Jankūnas nori atstovauti tik vienai rinktinei

2007-07-11 12:00
Almantas Kiveris, „Lietuvos žinios“

Šią savaitę pirmąsias treniruotes pajūryje pradėjo Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kandidatai, besirengiantys rugsėjį Ispanijoje vyksiančiam Europos čempionatui. Kartu su pirmąja šalies komanda Palangoje treniruosis ir Lietuvos studentų rinktinė, kurios tikslas – kuo geriau pasirodyti rugpjūtį Tailande vyksiančioje pasaulio studentų universiadoje.

Iš pat pradžių studentų rinktinės sąrašuose buvo ir Pauliaus Jankūno pavardė. Dabar 23 metų puolėjas kartu su Jonu Mačiuliu bei Giedriumi Gustu jau priskirti prie pirmosios rinktinės kandidatų.

Būtina gerai pasirodyti

[image=3971 left Rimas Kurtinaitis mano, kad žaidėjus gali pasidalyti ir dvi rinktinės]Vyriausiojo rinktinės trenerio Ramūno Butauto asistentas Rimas Kurtinaitis vakar LŽ patvirtino, kad šie krepšininkai treniruosis kartu su vyrų rinktine. Tačiau, pasak Kurtinaičio, Jankūnas ir Mačiulis galbūt padės ir studentų ekipai. „Manau, galima žaidėjais pasidalyti ir per dvi rinktines. Prieš porą metų keturi krepšininkai rungtyniavo ir Europos pirmenybėse, kur iškovojome sidabro medalius, o po to prisidėjo prie Butauto vadovaujamos metais vyresnių žaidėjų komandos, su kuria tapo pasaulio čempionais. Jei Jankūnas gerai pasirodys pirmojoje rinktinėje, gal ir nesiųsime jo su studentais. Konkrečiai to klausimo dar nesprendėme. Pasiruošimo planą turime, o vėliau abiejų rinktinių treneriai susėsime ir suderinsime smulkias detales“, – sakė Kurtinaitis.

Praėjusią savaitę daugumai vyrų rinktinės krepšininkų Kauno medicinos universiteto klinikose buvo atlikti medicininiai tyrimai. Išsamius sveikatos patikrinimo rezultatus gydytojai pateiks per savaitę, tačiau preliminariai nieko gąsdinančio nebuvo rasta. Visiems rinktinės krepšininkams leista pradėti treniruotis.

Sveikata nesiskundžia

Apie sveikatą, krepšinį ir pirmuosius vedybinio gyvenimo žingsnius LŽ kalbėjosi su Pauliumi Jankūnu.

- Kaip vertinate sveikatos patikrinimą Kauno klinikose?
- Ištyrė viską – nuo galvos iki kojų. Dar nėra taip gyvenime ištyrę. Tikėsimės, nieko bloga neras.

[image=3915 right Paulius Jankūnas šiemet norėtų atstovauti tik vyrų rinktinei]- Rinktinėje esate ne pirmus metus. Ar anksčiau sveikatai buvo skiriama tiek pat dėmesio? 
- Čia jau provokuojantis klausimas – ar dabar geriau, ar anksčiau. Galiu pasakyti, kad dabar rinktinėje medicinos požiūriu viskas yra sustiprinta. Atėjau ir pasakiau, kad man šiek tiek skauda koją, ir iškart veža, tiria, šviečia, aiškinasi, kas yra. Anksčiau, kai pasakydavai, kad tau skauda, irgi atkreipdavo dėmesį. Niekas neignoruodavo: ir peršviesdavo, ir magnetinį rezonansą padarydavo.

Į universiadą nesiveržia

- Jūsų pavardė įrašyta studentų rinktinės sąrašuose. Ar jau žinote, su kuria rinktine – vyrų ar studentų – praleisite daugiau laiko rengdamiesi?
- Kol kas nieko nežinau, kol neprasidėjo stovykla. Kur pasakys, ten ir treniruosiuosi. Netrukus turėčiau sužinoti visą pasirengimo grafiką.

- Visgi ar planuojate dalyvauti rugpjūčio mėnesį vyksiančioje pasaulio studentų universiadoje?
- Aš nieko neplanuoju. Nelabai noriu važiuoti į universiadas. Jau man tų pasaulio čempionatų užtenka – kai vieną vasarą dalyvauji keliuose čempionatuose, paskui ir sezonas nukenčia, nes nebūni normaliai atsigavęs. Kai ruošiesi vienam čempionatui, o po jo iškart imi rengtis kitam, išeina taip, kad nė vienam normaliai nepasiruoši. Todėl tikrai nesirengiu važiuoti į universiadą su studentų rinktine.

Rūpi „Žalgiris“

- Kaip vertinate iki šiol vykusią „Žalgirio" komplektaciją naujam sezonui?
- Gaila, kad nepavyko išlaikyti Loreno Woodso bei susigrąžinti Mindaugo Timinsko. Tačiau klubas toliau ieško krepšininkų į jų pozicijas. Žaidėjų rinka yra didelė, ir "Žalgiris" tikrai ras pamainą. Džiugu, kad grįžta Dainius Šalenga. Tai dar vienas patyręs lietuvis. Taip pat jis puikiai supranta, ką reiškia kovos su „Lietuvos rytu“, žino, kad „Žalgiriui“ svarbus kiekvienas titulas. Legionieriai vis tiek atvažiuoja ir išvažiuoja, o lietuvis supranta tų dvikovų reikšmę. [image=7555 left Pasak Jankūno, lietuviai supranta, kad „Žalgiriui“ svarbus kiekvienas titulas]

Negresia atsidurti po padu

- Neseniai atšventėte savo vestuves. Ar užteko laiko medaus mėnesiui?
- Medaus mėnuo buvo puikus. Tikriausiai visiems norisi, kad jis būtų ilgesnis, bet užteko ir savaitės. Buvome išvykę į Turkiją, ten gerai pailsėjome. Be to, visą laisvą mėnesį turėjome ir iki vestuvių.

- Ar žmona dar nespaudžia po padu?
- Ne. Nespaudžia ir nespaus (šypsosi).

- Šiemet baigėte ketverius metus trukusias ekonomikos ir vadybos bakalauro studijas. Ar tai svarbus įvykis gyvenime?
- Žinoma. Per tuos metus daug ko išmokau, daug sužinojau, ir ateityje tai man labai pravers. Apie krepšininko karjeros pabaigą dar negalvoju, tačiau baigęs žaisti nesėdėsiu rankų sudėjęs. Todėl reikia žiūrėti į priekį.

Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (23)
siaip galetu jis atstovaut vienai rinktinei, pararinktinei...
2007-07-17
+7
Atsakyti
Javtokas mano nuomone po sezono yra ziauriai sedes ypac psichologiskai, ir dar jo baudu metimai... manau jankunas daug naudingesnis butu, nors jis tasku kruvom nedarys bet savo jauda darba kaip visasda padarys
2007-07-13
-10
Atsakyti
To ultras forever :"mantele: Laimei, tau neduoda formuot LT rinktinės :)"
Visa laime kad tau neduoda.nes rinktinei pamatytume Sleza. ane?
2007-07-13
-5
Atsakyti
nu bl bl pamirsau songaila su slanina.jie pakeistu maciuli ir gusta
2007-07-12
+2
Atsakyti
nzn nzn siaip turim: Jasikeivicius,Siskauskas, Broliai,Kaukenas,Songaila,Klei za,Slanina,Jasaitis,Gustas,Kal nietis,Jankunas,Maciulis,Javto kas.
Kazkurie 2 atkris vienas bus arba Kalnietis arba Gustas, o del kito neaisku manau bus Maciulis arba Jankunas. Ir neaiski dar Javtoko sportine forma,bet nemanau kad jo treneriai atsisakytu.
2007-07-12
-1
Atsakyti
mantele: Laimei, tau neduoda formuot LT rinktinės :)
2007-07-12
-5
Atsakyti
man atrodo 12 lt vyru rinktines dalyviai turi but tokie:Javtokas,Broliai,Jankuna s,Kleiza,Maciulis,Kalnietis,Gu stas,Kaukenas,Jasaitis,Siska,J asikevicius.
2007-07-12
+3
Atsakyti
Patys jus grybai. Kuo priekine linija rinktines skirias nuo pernai? O gi niekuo, tik kad Kleiza dar labiau per sezona patapo SFu, be to nebus Mindes, kuris kartais PF losdavo. Taigi i priekine linija Jankunas isipaiso dar labiau nei pernai.
2007-07-12
-1
Atsakyti
kazkoks niurzga po vestuviu pasidare visadj :D
2007-07-12
-4
Atsakyti
Hmmm.. Grybas, ką bepridėsi... Broliai, Javtokas, Kleiza, Songaila - rinktinėj... Aišku, kad Jankūnas lieka Lietuvoj..... O studentam praverstų....
2007-07-11
-1
Atsakyti
kazkaip netikiu kad jis vyru rinktineje siemet atliks svarbesni ar tuo labiau svarbu vaidmeni - praktiskai neabejoju kad jis nepateks tarp pagrindiniu 8-10 zaideju kurie daro zaidima.ir apskritai jam vieta sakyciau negarantuota..
2007-07-11
+11
Atsakyti
paskutine nuotrauka skatina rukyma
2007-07-11
-3
Atsakyti
na jei Jankis nepraeis i vyru rinktine, tai i ta studentu universiada jam tikrai neapsimoka vaziuoti, geriau tegul pailsi
o del Jankio mokslu, tai kiek teko girdeti is jo grupiokes bent jau i anglu kalbos paskaitas ateidavo :D
2007-07-11
-8
Atsakyti
jauciu ir po karjeros pabaigos neprazus jis ;]]
2007-07-11
+7
Atsakyti
Nenuskilo Jankunui, jo pozicijoje zmoniu pilna, nors jankunas jis ir labai geras zaidejas, priesingai nei situacijoje su izaidejais. Beja, gal yra lankiusiu paskaitas su jankunu ir galetu raaportuoti ar jis buvo nors i viena paskaita atejes, nors viena koli atsiskaites, ar diplomas gautas "uz nuopelnus" sporto srityje. Cia siaip smalsu pasidare.
2007-07-11
-3
Atsakyti
Tai kad jam pagrindinėj rinktinėj kaip ir vietos nėra. Priekinė linija juk jau beveik aiški ir aš nelabai suprantu, kam jis ten būtų reikalingas. Tegul žaidžia už studentus, kartu su Mačiuliu ir Kalniečiu.
2007-07-11
-4
Atsakyti
gerti-nesweika... geriau suvalgyk torta skanu :D
2007-07-11
-9
Atsakyti
maladiec jankis, jis butinai zais su seniais, visgi jau patyres.o kalniecio manau irgi reikia i seniu gretas, nes jis irgi sugeba zaisti kaip weteranas, na cia mano nuomone. nu ka lieka tik sulaukti EC, ziuresim, jei laimesim tai prizadu prisigersiu iki zemes graibimo xDDDDDD
2007-07-11
-5
Atsakyti
naxui mums tas Kalnietis, jis i izaidejo pozicija tikrai nestos, nes jis juo nemoka buti, o mums atakuojanciu gyneju uztenka(Kaukenas,Slanina,gal Siska) o izaideja gera turima, be to Gustas man rodos kazka mums naujo parodys, jis vistiek gi losia stipriam rusijos klube ir starte buvo, o Jankunas tai malacius, tikras kovotojas ;)
2007-07-11
+1
Atsakyti
Kiek girdejau, tai studentu treniruosis kartu/salia pagrindines ir pagrindine pasikvies pabandymui vis po kelis zaidejus is studentu. O dabar tai man atrodo jos kartu is viso treniruojas, gi pagrindinej tik 8 zaidejai tai su tiek mazi zmoniu nieko nenuveiksi rimto.
2007-07-11
+2
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.