\n


2013-04-16 10:53

Joanas Plaza – Katalonijos matadoras, kuriuo negaliu nepasitikėti (skaitytojo laiškas)

Šio sezono Kauno klubo pergalės siejamos su katalonu Joanu Plaza
Šio sezono Kauno klubo pergalės siejamos su katalonu Joanu Plaza
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Žinote, kas keisčiausia ir labiausiai neįtikėtina? Kad šį sezoną aš nuoširdžiausiai žaviuosi, tikiu ir pasitikiu žmogumi, kuris tik devynis mėnesius yra mūsų šalyje, mūsų mieste, mūsų komandoje. Kuris dirba darbą, kasmet verčiantį būti kitur ir įkvėpinėti jau kitų tautybių žmones. Tai – Joanas Plaza.

Galiu drąsiai teigti, jog tokio trenerio, tokios asmenybės ir tokio Žmogaus „Žalgiryje“ dar nebuvo ir ilgai nebus. Net Jonas Kazlauskas su preciziniais matematiniais ir taktiniais sprendimais niekada negalės lygiuotis savo charizma, psichologiniu ir emociniu poveikiu bei užtaisu, kurį nešioja šis nedidukas ispanas.

Atrodo, kalbos ir žodžiai paprasti ir žinomi daugeliui. Atrodo, nieko įspūdingo. Tačiau kai tu matai, jog svetimšalio akys, žiūrėdamos į tave ir į minią žiba labiau nei tavo arba tavo kaimyno, kuris gimė ir užaugo su šia komanda, pagalvoji: kokią mes turime teisę? Kokią turime teisę netikėti ir abejoti žmonėmis, atvėrusiais savo širdis. Kurie tiek kartų į aikštę ėjo tam, kad įrodytų, jog kaunasi už savo šalį, už savo miestą, už savo šeimas ir žmones.

Galų gale už tą pati mažylį gudruolį, kuris įkvėpė juos tai kovai. Ir net už dyką. Kurie pirmą kartą po daugelio metų sugrąžino aukščiausio lygio krepšinį namo. Kur jam ir vieta. Kurie po eilinės pergalės prieš grandus, kurių ankščiau prašydavome, kad stipriai nemuštų, prieš gulant į lovą slapčia leisdavo pasvajoti ir prisiminti žalio aukso spalvos Miuncheną ir nusišypsoti pagalvojus, kaip ši nuostabi komanda grįžta iš Londono į Karmėlavą plikomis galvomis, o politikos senbuvis ir muzikos naujokas Ezopas laužo galvą prie naujojo himno. Ši komanda leido mums tikėti. Ir pasitikėti. Visą sezoną. Net ir be savo simbolio, kuris buvo išvytas it nereikalingas šuo iš savo vienintelių namų, bet kuris, net neabejoju, širdimi yra visada kartu ir visada žalias.

Ši komanda su šiuo treneriu nė sykio į aikštę nėjo pralaimėti. Norėdami išsivežti pergalę iš Kauno, varžovai turėjo virsti bejausmiais gladiatoriais bei taškytis kraujais ant žalio parketo iš giliausių širdies kampelių. Net ir patys geriausi. Jie šito niekada nepamirš. O ar pamiršime mes, šeimininkai? Ar gali vienos rungtynės pakeisti visą devynių mėnesių įdirbį? Gali. Ar gali vienos rungtynės nubraukti visą tikėjimą ir viltį bei norą? Gali.

Nejaugi vienas pralaimėjimas principiniams varžovams iš Vilniaus gali sugriauti kauniečių pasitikėjimą mylima komanda?
Nejaugi vienas pralaimėjimas principiniams varžovams iš Vilniaus gali sugriauti kauniečių pasitikėjimą mylima komanda?
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus

Bet ar gali šitie žmonės su ispaniškuoju Napoleonu priešakyje padaryti, kad taip atsitiktų? Po šio šeštadienio mačo, net ir ištikimiausi sudvejojo. Net ir žalios širdys akimirkai stabtelėjo ir susimąstė: ar gali taip būti? Jeigu visa tai tiesa,  kuo reikės tikėti, ką pasakoti vaikams ir anūkams, kuo didžiuotis ir ką skanduoti laimingiems užsieniečiams, kurie supranta, iš kur tu tik tada, kai pradedi vardinti garsiausius Žaliuosius? Žinoma, skaudu, kad yra pagrindo abejoti. Skaudu, kad yra pagrindo taip kalbėti ir vaizdas aikštėje tau bando sufleruoti daug šlykščių dalykų. Skaudu pagauti save pradedantį tikėti tuo, nes nerandi jokio kito paaiškinimo.

Bet galiausiai reikia pasirinkti. Ir aš šįkart pasirenku tikėti. Tikėti kataloniškuoju žirgu, nes jis šiemet veda kaip niekad patikimai ir galingai, jog kartais jį gali sumaišyti su šveicariškuoju.Ir nesvarbu, kad aplink krenta bombos ir griūva pilys. Ir nesvarbu, kad tolumoj nelaukia princesės, o nukirtus slibinui galvą vietoj jos užauga trys naujos. Nes jis seniai galėjo į viską spjauti ir pasipustyti padus. Bet to nepadarė. Ir net neketina. Nes ten, iš kur jis atkeliavo, yra tikima žmonėmis, darbu su jais ir meile jiems. Gal aš ir klystu, bet jis mane įtikina. Jis tikrai nėra tobulas treneris, nes net nebūtume jo prisikvietę. Nes kitaip būtume laimėję tas penkias itin svarbias  rungtynes paskutinėmis sekundėmis. Nes kitaip būtume laimėję šeštadienį.

Jeigu finalo serija baigsis 4:3, jeigu kažkokiu būdu sužinosiu, kad mano pasirinktas tikėjimo kelias dėl šio pralaimėjimo buvo neteisingas, prisiimsiu savo kaltę, ir pasakysiu sau: aš taip nežaidžiu. Ir pasitrauksiu. Ir nesvarbu, kad neturiu iš kur trauktis, tai reikš, kad ir žalia širdis gali nustoti plakti žaliai.  O dabar priimu tai kaip labai skaudų pralaimėjimą ir dar kartą lenkiu galvą kataloniškajam matadorui. Jei ne jis, niekas net nebūtų prasidėję ir žalioji legenda net nebūtų drįsusi atgimti.

Komentarai

2013-04-16 20:19
porto
jus gal perziurekit rubgtynes dar karta visi? Rytas jus pagaidino...o jus komanada savo kaltinat. Ar ne idiotu miestas:)))
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2013-04-16 20:03
Lukas
katalonijoje visi yra pries buliu kautynes tad pavadindamas ji matadoru izeidei ji... :)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2013-04-16 19:44
Paaiskinimas
Su SITA "pergale rytas gaus B licencija Eurolygoje. Stai ir visas biznis. kas kam dar cia neaisku.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2013-04-16 19:13
P
Tikėjimas yra žmonijos tamsumo ženklas. Jei nesugėbi realiai vertinti ir esi silpnas renkėsi tikėjimą.............
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2013-04-16 18:59
nu
ok, pavyzdys. Turi darba ane? dirbk puse metu ir negauk atlyginimo. Dar kazka reikia pasakyti?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2013-04-16 17:44
Anonimas
Puiku

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2013-04-16 17:32
zalgiris111
Rytas jai iseis i finala 4-0 gaus nuo zalgirio 100procentu o rytas tegul pasidziaugia su sita pergale ji buvo paskutinia siam sezone
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2013-04-16 17:15
Mantas mac
maladec mantai gerai parasyta pilnai sutinku su tavim!!!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2013-04-16 16:06
Aludaris
Nu ir kvailas straipsnis, netgi pavadinimas idiotiskas. Autoriaus ziniai, Katalonijoje buliu kautynes uzdraustos :)
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2013-04-16 15:59
palinkejimas autoriui
matadorinkis tu nx su visais savo straipsniais.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2013-04-16 15:45
tai neikit i arena, ko cia trydaliojat? svarbiausia cia samokslo teorijas rasineja ir rekia, kad daugiau neis i arena tie, kurie ir tiap ten nesirodo. Kodel i runktynes su kazkokiu neveziu vel susirinkot?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2013-04-16 15:40
kas per sakinys??
jeigu kažkokiu būdu sužinosiu, kad mano pasirinktas tikėjimo kelias dėl šio pralaimėjimo buvo neteisingas, prisiimsiu savo kaltę, ir pasakysiu sau: aš taip nežaidžiu.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2013-04-16 15:09
Chebra nesmerkime Plazos,kitas seniai butu metes viska ir isejes..didele atsakomybe motyvuoti zaidejus zaisti uz dyka.Kaip buvo taip,tegu buna visiem pamoka.ZAIDEJAI GALI ISDUOTI MUS,ATEINA IR ISEINA ,O MES LIEKAME VISDA SU SAVO KOMANDA.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2013-04-16 15:07
OmgNu negaliu, ant kiek debilai tie, kurie rezga samokslo teorijas... Ar jums nedasunta, kad Zalgiris prase LKL sutrumpinti finalo serija, bet LKL NESUTIKO! Taigi siuo atveju Zalgiriui buvo zymiai naudingiau laimeti sias rungtynes, ir finale sulosti sausa serija 4-0 su kokiu rudupiu, bei ramiai ruostis VTB Playoffams.. O dabar gali tekti sulosti ir visas 7 filano serijos rungtynes, ir tada iskart losti VTB PO.. Kur jusu logika, runkeloidai? Plius, kaip galima sutarti su zaideju, kad sis pataikytu 6 tritaskius? Tai cia taip iseina, kad zaidejai prameta tik tada kai nori, o siaip ju taiklumas yra 100%? Debilai konkretus....


kaip tu drysti destyt mintis logiskai ir remdamasis faktais?! tokiems komentarams basketnewse nevieta :)
Įvertinimas:
+2
(vertina tik prisijungę)
2013-04-16 14:15
Omg
Nu negaliu, ant kiek debilai tie, kurie rezga samokslo teorijas... Ar jums nedasunta, kad Zalgiris prase LKL sutrumpinti finalo serija, bet LKL NESUTIKO! Taigi siuo atveju Zalgiriui buvo zymiai naudingiau laimeti sias rungtynes, ir finale sulosti sausa serija 4-0 su kokiu rudupiu, bei ramiai ruostis VTB Playoffams.. O dabar gali tekti sulosti ir visas 7 filano serijos rungtynes, ir tada iskart losti VTB PO.. Kur jusu logika, runkeloidai? Plius, kaip galima sutarti su zaideju, kad sis pataikytu 6 tritaskius? Tai cia taip iseina, kad zaidejai prameta tik tada kai nori, o siaip ju taiklumas yra 100%? Debilai konkretus....
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2013-04-16 13:59
audrius
Nusiimkite pagaliau rožinius akinius - makaronus jums kabina ant ausų. Pradėjo Romka, bet su jo pasitraukimu tai dar nesibaigė. Gali daug kuo tikėti, nors to ir nėra, bet po tokių "bajerių" dingsta bet koks noras tikėti. Kiekvienas padaro savo pasirinkimą - aš irgi pasirinkau... Šio sezono abonementą laidoju. Mano kojos šį sezoną arenoje nebus!
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2013-04-16 13:45
Man, tai keiščiausia kaip galima pirmaujant prieš rytą ant 20 tašku ir per trečiajį kėlinį tiesiog subirėti. Tuo labiau žinant, kad žaidi namie prieš pilną areną prieš savus sirgalius ir staiga tiesiog paimi ir subiri žaidimas pasidaro tragiškas. O 4 kėlini tu jau nebe pirmauji, bet pradedi jau vitis varžovus. Ar ant tiek mes visi kvaili, kad nesuprastume ar Plazza nemato, kad rytas staiga ištirpdo persvarą, Plazza nesiema visiškai per trečia kėlinį jokiu veiksmų, optimaliai, pertraukėlės prašo kai vos lieka 5 taškai. Situacija tampa nestabilį rytas 4 kėlinį perima i savo rankas. O toliau viska patys matėt.

Komanda staiga kardinaliai pasikeičia po ilgosios pertraukos. Žaidėjai nesupranta prieš ką žaidžia ir kur žaidžia, kad taip gėdiškai rytui tada pralošt namie.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2013-04-16 13:08
tau cqk
Zinoma kad nenoretu bet paziurek dar karta varzybas.. As nezinau kaip per tv atrode nes tuo metu buvau arenoje ir as asmeniskai kaip ir dauguma fanu i varzybas daugiau neisiu. Tokios nepagarbos fanams ar eiliniui zmogui kuris is neturejimo ka veikt i varzybas tiesiog uzejo nemaciau. Neskaitant zinoma siu varzybu.
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2013-04-16 13:04
Cqk
Mastykit blaiviai, neviena komanda nenoretu speceliai pralaimeti,ypac savo pagrindiniui priesui...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2013-04-16 12:59
hrfth
Zinot jeigu Zalgiris pralos ta sumauta finala zinant jeigu iki jo daeis tuomet keista kad taip pasakysiu bet puiku! O jeigu ne ir rytas laimes 4-3 turbut tai sios varzybos isliks visam netik man bet ir daugumai sirgaliu.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 35

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.