\n


2012-06-28 08:39

Šlovė baigėsi?

Kol neprasidėjo priešiškos varžybos, Lietuva pakvietė Rusiją draugiškoms. Savo mieliausius priešus ir aršiausius draugus. Nei vienas iš Rusijos rinktinės netrėmė mūsų senelių, bet nei vienas nėra išreiškęs apgailestavimo. Džiaugčiausi klysdamas. Visi gerai pažįstami, turbūt geriausiai visoje Europoje, visi gerai atsimena 1986-us, kagda tū NATOvksūju igrū basketbola igrali.

Lietuviai du kėlinius sužaidė treniruočių ritmu, tačiau rusai nebuvo nusiteikę vien treniruotis ir turbūt užsikrėtę Lietuvos požiūriu, lietuvius užsmaugė, o mūsiškiai nebuvo pasiruošę lašinių paversti raumenimis, pabūti tokie pat agresyvūs ir gavosi minus devyni. Mane nerimas suėmė tada, kai antrame kėlinyje Kaukėnas turėdamas tris sekundes atakai ir kamuolį rankose nesiveržė savo nupoliruotam floateriui, balionui, kaip dar sako, o padvejojęs metė iš tritaškio. Nuo to laiko muzika puolime pamažu pritilo, o trečiame kėlinyje rusai į puolimą bėgo trise, o lietuviai jiems priešpastatė keturis žaidėjus, tik tie keturi buvo priešingoj aikštės pusėj.

Kleiza, nors ir kinkuodamas galvą į žemę, iš esmės pradėjo gražiai. Gražiai, nes agresyviai ir lyderiškai. Toj vietoj, kur varydamasis kamuolį jis turi padidint greitį, jis kinkteli galvą į žemę, bet po krepšiu žaidė aistringai ir todėl rezultatyviai. Iš tritaškio pirmam kėliny kartą metė su ranka veide, o paskui praleido progą mesti. Tai rodo komandos susižaidimą – kiek žaidėjai priėmę labai rizikingą sprendimą paskui nedvejoja geroje situacijoje, kadangi yra išsišnekėję išsikalbėję ir todėl turi komandos draugų palaikymą.

Tas pats su Kalniečiu – vienoje pirmų atakų jis nedrįsta veržtis, paskui kad ir apylaisvis meta tritaškį, bet per greitą. Tačiau perduodamas kamuolius Mantas jau fankino, kaip stengėsi išreikšti savo paskutiniame interviu – juk žaisti reikia ir džiaugtis, o aš parinuosi. Turbūt todėl jo iki šiol nėra NBA – kad jis pasidavė spaudimui, jog visokie fokusai, kokius jis gali padaryt, yra nerimta, amerikonams visa tai, europietis turi vargą vargti ir džiaugsmo nejausti, apsimesti, kad jam nepatinka žmones žavėti.

Kai jau esi laisvas daryti fokusus, bandai perjungti raumenis į didesnį apkrovimą. Tačiau pasirodė, kad lietuviai neturi alkio, kai pirmo kėlinio pabaigoj niekas iš mūsiškių neskubėjo paimti kamuolio, nors buvo likusios penkios sekundės. Dar visas tritaškis išeina, o jie penkias sekundes išmeta!

Valančiūnas aikštėj jau buvo kūnu, bet ne galva. Nepanikavo gavęs kamuolį, tačiau trūko trečdalio sekundės geresniam susiorientavimui, todėl po kelis kartus kartojo savo metimus. Gerai, kad galėjo sau leisti, bet antroj pusėj jį prižiūrėjo atidžiau ir kamuolių puolime Jonas nebesirinko. Tačiau ketvirtam kėliny po papostinimo įdėjo labai dominuojančiai. Net ne verždamasis, o sulaukęs momento ir pajutęs atsipalaidavusią gynybą, ne greičiu paėmė, o protu. Trys tokie dėjimai ir keturios baudos prieš jį beveik garantuotos. Tiesa, prieš tą dėjimą Jonas praleido progą eit po krepšiu kaire ranka ir atsitraukęs iš pusantro metro šveitė toli nuo lanko. Kaip didžioji dauguma šių laikų centrų.

Ketvirtam kėliny, kai reikėjo vytis, Mačiulis ir Delininkaitis bandė investuoti į centro dominavimą, tačiau pridarė žalos. Nes Mačiulis praleido progą mesti greitą tritaškį ir nusiveržė į baudos aikštelę, o Delininkaitis jau visiškai būtinai turėjo mesti, kadangi buvo mažiau nei minutė ir devyni Rusijos. Mačiulis taip pat per labai atsipalaidavęs antroj pusėj po verpstės bandė mesti layupą, tačiau gynyba pasirodė ne tokia draugiška, kaip jis tikėjosi. Būtų labiau įsitempęs, būtų metimą tiksliau atlikęs. Agresyvumo ir jam trūksta.

Puikiai atrodė Kleiza, kai po pasipasavimo su Mačiuliu pirmyn atgal išėjo prieš Kirilenką ir išlaikė blaivų protą. Matosi, kad gali jiedu būti puikūs draugai aikštėje, tačiau vienas pirmas po to epizodo išėjo pailsėt, antroj pusėj būdamas baudos aikštelėj ir neturėdamas prilipusio žmogaus anei jokio fadeaway'aus nemetė, o antras jau kelerius metus tenkinasi tuo ką turi, eina sau vienas (tai nereiškia, kad nepasuoja, reiškia, kad vienišauja), pasiruošęs pakeisti klubą ir nesukti sau galvos.

Tas Kaukėno nesiveržimas antram kėliny, kai buvo devyni taškai, labai šiuolaikiškas dalykas. Mėgsta treneriai ir žaidėjai sakyti, kad šiuolaikiniame krepšinyje 10 taškų nieko nereiškia. Gregas Popovichius šiemet per seriją prieš „Thunder“ apskritai pareiškė, kad plius 20 yra našta. Kadangi persvarą reikia išlaikyt. +20 ką dabar daryt? Kraut toliau!
Bet krepšininkai nori atrodyti labai profesionalūs, labai priklausantys savo ratui, jie juk nemeta kai yra plius 10 paskutinėm sekundėm. Jie nenori suėst varžovų, laiko azartą viduje ir per mažas išlygas griūna dideli dalykai. Varžovas užpyks už tritaškį pabaigoje, paskui jis užpyks už plius 5, paskui už kiekvieną tritaškį, bloką ar dėjimą ir galiausiai už tai, kad apskritai drįsai pasirodyt, jis norėjo 2K12 pažaist, o dabar per tave turi važiuot į salę. Na, bet jei žaidžiam, tai nieko asmeniško, nepyk, jei laimėsim. Koks tai požiūris? Šunys pyksta, karavanas stoja.

Aš tik noriu pasakyt, kad rinktinei trūksta agresyvumo. Kad ir Jasikevičiui – šiandien jau atrodė kaip pensininkas, atvažiavęs į viešbutį su all-included. Išmetė Jankūnui link tritaškio antroj pusėj nežiūrėdamas (noro stebinti visada turi) pasą, bet nepataikė. Praleido laisvą Kaukėną prie tritaškio ir nuėjo link baudos aikštelės, kur išpešė baudą, bet apie artėjančią pražangą prieš jį jis negalėjo žinoti, bet pasas Kaukėnui būtų buvęs tiesus, banalus ir paprastas. Kam tokio reikia?

Blattas greitai užuodė Juškevičiaus baimę ir paleido du rusus jį spaust vos išėjusį, kas baigėsi 8 sekundžių taisyklės pažeidimu. Paskui po spustelėjimo prie tritaškio kamuoliu bandė tiesiog atsikratyti ir sviedė jį aklai, iš jo perspektyvos, kažkur ir taip nusipirko bilietą į Lietuvą su nuolaida. Kai sėdi namie, gali reklamas žiūrėt, kanalus pajunginėt, didelis džiaugsmas ta kabelinė.

Javtokas vis dar nežaidė, gavęs kamuolį pirmoj pusėj bandė jį pamest, iškart puolė tūpt ir žiūrėt, kur tie varžovai ir atsikratyt juo kaip Juškevičius. Dar prieš pagaunant jį reikia šiek tiek žinot, kurioj aikštės vietoj esi. Pirmą savo puskablį metė sekdamas paskui kamuolį, ne jį kontroliuodamas. Maždaug, aš žinau, kaip kamuolys skries, tai aš tiesiog prie jo prisiderinsiu ir pabaigsiu judesį. Antrąjį, antroj pusėj, jau bent su šiokia tokia nuovoka suko...

Pocius... Jam vis kažkas kliūna. Nejaučia ritmo. Atrodo, tuoj išpasuos kamuolį ir užsisuks ataka, tačiau jis nusprendžia veržtis pats. Arba prieš verždamasis palaukia ir taip visus perspėja, kad tuoj veršis. Bet jis Turkijoj 2010-ais tokių porą putbekų įdėjo, kad jį būtinai reikia šiemet į rinktinę paimt. Jei pralošim Venesueloj, tų medalių niekas neatims. Turim mes tų medalių, turim tos šlovės.

Komentarai

2012-06-28 23:00
Autoriui
Jachimai, o tu save suprantai, ar labai protinga rasini norejai parasyt? Nes as ka tu parasei, tikrai nesupratau... Basketnews, nedekit tokiu nesamoniu, nes baisu skaityt tuos du herojus.... Ar hemarojus, miklina ar miklova ir Sita balvona

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-06-28 18:17
Vyga
-->ArM.

Perliukas! Daugiau sunku ką ir pridurt. Tiesiog buvo įdomu skaityti.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-06-28 18:13
Jachimaviciaus rasinys :D rasau 4 .
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2012-06-28 17:29
as
palaikykit geriau savo salies rinktine ir tikekites, kad viskas bus gerai, o ne vejus apie kazkokius straipsnius rasykit.jei taip ismanot visa krepsinio strategija, tai kodel ne jus vietoj kemzuros ten esat?kemzura turi savo braiza, kitas treneris gal dar kazka kito darytu-kiekvienam savo.kai salis skina pergales tai visi laimingi, saunu.o kai pralaimi su sudu sumaisot, tikri lietuviai..
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2012-06-28 17:27
to to rimas
tai tu pasakyk kokio b.b.. rasyt tokius straipsnius, kaip krepsininkai per girias ejo, apie tremimus ar panasiai.cia krepsinis, o ne tremimai.ale vaizdingiau, is po to tokiu straipsniu tave visi po to paranojiku isvadina.
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2012-06-28 15:44
javtokas puskablis
Lietuvai reikia naujo Sabonio!!!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-06-28 15:42
to bbgf
nezinau, ka tu cia menkinimu laikai, bet vienas postas buvo su labai konstruktyvia kritika ir siek tiek satyros elementu. Tai ar tai nusikaltimas?
Įvertinimas:
-2
(vertina tik prisijungę)
2012-06-28 14:47
BBGF
Žmonės, pasižiūrėkit į save, kaip iš šono atrodot. Be sąžinės griaužaties menkinat mūsų šalies rinktinę, vien dėl to, kad ji nerodo tokio žaidimo, kokio visi tikisi. Pagalvokit, kas visą šalį išlepino ir taip pripratino prie pergalių, ogi ta pati rinktinė, nei vienas neturi teisės menkinti ir įžeidinėti mūsų rinktinės, čia tas pats, kaip niekinti savo šalį, o tokių piliečių Lietuvai tikrai nereikia. Kas jūs per fanai? Komanda negali būti tokia, kuri kiekvieną kartą rodytų nepriekaištingą žaidimą, būna ir duobių ir pakylimų, tikras fanas palaikys komandą bet kokių atveju ir tikrai neims vadinti komandos narių nevykėliais, tokie žmonės kogero patys yra ne kas daugiau kaip nevykėliai, nesusitvarkantys savo gyvenimu ir stengiantys visą gyvenimo pyktį išlieti ant Lietuvos nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės. Paskaičius komentarus ir visą šį straipsnį pasidarė netgi gėda turint tokius žmones kaip kai kurie iš jūsų, kaip bendrataučius, gėda.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-06-28 14:46
Vel tas grybas su savo rasiniais supistais.
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2012-06-28 14:28
w
nlb Jūs suprantu. Ka reiškia "nevykeliai" ??? Čia nebent sededami prie klaviaturos vykėliu pilna...

Viskas bus gerai, daug zaideju zaidzia, ne visi juk zais per varzybas...

Be to geriau pralosti per dragugiskas.
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2012-06-28 13:27
Labai teisinga rašliavaDaug ko reikia - susižaidimo, agresyvumo, taiklumo...


Atrodė šalia rusų visai gerai, kol rusai puse kojos žaidė, bet paspaudė ir trečiam kėliny Kaukėnas jau pradėjo spirgėt "ką čia daryt ką čia daryt". Labiau stengtis! :) Hustle, hustle, hustle! :)
Įvertinimas:
-2
(vertina tik prisijungę)
2012-06-28 13:24
ArM Galiausiai ramiai nustumdavo Valančiūną nuo kamuolio (na jį bent stumt reikdavo) ir po to per 15s sulaužydavo mūsų gynybą, nes *keiksmažodis* Mogovas judėjo greičiau negu kai kurie žali.


Jo, geras liūdnas pastebėjimas, kad tie iš tų trijų į priekį nubėgusių rusų bent vienas dažnai būdavo centras.
Įvertinimas:
-2
(vertina tik prisijungę)
2012-06-28 12:35
ArM
Na ką, sakiau ai ken dų tzis čiiū.

Papasakosiu aš jums istoriją kaip narsūs lietuviai bandė gūdžią Rusijos girią pereiti ir pakartoję kunigaikščio Algirdo žygius ramiai bent į Karakaso duris pasibelsti.

Žengė narsiai į aikštę: kamuolius griebdavo kaip paskutinius duonos kepalus gūdžiais nepritekliaus laikais, į ataką eidavo drąsiai Kleiza ir gavo 2+1. Aišku būdavo ir problemų, nes Mačiulis taip ir neatstumdavo Kirilenkos nuo baudos aikštelės, o vėliau pastačius Kleizą į tą pačią poziciją nuolat buvo problemų su išsikeitimais.

Antram kėlinyje iš vis išdrąsėjo lietuviai. Paleido porą tritaškių, didysis Jonas pasinaudojo pačiais pečiais ir prasivalęs erdvės po krepšiu grūdo kamuolį. Paskutinis lašas buvo Javotoko per save, galvojau dėjimas, gavosi... na, 2 taškai. Tada nutarė importuotas rusų generolas, kad gana čia motinos žemelę atidavinėti. Žvitria vanago akim pastebėjęs Jono geros širdies bėdą (ech ką aš apgaudinėju šitą dalyką visi žino nuo 3 mūšių pavadintų LKL finalais). Geras yra mūsų Jonas - visada padės, pagelbės bėdoje. Tik va kas gebės gelbėtoją?

Po pertraukos išėjo rusai nutarę, kad šį kart Maskvos nedegins ir tvarkysis iš kart. Ir išleido 5 baisias meškas po 2 metru ir užgriuvo negandos narsius lietuvius. Šioje vietoje pasaką teks nutraukti, nes kas paskui dėjosi nėra pasakojama dėl galimos žalos Lietuvos jaunajai kartai. Galima prisiminti tik senus gerus laikus, kaip anksčiau prieš rusus būdavo kovojama. Anksčiau rusai irgi nestokojo galingų augalotų vyrų, kuriuos dažnai vesdavo didžiausias iš jų - Kirilenka. Tik va lietuviai buvai liauni, lengvi ir tik strikinėdavo aplink besijuokdami iš rusų lėtumo, neorganizuotumo ir ramiai juos sumušdavo. Taigi pasikvietė rusų didikai importinį dresiruotoją, kad ruskas meškas išmokytų ant vienaračio važiuoti. Išmokė - netik važiuoti, bet ir dar kitų triukų.

Rusai ir toliau buvo lėti, nelabai rangūs, bet dabar turi pakankamai smegenų iš už šoninės linijos... Okey, nusibodo.

Esmė tokia - Šaras praeityje buvo kad ir labai geras generolas, bet amžius daro savo. Sunku jam gintis, sunku jam kažką daryti prieš fiziškai aukštesnius varžovus. Perėmė kamuolį, pažiūrėjo į dešinę, deja į kairę ne ir nutrenkė autobusas. Su juo žaidimas atrodo kaip sulėtintam kine. Rusai spėdavo grįžti į gynybą, paspausti mūsų žaidėjus, pakrapštyti nosį kol bus pastatyta eilinė užtvara, po to pasikasyti šiknas kol bus pastatyta dar viena užtvara - monotoniška. Galiausiai ramiai nustumdavo Valančiūną nuo kamuolio (na jį bent stumt reikdavo) ir po to per 15s sulaužydavo mūsų gynybą, nes *keiksmažodis* Mogovas judėjo greičiau negu kai kurie žali. O juk Denveryje jis buvo naudojamas kai reikėjo gintis nuo lėtų ir sunkių varžovų, kurie tik turi daug sveikatos.

Kalnietis būdamas aikštėje priversdavo komandą žaisti greičiau, nes jis gavęs kamuolį galėdavo lėkti į priekį, o prieš jį stovintis gynėjas net ir turėdamas didesnę masę negalėdavo kažką daryti, nes Mantas yra panašiai stiprus, bet gerokai greitesnis. Pasileisdavo į priekį jis, paskui išsijudindavo komanda. Nes būdavo priversta - kaip čia atrodysi kada vienas žaidėjas jau kitoj pusėj aikštės. Su Šaru daug mastymo - per daug mąstymo. Per daug užtvarų. Galima prisiminti kada Kleiza gavo perdavimą ir per daug nesusimąstęs staigiai numetė kamuolį į kampą - trys taškai.

Ir dar vienas dalykas. Bemokydamas savo jauną pusbrolį krepšinio paslapčių vos ne kas kart kartoju, kad nepasuok aukšto per aukštą žmogų, tuo labiau per 2 aukštus. Atrodo tai reiktų kažkam pakartoti ir rinktinėje. Taip pat, kad nedarytų perdavimų skersai aikštės. Tiesa, situacijose kartais atrodo, jog niekas net nemąsto ateiti ir pasiimti kamuolį iš už užspausto žaidėjo. Stovi ir žiūri. Čia vienybė?

Iki šiol nesuprantu Kemzūros taktikos vingrybių:

1. Kodėl nebeduodama Kleizai žaisti 1vs1. Pasirengimas pasirengimu, bet žaidėjas turi pajausti, kad jis lyderis ir jis temps komandą. Jis turi traukti varžovus prie savęs, o ne kiti žaidėjai turi traukti, kad Kleiza laisvesnis būtų. Bent kokie 10 metimų jam turėtų būti minimumas. Dabar stovi jis liūdnai prie tritaškio, nes baudos aikštelėje kamuolio negaus.

2. Jonas jaunas, fiziškai silpnas, bet... Ryte retais atvejais jis gaudavo kamuolį kairiam krašte, padarydavo porą judesių link krepšio ir bent kažkiek sudrumsdavo gynybą. Dabar per paskutines 3 rungtynes to nenutiko. Žino visi jau apie tuos 2x2 su Šaru ir kaip nuo jų gintis.

3. Juškevičius vs 2 po 2m... O gal geriau reikėjo papaišyti kaip kamuolys eitų per kelis žaidėjus pasais. Dabar pamąstom. Pastatai Valančiūna po krepšiu, likę 4 staigiais pasais išsimėto per aikštę ir paskutinis perdavimas po krepšiu. Dažnai erzina, kad varžovai neišsidėstę, bet naudotis tuo net nemąstoma.

4. Kodėl atsisakyta Kuzminsko? Na, taip, nelabai jis gerai žaidė dažnai grybavo, bet 2,06 visdelto ūgis, kuris daro įtaką. Kai rusai išleido 5 po 2 metrus matėsi, kad net ir lėtesnis savo pozicijoj žaidėjai yra pavojingi.

Na, pasiekiau 5000 simbolių. Gal jau sakyčiau ir gana. Tikiuosi patiko.:)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-06-28 12:19
Anonimas
Cia per svelniai parasyta, sitie nevykeliai verti daug ziauresniu zodziu.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2012-06-28 12:02
Kodėl negalima kritikuoti? Kritikuoti reikia. Jums rinktinė kažkoks dvasinis lyderis apie kurį net blogo žodžio negalima pasakyt? Žviegia lik kokie musulmonai išvydę Alacho karikatūrą. O tas pasakymas dėl žengimo į aikštelė išvis nesąmonė
Įvertinimas:
+2
(vertina tik prisijungę)
2012-06-28 11:28
to rimas
nekreipiant demesio i ka sis zmogus parase, kodel tu gali uzdraust kritikuot? Isvis kas cia per pasakymas "pats iseik i aikste", nu blet, tai tu nekritikuok seimo darbo, jei pats i ji neini, isvis nereiksk jokios kritikos, juk tu nedarai to paties, ka ir kitas. Dar gal Kurciui neleisi kritikuot rinktines, nes jis va nezaidzia aikstej, ka jis supranta.
Įvertinimas:
+3
(vertina tik prisijungę)
2012-06-28 11:12
Rimas
straipsnius normaliu zmoniu protu nesuvokiamas, gal cia Romanovas rase ar gal jo koks giminaitis? koks cia psl adresas, toks ir zmogus-kiauras.specialistai jus specialistai, iseikit i aikstele ir padarykit patys ten kazka gero...
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2012-06-28 10:45
Anonimas
Viskas čia yra subjektyvi autoriaus nuomonė ir tą suprantu. Tik va kad Javtokas atrodė sakyčiau geriau nei per varžybas su britais, nors iki rinktinei atsidavusio žaidėjo jam pagal žaidimą vis dar toloka...
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2012-06-28 10:26
joo
yra kaip sakoma blogu dalyku, bet dziugina ir geri -man labai patinka , kad rinktine zaidzia su tradiciniais zaliais marskineliais, o ne tarkime roziniais, federacijos prezidentas sedi salia aisksteles, o ne bare, bei gausus burys tautieciu hjustone. Sios 3 priezastys ikvepia optimizmui.
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2012-06-28 10:24
kas cia per visisko abelio rasinys? aciu dievui, kad bent patalpintas ne pagrindinej bnews svetainej, o nesamonems skirtame keuras.lt...

autoriau, nusibausk pats kol nevelu...
Įvertinimas:
-2
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 25

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.