Nuotr.: Vytautas Dranginis, LTOK
Nuotr.: Reuters – Scanpix
Nuotr.: AFP – Scanpix

Nėra vienos priežasties, kodėl Lietuvos rinktinė sustojo mačo su Brazilija pabaigoje. Kaip ir visada tokiais atvejais, yra bent keli sutrikimų šaltiniai.

Prasidėjus 29-ajai rungtynių minutei, Lietuvos krepšininkai pirmavo 70:44 ir laikė mačo kontrolę savo rankose nepaisant to, kad trečiajame ketvirtyje buvo kur kas lėtesni, nei iki ilgosios pertraukos. Tačiau būtent tada, 29–ąją dvikovos minutę, viskas ėmė byrėti ir po to tik per plauką nebuvo pralaimėta iššvaisčius 30 taškų pranašumą.

Apžvelgiame svarbiausias lietuvių sustojimo priežastis per paskutines 12 dvikovos minučių.

Klaidos perduodant kamuolį aukštaūgiams

Viskas prasidėjo būtent nuo to. Mantas Kalnietis dukart suklydo įmesdamas kamuolį Jonui Valančiūnui ir Robertui Javtokui, o kitoje aikštės pusėje varžovai pelnė taškus ir pradėjo spurtą 13:0, po kurio jų deficitas sumenko iki 57:70.

Kamuolys iki tol judėjo pakankamai gerai, Kalnietis diktavo žaidimo tempą ir puolimas buvo gerai subalansuotas tiek atakuojant iš toliau, tiek iš baudos aikštelės.

Tačiau kelis kartus nudegę įmesdami kamuolį į baudos aikštelę, paskui lietuviai pradėjo dvejoti ir kamuolys sustodavo ties tritaškio linija. Tuo metu aštresnis įmetimas į baudos aikštelę būtų galėjęs pasibaigti taškais.

Verta pažymėti, kad kai kurie įmetimai į baudos aikštelę baigdavosi klaidomis ir tada, kai teisėjai nuspręsdavo nešvilpti pražangų besiginančiam brazilui. Akivaizdžiausias toks atvejis buvo, kai iki mačo pabaigos likus žaisti 1:49 lietuviai prarado kamuolį perduodant jį Pauliui Jankūnui, kuris buvo akivaizdžiai nušveistas ant parketo.

Pralaimėta kova dėl kamuolio

Nuotr. Vytautas Dranginis, LTOK
Pirmas 28 rungtynių minutes lietuviai kovą dėl kamuolių laimėjo 25-19. Paskutines 12 min. pralaimėjo 8-14, o skaudžiausiai kirto nesugriebiami kamuoliai po netaiklių varžovų metimų.

Valančiūnas savo penktą pražangą užsidirbo būtent tada, kai neatsikovojo kamuolio po netaiklaus brazilų metimo. Po to, kai JV sėdo ant suolo, lietuviai dukart iš eilės leido varžovams kartoti metimus, ir taip jie priartėjo iki 69:75.

Valančiūnas apskritai šiose rungtynėse buvo savo paties šešėlis. Kelis kartus grubiai sustabdytas, po to jis daugiau rūpinosi savo veido būkle, nei kėlė realią grėsmę baudos aikštelėje. 24 metų centras gali tik džiaugtis, kad rinktinė iškovojo pergalę taip ir nesulaukusi savo didžiausios žvaigždės indėlio.

Agresyvesnė varžovų gynyba

Po ilgosios pertraukos Kalnietis tiesioginio oponento buvo pasitinkamas nuo pat vidurio linijos, jeigu ne dar anksčiau, ir taip brazilai sudegindavo kelias lietuvių atakos sekundes. Tos kelios sekundės vėliau būdavo labai brangios.

Lietuviai ketvirtajame kėlinyje vieną kartą taip ir nesurezgė atakos per 24 sekundes, o dar 4 sykius turėjo atakuoti iš sudėtingų padėčių paskutinėmis sekundėmis. Visi 4 tokie metimai tikslo nepasiekė. Tos užsitęsusios atakos dažnai buvo pasekmė jau minėtos baimės labiau rizikuoti perduodant kamuolį į baudos aikštelę kertančiam žaidėjui.

Sėkmė

Krepšinyje taip jau būna, kad net viską darant teisingai, kamuolys tiesios nekrinta į krepšį. Peržiūrėjus paskutinių dviejų kėlinių vaizdo įrašą, galima teigti, kad panikos lietuvių žaidime taip ir neatsirado. Taip, jie suklydo perduodami kamuolį į baudos aikštelę, taip, neatsikovojo kamuolių po varžovų metimų, taip, užtempdavo atakas, tačiau logiškų sprendimų buvo daugiau ir jie tiesiog nesibaigdavo taškais.

Pavyzdžiui, Kalnietis, likus žaisti 2:54, nepataikė iš po krepšio, prieš tai už nugaros palikęs Nene.

Likus žaisti 52 sekundes Mindaugas Kuzminskas iš po krepšio nepataikė kartodamas netaiklų Jankūno metimą.

Tas pats Kuzminskas ar Renaldas Seibutis prieš tai nepataikė tritaškių, nors tam turėjo geras progas ir tokius metimus jie dažniau įmeta, nei prameta.

Galiausiai svarbiausia lietuvių ataka, pasibaigusi Domanto Sabonio taškais, taip pat buvo labai logiškas išpildymas. Sabonis po užtvaros Seibučiui liko prieš žemesnį gynėją, Seibutis tai iš karto įvertino, perdavė kamuolį aukštaūgiui, ir šis pelnė du taškus su Nene pražanga.

Galite neabejoti, kad rinktinės treneriai pirmadienį krepšininkams rodys antros, o ne pirmos rungtynių pusės vaizdo įrašą, ir ras dar daugiau klaidų ir sustojusio žaidimo priežasčių.

Tos paskutinės 12 rungtynių minučių buvo pralaimėtos 12:32, bet Lietuvos rinktinei jos išeis labiau į naudą, nei pirmos 28 minutės.

2016-08-08 21:59
to NBA7
taikliai pasakyta,bet tv3 nusispjaut į ziurovų nuomonę.

2016-08-08 13:25
Meskit lauk ta moli tv komentatoriu RAINY,niekad nebeleiskit komentuoti jam, jo balsas ir komentavimas varo i nevilti ir depresija ar jis apksritai zino domisi krepsiniu ar tik uz pinigus pakviestas komentuoti,Rainys visiskai ne savo rogese yra, is kur toki istrauket a tv3??? jo komentavimas atsainus,nuobodus,pesimistiskas ir be ugneles, toks ble molis sedi komentoja bla bla bla apie Rio papludymius,pievas ir kitas nesamones,meskit lauk visus viasat komentatorius nx.
2016-08-08 12:55
nt
gal ir ne i tema, bet kas po velniu dave teise olimpiada transliuoti tv3? lievas komentatorius ir be HD vaizdo ... kuriam amziui mes gyvenam? :D geriau jau lrt butu transliave, ten bent full HD ir komentatorius padoresnis
2016-08-08 12:33
saulius
Zaidimas pagal shemas veike tik du kelinukus,paskui aut.
2016-08-08 10:46
Myzk pries veja gurksni gausi
JV labiausiai nuvyle ne zaidimu puolime nes ji sustabde ir kapojo betkaip per rankas, bet gynyboje kova del kamuoliu, jos tiesiog nebuvo.
2016-08-08 10:45
pradziai bent 4v isvengs pogrupija:))
2016-08-08 09:41
rr
Atsiprašau už klaidas, vis tas skubėjimas.
2016-08-08 09:40
rr
JV dar parodys savo, nors jis ir nesumete daug, bet akivaisdu kad pries ji meye dideles pajegas, todel ir kiti jautesi laisviau. O po pertraukos akivaizdu kad išmuše iš vežių teisejavimas. Gali būtų žiūrėti daugybę epizodų kaip musiškius stumdo daužo, ir nieko, ir tik mažas kontaktas prieš brazilus bauda. Baud prieš Neto kai aplink nėra nei vieno žaidėjo išvis kosmosas. Bet nebūtų to jei būtumėm pateikę savo metimus. Ger pamoka, su šeimininkai visasdasunku,be to Lietuvisi kaip įprasta visasda pradeda sunkiai. Tai reiškias geras ženklas.
2016-08-08 08:38
Pykau ant Kazlausko-trečiame kėlinyje reikėjo prasiveržimų iš trečios pozicijos žaidėjų.O veržiasi- Grigonis po krepšiu ,uždirba baudą,o Kazlauskas apšaukia jį -pasodina ant suoliuko.3,4 kėlinyje įkirtimai į baudos aikštelę baigėsi,visi prie perimetro ir įmetinėjimai centrams.Pavyzdys-kaip tragiškai atrodė Javtokas,tas pats Valančiūnas.Nene-jums...ne koks kaimietis,o ir kiti jam padėdavo.Čia-Krapiko taktika,o ne-Jasikevičiaus.Jasikevičių matau ateities rinktinės treneriu.O Kazlauskas po antro kėlinio jau laukė rungtynių pabaigos...va,ir
2016-08-08 08:36
pff
"24 metų centras gali tik džiaugtis, kad rinktinė iškovojo pergalę taip ir nesulaukusi savo didžiausios žvaigždės indėlio." LOL. Tai JV indėlio nebuvo? :D Siaip JV ten sukapojo, sumaitojo, atidave jis ka galejo. Negaliu as daugiau skaityt tu basketnews straipsniu. Kazokokie tai pirmoko lygio rasineliai.
2016-08-08 06:37