\n


Muzikos pasaulyje: garsiausios lietuviškos dainos krepšiniui

Dar nežinia, ar šią vasarą kas nors vaikysis madų ir visai Lietuvai pamėgins įpiršti šviežiai sukurtą krepšinio himną. Muzikantai, kaip ir visi kiti krepšinio šalies žmonės, kol kas atidžiai seka įvykius Venesueloje. Jei mūsiškiams pavyks patekti į olimpiadą, beveik neabejotina, kad pergalių ištroškusiai miniai bus švystelėta  nauja, pompastiška, pakelti stiklą už taiklų lietuvių tritaškį skatinanti daina.

Diskusijos, ar Lietuvai reikia naujų dainų apie krepšinį, kyla kiekvienais metais. „Yra „Trys milijonai“, ko dar reikia“,- dažniausiai skamba argumentas iš konservatyviai nusiteikusių žmonių lūpų, o naujovių ištroškę tikina, kad, nors ir labai geras, 2000-aisiais Mikutavičiaus įrašytas gabalas jau lenda per gerklę. Pernai, artėjant Europos čempionatui, netgi buvo surengti krepšinio himno rinkimai, kuriuose vėlgi triumfavo tas pats Mikutavičius. Tiesa, kartu su Mantu ir Mia. Nors kūrinys prigijo ir klausėsi visai smagiai, skirtingai nei „Trys milijonai“ prieš dvylika metų, link medalių rinktinės neatlydėjo, todėl gana greitai užsimiršo.

Ar Lietuvai šiemet apskritai prireiks kažko panašaus į krepšinio himną ar dainą, paaiškės tik po mūsiškių pasirodymo Venesueloje. O dabar, kol laukiame žinių ir vaizdų iš Karakaso, siūlome prisiminti visą lietuviškų krepšinio dainų istoriją. Šiame lobyne – ne tik rinktinei ar jos pergalėms skirtos dainos. Į jį pateko ir kai kuriuos klubus šlovinantys ar jų himnais pretendavę tapti/tapę gabalai. Nors dalis dainų neturi video klipų, savo išliekamosios vertės dėl šios priežasties jos tikrai nepraranda. Dėmesio – dainos krepšiniui!

1982-ieji. Broliai Aliukai ir jų „Žalgiris“. Jei turėčiau ūgį kaip Sabonio, oi bėgiočiau teleekrane...

1985-ieji. Vėl broliai Aliukai ir jų „Žalgiriečiai“. Žalgiriečiai, į ataką ryžto kupini!

1987-ieji. Aliukų pėdomis seka grupė „Rondo“ su daina„Gražūs tavo sūnūs“. Gražūs tavo sūnūs, Žalgirio vaikaičiai, Lietuva su nuometu baltu...

1993-ieji. Dar visai neseniai susikūrusi SEL grupė ir jos šmotas „Kašio fanatas“. Su šiuo kūriniu Egis dalyvavo „Krepšinio pasaulio“ organizuotame dainų krepšiniui konkurse. Jam niekas Čikaga, niekas Florida, kiečiausia komanda – tai Vilniaus „Statyba“!

1998-ieji.  Kauno dainius Alvidas Rapkevičius ir jo odė „Žalgirio“ pergalei 1998-ųjų Europos taurės finale. Dainoje paliestos ir kitos aktualijos: Eurelijui Žukauskui matyt prisieis pakeist Ilgauską, nes šis nuo dolerių apakęs, žaist už tėvynę atsisakė.

1999-ieji. „Žalgirio“ legenda. ŽAS ir kauniečių triumfą Europooje iki šiol įprasminantis ir šiurpą keliantis kūrinėlis Eurolyga. Jame skamba ir tuometinių „Žalgirio“ žaidėjų balsai. Eurolyga-ga, Eurolyga-ga, žalgiriečius žino kiekvienas!

2000-ieji. Sidnėjaus olimpiada. Šalies sporto ir krepšinio himnu tapęs Marijono Mikutavičiaus šedevriukas „Trys milijonai“. Ir aš tūkstantį kartų sakiau savo draugui: „mes geri mes galingi, mes šiandian laimėsim“, jis sakė – nė velnio.

2001-ieji. Į itin nesėkmingą Europos krepšinio čempionatą Lietuvos rinktinė buvo išlydėta su MDM ir G.Saltono atliktu krepšinio himnu. Jei Fortūna sėkmės negailės, jei kiekvienas lauks ir tikės, Lietuva visad liks krepšinio šalis. Tąsyk sėkmės Fortūna smarkiai pagailėjo.

2002-ieji. Nors krepšinis Lietuvoje populiariausia sporto šaka, apie ją moterys dainuoja retokai. Viena pirmųjų kregždžių - Arina ir jos sukurtas Kauno „Žalgirio“ himnas Kad būtų Žalgiris“. Kad būtų Žalgiris, kad būtų pergalės,
kad grįžtų vėl seni geri laikai namo!

2003-ieji. ŽAS ir sėkmę Lietuvai Europos čempionate Švedijoje atnešusi daina „Mes nugalėsim“. Tik nesakyk, kad taip nebūna, prisijaukinti galime Fortūną!

2003-ieji. ŽAS‘ų šešėlyje liko „Bavarija“, sukūrusi dainą „Pirmyn“. Eteryje ji neskambėjo, nes bavarai dėl kažkokių mistinių priežasčių nesusitarė su LTV.  Kovot kaip vienas kumštis, kietai, ryžtingai grumtis, kovoti iki galo mes galim ir privalom.

2004-ieji. Bavarija“ jau veikė oficialiai ir sukūrė į Atėnų olimpiadą Lietuvos krepšininkus lydėjusią daina „Dabar arba niekada“. Deja, po mūsų krepšininkams fatališkai nesėkmingai susiklosčiusios žaidynių pabaigos, dainos žodžiai greitai išdilo iš sirgalių atminties. Juk špygas už sėkmę laiko Dievai, palaimintas tu – kovok atkakliai!

2004-ieji. Dar sykį Marijonas Mikutavičius. Jo daina Laikas būti pirmiems” tapo „Lietuvos ryto“ klubo himnu. Pavadinimas taiklus. Vilniečiai pirmi buvo ne vieną sykį. Užleiskit kelią visiems juodai raudonai baltiems, atėjo laikas mums būti pirmiems.

2004-ieji. Linas Adomaitis su Tanoka Beardu ir tuo metu populiarus jų kūrinėlis „Mes ateinam nugalėti“. Mes galingi mūsų daug mes esame jėga!

2009-ieji. Linas Adomaitis ir vėl pamėgino sukurti Kauno „Žalgirio“ komandos himną, pavadintą pagal garsiąją skanduotę „Visi Kauno „Žalgirio“ fanai“. Regis, dėl kažkokių priežasčių, himnas neprigijo. Vi-si Ka-uno „Žal-gir-io“ fanai!

2009-ieji. Lietuvos krepšinio rinktinės fiasko Lenkijoje ir greitai pamiršta Kastanedos daina „Krepšinio kamuolys“. Krepšinio kamuolys mūsų garbė ir ateitis.

2010-ieji. Juokingai agresyvūs Kastanedos vyrukai toliau neriasi iš kailio. Šį kartą – jų dainuška „Mes laimėjom“ (buvo ir variantas „Mes laimėsim“). Maždaug šimtą kartų „Mes laimėjom“.

2011-ieji.  Daug M: Marijonas Mikutavičius, Mantas ir Mia laimėjo Europos čempionato proga surengtą krepšinio himno konkursą. Nebetyli sirgaliai! Nebemiega ant žemės kamuoliai!  Mes su tavim, mes su tavim, mes su tavim ten turim eit. Visa tai buvo išversta ir į anglų kalbą.

2011-ieji. Netrukus pasirodė ir ne ką mažiau išpopuliarėjusi M-1 „Čiulpuonėlių“ parodija „Jau nutilo sirgaliai“. Jau nutilo sirgaliai, išdaužyti ant žemės buteliai...

2011-ieji. Nuo M-1 neatsiliko ir Radiocentras. Krepšinio pergalėms skirta daina „Dabar“. Mes paimsim jus dabar, mes nukalsim jus dabar, sudorosim jus dabar...

2011-ieji. Krepšinio himno rinkimuse varžėsi Kastaneda su Olialiaškėmis. Sovietinį maršą primenantis gabalas „Mes nugalėsim“ labiausiai įsiminė dėl kultinio Simo Jasaičio šokio. Varžovams iš baimės smukti kelnės pradėjo. Tik ne pernai.

2011-ieji. Konkurso dalyvė Liepa ir nebloga, bet per liūdna dainelė „Nepasiduok“.  Nepasiduok, likimas renkas tave!

2011-ieji. Himno konkurse varžėsi ir Linas Adomaitis, į pagalbą pasitelkęs Merūną. Jų daina – „Stipriausias vardas“. Kol pergalė galvoja, kam šiandien atsiduoti, kam antausį suduot...

Jeigu įdomu, likusius 2011-ųjų konkurse dalyvavusius himnus galite susirasti youtube svetainėje. Keuras.lt nuomone atskiro dėmesio jie paprasčiausiai neverti.

O jeigu praleidome ką nors svarbaus, informuokite komentaruose. Sąrašą papildysime. Už  Lietuvą ir krepšinį!

P.S. Bonusas: grupė „Echidna aukštyn“ ir garsioji jos giesmė apie „Žalgirį“.

Ačiū kolegai, priminusiam apie Vilniaus krepšinio lygos himną „Kovoje išlieki savimi“. Atlikėjai Shamas feat. Granitaz.

Tautos pageidavimu sąrašą pildome „Raganių“ daina „Štai atėjo Sabas“.

 

 

Komentarai

2013-09-24 16:37
Anonimas
Nzn pavadinimo, bet dainuoja:

Krepsini tu toks viliojantis ir toks žavus užgimęs prieš daug dešimtmečių pas mus...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-07-04 17:00
VKL himnas NR. 1
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-07-04 16:54
Geros dainos :)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-07-04 02:55
Anonimas
Zas -Eurolyga geriausias :)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-07-03 23:31
Eskimas
Taip, Selo video juokingas. Bet tokie laikai buvo :) Išvis nuostabu, kad toks video apskritai susuktas... Juokelis pro ašaras ;)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-07-03 22:55
bhop
Selo video :DDDDDD suprantu senai kurta bet nu nx, ar visas jaunimas taip atrode tais laikais? dabar suprantu kodel pas mus tokie visi pavaziave :DDDD

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-07-03 22:18
Atsimenu kai 2004/2005 Eurolygoj aidė Žalgiris tada buvo himnas L.Adomaitis T.Beard "Mes ateinam nugalėti", vo tada sporto halė tais laikais uždavo budavo smagu palaikyti žalgirį per TV ir tada nejausdavo jokios neapykantos žalgiriui.Geriausias iš čia "Laikas buti pirmiems"
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-07-03 21:49
omg
statyba best nes selas repuoja
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-07-03 20:18
Na Ryto vienas, bet geriausias :)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-07-03 18:21
Zalgirieciai - i ataka, ryzto kupini! Va kur himnas, galetu buti vel sis himnas.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-07-03 18:17
ne 2009 kastaneda kure, o 2007.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-07-03 17:40
Anonimas
kas per nesamone kad "visi kauno zalgirio fanai"neprigijo per kiekwienas zalgirio rungtynes groja .
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-07-03 17:33
;)atrodo adr arina buvo sukurus daina zalgiriuoj kazkur gal 2002 gal 2003m tiksliai nepamenu...


buvo buvo "kad griztu tie seni geri laikai namo" ir kiti reikalai :DDD
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-07-03 17:05
.
rondo-grazus tavo sunus( ne zalgirio vaikaiciai)- geriausia daina apie kasi. butinai paziurekit jutubej!
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-07-03 16:49
;)
atrodo adr arina buvo sukurus daina zalgiriuoj kazkur gal 2002 gal 2003m tiksliai nepamenu...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-07-03 16:30
.
O KUR RONDO-ZALGIRIO VAIKAICIAI (APIE 84-87m) ???
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-07-03 16:26
ZaliaBalta1"Visi Kauno Žalgirio fanai" komandos himnu tapti ir neturėjo. Tai buvo daina tam sezonui. Komandos himnu buvo ir iki šiol yra čia dėl neaiškių priežasčių neatsiradusi Arinos daina - "Kad būtų Žalgiris" https://www.youtube.com/watch?v=vctcTOb-...


Man tas "Kad būtų Žalgiris" sukelia neigiamas emocijas. Ši daina nebent būtų tikusi tuomet, kai Žalgiris vos nebankrutavo.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-07-03 16:21
"Visi Kauno Žalgirio fanai" komandos himnu tapti ir neturėjo. Tai buvo daina tam sezonui. Komandos himnu buvo ir iki šiol yra čia dėl neaiškių priežasčių neatsiradusi Arinos daina - "Kad būtų Žalgiris" https://www.youtube.com/watch?v=vctcTOb-...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-07-03 16:06
Karolina
2004-ųjų olimpiada buvo Atėnuose, ne Pekine!!! Ištaisykit klaidą
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 36

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.