\n


2015-11-15 14:38

Skaitytojo laiškas: Klapėda, atsibusk!

Tekstas pateikiamas netaisyta kalba.

Akylai stebiu „Neptūno“ rungtynes jau keletą metų, analizuoju statistiką ir noriu su Jumis pasidalinti savo įžvalgomis.

Šį sezoną komanda pradėjo vienodai tragiškai, kaip „Lietuvos rytas“, jei ne dar blogiau. Skirtumas tik tas, kad vilniečiai turi potencialo, o „Neptūno“ komandoje su šia sudėtimi jo nėra. Nepyk, treneri Adomaiti, bet ir vakar po eilinio pralaimėjimo LKL, šįkart Pasvalyje, tamstos išsakyti pasiteisinimai, kad „komanda nauja, vis dar neatrandame to optimaliausio ir geriausiai aikštėje atrodančio penketo“, nebeįtikina ir yra nieko verti. C'mon, aplink pilna naujai suburtų komandų, bet ne kiekviena jų atrodo taip beviltiškai savo rezultatais. Galite mane pulti, kad tie rezultatai nėra tokie tragiški, juk Europos taurėje pasiektos dvi pergalės! Na taip, jos svarbios, bet, nepykite už asmeninę nuomonę, tačiau antrame rate abi rusų komandos bus pasiruošusios revanšuotis ir bus pajėgios  tą padaryti. O vienos arba geriausiu atveju dviejų iškovotų pergalių antrame rate, greičiausiai neužteks, norint užimti bent ketvirtą vietą grupėje. Lietuvos krepšinio lygoje dabar turimas pergalių ir pralaimėjimų balansas 4-5 labai realiai galėjo būti 1-8 ir komanda sėdėtų visiškame dugne, nes pergalės tiek Alytuje su „Dzūkija“, tiek Panevėžje su „Lietkabeliu“, tiek Šiauliuose su „Šiauliais buvo tiesiog išstenėtos.

Apie komandos komplektaciją

Simo Galdiko agentas turėtų būti velniškai geras vadybininkas, vasarą primygtinai spyriojęsis pasirašyti kontraktą dėl per mažo siūlyto kontrakto, „gąsdinęs“ galimu žaidėjo išvykimu į užsienį (dabar turbūt pernelyg dėmesio į tai niekas nebekreiptume ir praradimu nebelaikytume?) bei sugebėjęs „Neptūno“ vadovus įtikinti, kad jo iš tiesų „abejotinos kokybės prekė“ yra aukščiausios A klasės ir įsiūlęs už kur kas didesnį atlyginimą nei iki tol.

Ką matome šiemet? Tikriausiai rastume bent 10 kitose LKL komandose rungtyniaujančių centrų, kurie už Simą atrodo kur kas geriau. Kupšas, Čepukaitis, Dimša, Valeika ir kt. (sąrašą galima pildyti ir toliau). Kažkas galbūt man pateiksite Simo Galdiko kelių minučių pirmajame kėlinyje su Atėnų AEK atkarpą kaip prieštaravimą aukščiau išsakytoms mintims. Bet aš jums tada parodysiu likusias 150 šio žaidėjo atkarpų jau sužaistų šiame sezone.

Apie Vytautą Šarakauską jau esu minėjęs, pasikartosiu dar kartą: šis visiškai traumų suvalgytas žaidėjas sėkmingai žaisti dar galėtų nebent NKL. O šios vasaros „Neptūno“ vadovybės rezultatas – sutartis dvejiems metams! Na, nebent antruose metuose įrašytos kokios nors kitos pareigos, ne aikštelėje su kamuoliu.

Jerai Grantas daugelyje klubų žaisdavo ketvirtu numeriu, o „Neptūno“ komandoje tampa pagrindiniu vidurio puolėju su, savaime suprantama, kasmetiniu centimetrų trūkumu po krepšiu. Negalima nepastebėti jo stengimosi, tai kompensuoja nesėkmingus epizodus, bet kad jam trūksta dar bent vieno gero pagalbininko po krepšiu, akivaizdu.

Donatas Zavackas – vienas tų patikimesnių žaidėjų, kurie savo atlyginimą atidirba, bet vis dažnesnis jo pradingimas, pateisinamas metų našta, taip pat rodo tai, kad jis gali būti jau tik geru pagalbininku, bet ne komandos lyderiu.

Gilvydas Biruta – tikriausiai ne vieną jūsų nuvylęs pasirinkimas vien todėl, kad nieko nežinodami apie šį krepšininką, vasarą išgirdę apie sutartį su juo, tikėjotės, kad tai bus vienas pagrindinių žaidėjų, o realybė pasirodė tokia, kad tai labai ribotų galimybių ir talento krepšininkas.

Jei šią įžvalgą būčiau rašęs prieš kokias dvi savaites (negalėjau, nes  kartu su jumis sėdėjau euforijoje po netikėtos pergalės Nižnij Novgorode), neabejotinai būčiau paklausęs: Kur dingo Butkevičius? Bet paskutinėse keliose rungtynėse šis žaidėjas vis primena apie save ir tarsi bando parodyti, kad jo forma po truputį atsigauna. Tad klausimą perfrazuosiu ir peradresuosiu: Kur apskritai šį sezoną yra Deividą Galių pakeisti turėjęs Arvydas Šikšnius?

Taip, galite pulti mane, kad tai skirtingi žaidėjai, Gailius nepakeičiamas, to tikėtis buvo neteisinga ir t.t. Bet ko tikėjotės visi po pernai metų LKL mažojo finalo serijos ir tarpusavio Šikšniaus ir Gailiaus akistatos? Tikrai bent kiek kitokio vaizdo, nei matome dabar.

Netesinga būtų kritikuoti komandos kapitoną ir sielą Martyną Mažeiką, kai matome kiekvienose rungtynėse šį žaidėją besistengiantį ir kovojantį. Tačiau, galite su manimi ir nesutikti, bet pakilęs šio krepšininko rezultatyvumas ir svarba šį sezoną tik parodo, kad komandoje daugiau nėra kam žaisti. Ką matėme rungtynėse su AEK? Meistriškai teisėjus įtikinti sugebantis Mažeika baudų metimais dar laikė viename lygmenyje komandą su graikais. O ir kitose rungtynėse jį dažnai matome besiimantį iniciatyvos, tačiau tokiu tragišku taiklumu tritaškius metantis žaidėjas geriau jau būtų solidžiu pagalbininku (kaip pernai, Gailius), nei komandos lyderiu.

Priešinga situacija dėl tritaškių pataikymo su Travisu Baderiu, bet ką šis žaidėjas moka daugiau?  Prasiveržti? Ne. Meistriškai atsidengti? Ne. Todėl susidūręs su kiek akylesne gynyba, kas jau buvo dviejuose paskutiniuose Europos taurės mačuose, tampa krepšininku, per rungtynes išmetančiu kelis sunkius tritaškius ir kokį vieną iš jų pataikančiu. LKL tokios gynybos, sutikime, nėra, o nėra kartu ir Baderio. Kodėl? Atsakyti gali tik jis pats. Galbūt bendrai užsikrėsta visos komandos yda, gauta nuo pernai pavasario: LKL nenusiteikiama taip, kaip rungtynėms Europoje.

O dabar, neabejoju, gausiu daugiausiai jūsų kritikos. Manau, kad Shakuras šiai komandai būtų naudingesnis nei Danielis Ewingas. Kodėl? Todėl, kad tai buvo tikresnis  įžaidėjas, galėjęs įkišti aštrius perdavimus ir kitaip ištampyti varžovų gynybą. Sakysite, kad Ewingas taip pat puikiai ištampo varžovų gynybą. Taip, bet perdavimų tikrai nėra. Shakuro minusai buvo karts nuo karto pasikartojantis pradingimas tam tikrose rungtynėse ir tritaškių pataikymas. Ewingo tritaškių pataikymas taip pat prastas, o iniciatyvos tada, kada labiausiai reikia, deja, nėra. Kur buvo šis žaidėjas svarbiausiais lūžio momentais rungtynėse su „Lietuvos rytu“ ir AEK? Aš jau nekalbu apie rungtynes Jeruzalėje ir Nižnij Novgorode Europos taurėje.

Mindaugui Girdžiūnui, panašu, kaip greitai ir kai kam netikėtai pernai teko išgirsti kalbas apie Lietuvos rinktinę, taip greitai jas šiemet teks ir pamiršti. Taip, atskiromis atkarpomis jis tarsi iššauna, buvo vienas pagrindinių skambiausios kol kas šį sezoną pergalės Nižnij Novgorode, kalvių ketvirtajame kėlinyje, bet pripažinkime, kad po pernai metų sezono, taip pat, kaip ir iš Arno Butkevičiaus, norėtųsi tolesnio tobulėjimo ir užtikrintesnio žaidimo.

Noriu pabrėžti, kad šios išsakytos mintys yra subjektyvi nuomonė, tikintis kur kas geresnio komandos pasirodymo jau artimiausiu metu. Jei iš rungtynių Stambule tokioje situacijoje kažko tikėtis būtų neteisinga, tai pergalė lapkričio 24d. Klaipėdoje prieš Jeruzalės „Hapoel“ bus reikalinga kaip oras. Kaip ir lapkričio 22d. su „Lietkabeliu“ ir 29d. su „Šiauliais“. Gal jau pagaliau laikas į LKL dvikovas pažvelgti taip pat, kaip ir į Europos taurės? Jei tai ne nusiteikimo problema, tada, kaip jau minėjau pačioje pradžioje, permainos komandoje būtinos ir kuo skubiau.

Komentarai

2015-11-18 23:48
Atsibudo :D
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-11-16 01:29
taip taip 2
ir Kurauskas pasirase su Galdiku dviem metams , beje...

O Mazeika...Kurausko draugelis..kiek paprasys, tiek duos..
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-11-16 01:22
papajusunapapo
Kurausko darbo vaisiai. Oi man patinka kai tas debas Galdiko issaugojima kaip laimejima laike ir skambiai skalambino savo varpinem ;))) dar Mazeikai alga uzkele.

Gi zinojo, kur dalyvauti teks, tai ir rink sudeti jai ir galva vadovaukis. Bet jei jie debilai yra tai man px juolabiau. Svarbu bembais septintais iki arenos dasigauna, va kur tarpsezonio laimejimas!!! ;)))

Juventus Buterfieldas, Pieniniu Čarteris, Juves tas kitas juodis. Visi yra geresni uz Neptuno, nors sumos mazesnes vaiksto ;)))
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-11-15 22:55
taip taip
Turint omeny, kad Galdikas gauna 8000eur per menesi...tai arba super geras agentas, arba super durnas Kurauskas ...turbut abu iskart.

O siaip daug kur tiesos yra .

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-11-15 22:09
Auris
Perkam Delna kuo greiciau

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-11-15 21:45
P.B.
Straipsnis OK, bet chebryte, jūs ne taip į problemą žiūrit... Kalbant apie tai, kad Šikšnius pakeitė Gailių... Gailius ir Šikšnius visiškai skirtingi žaidėjai. Vieninteliai Šiauliai sugeba rasti pigius ir gerus žaidėjus... O Neptūnas turi ribotus finansus ir kai Gailius išėjo, turėjo spragą, nes lengvas kraštas buvo lyderis... Manau, Neptūnas gerai prasisuko - vietoj metiko Gailiaus pasiemė metiką Bader'į ir metiką Ewing'ą, o į Gailiaus vietą pastatė geriausią tuo metu žaidėją, kurį buvo įmanoma rasti... Problema buvo ne ta, kad Gailius išėjo, o problema ta, kad reikėjo rasti gerą metiką. Metikai rasti, gynybiniai žaidėjai - taip pat. Nemanau, kad daug tų bėdų čia yra. Šikšnius, Butkevičius, Galdikas, Mažeika gerai ginasi, tas pats Mažeika, Baderis, Zavackas, Girdžiūnas, Grantas, Ewing'as gali mesti taškus... Adomaitis dar ir ieško penketų, kuriuose būtų du gynybiniai - trys metantys žaidėjai ir tikiuosi, kad ras. Pažiūrėkit, kažkada geriausias penketas pamenu buvo kai vienu metu buvo Mažeika, Girdžiūnas bei Ewing'as. Rezultatai geri, tačiau pagal pozicijas žiūrint tai absurdas.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-11-15 20:51
Neptuno vadybos didziausia klaida yra ta, kad leido treneriui surinkti komanda, kas yra nesuvokiama. Trenerio darbas yra treniruoti, o ne atlikti menedzerio darba.. Bet dabar net neaisku ka kaltinti, del sios situacijos, Kurauska ar Adomaiti. Kurauskas pasirinko savo siknai saugesni varianta, leido treneriui surinkti komanda kuris liks atpirkimo oziu. Realiai del tokiu rezultatu kalciau Adomaitis ir duok Dieve, kad zaidimo kreive kiltu ir iki LKL PO komanda butu top formoj
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-11-15 19:31
Manau Vainauskas Neptūno turėtų bijoti kaip velnias kryžiaus, nes Neptūnas su kiekvienu sezonu vis garsiau beldžiasi į surudijusias siemesno duris, su dalgiu rankoj.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-11-15 19:24
Aš čia visame tame matau tik progresą, Neptūno vadyba mokosi iš savo klaidų ir juda į prieky po biški. Nereikia norėti, kad visi būtų neklystantys. Po 2 metų matau kaip Neptūnas realiai kovos dėl aukso LKL. Jeigu nesustos klaipėdiečiai tai čia yra tik laiko klausimas kada tai bus. Plius Neptūno situaciją lengvina vieno iš grandų degradavimas ir nykimas iš krepšinio žemėlapio. Irgi tik laiko klausimas kada geltonoji spauda pasitrauks iš aukštojo krepšinio, nes klubas be sirgalių egzistuoti negali. O vat Neptūnas sirgalius turi. Tai ir daro skirtumą tarp Neptūno ir laikraščio projekto.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-11-15 19:17
PYMAo is kur pinigai geriems zaidejams pas Neptuna?aisku Galdiko su Sarakausku tikrai nevertejo pirkt,bet uz ju dvieju alga kazin ar iseitu kazkas padoresnio tam kad galima butu apylygiai stumdytis su Zalgirio ar Ryto aukstaugiais.Gailius pernai zaide uz kurkas mazesne alga nei dabar gauna Ryte,uz ja tik Siksniaus lygio zaidejas ir iseina.galbut tik su Biruta prasauta,bet jam tai pirmas sezonas profesionalu krepsinyje,todel dar per anksti vertinti si isigyjima.visumoj sirgalius kaip mergaite,apimta emociju puola i krastutinumus bet uzteks neptunui laimet kelis sunkesnius macus kaip jis visus cia iskeiktus zaidejus prades nesioti ant ranku :)


Žmogau ką pats čia šneki? Tikrai už pinigus kurie skirti Galdikui galėjo nusipirkti geresnį centrą. Nesakau, autorius daug kur nusišneka, bet, kad centrą geresnį pirkt reikia tai čia faktas. Mano nuomone, aplamai vietoj Ewingo reikėjo ieškoti stiprų centrą, juk Girdžiūnas galėjo būti pagrindinis PG laisvai. Aplamai Neptūno LKL mastais nėra mažas biudžetas.
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2015-11-15 19:15
Čia kaikurie komentatoriai manau nėra įsisavinę fakto, kad Neptūno biudžetas yra maždaug 2mln eurų, kai visų kitų komandų nesiekia net 1 mln, net 0,5 mln. Neskaitant L.Ryto ir Žalgirio.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-11-15 18:46
kam cia taip skauda
nesuprantu kam cia tos kritikos sezonas dar nesibaigia bus neptunas trecias tai ka tada sakysi megstantyts intrigu kazkas daugiau nieko.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-11-15 18:27
Tu rimtai krepšiuniu duomies...
Nu savikritika visada gerai,bet reikia jaust kranta (tuo labiau prie jurors giveni)...Toks vaizdas kas skaityciau Realo ar Barselonos sirgalio nepasitenkinima,apie Žalgiri tyliu,Rytas čia apskritai nelygis.O kas tas Neptunas??? Jus rimtai ten prie jūros gravitacija praradot,FAKTAS! Viena sezona pažaidė Eurolygoi? EN metu LKL glozetus plovėt (pagal rezultata) Bet čia staigiai,tipo BUMT ir trečias grandas atsirado :))) Jums dar sisiuot verdančiu minimum 10-15 metu kad su jumis skaitytusi Europoi. Jurijus Gagarinas nuskrido pirmas I Menuli. Ka Neptunas padarė??? Arba ko nepadarė...
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2015-11-15 17:48
PYMA
o is kur pinigai geriems zaidejams pas Neptuna?aisku Galdiko su Sarakausku tikrai nevertejo pirkt,bet uz ju dvieju alga kazin ar iseitu kazkas padoresnio tam kad galima butu apylygiai stumdytis su Zalgirio ar Ryto aukstaugiais.Gailius pernai zaide uz kurkas mazesne alga nei dabar gauna Ryte,uz ja tik Siksniaus lygio zaidejas ir iseina.galbut tik su Biruta prasauta,bet jam tai pirmas sezonas profesionalu krepsinyje,todel dar per anksti vertinti si isigyjima.visumoj sirgalius kaip mergaite,apimta emociju puola i krastutinumus bet uzteks neptunui laimet kelis sunkesnius macus kaip jis visus cia iskeiktus zaidejus prades nesioti ant ranku :)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-11-15 17:11
Kokie jus juokingi Neptuno fanai o prieš sezona kai sakiau, kad Neptūnas renka vidutinokų komanda ir kovos dėl 5 vietos, tai visi duhu laikėt ir sakėt Ryta imsit. Taiva o dabar jau patys varot kad vidutiniai žaidejai. Adomaitį irgi aukštinot o dabar jau stumiat. Netvirta jūsų nuomonė. Eilini karta tiesa išlindo iš maišo.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-11-15 16:42
Pritariu dėl aukštaugių, autorius turbūt mano komentarą paskaitė kažkada nes visus išvardino LKL geresniu aukštaūgius eilės tvarka kaip aš parašiau. Tikrai nesuprantamas dalykas yra, kad nepaimtas nei vienas centras aukštesnis, kodėl Adomaitis negalėjo su savimi pasiimti Čepukaičio? Kodėl Valeikos negalėjo pasiskolinti? Kupšo? Ypač Kupšo, juk praeitą sezone nekaip sužaidė Kalev. Galdikas pokolkas tragiškas, nebijau pasakyti to, nes taip ir yra, Pieno Žvaigždės per jį ką tik norėjo darydavo. Vienareikšmiškai Galdikas šiai dienai blogiausias Neptūno žaidėjas. Šarakauskas irgi silpnai žaidžia, bet jis kamuojamas traumų pokolkas, nes vėl normaliai negalėjo pasiruošti sezonui. Toliau, Biruta gal pokolkas prastai atrodo, bet matau pas jį potencialo, gaila vieno dalyko, kad vieniems metams sutartis. Legionierių tikrai nekaltinsiu, nes pokolkas jie atlieka savo darbą, tas pats Baderis kai reikia išauna, ir manau pagal kainą atidirba. Autoriaus nesuprantu tik dėl vieno, Girdžiūnas žaidžia tikrai neblogai pastaruoju metu, todėl mest ant jo akmenį yra didelė nesamonė. Aplamai išskirčiau šiai dienai Butkevičių, Mažeika, Girdžiuną ir Zavacką, žmonės žaidžia tikrai neblogai, tad jų tikrai nekaltinčiau. Mažeika jei kas nežinot visą vasarą paskyrė sportui.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-11-15 16:41
Hcc
Ne

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-11-15 16:32
vaflius
Ar verta skaityti si ilga laiska?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-11-15 15:36
P.S. Norėjau pasakyt, kad Neptunas turi daug potencialo tapt dar viena stiprai Lietuvos komanda, manau Klaipeda tam tikrai tinkamas miestas.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-11-15 15:35
O aš džiaugiuosi tuom, kad Neptunas kasmet vis stipreja po truputi. Nereikia norėt kad iškart per sezona taptu komanda kuri kovotu dėl LKL titulo kasmet ir butu rimtas konkurentas Žalgiriui ar Rytui. Viskam reikia laiko, jei nenustos tobulėt komanda ir valdyba manau po 4-5 metu turėtu tapt rimta komanda ir kovot Eurocup ne tik dėl išėjimo iš grupės bet ir dėl daugiau. Juolab kad komanda iškilo prieš 3-4 metus kai atsirado nauja arena ir iškart daugiau žiūrovų didesni populiarumas, nauji rėmėjai. Rezultatai po truputį gerėja, ypač kai Lietuva ne Turkija ir sezoną sužaidęs gerai tu vis tiek negausi tokio rėmėjo kuris duos tau taškytis milijonais (kaip pvz Darusafaka, Karsiaka), ne tokie galingi rėmėjai pas musu ir viskam reikia laiko :)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 28

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.