriams? Kuomet buvęs auklėtinis išgarsėja, labai daug nuopelnų ir piniginių premijų atitenka būtent pirmąjam treneriui, kuris ir atrado šį talentą.

Treneriai nepersistengia

Treniruočių kokybė – dar viena priežastis, kodėl neužauginame talentingų įžaidėjų. Treniruotėse specialistai dažnokai dirba labai atmestinai, jose trūksta kamuolio varymo technikos tobulinimo pratimų. Neakcentuojama, kad su kamuoliu bėgdami į greitą ataką vaikai naudotų abi rankas, o ne vieną – stipresniąją, kad nenešiotų kamuolio, kad nežiūrėtų į žemę. Problema ta, kad treneriai dažniausiai nemoka parodyti, ką reikia daryti įžaidėjui, nes patys nėra pakankamai kvalifikuoti. Būna taip, kad viską mėginama išspręsti elementariuoju būdu – rėkimu, tačiau tai naudos neneša, nebent priverčia išsigąsti.

Be to, vos 9-13 metų vaikai pradedami skirstyti į pozicijas, nors dar n
ėraišmokę daugumos krepšinio abėcelę sudarančių elementų… Vaikai turi būti mokomi universalumo – juk nėra tiksliai aišku, kada berniukas nustos augti, arba atvirkščiai, kada išstyps ir taps visiškai kitos pozicijos krepšininku nei vaikystėje.

Deja, treneriai dažniausiai eina lengviausiu keliu – žemiausi tampa įžaidėjais, ir laipsniškai pagal ūgį sudėliojamos pozicijos, pagal kurias ir žaidžiama moksleivių krepšinio lygose. Vėliau, kai subrendę paaugliai jau turi pereiti į vyrų krepšinį, paaiškėja, kad pasirinktasis pats mažiausias ir greičiausias užaugo tik iki 1,75-1,80 cm: jeigu nesi tikras talentas, su tokiu ūgiu jokiam profesionalų klubui tu nereikalingas.

Tokiu būdu dalis vadinamųjų įžaidėjų išnyksta tiesiog natūraliai. Akivaizdu, jog trūksta motyvuotų ir į tikslą orientuotų trenerių, gebančių vaikams teisingai išdėstyti visus krepšinio pagrindus, pademonstruoti judesius. Į treniruotes būtų galima kviestis karjerą neseniai baigusius ir savo patirtį perteikti galinčius krepšininkus, tačiau tai daroma labai retai. Visiškai aišku, kad treneriams, kaip ir gydytojams ar pedagogams, reikia keltis kvalifikaciją. Jie turėtų kuo dažniau būti siunčiami stažuotis į įvairias pasaulio valstybes: JAV, Serbiją, Slovėniją ir kt.

Natūralizuotam įžaidėjui – griežtas „ne“

Ar Lietuvai verta imti makedonų pavyzdį ir natūralizuoti užsienietį? Publikacijos autoriaus nuomone, tai būtų spjūvis į veidą rinktinės sirgaliams.
Ar Lietuvai verta imti makedonų pavyzdį ir natūralizuoti užsienietį? Publikacijos autoriaus nuomone, tai būtų spjūvis į veidą rinktinės sirgaliams.
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Kas nutiktų, jeigu vis dėlto liktume be aukštos klasės įžaidėjų? Tomas Pačėsas, komentuodamas "Žalgirio" rungtynes, pareiškė, jog Lietuva turėtų pasekti Balkanų šalių pavyzdžiu ir natūralizuoti užsienietį įžaidėją. Jo teigimu, Žalgiris” pirmą kartą nuo Tyuso Edney laikų turi puikų įžaidėją - Ibrahimą Jaaberą. „O kodėl ne? Mums reikia rezultatų, kokybės. Makedonija natūralizavo Bo McCalebbą, taip pat pasielgė net ir Kroatija, su giliomis krepšinio tradicijomis. Kuo mes kitokie?“, – klausė jis.

Mano nuomone, užsieniečio natūralizavimas nustelbtų dabartines vertybes: himno prieš Lietuvos rinktinės rungtynes giedojimą, tikėjimą lietuvišku krepšiniu, savo sportu. Amerikiečio ar kitos šalies žaidėjo atstovavimas Lietuvos rinktinei būtų tarsi spjūvis į veidą sirgaliams – krepšinio tradicijos mūsų šalyje per gilios, šį sportą mes laikome antrąja religija. Matant aikštėje bėgiojantį kitatautį, sirgalio pasąmonėje tikrai išsivystytų savotiškas nepilnavertiškumo kompleksas. Juk mes tikrai nesame tokie nevykėliai, jog turėtume vilioti jokių lietuviškų šaknų neturinčius žmones.

Galų gale, mūsų vyresnei kartai krepšinis asocijuojasi su laisve. Prisiminkime 1992m. Barselonoje vykusias olimpines žaidynes, kur Lietuva pirmą sykį po okupacijos dalyvavo kaip laisva ir nepriklausoma šalis
, dėvinti savo spalvų marškinėlius. Su šiuo Pačėso siūlymu aš kategoriškai nesutinku – jau geriau aukokime rinktinės rezultatus ir leiskime tobulėti jaunimui, nei natūralizuokime kitos valstybės pilietybę turintį žaidėją.

Žvelgiant į dabartinę Lietuvos krepšinio mokyklų sistemą ir trenerių darbą atrodo, jog artimiausius 15 metų aukšto meistriškumo įžaidėjų neturėsime. Į šią problemą reikia pažvelgti labai rimtai. Turi įsikišti LKF, privalo būti reformuota visa sistema, vengiama nekvalifikuotų specialistų ir prastai sudaromų vaikų grupių. Padarius atitinkamas išvadas ir pradėjus dirbti teisinga linkme, sugriautume mitą, kad Lietuvoje aukšto meistriškumo įžaidėjai atsiranda tik kas du dešimtmečius.

Komentarai

2012-12-30 19:00
O man įdėja patiko, dėl natūralizavimo, nes vistiek nėra įžaidėjų
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2012-12-30 14:43
O jei rimtai, tai vienas is variantu siais metais yra Adas Juskevicius, jau pribrendo vyriokas, reikia rizikuoti ir suteikti jaunimui sansa, juolab, kad rinktines tikslas ruostis per 4 metus Olimpiadai, tai per ta laika tikrai galima uzgrudinti zaidejus :)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-12-30 14:33
geras izaidejas turi buti su kiausais, uzsispyres. Tokie buvo Marciulionis ir Saras, o mes lietuviai santurus juk esam. Tai va, kas 10 metu tik sulaukiam vel nuostabaus izaidejo, kaip tik prasidejo naujas desimtmetis, laukit, tuoj pasirodys jis vel :D
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-12-30 14:23
tai gal vistik arvydai, izengsi i aikste?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-12-30 10:53
saknys
auksiniu laiku Zalgiris zaide be klasikinio izaidejo,Petrovicius ir Marciulionis taip pat netelpa i remus ir kaip izaidejai tai turetu daug minusu,taip ,kad kalbeti nesamones apie Kalnieti,o dar labiau apie Alijevus ar kitus kamuolio bumpsetojus nera prasmes truksta ne izaideju ,o zvaigzdziu lyderiu tempianciu visa komanda,stai kaip nurodo autoriu slovenai turi izaideju ir kas is to,ka pasieke ju komanda
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-12-29 16:49
vilniusnu tai daugiau reikia dirbti ties technika , ivesti AND1 ir t.t :) turi suteikti daugiau laisves vaikams , pamenu pats dar 96 metais kai lankiau vilniaus krepsinio mokykla , bandydavau ir AND1 daryti ir pasus neziuredamas per nugara duoti, idriblinguoti ar kazka nestandartinio, ir ka jus galvojat ? budavo stabdomas zaidimas ir treneris prie visu aprekdavo mane ka tu cia darai ? kaip tu drysti duoti pasa ir neziureti kur duodi.. tuo metu buvo skaudu , o dabar kai pagalvoji nu nx tokisu trenerius , neabejoju ir dabar tokiu pilna


Tavo pasakojimas apie AND1 ir kitus dalykus priminė filmą Glory Road(filmas paremtas tikrais faktais, 1966 metais komandos pagrindas sudarytas iš juodaodžių laimėjo NCAA), kai treneris juodukams neleido krauti į krepšį, mesti taškus kamuolį prasukus pro nugarą ir pan. Bet kai vieną kartą leido žaisti juodaodžiams taip, kaip moka, žaidimas tapo įspūdingu.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-12-29 15:43
eror
redika paimkit
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-12-29 14:04
Fanas
Ka jus cia snekat.. Kokia ugdymo tvarka reik keist ar SG zaidejus det i PG? Kas jum blogai su 89m. karta? Jau turbut pamirsot, kad 07/08 NKL'a laimejo vaikais budami, kai uz Palanga finale Stombergas lose dar. Visi jauni, visi perspektyvus buvo. Tos kartos zaidejai laisvai galejo jau pora metu zaist LT rinktinej vietoj visokiu Jomantu ir Mazuciu. Tas momentas, kai reikia jaunima leist kartu su vyresniais zaist, kad tobuletu, Lietuvoj neegzistuoja, o paskui prasideda straipsniai apie neutralizavima ar dar kokias nesamones. Zalgirio jauniai(89m. karta) Eurolygos turnyra laimejo, NKL laimejo, po to keli is ju dar zaide LKL Kaunas "Triobet" komandoj, jei pamenat tokia, kuri Siaulus dare, tuo metu 3 vieta uzimancia komanda Lietuvoj. Viskas gerai buvo, iki kol neprasidejo skolinimai ir kitu komandu uzkamsymai jaunais ir perspektyviais zaidejais.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-12-29 11:43
asd
Yra tu geru izaideju nelankiusiu krepsinio mokyklu, zaidzia gatvese savo malonumui.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-12-29 09:49
Smushas
Andy Rautins turi lietuvisko kraujo, toki negeda butu naturalizuot, praverstu jis rinktinei.:) Tik yra atstovaves Kanadai jis, tai neaisku ar FIBA leistu lost jam uz Lietuva:\

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-12-29 09:39
t
Kita svajoniu komanda filma galie pamatyti cia http://www.filmuera.net/in/maminukas/
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-12-29 01:47
hmm
idomu kodel nepaminejo pauliaus semaskos?jaunas,nesveikai talentingas izaidejas, su puikia varymosi technika,aikstes matymu ir ispudingais pasais,tik deja be metimo.ivertintas nekarta tarptautiniuose turnyruose, kur dalyvavo pats didzioji zvaigzde valanciunas.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-12-29 01:25
to xebra
Andy Rautins zaide jau uz Kanados rinktine, taip, kad nemanau, kad galetu uz Lietuvos rinktine zaisti...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-12-29 00:32
xebra
ar jus atsimenat toki Andy Rautinį? Jamam ji be kalbu, jis draftintas nba, darbo nebijantis, gerai losiantis vaikis. Ir dar Lietuvis(is dalies)

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-12-29 00:19
Anonimas
nereikia jokiu uzsinieciu kap bus taip
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-12-29 00:09
Alus
Reik nigerio

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-12-29 00:08
kad aukstaugius ruosti lengviausiai, tai yra elementaru, uztenka paziureti i daznus "isugdytus" didelius zmones, pas juos kai kurie krepsinio igudziai daznai buna menkesni, nei pas megejus, nes viskas tiesiog pastatyta ant ju ugio, mases, jegos. Kieme rasit vaiku sugebanciu geriau su kamuoliu tvarkytis, valdyti savo kuna, orientuotis aplinkoje nei taip vadinamu profesonaliu krepsininku.

O siaip, tai ne karta pries kelis metus minedavau, kad Kalnas yra drapokas, neturi proto izaidineti, rasiau, kad be amerikiecio izaidejo Zalgiris gali varzytis nebent bbl/lkl, bet kazkaip susilaukdavau minusu, o dabar apsiverte viskas
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2012-12-29 00:05
Knet šaudo su savo naturalizacija :D:D. Štai kodėl mes visi Bnews :) !
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2012-12-28 23:12
nuomone
Man 13 metu. Bet del inviduolumo sutinku. Pats lankau kase, ir norciau zaisti daug auksciau negu dabar. Treneris mum nepadeda. Uzsiima tik su 12 pagr., tik kaikurie ten pilnai galetume zaisti. Pats turiu nebloga metima, metu gana neblogai, bet treneris man ne tik kad neleidzia pasireikst bet ir uz metima kuris jam atrodo nesamoningas busiu pasodintas. Per treniruotes jeigu zaidziame kase kad ir ant vienos kasrs jis ne tai kad stebetu musu zaidima rodytu kaip pasielgt hutu geriau vienoj ar kitoj situacijoj- tas duxas zaidzia su telefonu. Dalis musu esame gersni uz tuos dvylika "asu" individualiai jis to neivertina ir neleidzia reikstis. Manau tao didele priezastis kodel lietuvoj truksta pg. Tokiu budu zlugdomi talentai. Aisku jus manes neklausysit nes man tik 13.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-12-28 22:56
Gintaras
Manyciau reik bandyt juskeviciu su cizausuku na ir zinoma delininkaitis puikus metikas ir gerai aiskte mato.... na jei ne lauksim kol uzaugs jabeero sunus nes jis lietuvoj gimes tai bus Lietuvos Respublikos pilietis. Manyciau Cizauska su Juskevicium i stovykla butinai reik paimt apie delininkaiti ner kalbos reik butinai imt..... Redikas nieko gero nera jis labai geras, Vytenis Cizusas parode saltakraujiskuma ir man pavyzdziui jis kazkuom panasus i Sara. Adas atrankoje parode kad gali neblogai vadovauti komandai tai Vitenis Cizauskas, Adas Juskevicius ir Tomas Delininkaitis Tikrai kazkuris is ju turetu padet Kalnieciui rikiuot musu Rinktine....
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2 3 4 5 6  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 113

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.