\n


2012-06-17 23:11

Gera su draugais pabūti

Lietuvos rinktinė lieka be pergalių
Lietuvos rinktinė lieka be pergalių
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus

Kovų be taisyklių žvaigždė Linas Kleiza šiandien ne tik daužė varžovus, už tai gavo nesportinę ir už kitą nesportišką veiksmą sulaukė tik įspėjimo, bet ir nuo pat pradžių pradėjo kirsti po krepšiu ir greitai rinktinei tai davė rezultatų – per kelias pirmas minutes surinko šešis taškus ir per tas kelias minutes metė dvigubai daugiau baudų negu vakar. Tačiau vėliau verždamasis, net nesiverždamas, pradėjęs varytis kamuolį ir visai nespaudžiamas perdavė kamuolį Dulkiui ir nuo to laiko jo lyderystė pranyko.

Puolime rinktinė sužaidė pusė šlioso, tačiau antruose ir trečiuose kėlinukuose graikai mėtė laisvi kaip per treniruotes, lietuviai nesusišnekėdavo gynyboj ir joje nesiimdavo iniciatyvos, prastai fiksavo dėmesį į kamuolį, todėl jo atšokusio nesugraibydavo ir kartais tiesiog netiesdavo rankų tiek, kiek gali. Kad ir Valančiūnas paskutinėmis minutėmis.

Vakar dienos darbuotojas Adas Juškevičius šiandien gavo daug žaisti, tačiau prasiveržęs mesti nerizikuodavo ir kokius tris kartus pašokęs žiūrėjo, kur dėti kamuolį. Trečiam kėliny nekišo kamuolio po krepšiu stovėjusiam Delininkaičiui ir metė pats, ir nepataikė. Kleiza pačioj pirmoj atakoj pražiūrėjo po krepšiu stovintį laisvą Kalnietį ir pritraukęs gynybą po krepšiu nesureagavo į prie tritaškio laisvą Kuzminską. Kleiza sunkiai skiriasi su kamuoliu. Porblemų išpasuot neturi ir kamuolio nesigviešia, tiesiog nesureaguoja laiku, nepajaučia, turi pagalvot, dar nėra čia ir dabar, todėl ir lyderis tik ant popieriaus. Todėl ir verždamasis kartais pradeda daryti tuo metu visiškai nereikalingus, perteklinius judesius – nugara pasisuka, už nugaros pasivaro. Ir gynyba todėl dažnai byra.

Javtokas, kuris labai gerai žino visas problemas, tačiau jų neišsprendžia, nes nesprendžia, šiandien man sukėlė daug juoko. Pirmam kėliny atsikovojęs kamuolį puolime nesusiorientavo, kur tas lankas ir išmetė kamuolį tiesiog į orą. Reikia jam iš po krepšio pamėtyt. Vėliau gavo kamuolį vidury baudos aikštelės, užkišo dešinę koją už varžovo ir taip praktiškai jau atsidūrė priekyje, jam reikėjo tik dėti dar vieną žingsnį ir tada mesti nuo lentos ar dėti, galimybių dešimtys. Bet jis atsitraukė. Metė kablį antroj pusėj... Vis dar meta link krepšio, ne į krepšį.

Kalnietis taip pat buvo kaip prieš rungtynes skalbimo mašinoj pusvalandį pasuktas. Metimai, neliečiantys lanko, keisti pasai Kleizai pašokus, nors gynyba prieš jį nedvigubinama, 2 sekundės suvokt, kad po gynėjų megztinio palei tritaškį Juškevičius liko laisvas, nesugebėjimas iškišt kamuolio iš pikenrolo įkirtusiam Jonui, ir šuolis link krepšio, šiaip ne taip pasibaigęs dėjimu. Tie vos pavykę ar Kleizai, Javtokui, Kavaliauskui vakar ir šiandien nepavykę dėjimai yra geriausias indikatorius, kad jiems trūksta tikslumo ir susikaupimo. Ir daugybė trumpų metimų – išsikvėpę. Bet jei išsikvėpi, tą galima labai paprastai sutvarkyt – reikia vėl įkvėpt. Ir iškvėpt. Ir vėl įkvėpt. Skamba paprastai, bet gali būti labai sudėtinga.

Kavaliauskas šiandien parodė, kad gali būti ne tik triušiukų iš po krepšio ir kablių mėtytojas, įsibegėjęs iššoko viena ranka paėmęs kamuolį kaip Julius Ervingas ir dūrė kamuolį tarp lanko ir lentos. Kaip ir Javtokas, nelabai nori pataikyt, bet apskritai yra taiklesnis.

Kuzminskas šiandien atrodė jau pradėjęs lipti iš savo rutinos ir nusprendęs pagaliau suagresyvėt ir siekt geriausio. Atsirado jame kibirkštis, žaist užsimanė. Iš rinktinės išsiųstas, bet gali būti, kad kiti metai jam taps persilaužimo metais.

Dulkys tokių problemų neturėjo, tačiau šiandien gindamasis likęs po krepšiu prieš aukštą žmogų kažkodėl nelindo tarp jo ir krepšio, o liko stumt tą į nugarą. Antroj pusėj radęs laisvą pusmetrį prie tritaškio viršuje greitai metė tritaškį ir pataikė... Jis turi tai, ko lietuviams dažnai trūksta – individualumą, suvokimą, kad komandą sudaro atskiri žmonės, gryną atletiškumą. Be paniat'kių. Įdomu, kaip jam sezonas klostysis.

Blaškėsi blaškėsi lietuviai, tai praleido Valančiūnas gynėją, nenusekė paskui jį iki krepšio, tai pasekęs uždėjo bloką, ir primetė graikai be Spanoulio penkiolika taškų. Gera su draugais rinktinės stovykloj pabūti ir pasvajoti, bajeriukus apmąstyti, tačiau realybė tokia, kad kol Lietuvoj visi labai mėgsta krepšinį, ir kitur jis žaidžiamas. Galiu tik palinkėti Lietuvos rinktinei alkio ir sveiko agresyvumo. Nes kitaip tiesiog reikia Jonui pasiimti kedus su lemputėm ir muzikytėm ir tikėtis, kad dėl to pasiseks ir laisvi palikti varžovai nepataikys. Pergalė pati neateis.

Aišku, paprasta graikams laimėti, kai jie laisvi mėtė, mūsiškiai tiek gerų progų neturėjo. Nesąžiningai visgi laimėjo heladai. Dėl to ir jų valstybė skolose.

Komentarai

2012-06-19 01:56
Liūtukas
Gražiai sodria kalba rašo. Tik man atrodo, arba tikrinius daiktvardžius rašom originalo kalba lotyniškom raidėm, arba lietuviškai (pvz., originalas skliausteliuose), bet ne miksu, kaip "Spanoulio" ar "heladai" (mūsiškai "Spanulio" ir "eladai", antru atveju - su apostrofais po originalo). Nesu kalbininkas, bet vardų ir pavadinimų, manau, geriau nedarkyti. Prireiks info ir nepaguglinsi net (negi reiktų rašyti "nepagooglinsi", - nei šis, nei tas).
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-06-19 00:52
Tomas
Koks marazmas sitam tekste,as dejau savo keda! Kam as skaiciau tik tam,kad sizinoti kieno tie zodziai be prasmiai. 2tros draugiskos o kiek jau "lazos"is sio veikejo za lupu ;)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-06-18 22:36
juozas
ir vel rytfanis jachimavicius siauteja :))) visada linksma skaityt didziai paranoiska straipsniuksti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-06-18 21:44
Leiberis
O gal galiu as parasyti teigiamas emocijas, tiksliau priesinga straipsni? Sutiktumete?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-06-18 19:23
gerbiu lieuvos krepšinio rinktine
ūmanau sio staripsnio autoriaus yra isdalies teisus ,bet per ziaurus.ne visi taip gerai supranta tas klaidas ir jas moka aiskinti.

90% lietuviu tiki krepšiniu ir ji myli.Siuo metu zmogui [tokias sunkias laikais] ir taip nera kuo tiketi.Tad kodel po velniu atimi ir paskutinia vilti iš lietuviu ,juk ka mokam - tai zaisti krepšinį.geriau tokie komentatoriai kaip sio staripsnio autorius nebūna tokie pikti ir pasilaiko savo nuomone sau.As suprantu jog viltis yra durniu motina ,bet galu gale juk ji vienintele mirsta paskutine.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-06-18 19:08
to autorius
Smuk tu su tokiais savo straipsniais, nk neidomi ta tavo nuomonė !!!
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-06-18 17:52
t0 taigi
tu seip esi teisus, bet deja rinktines remejams reikia du0kle atidu0t, kitaip nebus uz ka nei i atranak nei i 0limpiada vaziu0t...

seip as irgi uz tai kad zaidejai treniru0tusi 0 ne reklamu0tuis, galetu kaip n0rs kitaip sugalv0t ir reklamas lipdyt ger0kai anksciau pries cempi0nata kazkaip ar jau p0 cempi0nat0, nes as esu tikrai kad tai susikaupim0 neprideda, tik blask0 visi tie filmavimai ir reklamavimai.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-06-18 17:50
Nesamone
Tarp komentatorių būna daugiau geresnių įžvalgų, nei Jachimavičiaus straipsniuose. Kuo jis taip nusipelnė, kad čia basketnews jo nesąmones postina. Rinktinė dar tik ruošiasi svarbioms kovoms, o čia atrodo, kad iš vis nieko gero nėra ir nebus. Erzina tokie "žurnalistai", kurie tik blogus dalykus rodo ir vaidina, kad labai gudrūs.
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2012-06-18 16:39
Taigi
Nuo pernai metų rinktinė yra demoralizuota . Gal gana vieną sykį durnių volioti reklamas skaldyti, pokerius žaisti, o užsiimti krepšiniu.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-06-18 16:37
to salem
va tokiem "kosmonautam" kaip tu ir yra kazkoks portalas,jau dabar pamirsau pavadinima,kriame sitas "specialistas",kuris atseit prie bajerio ir raso.O cia visgi basketnews.lt ir nors jo skiltis "keuras",bet sito "visazinio genijaus" mintis nuolat talpina ir pagridiniam puslapyje,o jei reikia tu bajeriu yra ,kurie sugeba normaliai pajuokaut,o ne kaip sitas pasikeles gaidziukas.
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2012-06-18 15:01
AST
Neziurint rungtyniu ir tik perskaicius straipsni atrodo, kad Dulkys rinktines lyderis :D Jei jau pila pamazgas, tai gal ant vienu netirstinam, o kitus irgi apdrabstyti bent tiek kiek nusipelne?
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2012-06-18 14:44
gerai, kad įdėjo į "keuras", nes tikrai keuras parašė :)
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2012-06-18 14:43
Man patiko!!! Nereikia čia visko sureikšmint, bet mintis tai tikrai gera. 10 balų!
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2012-06-18 14:30
ramas
asiliskas straipsnis asilams galetu jis ranka susilauzt nebereiktu veblet nesamniu
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-06-18 14:00
Ką jūs čia nusišnekat? Geri tie Jachimavičiaus straipsniai, savotiški, bet geri. Ne sausai o su ironija, sarkazmu ir kitom ale meninėm priemonėm nupasakoja rungtynes. Aišku, jei dar nesat pratę skaityt tokio ilgumo sakinių, tai gal ir nesuprasit kas čia rašoma. Išvis čia gi "Kiauras" skiltis kur straipsniai neturi būti rimti, tai žmogus ir rašo laisvu stilium. Sakot geriau galit parašyt? Tai ir rašykit. Juk basketnews ne vieno lankytojo rašytą straipsnį yra išspaudinus čia. Tik pirma tėvam parodykit, kad klaidas ištaisytų, didieji ekspertai.
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2012-06-18 13:48
Man irgi nepatiko sis straipsnis, bet tik is dalies, nes del vieno autorius buvo teisu. Tai yra, kad zaidejai kaip apsiniuhine atejo i trenke pametyt, daug tokiu zioplu klaidu, 0 susikaupimo, bet manau, visa sita tik del to, kad cia kontrolines rungtynes ir zaidejai per daug nepersistenge, tiesiog, jos buvo kaip gera treniruote. Tikrai nereikia nurasyti rinktines ir pan, dar jie parodys ka gali :)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-06-18 12:54
va vienintelis bnews minusas kuris leidzia viesai rasyti tokiems ziniuoniams, lyg jei jis butu aiksteje ir viska darytu tobulai.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-06-18 12:33
Ne nu komentatoriai jus didieji. Tai gi straipsni tarp eiluciu reik skaityt... Gal kur ir perlenkia lazda truputi, bet dauguma yra tiesa, mano nuomone. Nors dar ne vakaras, gal pagaliau prades rimciau ziuret nes laikas bega...
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2012-06-18 11:02
ChamasGeras straipsnis :) man patiko.O siaip musu rinktine sudeties neturi, oi neturi, nezinau kaip jie olimpiada laimes


laimes olimpiada?? tau viskas gerai? KAROLI, cia tu?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-06-18 11:02
Negi palatose yra internetas.... nesuprantu. Ar jis cia nakti islinkes i gydytojo kabineta paraso savo "ekspekrtize"...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 31

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.