\n


2012-07-04 15:36

Venesuelietiškos picos

Venesuelietišką riešutą Lietuvos rinktinė išgliaudė gana nesunkiai. Dabar laukia Nigerija.
Venesuelietišką riešutą Lietuvos rinktinė išgliaudė gana nesunkiai. Dabar laukia Nigerija.
Nuotr. BasketNews.lt/V.Mikaitis

Tokia rinktinė gali žaisti prieš rusus graikus puertorikiečius. Greita, lanksti, veržli, aukojanti, kūrybinga. Tačiau visada galima padaryti greičiau, lanksčiau, veržliau.

Kalniečiui pirmiausiai reikia viską daryti tiksliau. Vakar nuo pirmų atakų matėme, kiek jis savo šoklumu ir veržlumu yra pranašesnis už bet ką Venesuelos rinktinėje – praktiškai pora žingsnių nuo tritaškio ir jau layupina, ridena kamuolį iš po krepšio. Ar deda savą dėjimą viena ranka. Tokių, panašių kaip jis Lietuva neturėjo ir daugiau neturi. Bet jis dažnai nežino ką daro, svyruoja į visas puses visomis prasmėmis ir negali išsirinkti sprendimo, o kai įžaidinėja kamuolį, vengia tai spaudžiamas daryti veidu į varžovą kaip Jasikevičius ir vakar kartais persivaręs tiesiog bandydavo juo atsikratyti. Nes tas kamuolys, bjaurybė, labai aukštai atšoka. Jam geriau iš karto veržtis.

Jis man primena Russellą Westbrooką iš „Thunder“. Ir gali būti toks geras, kaip Westbrookas, bet pasaulis matė daug „gali“. Mantui tiesiog reikia tvirtybės suimti kamuolį į rankas. Per draugiškas jau buvo epizodų, kai jis persijungė kamuolį varyti žemai ir pasus atliko tiksliau. O vakar vėl pasidavęs įvykiams sukiojosi Kleizą surasti aklai ir iškart prarado kamuolį. Bet antroj pusėj net ir svyruodamas sugebėjo po pikenrolo su Songaila iškišti tam pasą. Ir papasavęs pasviro, žiūrėt, kas gavos.

Kleiza vakar puolime buvo direktorius ir mažai ką Venesuela galėjo prieš jį padaryt, tik mušt rankom kojom. Puolime jis vakar buvo toks, kokio aš tikėjaus skaitydamas apie jo keturiasdešimties taškų pasirodymus iš jaunimo čempionatų. Tačiau gynyboje pirmoje pusėje jis kartais pradėdavo stovyklaut ir miegot, praradęs kamuolį tiesiog iš rankų nesprintino iki varžovo, lėtai keisdavosi, gindamasis trypdavo kojomis, svajodamas, kaip lėks į puolimą. O ir puolime pirmoj pusėj jis, jau pelnęs daugybę taškų, kartais sustodavo likęs vienas prie tritaškio. Veržkis, žmogau, ypač jeigu degi. Juk matai, kad tave turi dvigubint, tai jei lieki vienas prieš vieną, tai jie jau turi problemų, be baudos jie turbūt neapsieis. Gauni pasą, matai, kad už pirmo gynėjo erdvė, žingsnis ir lija bėdom ant varžovų galvų.

Jeigu veršiesi ne taip, kokį aklą puskablį metei antroj pusėj iš 3 metrų per du žmones ir prametei lanką. Tačiau antroje pusėje Kleiza su savo gynyba susitvarkė ir keitėsi tvarkingai. Pačiu laiku Lietuva gynyboj susiėmė, kadangi nors po dviejų kėlinių pirmavo dviženkliai, pranašumą susikrovė, kai Venesuela antro kėlinio pabaigoj prametė daug patogių metimų. Trečiam kėliny Javtokas jau sugebėjo greitai išstumt kamuolį ir pamatėm greitą ir tikslų puolimą per keturis Lietuvos vyrus be įsipainiojimų gynyboje.

Džiugu ir tai, kad Linas nesustojo puolime kartoti tų pačių situacijų, o bandė atsilaisvint link krepšio ir po juo gaudavo tikslius pasus. Taip ir daromi 40 taškų per rungtynes – įvairiom ir vis naujom formom, nuolat išliekant budriam. Dviprasmiškai Kleiza vakar ir dėl kamuolių kovojo. Tai stovi tiesiom kojom ir nuo žemės nepakyla, net nešoka, tai skraido palei lanką ir renkas sviedinius puolime. Nieko vakar Seksas nesumušė, tik kai pabaigoje Venesuela zirzė dėl paimtos minutės, rodė ranka link savo genitalijų.

Labiau negu Kleiza vakar mane nustebino Jasikevičius, kuris vėl elgėsi kaip sode kaulus lėtai šildantis pensininkas, tačiau viską atlikdavo labai tiksliai. Greitam puolime trys prieš keturis beveik sustojo, pasižvalgė, iškišo kamuolį Kleizai, tas įrideno. Lėtai paskubėjo ir taip lėtai skubėdamas pražaidė visas rungtynes, sumetė beveik visus metimus ir neforsavo no look paso (nors kokie tai no look, jei iš pradžių pažiūri, o paskui nusisuki ir pasuoji?). Jeigu žaidžia Šarūnas lėtai, reiškia gali žaisti ir greitai, tik reikalo nebuvo.

Į Mačiulį vakar žiūrėti taip pat buvo malonumas. Nuo pat pradžių, kai jis likęs vienas baudos aikštelėj su dviem tiesioginiais gynėjais ir dar vienu netoliese, tik dar labiau susikaupė ir įmetė kablį. Kaip vėliau beveik toj pačioj vietoj likęs vėl prieš du ir sukdamasis link galinės linijos iškišo pasą Valančiūnui! Žaidė su muzika. Atrodė, jam niekas nieko negali padaryti ir sugadinti nuotaikos. Kaip dėl kamuolių puolime kovojo! Kleiza jam kertančiam iškišo nuostabų pasą, o jis Kleizai. Tik atitiūdo vakar dar buvo užlaikęs. Kemzūra, pats nežinodamas kodėl, ką tik tritaškį įmetusį Joną ėmė sodinti ant suolo ir leisti Pocių, Jonas Kemzūrai kažką burbtelėjo, Kemzūra pasimetė, aikštėje liko šeši žaidėjai ir vos negavom techninės. 

Ketvirto kėlinio jau pirmą minutę Kęstutis bandė atpirkti savo kaltę dėl tokio keisto keitimo. Gynyboje pahastlinęs Pocius ir dvi baudas sumetęs Pocius sėdo, Mačiulis grįžo. Martynas vakar sprogo, gynyboje ne kartą gerai užspaudė Vasquezą, įmetė su bauda vos keturiais pirštais, tačiau tie du jo per ilgi pasai parodė, kad dar yra ne savo vietoj, tačiau jo pauzės puolime, bandymai aklai imtis iniciatyvos, pamažu nyksta. Lyderiu gali tapti tik susitaikęs, kad juo nesi ar kad esi vienas iš lyderių.

Valančiūnas vakar vėl bandė visą save atiduoti blokams, gavęs padėti tiesiog užgriūdavo varžovus visu kūnu, todėl trumpai žaidęs, girdėjo daug švilpukų. Kaip ir Kleiza, kartais snausdavo gynyboj, kaip Kleiza prasnaudė Joną geroj pozicijoj po krepšiu, tačiau vis tiek pasavo ir todėl prarado kamuolį.

Javtokas užspaustas prie tritaškio nesugebėjo vakar iškišt kamuolio už poros metrų laisvam esančiam Kleizai, tačiau su kamuoliu puolime elgėsi laisviau. Gynyboje stovėjo taip, kaip stovi laisvė, ir baudos aikštelėje Lietuva dažnai Venesuelą uždarydavo. Tam reikėjo tik šiek tiek Roberto aistros, parizikuoti, pasekti gynėją ir nupūsti kamuolį.

Kamuolys ketvirtam kėliny ritinėjosi ant žemės ir buvo neaišku, kas jį pasiims, bet Kaukėnas nubėgo į greitą puolime, patikėjęs, kad sviedinys pats save persiims. Paskui patrukdęs Vasquezui, nubėgo į aikštės kampą, puolėjai kovojo dėl kamuolio, Kaukėnas žiūrėjo į kamuolį, o Vasquezas stovėjo laisvas prie tritaškio linijos... Neįsipaišė jis vakar ir kiti privengė jį įpaišyti – mojavo mojavo kairėj pusėj prie tritaškio Rimantas, bet kamuolio nesulaukė.

Jankūnas vakar po krepšiu pasiėmė tai, kas jam priklauso, postino be skubos ir su ramybe. Songaila hastlino, kėlė savo senus kaulus ir rodė pavyzdį Javtokui, kaip greitai reikia sureaguot po krepšiu kamuolį puolime atsikovojus arba gavus. Dar kamuolį, Robertai, galima dėti. Tu ne tai, kad jį paleidi iš rankų, bet tiesiog paimi abiem rankom ir labiau skubiai grūdi jį per lanką, o kad būtų patogiau, užsikabini už lanko. Tu aukštas, šoklus, drūtas, tau tai turi lengvai gautis, pabandyk, nereikės baudų mėtyt.

Gerai vakar rinktinė sužaidė puolime ir Songaila gavo įmesti šimtąjį tašką. Įdomu, ar rinktinė turi tą tradiciją kaip „Ryte“, kad šimtąjį tašką įmetęs perka picas.

Šiandien žiūrėsim, ar Nigerijos gorilomis gąsdinamos Lietuvos šimpanzės išsigando. Lietuvos komanda nėra iki galo susiformavusi, išsikalbėjusi ir susicementavusi, tačiau vakar to buvo daug ženklų. Nigeriečiai tarpusavy bendrauja ir problemas sprendžia menkai.

Komentarai

2012-07-05 16:47
Anonimas
Jachimavičius- lenkas
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-07-05 16:46
Anonimas
Rytas geresnis uz zalgiri?ir kuom?gal kad prapisa 14-1 jau serija žalgiriui?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-07-05 12:20
Vilniaus valkatai-Karoliui Jachimavičiiui
tu visa laika galvoji apie savo slovinama nevykeliu komanda,kuri jau 1-14 srebia,bet tau ji vistiek geresne,slepkis su savo bukais straipsniais.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-07-05 08:19
Kada sitam zmogui praeis paumejimai....
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-07-04 22:09
Atsiprašau dėl picų. Žinojau, kad lietuviška komanda, tai pirmiau pagalvojau apie geresnę. :)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-07-04 20:10
ali
Kaip visada perskaičiau su malonumu. Gal ne su viskuo sutinku, bet rašymo maniera neblogai skaitosi... Dėl tų picų, tai ryte tokios traadijos nėra, yra žalgiry...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-07-04 18:11
j
karolis tai lopas, girungtynes buvo siandien, o 100-taji imetes pica perka zalgiryje, nes tai zalgirio tradicija.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2012-07-04 17:55
orbit
Kaip visada puikus straipsnis - daug analizės, jokių klišių. Tik ne visiems geziukams patinka.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-07-04 17:47
Robke
Paskaiciau si straipsni ir pasidare labai gaila sio autoriaus. Isivaizduoju koks gyvenimas nemielas ir neteisingas jei gyveni negatyviom spalvom
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-07-04 16:09
treideris
Mainau šimtą keurų Jachimavičių į vieną orakulą krabą.
Įvertinimas:
+2
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 10

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.