\n


2015-01-09 08:46

Skaitytojo laiškas: Penkios priežastys, kodėl reikia gyvai palaikyti „Žalgirį“ arenoje

„Žalgirio“ arena talpina daugiau nei 15 tūkst. žiūrovų
„Žalgirio“ arena talpina daugiau nei 15 tūkst. žiūrovų
Nuotr. Fotodiena.lt/T.Lukšys

Akylai stebint šio sezono Eurolygos batalijas, šauniai nudžiuginus į „Top 16“ etapą taip ir neiškopusiam „Neptūnui“, liko konstatuoti, jog Europos klubinio krepšinio grandų žemėlapyje šiemet liko vienintelis lietuviškas vardas – Kauno „Žalgiris“. Šiaip ne taip išsikapstęs iš, atrodė, jau iškapstytos grupės, „Žalgiris“ tęsia kovas Europos fronte ir dovanoja mums dar bent keturiolika aukšto lygio krepšinio spektaklių.

Sezono pradžioje pranokęs lūkesčius, o vėliau tarsi pradėjęs šiek tiek buksuoti, „Žalgiris“, kaip jau tapo įprasta Lietuvoje, dažnai susilaukia piktų žodžių iš trijų milijonų trenerių prie televizorių ekranų ar kompiuterių klaviatūros. Analizuojant Europos krepšinį bei mūsų klubų padėtį aukščiausiame jo lygmenyje, nusprendžiau objektyviai pažvelgti į priežastis, dėl kurių turėtume atsipalaiduoti ir pasimėgauti Eurolygos krepšiniu bei pasidžiaugti tuo, ką šiandiena turime ir galime, užuot bambėję ir peikę savo krepšininkus. O pasidžiaugti ar bent išlaikyti susidomėjimą ir palaikymą mūsų Eurolygos klubui ne tik prie televizorių ekranų, bet ir „Žalgirio“ arenoje, yra dėl ko. Tad apie viską nuosekliai.

KAINOS IR KOKYBĖS SANTYKIS. Dažnai tenka girdėti žmonių atsiliepimus, kad jie su mielu noru eitų į rungtynes, tačiau bilietų kainos jiems neleidžia to padaryti. Pasidomėjus telieka gūžčioti pečiais ir paklausti savęs, ar 10 eurų bilietas gerose „Žalgirio“ arenos vietose su puikiu matomumu už rungtynes, kai priešininkas – pavyzdžiui Madrido „Real“ yra tikrai daug? Juo labiau, kad bilietų būna ir pigesnių (žinoma, ir brangesnių), tad kiekvienas pagal savo pageidavimus gali išsirinkti tinkamas ir patogias vietas.

Be to, šiuo atveju mes nekalbame apie Mažeikius ar Prienus. Kalba eina apie elitinius Europos superklubus, metai iš metų skinančius trofėjus ir savo galaktikose surinkusius tokius žvaigždynus, apie kokius šiuo metu galime tik pasvajoti. Rimtai abejoju, ar Barselonos, Madrido, Stambulo ir kitose didžiosiose arenose žmonės gali pamatyti netgi savo namų komandas už mažesnes sumas pinigų. Kai pagalvoji, jog niekas Europoje šiuo metu geriau nežaidžia krepšinio nei tie vyrukai, kurie mina ir Kauno arenos parketą, o tu gali juos pamatyti gyvai, tai jau šį tą reiškia. Dar emocijų turėtų pridėti ir tai, kad tu pats gali sirgti už savo lietuvišką jaunimą, besigrumiantį su šiomis žvaigždėmis – juk to taip troškome ir tegalėdavome svajoti. Aukščiau į Kauną atvykstančių krepšininkų ir komandų – tik dangus (šiuo atveju NBA, tad jei norite dar geresnių komandų, skriskite per Atlantą, sumokėkite 100 dolerių į prasčiausias rungtynes ir vualia).

Žvelgdami į plačią krepšinio padangę, neturėtume pražiūrėti ir aukščiausio lygio žvaigždės, kuri žiba mūsų pačių kieme. Be abejo kalbu apie Jamesą Andersoną. Šis vyrukas įrodinėja, jog ne veltui buvo NBA komandos starto penketo narys ir kad tokių vyrukų tikrai nesimėto. O ypač Kauno gatvėse. Aukščiausio kalibro žalgirietis dažnai lyginamas su S.Weemsu, tačiau jų žaidybinio stiliaus skirtingumas tokį palyginimą daro labai įdomų. Žaidimas darosi dar patrauklesnis, turint galimybė stebėti tokio atleto pasirodymą ir visus judesius gyvai, būnant visai arti jo.

Kalbant apie kainas, tikrai tenka pastebėti, jog klubo marketingo politika gana protinga ir išmintinga – siūlomi įvairūs bilietų paketai, mini-abonementai, nuolaidos įvairaus amžiaus ir socialinių grupių žmonėms. Nepraslysta pro akis ir įvairios akcijos taikomos maistui ir gėrimams (kaip kad alus su WoraPay sistema tik 3 Lt), o juk alus ir krepšinis tikram lietuviui – neatsiejami dalykai. Taip pat pastebėta naujovė – bilietų platinimo sistema, už kurią atsakingas pats klubas. Manyčiau, tai irgi daroma tam, kad galutinė kaina vartotojui kaip įmanoma mažėtų. Taigi kainos ir kokybės santykis skirtas laikinojoje sostinėje mėgautis Eurolyga, sakyčiau, yra itin patrauklus.

ARENA. Jau tapo įprasta girdėti liaupses „Žalgirio“ arenai. Iš garsiausių varžovų, komandų, trenerių, organizacijų. Iš NBA atvykę kai kurie žaidėjai tikina, kad tokių sąlygų neturėdavo netgi anapus Atlanto. Labai greitai pripratome prie to ir pamirštame, kad dažnai galime tiesiog pasigėrėti buvimu tokiame aukšto lygio pastate ir dar vykstant Eurolygos rungtynėms. Mėgstame girtis, kad esame pamišusi dėl krepšinio tauta, bet surinkti 15 tūkstančių žmonių net į itin aukšto lygio rungtynes mums yra tikras iššūkis. Juo labiau, kad anksčiau aptartas kainos ir kokybės santykis mūsų piniginėms tikrai leidžia tai padaryti. Vis tik dažnai aptingstame ir pasirenkame vakarą prie televizoriaus ekranų. Tačiau visi, kad buvo paskutinėse reguliaraus sezono rungtynėse tos emocijos, kuri tvyrojo mačo pabaigoje ir po jo, neiškeistų į nieką kitą pasaulyje.

Kai pagalvoji, jog turi tokias galimybės aukščiausio lygio arenoje už patrauklią kainą pasimėgauti Eurolygos kovomis, po gerų rungtynių prie televizoriaus nuolat pasigaili, kad to ir vėl nepadarei. Manau, krepšinio šalis, o juolab krepšinio miestas, turėtų labiau pateisinti savo vardą, nors lankomumu „Žalgirio“ rungtynės niekada itin ir nesiskundė. Šio jubiliejinio klubui sezono metu daug kas prisiminė istorinius laikus, kai svarbių rungtynių metu tarsi sustodavo visas miestas. Kartais to pasigendu ir dabar. Bent to, kad  15 tūkstančių lietuvių parodytų svečiams, kieno čia tvirtovė ir į kokį žaliąjį pragarą jie atsibeldė.

MOMENTAS. Objektyviai atsiribojus nuo visų emocijų, kurios gali paimti viršų esant šiek tiek prastesnei „Žalgirio“ sportinei formai, reikėtų pastebėti, jog dabar yra labai svarbus sezono momentas. Pralaimėjus pirmąsias „Top 16“ etapo rungtynes Stambule, artėjančios dvikovos namuose su ALBA ir „Lietuvos rytu“ Kauno „Žalgiriui“ gali būti labai svarbios visomis prasmėmis. Pakiliai jas sužaidus ir gavus gryno oro gurkšnį, psichologinės sūpuoklės galėtų vėl įsisiūbuoti aukštyn ir tikėtina, jog likusi sezono pusė būtų pakili. Gera sezono pradžia kauniečių gerbėjams gal kiek per aukštai iškėlė kartelę, tad dabartinis momentas atneša nemažai nusivylusių balsų, tačiau žvelgiant į tai, kad  Eurolygoje laukia dar 7 rungtynės Kaune, matau dar bent 7 priežastis, kodėl reikėtų nenusisukti nuo „Žalgirio“ ir savo palaikymu prikelti komandą iš savotiško letargo miego.

POTENCIALAS. Geras dalykas, nutikęs tuo metu, kai komanda sezono pradžioje žaidė itin neblogai, yra tas, kad mes pamatėme jos potencialą. Ir, garantuoju, ne visiškai pilną. Mes jau žinome kaip gerai gali žaisti jaunieji įžaidėjai, taip pat esame ne naujokai tardami Dariaus Songailos pavardę (ir nesvarbu, jog kol kas jis turi tikriausiai prasčiausią sezoną savo karjeroje), nesame pamiršę ir slaptojo ginklo S. S. Vene (kažkodėl R. Petrausko vadinamo Simonu), iš kurio vis tikimės keleto salvių. V. Lipkevičius ir T. Dimša taip pat neturėjo būti tik kelių sezonų projektai, kas leidžia tikėtis, jog savo žodį dar tars ir jie. Taip pat juk negalime naiviai manyti, jog W. Cherry vasaros lygoje žibėjo ir NBA kojas apšilinėjo tik už nuoširdžias akis ar gražią šypseną – į žaidimą anksčiau ar vėliau turėtų įsijungti ir naujausias komandos pirkinys.

Potencialo, mano galva, turi ne tik žaidėjai. Jo turi ir trenerių štabas. Ilgametė G.Krapiko patirtis ir darbas su J.Kazlausku nacionalinėje rinktinėje anksčiau ar vėliau turi duoti savo vaisių ir po kelių nesėkmių neturėtumėme versti visos kaltės vienam žmogui. Asmeniškai man, bet puikiai žinau, kad ir daugeliui kitų, šiemet itin malonu ir įdomu stebėti naujausio ir garsiausio trenerio derinį – Šarūną Jasikevičių. Komandos išvykose turbūt daugiau dėmesio už visus kitus ekipos narius kartu sudėjus iš sirgalių gaunantis Šaras – buvęs krepšinio Mocartas, kuris neabejotinai turi ką pasakyti ir patarti dabartiniams žaidėjams, ypač jauniesiems įžaidėjams. Be galo įdomu gyvai būnant arenoje stebėti Jasikevičiaus kūno kalbą, bendravimą su žaidėjais bei patarimus jiems. Turėtumėme nepamiršti, kad tai tik pirmi Šaro kaip trenerio metai, o jau buvome džiuginami ne vieno įspūdingo V. Kariniausko ar L. Lekavičiaus epizodu. Tad antrojo „Žalgirio“ trenerio potencialas taip pat stipriai juntamas.

SITUACIJA. Turint omenyje „Žalgirio“ finansinę situaciją, norėtųsi nuoširdžiai paspausti ranką klubo vadovams bei jo administracijai. Jau vien tai, kad žmonės kritikuoja ir kalba apie komandos žaidimą, leidžia užsimiršti apie sunkią padėtį bei mažais žingsneliais žengti toliau. O jei dar pavyksta pradžiuginti sirgalius pergalėmis prieš itin aukšto kalibro ekipas, tada būna dar smagiau. Ir norisi tikėti, kad viskas išsispręs. O mes, paprasti krepšinio mėgėjai, tikrai galime prie to prisidėti. Tad dėl viso to, ką aptariau, manau dar tikrai anksti net ir šį sezoną laidoti mūsų vienintelį klubą Eurolygoje bei apsimokėjimas eiti jo palaikyti ir gyvai yra daugiau nei akivaizdus. Įsivaizduokite, kaip jaučiasi dvidešimtmetis krepšininkas prieš apšilimą kartu su keliolikos tūkstančių minia giedodamas Lietuvos himną, matydamas pilnas tribūnas, kurios ne rėkia ir staugia ant jo bei vadina paskutiniais žodžiais, o parklupusį pakelia, paragina ir jam paploja, o paleidus tritaškį ar atidavus perdavimą palydi griausmingomis ovacijomis. Tai jų dopingas, tai jų vaistai ir tai jų širdys. O kai širdys tampa geltonai žaliai raudonos, tada jos nesustabdomos ir dovanoja visiems mums begales gerų emocijų ir skambių pergalių. 

Komentarai

2015-01-10 16:20
Padarytų Rytas protingą kainodarą, tai manau tuoj būtų galima keltis ir į Siemensą. O dabar visos vietos vienoda kaina toj salėj...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-01-09 18:22
truthArena tikrai galbut nera bloga, bet tamsa ir tyla neleidzia pilnai pajusti puikios krepsinio atmosferos, kokia buna Vilniuje.:DDDDDDDDDDDDDDDDD


Zalgiris praktiskai buvo priverstas keltis I 4 kartus dydesne arene del ziurovu skaiciaus, tai ritas del tos pacios priezasties buvo priversti keltis I 6 kartus mazesne sale...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-01-09 17:42
VermachtTynesTo truthMes matyt net neisivaizduojam,kokia atmosfera lryto sporto saleje,net ne arenoje gali sukelti tie visi 200 sirgaliu :DSusimuses galva zmogelis,matyt nebuves niekad Zalgirio arenoje :D--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.ltSiulyciau tamstai ismokti skaiciuot be pagrazinimu. Kai yra 2200, o vaidenasi 200, tada jau tikrai nesveiko proto zmogus. Beje, galima surinkti 15000 ir tyliai sedet, o galima surinkt 5000 (kaip pernai siemense kai vien tik pirmas aukstas buvo atidarytas ir visas buvo uzpildytas) ir sukurti kur kas didesni triuksma.


Mažesnės salės pasižymi kitokia akustika, taigi, ar Ryto salėje sėdi 2500, ar Žalgirio arenoje 15000, nemanau, kad garso pojūtis labai skirtųsi.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-01-09 16:41
aintracht_o kad pas rita susirinktu zmoniu bent puse tiek kiek susirenka zalgirio arenoje... svajone lik sveika


O kur pas tuos runkelius gali tiek susirinkti...jie mokyklos sporto salei zaidzia
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-01-09 15:54
D
o kad pas rita susirinktu zmoniu bent puse tiek kiek susirenka zalgirio arenoje... svajone lik sveika
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-01-09 15:38
sako objektyviai apžvelgsiu :) menkina kitas LKL komandas, aukština savo žalgiriūkštį, vos ne vieną geriausių europos komandų laiko ta žalgirį... visi žaidėjai geriausi, stebina jį viskas kaip puiku kas viskas su žalgiriu susiję ir dar nori geriau.... tai parašytų straipsnio pavadinimą: "Žalgirio fano pagyros savo klubui"

KUR JIS TĄ OBJEKTYBUMĄ MATO..
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-01-09 13:32
JD
VermachtTynesTo truthMes matyt net neisivaizduojam,kokia atmosfera lryto sporto saleje,net ne arenoje gali sukelti tie visi 200 sirgaliu :DSusimuses galva zmogelis,matyt nebuves niekad Zalgirio arenoje :D--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.ltSiulyciau tamstai ismokti skaiciuot be pagrazinimu. Kai yra 2200, o vaidenasi 200, tada jau tikrai nesveiko proto zmogus. Beje, galima surinkti 15000 ir tyliai sedet, o galima surinkt 5000 (kaip pernai siemense kai vien tik pirmas aukstas buvo atidarytas ir visas buvo uzpildytas) ir sukurti kur kas didesni triuksma.


Kacapine ziurke, kada pas jus paskutini karta buvo bent tas niekingas 2200 skaicius ziurovu? Dar vis neigsi apie savo raudonojo komuniagu projektelio degradavima kai net mazos sales uzpildyti nesugebate. Apie apgailetina savo "ultru" palaikyma nekurk pasaku. Viskas matosi plika akimi. Neveltui Siemensas buna atidarytas tik tada kai zaidziate su Zalgiriu nes tik tada Siemensas buna pilnas nes is visos Lietuvos suvaziuoja didziule Zalgirio fanu armija ir tada visi gali pajusti ta nerealia atmosfera kad paskui po rungtyniu Zalgirio zaidejai sako kad jautesi kaip namie.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-01-09 13:30
Jus nelyginkit saves su Vilnium o reikia visu pirma i save ziuret,ir irodyt kad Kaunas krepsinio sostine ir kad 15000 tukstanciu vietu zalgirio arena yra kaunui per maza!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-01-09 13:27
JD
_VLP_Arena tikrai galbut nera bloga, bet tamsa ir tyla neleidzia pilnai pajusti puikios krepsinio atmosferos, kokia buna Vilniuje.


Tu gal nejuokink, kloune. Zalgirio arena bei jame esantis palaikymas jau daugely kartu yra pripazintas vienu geriausiu Europoje. Apie tai kalba tiek specai tiek ir Eurolygos komandu treneriai. Parodyk nors viena straipsni ar pasakyma kad Siemenso skardiniame garde galima pajusti puikia krepsinio atmosfera? To buti negali nes Vilniuje nera tiek zmoniu kurie dometusi aplamai krepsiniu. Cia tik jusu susireiksmine ritfaniai gali kliedeti panasius paistalus nes niekam nesate idomus. Vien faktas kad jums teko persikelti i mokyklos lygio sale bei net ir ten nesugebate uzpildyti jos tik akivaizdziai irodo kad visam Vilniui yra totaliai px ant jusu.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-01-09 13:16
TynesTo truthMes matyt net neisivaizduojam,kokia atmosfera lryto sporto saleje,net ne arenoje gali sukelti tie visi 200 sirgaliu :DSusimuses galva zmogelis,matyt nebuves niekad Zalgirio arenoje :D--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt


Siulyciau tamstai ismokti skaiciuot be pagrazinimu. Kai yra 2200, o vaidenasi 200, tada jau tikrai nesveiko proto zmogus. Beje, galima surinkti 15000 ir tyliai sedet, o galima surinkt 5000 (kaip pernai siemense kai vien tik pirmas aukstas buvo atidarytas ir visas buvo uzpildytas) ir sukurti kur kas didesni triuksma.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-01-09 12:44
To truth

Mes matyt net neisivaizduojam,kokia atmosfera lryto sporto saleje,net ne arenoje gali sukelti tie visi 200 sirgaliu :D

Susimuses galva zmogelis,matyt nebuves niekad Zalgirio arenoje :D

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-01-09 11:54
Arena tikrai galbut nera bloga, bet tamsa ir tyla neleidzia pilnai pajusti puikios krepsinio atmosferos, kokia buna Vilniuje.

:DDDDDDDDDDDDDDDDD
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-01-09 11:22
Matosi, kad laiska parase neobjektyvus zalgirio fanas tam, kad pritraukti kuo daugiau kaunieciu leisti pinigus krepsiniui. Pirmiausia prajuokino labai keistas autoriaus poziuris i grandus. Anot jo, uztenka kazkaip issikapstyti is grupes ir busi auksciausio lygio komanda :DD. Pagal Eurolygos formata numatytas lengvesnis kelias toliau silpnesnems komandoms, todel i kita etapa eina net ne puse visu komandu (kaip uefa cl), o dauguma! Siaip logiskai mastant, grandu galima vadinti tas komandas, kurios lieka stabiliai patenka tarp 8 geriausiu, nes yra arti medaliu. O i top 16 pateko net Novgorodas, tai ji irgi vadinsite grandu?

Apie kainos ir kokybes santyki visiskai sutikciau, nes jau buvimas top-16 etape yra galimybe siemet pamatyti gyvai 4 anksciau minetus grandus. Ir kaina yra visiskai normali, juk Anglijos Premier Lygoje cempionato prizininkai zaidzia su autsaideriais, bet sulaukia didelio demesio (uzpildoma ne maziau nei 80 proc. stadiono vietu) uz kur kas didesnes kainas. Todel pamatyti tokias komandas kaip Maccabi, PAO, Real, Barca uz tokias kainas yra butina.

Arena tikrai galbut nera bloga, bet tamsa ir tyla neleidzia pilnai pajusti puikios krepsinio atmosferos, kokia buna Vilniuje.

O stai momentas is tikruju puikus, bet daugiau sansu, kad Zalgiris vis delto pralaimes siek tiek stipresnems komandoms, o tai gali tik blogiau paveikti Zalgirio sportine forma ir nusiteikima.

Potencialas yra vienas is svarbiausio Kauno komandos dalyku, kuriuo jiems butina naudotis. O stai apie situacija prirasyta daugybe nesamoniu. Ypac krito i akis mitas apie bloga finansine situacija. Komandoje matome brangius zaidejus : Songaila, Javtokas, Jankunas, Anderson, Cherry. O tarp Kupcinsko ir Motiejuno vyksta nesvarus dalykai, kai uz spaudima Kauno imonems Motiejunas atsidekoja merui galimybe dalyvauti komandos vadovavimu. Tad galima drasiai teigti, kad Zalgiris neturi jokiu finansiniu sunkumu ir ju netures, nes galu gale visos skolos bus atleistos del "Zalgirio ipatingu nuopelnu".
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.