\n


2012-06-30 09:27

Agresyvūs baudų metimai

Praeitą kartą rašiau, kad Kalniečio nėra NBA todėl, kad jis įsivaizduoja, jog visas žaidimas turi būti labai sunkus. Bet netgi darydamas ką nors cirkiško, jis ieško komplikacijų. Jam tiesiog sunku nusiraminti ir paprastai atlikti kokį nors veiksmą. Šiandien prieš Didžiąją Britaniją užtruko du kėlinius, kol tiesiog atliko paprastą, taisyklingą pasą arčiausiai esančiam laisvesniam žmogui.

O pradėjo nuo savo įpročio paliūdėt, pasigėdyt, pasivaržyt. Javtokas po išmetimo atkovojo kamuolį, Kalnietis jį pasiėmė ir bedė veidą į žemę. O galvą reikia laikyt pakeltą, kad matytum, kas dedasi aikštėj ir kur krepšys. Paskui pirmoj pusėj net darydamas pikenrolą į žemę žiūrėjo. Kaip Mačiulis nuleidinėjo galvą bandydamas blokuot porą tritaškių. Kaip Javtokui tai apskritai yra gyvenimo būdas – labai dažnai įdėjęs ar atkovojęs kamuolį ar blokavęs metimą jis pradeda žiūrėt žemyn, apžiūrinėt savo kojas. Įmeta vieną baudą, viskas gerai, ir pradeda ieškot problemų ten, kur jų nėra. Ir randa kažką ne aikštėj. Ir kita bauda net nesiekia lanko. Dar labai keista, kai Javtokas, atsidūręs po krepšiu greitoj atakoj ne meta kokį puskablį, bet metas į rankas ir bando išprovokuot baudą. Meta jis, tada pažiūri, kur metė. Bent tiesiog iš po krepšio, iš nulinio nuotolio, iš kur prametinėt nuolat būtų visiška gėda, jis kamuolį įridena minkštai.

Tiesiog nenori žaisti. Po nejaukios antros pusės prieš Rusiją Audronė Kudabienė sunkiai būtų sugalvojusi didesnę ašarų pakalnę negu pirma pusė šios nakties Lietuvos varžybų prieš Didžiąją Britaniją. Tik trečiam kėliny gynyba pradėjo stoti į savo vėžes, tačiau tai koks Jankūnas likdavo nesusikeitęs, tai koks Kaukėnas. Jeigu nenori gintis, tai ir kalbėt gynyboj nėra noro. Tai ir nekalbi. Nes tu ir taip fainas, kam tau žaist?
Nepaleist žmonių, atsitvert juos, nuspręst, ką daryt su tuom pikenrolą darančiu gynėju: paleist laisvesnį, pasikeist, išstot prieš jį. O tam reikia kalbėt. Nepakalbi ir jau laisvas žmogus rankas į viršų kelia. Taip trečiam kėliny Pocius ir Jasikevičius mėtė taiklius tritaškius, bet į gynybą risnojo, todėl britai taip pat prišaudė iš toli.

Pirmam kėliny, rezultatas 17:18 buvo, Valančiūno žmogus toli prieky, Valančiūnas – risnoja ką tik kirtęs vidurio liniją. Pamato, kad atsilieka ir greitį akimirksniu padidina per pusę. Visą laiką iki šiol jie risnojo. Daugybę pavyzdžių šiandien galėjau pririnkt, kaip žaidėjai susizgribdavo, kad tiesiog nebėga taip greitai, kaip gali...

Kad ir Kaukėnas. Stovi palei tritaškį, žiūri į kamuolį, jo žmogus jį aplenkia, pasiima kamuolį. Abu mato, kur krenta kamuolys, britas, Rimui už nugaros, mato galimybę, o Kaukėnas ją praleidžia. Jei žmogaus nežiūri, tai leki link kamuolio! Tai taip pat yra agresyvumas. Normalus agresyvumas, ne toks kaip Kleizos, kuris beveik visą laiką žaidžia purvinai ir vis bando kam nors alkūne užvažiuot. Toks kaip Dulkio, kuris vienintelis žaisdamas tiesiog gerai leidžia laiką. Pagal taisykles. Nedaug jis žaidžia ir rizikuot privengia, nuošaliau laikosi, turbūt todėl, kad naujokas, bet jis yra normaliai agresyvus. Randa progą – meta. Kalnietis, pavyzdžiui, net prasiveržęs iki tiek, kad išsilygino su jį dengiančiu, bijojo pirmoj pusėj pažiūrėt į krepšį, atpasavo Pociui prie tritaškio. Būtų agresyvus, būtų prasiveržęs. Prasiveržt iki krepšio, Linai Kleiza, įmanoma nieko neužmušus. O kai žmogus gali būti visada agresyvus, išmetęs baudą neina į priekį, neina atgal ar į šoną, o lieka stovėt, kur stovėjo. Jis ramus, todėl yra geras karys.

Jasikevičius taip pat pradėjo ne nuo savęs. Veržėsi aklai, nusiveržė iki kamuolio atmetinėjimo bet kur ir jį prarado. Paskui net nebandė dengt savo žmogaus per pusantro metro nuo jo stovėjo, tas įmetė tritaškį. Jasikevičius ne juokais susirūpino ir nuėjo ieškot, ką apkaltint dėl savo klaidų. Rado teisėją, gavo techninę, vos negavo antros.

Pocius pirmą savo prasiveržimą pradėjo be pauzės, tačiau po krepšiu atrodė vis dar kampuotokas. Įgūdžiai mesti gerai atsiskleidžia po baudos, o kai jis veržėsi ir buvo subauduotas po krepšiu pirmoj pusėj, metimas jam gavosi padrikas. Taip ir pataikytas tas reverse layupas antroj pusėj – tiesiog nėra tvirtumo. Bet jei pradėjo veržtis staigiai, tai gali ir pradėt po krepšiu labiau žvalgytis. Sugebėjo sužaist protingai po kelių savo tritaškių ir išdraskęs gynybą nupasuot Jasikevičiui, kuris įmetė tris.

Taip liūdna buvo pirmoj pusėj, kad džiugino tik Jankūno platūs žingsniai veržiantis po krepšiu. Kleiza gynyboj pasistumdęs su Bonsu stabtelėjo pailsėt, paskui verždamasis praignoravo laisvą Mačiulį, nors veržėsi į du žmones. Mačiulio prateriotas pasas skubotam puolime yra geriausias pavyzdys tos pasimetimo problemos – žinojo, kur yra, ką reikia daryt, bet gavos toks panikiškas kamuolio stūmimas nuo krūtinės atžagariom rankom. Trumpos akimirkos reikėjo susikaupt ir būtų ne skubota ataka, o greita ataka. Songaila veržias link krepšio, ten Valančiūnas geroj pozicijoj, bet Songaila, už jį mažesnis, vis tiek veržias. Kad jau įsibegėjo. Bet Valančiūnas aukštesnis, jam daugiau šansų įmest.

Valančiūnas šiandien tiek risnojo, kad kai buvo 77:80 ir turėjo dengt Freelandą, tas Joną be jokių mandrų frystailų paliko už savęs, nes Jonas nejudino kojų – taip ir liko stovėt vietoj. Puldamas kartą nusprendė veržtis. Prasiveržė iki pirmos situacijos, kur reikėjo kūrybingumo ir tada pasimetęs atmetinėjo kamuolį. Vėl žmones pastumdė. Puolime jis turbūt gali prasižengt ir ant suolo sėdėdamas. Ant jaunystės negali to verst, nes Kalniečiui dvim šešeri, bet abu elgiasi taip pat nesusikaupėliškai.

Pabaigoj pradžiugino Javtoko ir Pociaus blokai. Tikiuosi, tai išaugs bent į kažką panašaus, kaip gynėsi rusai trečiam tų rungtynių kėliny.

Tiek tų problemų. Tritaškius lietuviai visada mokėjo mėtyt. Greitai pamatysim, ar užsidegs bendras fakelas. Gynybos problemos rodo vienybės nebuvimą.

Komentarai

2012-07-02 00:55
to vaiku burys
eik i savo vaiku buri,tau ten ir vieta,gali pasiimt ten ir Karoli Jachimaviciu,jei jis visgi nei Realo,nei Panathinaikoso netreniruos,o ir rinktineje personalas pilnas,tad jo vieta tavo vaiku buryje,vis geriau nei durnynas.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-07-01 17:15
Anonimas
Perskaitai straipsnio pavadinima ir aisku kas autorius ;DD
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-07-01 16:54
Vaiku burys
Jis yra mldc, tai jus kausai nk nesuprantat, susirenka visokiu vaiku ir pradeda komentarus rasyt nesamoningus , jis apie blogus dalykus raso todel, kad jsu suvoktumet, koks kalnietis yra nubas, jo zemas lygis nk nesugeba meto tritaskius bevercius, javtokas menkas silpnas pasistumdyt nemoka, apie dejimus jam isvi psvajot, pocius su savo rpasiverzimu durnu nk nepavaro, jis raso blogus dalykus, ir varo ant tu zaidejau kurie neverti lietuvos rinktines suprantat ? respect kKAROLIUI uz tokius zodzius, o jus vaikai GO HOME !
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-07-01 15:52
London
Jachimavičių į rinktine tikras profas,vienas aploštu USA dream team,dar pats butu treneris nes viska labai gerai žino :) lkf nesnauskit.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-07-01 15:52
London
Jachimavičių į rinktine tikras profas,vienas aploštu USA dream team,dar pats butu treneris nes viska labai gerai žino :) lkf nesnauskit.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-07-01 11:00
LKF\'ui
Federacijos atstovai imkit sita zmogu ir sutaupysit pinigu,jis atstos didesne dali rinktines aptarnaujancio perrsonalo ir trenerius visus,jis ismokins ir kvepuoti,ir kur,bei kada ziureti,ir kaip mest,ir kur kokiu greiciu begti,o jau apie taktika jau nekalbu - juk cia Kazlauskas,Kemzura ir Garastas viename,o jei jam dar Jakilaiti i pagalba,tai ka cia atranka - Olimpiada laimetume,O jei rimtai,tai glusius kaip reta,o isivaizduoja save figura Lietuvos zurnalistikoje ir krepsinyje,nuotrauka tai gera - gyvplaukiais apauges,o visus is eiles lazdavoja ir svarbiausiai zmones kazka darancius ir stengiaiuosius,kurie mums suteikia kartais dziaugsmo,kartais liudesio,kartais sukelia tiesiog neapykanta(trumpam,ant karstuju),bet visada suteikiancius vilti ir mes vel laukiam kitos Olimpiados,kito cempionato,galu gale naujo sezono.Tam ir yra sportas,kad butu pergales,bet jos visada ateina po pralaimejimu,po nesekmiu ir tada jos buna "saldziausios",o vien pergales taptu kasdienybe ir pasidarytu nuobodzios.Kartoju, zaidejai,ypatingai rinktines,nusipelno daugiau pagarbos,nei sito nevekslos-nebrendylos rasineliai.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-07-01 01:28
Anonimas
ar tau tas pats, kad niekam nepatinka tavo tu issipisinejimu skaityt?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-06-30 18:32
ali
O man patinka tos Jachimavičiaus rašliavos, vistiek įdomiau nei skaityt oficialų rungtynių aprašymą .
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-06-30 17:10
Cia tiesiog paskaitai kas autorius ir galima neskaityti.Turbut kuo toliau tuo labiau vis maziau zmoniu skaito kol daeis iki to jog niekas neskaitys situ nesamoniu
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-06-30 16:39
kazkas naujo tokie straipsniai, gal ir kiti autoriai prades rasyti sia tema tik, zinoma, rimciau analizuoti zaideju igudzius, elgsena aiksteje ir pan.

Bent jau man jau bloga nuo tu straipsniu, kur sekamos pasakos, kad nurasyti praeities ir ateities pralaimejomus, jei tik randi parasyta zaideju forma, pasiruosimo stadija, susizaidimas, fortuna, treniruociu stygius, deriniu slifavimas, taktiku bandymas tai taip ir zinok, kad bus prirase visokiu bobu skiedalu. Nesakau, kad visi sio tipo straipsniai yra pletkai, bet kai susirinke zaidejai, kurie klubuose, rinktineje kartu prazaide metu metus drista sneketi apie tokius dalykus.. Dar pridekim Romkos, Vainausku nesamones, turbut gausis, kad daugiau nei puse straipsniu apie musu krepsini yra niekiniai bobu plektai.

Pvz JAV zurnalistai raso daug analitiniu straipsniu, JAV zurnalsitai nebijo rasyti, kad net didziausios krepsinio zvaigzdes turi trukumu, nesugeba kazko atlikti, daug visokiu internetiniu puslapiu kur yra isdetalizuoti zaideju privalumai, trukumai, o pas mus regejot kanors panasaus?? Juk zurnalistu darbas yra nusviesti realia situacija, o ne sekti pasakas, kurios yra gerokai atitrukusios nuo realybes.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-06-30 16:30
xi xi xi
uz kalnieti geresnis izaidejas, 6 klase. http://www.youtube.com/watch?v=mOnhIM5QN...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-06-30 16:09
zinovas
labai teisingai raso, dauguma jusu turbut nezaide krepsinio apart kiemo aiksteles. jis is techniskos puses gerai nusimano. is kalniecio izaidejas, kaip is mazucio centras. kleiza isvis pervertintas, driblingo nulis, bando kazka daryt = klaida. per klyna driblingas, sau i koja, kamuolis i auta. javtokas is po krepsio niekad neimeta. jankuno metimas nesuprasi kas, kaip katapultas:) galetu olimpiadoje jei ten pateks, padaryt lietuvai tvarkarasti, visos varzybos pries britus, tada yra sansu kad bus geri rezultatai.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-06-30 15:59
Paaiskinkit man cia kiekvienas gali zmogus rasit tokias pautienes ? Pamatai strapsnio pavadinima net nereikia ziuret kas parase aisku kas daryk isvadas zmogau su savo kritika
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-06-30 15:24
Kita karta, kai pamatysiu kazkoki "straipsni" (ar cia "blogas"), kazkokiu idiotisku pavadinimu, tai net nejungsiu... Nes autorius jau aiskus - Jachimavicius...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-06-30 15:23
Anonimas
Sitas zioplys tik viska bloga mato kad buvo geru dalyku jam visikai pohui
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-06-30 15:06
Anonimas
Gal geriau neberašyk tu čia,nes man neįdomus tavo šūdini straipsniai,geriau eik dirbk i cirką. :))
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-06-30 14:14
Chebryte, nu jei norit pasiskaityti atsiprasant "rungtyniu aprasyma", kur rasoma, kad "lietuviams pirmoje rungtyniu puseje nesiseke, taciau po pertraukos jie isejo susikaupe ir nusiteike bei perlauze rungtyniu eiga", tai jums NE CIA. Ne ten pataiket, cia zmogus raso ne stampais, o pateikia savo nuomone. Galbut pernelyg kritiska - bet savo nuosava ir daznai - pagrista. Nepatinka? Neskaitykit. Arba parasykit geriau. Net neabejoju, kad jei istengsit geriau - BUTINAI kuris nors portalas rankom plodamas isspausdins ir bus visiems daug dziaugsmo :)
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2012-06-30 14:10
Daktaras
Tai yra šitos rašliavos autorius Karolis Jachimavičius

http://www.pressas.lt/wp-content/uploads...

Besididžiuodami savo "vyriškumu", vos prasikalusių pistplaukių ūsus augina paaugliai iki 15 metų arba nepilnavertiškumo komplekso kamuojami "online'iniai nolifer'iai".
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-06-30 13:32
Nieko keisto, kad visi sako, jog lietuviai yra pesimistai. Tikras ir puikus to pavyzdys yra šios rašliavos autorius. ;)
Įvertinimas:
+2
(vertina tik prisijungę)
2012-06-30 12:20
J
Geriausi krepšinio review'ai kai naktį neturiu noro jungti TV. Perskaitai ir aišku, kas aikštėje vyko.
Įvertinimas:
-3
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 25

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.