Wango Zhelino skrydis Nuotr.: AP – Scanpix
Tony Parkeris išmetinėja kamuolį iš užribio Nuotr.: AP – Scanpix
Yi Jianlianas surinko 19 taškų Nuotr.: AFP – Scanpix
Wangas Zhelinas buvo vienas iš dviejų dviženklę pelnytų taškų ribą peržengusių Kinijos žaidėjų Nuotr.: AFP – Scanpix
Wangas Zhelinas atlieka metimą iš po krepšio Nuotr.: USA Today Sports – Scanpix

Skaudžiu pralaimėjimu Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse startavę Prancūzijos rinktinės (1–1) krepšininkai atsitiesė antrajame susitikime.

Vincento Collet A grupės mače 88:60 (19:14, 23:9, 22:22, 24:15) sutriuškino Kinijos nacionalinę komanda (0-2) ir iškovojo pirmąją pergalę.

Kinai šiame susitikime laikėsi tik pirmąsias aštuonias minutes, kada po Qi Zhou taiklaus tritaškio rezultatas buvo lygus – 14:14.

Tony  Parker
PTS 14 | REB 2 | AS 8
Tada prancūzai pelnė septynis taškus be atsako, išsiveržė į priekį, o antrojo kėlinio pabaigoje jau ir pirmavo triuškinama persvara – 42:23.

Po ilgosios pertraukos Kinijos nacionalinei komanda reabilituotis nesugebėjo, Prancūzijos krepšininkai išlaikė saugų pranašumą ir sėkmingai užbaigė rungtynes.

Savo komandą į priekį vedęs Tony Parkeris buvo arti dvigubo dublio. Veteranas per 26 minutes pelnė 14 taškų (2/3 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 7/8 baudos), atkovojo 2 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus suklydo, 1 prasižengė bei surinko 17 naudingumo balų.

Nors prancūzai ženkliai dažniau klydo (23 prieš 13), jie triuškinamai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (42 prieš 20). Taip pat Prancūzijos rinktinė krepšį iš vidutinio nuotolio atakavo 65,7 proc. taiklumu, kada varžovai – 46,3 proc.

Prancūzijos rinktinė: Nando De Colo 19, Tony Parkeris 14 (8 rez. perd.), Thomasas Heurtelis 11, Rudy Gobertas 10 (8 atk. kam.).

Kinijos rinktinė: Yi Jianlianas 19, Zhelinas Wangas 11, Ailunas Guo 9.