Europos jaunimo (U-20) merginų čempionatas

2023-08-06
Sekmadienį Klaipėdoje finišavo Europos U20 jaunimo merginų čempionatas. Kovoje dėl aukso Prancūzija 85:59 (29:11, 18:13, 18:19, 20:16) nugalėjo Latviją. Prancūzijos 20-metės auksą iškovojo po 9 metų pertraukos. Nuo to laiko 5 iš 6 vykusių Europos čempionatų laimėjo ispanės. Pastarosios šįkart iškovojo bronzą, mažajame finale 94:36 sutriuškindamos serbes.
2023-08-06
Lietuvos merginų jaunimo (iki 20 metų) rinktinė Klaipėdoje ir Vilniuje vykusį Europos čempionatą baigė be pergalių ir užėmė paskutinę vietą. Rungtynėse dėl 15-os vietos Martyno Airošiaus auklėtines 59:67 (23:20, 14:11, 9:22, 13:14) krito prieš bendraamžes iš Belgijos.
2023-08-06
Lietuvoje vykstančiame Europos merginų jaunimo (iki 20 metų) čempionate istorinį žygį rengia Latvijos krepšininkės. Jos pasiekė pirmenybių finalą, kuriame susitiks su Prancūzijos jaunuolėmis. Kova dėl aukso vyks šiandien 20.30 val. „Švyturio“ arenoje.
2023-08-05
Lietuvos rinktinė Europos dvidešimtmečių merginų čempionate toliau lieka be pergalių. Martyno Airošiaus treniruojama komanda „Jeep“ arenoje 60:72 (15:19, 18:24, 14:17, 13:12) pralaimėjo Švedijos jaunimui ir sekmadienį žais dėl galimybės užimti 15-ąją vietą.
2023-08-04
Lietuvos U20 jaunimo merginų rinktinė Europos čempionate lieka be pergalių. Martyno Airošiaus auklėtinės Vilniuje 51:66 (11:19, 9:15, 16:20, 15:12) nusileido bendraamžėms iš Lenkijos. Šis pralaimėjimas lėmė, kad lietuvėms Europos pirmenybėse liko kovos dėl 13-16 vietų. Šeštadienį Vilniuje nuo 13 val. laukia mačas su Švedijos ir Vengrijos poros pralaimėtojomis.
2023-08-03
Sunkią traumą Lietuvoje vykstančiame Europos U20 čempionate patyrusią Urtę Čižauskaitę pasiekė medikų diagnozė. Vienai iš pagrindinių Lietuvos rinktinės žaidėjų plyšo kelio raiščiai, pažeistas meniskas bei nustatyti smulkūs kaulų lūžiai.
2023-08-02
Lietuvos U20 jaunimo merginų rinktinė Europos čempionato aštuntfinalyje sugėrė dar vieną skaudų pralaimėjimą. Martyno Airošiaus auklėtinės Klaipėdoje 46:86 (14:30, 10:16, 9:16, 13:24) nusileido Serbijai. Lietuvės tęs kovą dėl 9-16 vietų. Penktadienį nuo 13 val. Vilniaus „Jeep“ arenoje laukia akistata su Lenkijos komanda, kuri aštuntfinalyje 63:70 pralaimėjo Turkijai.
2023-08-01
Lietuvos U20 jaunimo merginų rinktinė (0-3) be pergalių užbaigė Europos čempionato grupių etapą. Martyno Airošiaus auklėtinės Klaipėdoje 48:79 (16:22, 10:21, 12:18, 10:18) nusileido Suomijai (1-2). Prieš tai lietuvės 34:72 neprilygo Vengrijai, 36:83 – Prancūzijai. Visi trys pralaimėjimai lėmė paskutinę vietą B grupėje.
2023-07-30
Lietuvos U20 jaunimo merginų rinktinė (0-2) patyrė antrą pralaimėjimą Europos čempionate. Martyno Airošiaus auklėtinės Klaipėdoje 36:83 (9:19, 11:21, 10:21, 6:22) neprilygo Prancūzijos (2-0) komandai. Lietuvėms grupės etape liko vienas mačas su Suomijos ekipa. Rungtynės vyks antradienį nuo 18 val. Klaipėdoje. Pirmajame turnyro mače lietuvės 34:72 nusileido Vengrijai.
2023-07-29
Lietuvos merginų jaunimo (iki 20 metų) rinktinė pirmosiose Europos čempionato rungtynėse ne tik patyrė triuškinantį pralaimėjimą, bet ir prarado lyderę Urtę Čižauskaitę.
2023-07-29
Klaipėdoje vykstančiame Europos čempionato starte Lietuvos merginų jaunimo (iki 20 metų) rinktinė patyrė skaudžią nesėkmę ir prarado lyderę. Martyno Airošiaus auklėtinės namie 34:72 (7:27, 10:16, 9:15, 8:14) suklupo prieš Vengrijos atstoves.
2023-07-29
Šeštadienį Lietuvoje prasidėjo 2023 metų Europos merginų jaunimo (iki 20 metų) čempionatas, kurio pirmąsias rungtynes Lietuvos rinktinė žais 18 val. Klaipėdos „Švyturio“ arenoje su Vengrijos ekipa. Įėjimas į rungtynes – nemokamas, o Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Martynas Airošius tikisi tribūnose turėti tvirtą užnugarį.
2023-07-28
Šeštadienį Klaipėdoje ir Vilniuje prasidės Europos U20 merginų jaunimo čempionatas. Tokį krepšinio renginį FIBA Lietuvai patikėjo organizuoti dvejus metus iš eilės.  Tai bus trečias kartas istorijoje, kai Lietuva organizuoja merginų jaunimo čempionatą.
2023-07-27
Praeityje gerai žinomas krepšininkas, o pastaraisiais metais – treneris, Simonas Serapinas, šią vasarą sutiko tapti Lietuvos merginų jaunimo (iki 20 metų) rinktinės vadovu ir išbandyti save naujose pareigose. 20-mečių ekipa jau šeštadienį pradės kovas Europos čempionate, kuris liepos 29 – rugpjūčio 6 d. vyks Klaipėdoje ir Vilniuje.
2023-07-26
Klaipėdoje ir Vilniuje nuo šeštadienio vyksiančiam Europos merginų jaunimo (iki 20 metų) čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė trečiadienį uostamiestyje sužaidė paskutiniąsias kontrolines rungtynes. Lietuvos krepšininkės per jas nusileido Portugalijos rinktinei 65:84.
2023-02-10
Jau anksčiau buvo skelbta, jog artėjantys du merginų Europos U20 čempionatai bus organizuojami Lietuvoje. Penktadienį Lietuvos krepšinio federacija (LKF) paskelbė ir tikslias jų vietas. Abiejų čempionatų grupių etapai vyks Klaipėdoje ir Vilniuje. 2023-aisiais čempionato finalinis etapas bus organizuojamas Klaipėdoje, o 2024-aisiais – Vilniuje.
2022-11-22
Lietuvoje po kurio laiko vėl vyks FIBA organizuojamas Europos jaunimo čempionatas. FIBA pranešė, jog Vilniuje 2024-aisiais įvyks Europos U20 merginų čempionatas. Tiksli turnyro data paaiškės artėjantį pavasarį. Šios kartos Lietuvos merginų rinktinė praėjusią vasarą iškovojo aukso medalius Europos U18 čempionate, o Justė Jocytė tapo turnyro MVP.
2022-07-13

Lietuvos merginų 20-mečių rinktinė išvengė iškritimo į žemesnį Europos čempionato divizioną.

2022-07-10

Lietuvos jaunimo U20 merginų rinktinė (1-2) pasiekė pirmąją pergalę Europos čempionate.

2022-07-08

Lietuvos jaunimo U20 merginų rinktinė neatlaikė pirmojo išbandymo Europos čempionate.