Nuotr.: Vytautas Dranginis, LTOK
Nuotr.: Vytautas Dranginis, LTOK
Nuotr.: AFP – Scanpix
Nuotr.: Vytautas Dranginis, LTOK
Nuotr.: Vytautas Dranginis, LTOK
Nuotr.: Vytautas Dranginis, LTOK
Nuotr.: Vytautas Dranginis, LTOK
Nuotr.: AFP – Scanpix
Nuotr.: Vytautas Dranginis, LTOK
Nuotr.: Vytautas Dranginis, LTOK

Lietuvos rinktinė iškovojo antrąją pergalę olimpinių žaidynių krepšinio turnyro B grupėje. Pateikiame krepšininkų įvertinimus dvikovoje su Nigerijos rinktine.

 

Žaidėjas

Pažymys

 Statistika  

Mantas Kalnietis

10 

31 MIN |21 PTS |4 RBS |12 AST |5/8 FG

Pirmajame kėlinyje Mantas Kalnietis strigo. Jis, kaip ir visi kiti, per prievartą bruko kamuolius Jonui Valančiūnui. Tačiau paskui... Paskui Kalnietis buvo fantastiškas. Jis visose atakose priimdavo teisingus sprendimus. Tai yra neįtikėtinas kontrastas lyginant su praėjusių metų vasara. Tokį Mantą aš regiu žaidžiantį NBA lygoje. Tai – svarbiausias rinktinės žaidėjas, tikras lyderis. 

Jonas Mačiulis

29 MIN |21 PTS |4 RBS |2 AST | 8/14 FG

Kobe Bryantas ar Jonas Mačiulis? Ne kiekvieną dieną pamatysi, kad Jono Kazlausko komandoje trečias numeris mestų į krepšį 14 kartų. Bet Mačiulis šiose žaidynėse nusiteikęs labai rimtai. Su Brazilija jam nekrito, bet šiandien trečiajame kėlinyje jau pavyko pakartoti kažką panašaus į aštuntfinalį prieš Gruziją. Mačiulio dėka Lietuva susikrovė dešimties taškų persvarą. 

Renaldas Seibutis

26 MIN |12 PTS |3 RBS |2 AST| 5/9 FG

Renaldas Seibutis irgi atrodo nepalyginamai gyvesnis nei prieš metus. Visų pirma, jis pataiko tritaškius, o ir prasiveržimai yra gerokai aštresni. Seibutis gerai lyderiavo iki ilgosios pertraukos, o po jos estafetę perleido Mačiuliui ir Kalniečiui. 

Domantas Sabonis

25 MIN |8 PTS | 7 RBS |1 AST |4/7 FG

Tikrai efektyvus Domanto Sabonio pasirodymas. Labai patiko, kai Jonui Valančiūnui pravalius baudos aikštelę keliskart Sabonis užtikrintai veržėsi veidu į krepšį. Po ilgesnės pertraukos pataikė ir iš vidutinio nuotolio. Olimpinę įtampą, kuri slėgė Domantą pirmose rungtynėse šįkart pakeitė olimpinė ramybė. 
 

Antanas Kavaliauskas

6

7 MIN |2 PTS |1 RBS |0 AST| 1/1 FG

Antanas Kavaliauskas žaidė ne daug, nes prieš Nigeriją Lietuvos rinktinei labiau tiko mobilesni penketukai. Per savo žaidimo laiką labiausiai pasižymėjo gudriu metimu iš po krepšio. Iš tiesų, galvojau, kad tiek Kavaliauskas, tiek Robertas Javtokas šiose rungtynėse apskritai nepakils nuo suolo. 

Paulius Jankūnas

21 MIN |7 PTS |4 RBS |0 AST |3/6 FG

Gera žinia – šiose žaidynėse Paulius Jankūnas puikiai jaučia metimą. Jo tritaškis iš krašto buvo vienas paskutinių dūrių Nigerijai į paširdžius. Baudos aikštelėje Jankūnui lengva nebuvo, bet tvarkėsi gan gerai. 

Jonas Valančiūnas

24 MIN |10 PTS |5 RBS |0 AST | 3/5 FG

Planas žaisti per Valančiūną ir vėl nepavyko. Pirmajame kėlinyje nuolat gaudavęs kamuolį išmesdavo nepatogius metimus. Norėtųsi, kad vidurio puolėjas labiau stebėtų aikštę ir staigiau numestų kamuolį laisviems komandos draugams. Kaip ten bebūtų, Valančiūną dauguma komandų dvigubina. Geresnis Jonas buvo ketvirtajame kėlinyje, kai gynyboje puikiai saugojo krepšį nuo prasiveržimų, o puolime vertė varžovus rinktis pražangas.

Mindaugas Kuzminskas

15 MIN |8 PTS |5 RBS | 2 AST | 3/5 FG

Panašiai kaip ir su Brazilija Mindaugas Kuzminskas sužaidė neblogas rungtynes, bet mes visi žinome, kad jis gali daug geriau. Keista, kad Jonas Kazlauskas nežaidė daugiau su Kuzminsku arba Mačiuliu ketvirto numerio pozicijoje. Kadangi Mačiulis šiose rungtynėse buvo gyvybiškai svarbus aikštelėje, kito lengvojo krašto minučių skaičius sutrumpėjo. 
 

Marius Grigonis

5

14 MIN |0 PTS |1 RBS |2 AST | 0/5 FG

Labai aukšto pažymio viską prametusiam atakuojančiam gynėjui parašyti negaliu, bet pykti dėl pramestų metimų irgi. Jis drąsiai ieškojo progų, metė tada, kada ir reikia. Treneris už tokius metimus gali tik paploti.

Vaidas Kariniauskas

9 MIN |0 PTS |0 RBS |2 AST | 0/5 FG

Viską prametė ir Vaidas Kariniauskas. Jį gal kiek labiau nei Grigonį slegia įtampa ir kartais atrodo, kad į aikštę įmestam įžaidėjui sunku pilnaverčiai mėgautis žaidimu. Bet ir jo sprendimai, pasirinkimai bei metimai nebuvo blogi. Jis bandė išnaudoti susikurtas situacijas ir tai yra pagirtina. Ateityje palinkėsiu geresnės realizacijos. 

Rodyti komentarus
1 2  »
2016-08-10 14:57
Julius
Labai džiugu dėl Kalniečio, panašu jog išvyka į Italiją jam išėjo tik į naudą, pritariu straipsnio autoriumi, su tokiu žaidimu jam į NBA, kas žino gal skautai atkreips dėmesį?
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2016-08-10 14:40
Bbd
Kodel Vaidui tik 4? Jis atlikinejo puikius perdavimus per toki trumpa laika praleista aiksteje

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2016-08-10 14:25
ironunionNesutinku. Sabonis padarė daug klaidų prieš Braziliją ir gavo 6 balus, o Valančiūnas buvo įvertintas tik 4 balais, kai Brazilijos gynyba buvo pastatyta saugoti baudos aikštelę, pagrinde dėl monstriško Valančiūno baimės. Atsilaisvino perimetras ir LT pirmavo +30. Ir jis vertas tik 4 balų..Yra dvylika žaidėjų. Yra komanda. Jei JV būtų sumetęs tuos 30 taškų ir LT pirmautų +30, tada jam duotų 10 balų, o kitiems po 4. Bet rezultatas vienodas, o detales lemia ir priešininkų gynybos taktikos. JV gynyboje klaidų daug nepadarė, tiesiog priešininkams sukrito metimai prieš jį. Žmonių lūkesčiai yra didžiuliai, ir kai prieš mūsų centrą-žvaigždę įmeta taškus, atsiranda nusivylimas. Jei ne Valančiūnas, Lietuva būtų pralaimėjusi prieš Braziliją. Ir tik 4 balai už žaidimą. Tai turbūt visiškai nesuprantu to krepšinio.


Nu ir kas, kad jį dvigubina ar trigubina gynybą. Taip, dažnai duodama laisvė mažiukam, bet tikrai visas rungtynes geros komandos taip nesigina, jie dažnai keičia gynybos sistemą. Kaip va padarė brazilai. Bet visą kitą Valančiūnas darė VISKĄ BLOGAI. Jau su brazilais darė visiškas nesąmones: nieko neatitverinėjo, lipo į medį, darė nesąmones puolime, nors turėtų išmokti papasuoti atgal, o nedaryti nesąmonių, pražangų prisirinko. Kai priešininkų komandos žaidžia 2x2, tai jis tiesiog tragiškas, step out'as irgi tas pats. Labai viskas akivaizdžiai matėsi, tiek su brazilais, tiek su Nigerija. O tų blokų iš vis nereikia sureikšminti, dėl savo ilgų rankų ir Nigerijos žaidėjų begalviškumo jis tuos blokus ir susirinko, gudresni aukštaūgiai neleis Jono blokuojami. Jei ne ketvirtas kėlinys, tai vėl aš būčiau asmeniškai 4-tą parašęs, bet šį ketvirtį gerai ir agresyviai sulošė. Nematau jokių dvigubų standartų, o Sabonis žaisdamas su Nigerija, viską gerai gynyboje darė. Kai su brazilais žaidė, tai taip Sabonis darė klaidų gynyboje ir taip ne visados atsiverdavo, bet puolime agresyviai ir tikrai nepasakyčiau, kad begalviškai žaidė.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-08-10 13:45
megstantis_krepsiniarba neziurejai varzybu arba supranti tiek pat kiek mano zuvyte akvariume salia teliko. JV buvo kiauras ginyboj, o ar matai statistikos grafoje parasyta kiek kartu jis paliko baudofke laisva ka? Dabar sakysi "3 blokai" ir taip toliau. Nu gerai, padaro bloka, o po to 5 minutes ilsisi. Ir damusimui jeigu dar nesupratai, kol JV buvo aikstele Lietuviai gavinejo (-1 JV +/-), o Sabo +/- yra +11, tai kur tu cia dvigubus standartus matai?


Nesutinku. Sabonis padarė daug klaidų prieš Braziliją ir gavo 6 balus, o Valančiūnas buvo įvertintas tik 4 balais, kai Brazilijos gynyba buvo pastatyta saugoti baudos aikštelę, pagrinde dėl monstriško Valančiūno baimės. Atsilaisvino perimetras ir LT pirmavo +30. Ir jis vertas tik 4 balų..

Yra dvylika žaidėjų. Yra komanda. Jei JV būtų sumetęs tuos 30 taškų ir LT pirmautų +30, tada jam duotų 10 balų, o kitiems po 4. Bet rezultatas vienodas, o detales lemia ir priešininkų gynybos taktikos. JV gynyboje klaidų daug nepadarė, tiesiog priešininkams sukrito metimai prieš jį. Žmonių lūkesčiai yra didžiuliai, ir kai prieš mūsų centrą-žvaigždę įmeta taškus, atsiranda nusivylimas. Jei ne Valančiūnas, Lietuva būtų pralaimėjusi prieš Braziliją. Ir tik 4 balai už žaidimą. Tai turbūt visiškai nesuprantu to krepšinio.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-08-10 13:16
ironunionTiesiog dvigubi standartai. JV pelno 10 taškų ir išrašo tris blokus, gauna 6 balus. Koks Sabonis būtų tą patį padaręs, parašytų 10 balų.


arba neziurejai varzybu arba supranti tiek pat kiek mano zuvyte akvariume salia teliko. JV buvo kiauras ginyboj, o ar matai statistikos grafoje parasyta kiek kartu jis paliko baudofke laisva ka? Dabar sakysi "3 blokai" ir taip toliau. Nu gerai, padaro bloka, o po to 5 minutes ilsisi. Ir damusimui jeigu dar nesupratai, kol JV buvo aikstele Lietuviai gavinejo (-1 JV +/-), o Sabo +/- yra +11, tai kur tu cia dvigubus standartus matai?
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2016-08-10 13:02
Tiesiog dvigubi standartai. JV pelno 10 taškų ir išrašo tris blokus, gauna 6 balus. Koks Sabonis būtų tą patį padaręs, parašytų 10 balų.
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2016-08-10 12:43
Kas per shh
Grigoniui turetu buti aukstesnis pazimys. Cia toks egzpertas vertino, kuris tik puolima mato. Grigonis buvo kibiausiai ir geriausiai besiginantis lietuvos zaidejas. Kazkaip apsikeite su seibuciu vietom - pastarajam nelabai sekesi ginyboje, bet krito puolime, o grigoniui atvirksciai. O 2 del JV gynybos tai graudu. Cia ji giria del tu triju bloku, bet turejo kiekvienas lipimas i medi taip baigtis. JV kazkur pastoviai plavineja,nesaugo baudofkes, as nesuprantu. Sabas daug brandziau suzaide gynybos ir net puolimo atzvilgiu

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-08-10 12:29
sabui
Rasyciau 9. Virn del gynybos. Kokia ji vakar buvo. Tiesiog nuostabi.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-08-10 12:28
kunigas
Super varzybos,tik naturalu kad maziau patyrusiems buvo sunkiau - grigoniui ir vaidui. Jei komentuotu kunigelis butu isvis nerealu.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-08-10 12:00
ko puolat
kaip šunys ant JV. na ir nepasigina jis labai gerai.. o tai ką? praeitam čempe metė po 20tsk, tai varžovai silpni, tai dar kažkas blogai.. niekad neįtiks visiems. O aš tai įžvelgiu daug ir pozityvo, t.y.:

1) jis pritraukia minimimum bent 2 žmones prie savęs. Kai pajus žaidimą, tikiu kad tai jau turėtų įvykti, ir laiku atmes, tai bus milžiniškas pranašumas. Reikės tik komandos draugams nepavest (laiku ikirst, laisviems pataikyt)

2) gynyboj vakar taip pat išrašė 3 blokus, todėl nėra toks kiauras, o kai jo oponentas mėto trajakus tai jau čia nieko nepadarysi. Ne kiekvieną dieną jo tiessioginiai oponentai po 2 trajakus įmeta, o dažniausiai išvis net nemeta.

3) net ir su tokiu JV mes laimim. Tai kas bus kai jis pradės žaist kaip moka ir gali??
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-08-10 11:36
Vitka
Teisingi mano galva įvertinimai, tačiau reikėtų kiek daugiau paanalizuoti, kodėl krepšininkas taip sužaidė. Beje, svarbu pelnyti taškai, bet dar geriau, kai žaidėjas puikiai ginasi. Turbūt dėl to ir Grigonį Kazlauską pasiliko, išleidžia jį aikštelėn ,,prižiūrėti" varžovų snaiperį. Ir dar klausimėlis, kaip tas Grigonio pirštas? Ar gali būti sugijęs, jeigu prieš porą savaičių ,,sulūžo". Gal reikėtų jaunąjį pasaugoti? Tik va, man mįslė, kodėl taikliai atakuojantis Juškevičius sėdi, nežaidžia? Keista...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-08-10 11:35
Trojus
Ką veikia Juškevičius, Grigonis, Kariniauskas? Jau kelios rungtynės kai reikėjo Milaknio....
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-08-10 11:03
Anonimas
Totalus daune tu dusk nx. Isvisk dink is cia sudu nerases. Pats tu nematei tu varzybu.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-08-10 11:03
Ryti varyk i pencija
Maciulis 9? paskutini karta atejau i basketnews
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-08-10 10:56
Totalus daunai
Ir vėl 7 kuzminskui ? Asilai jūs ar kas jum? Stobaliai varžybų nežėjot, gynyboje toks kiauras jis kad jau kai jis ginas vienas prieš viena galima tik melstis kad trajako ne mestu, nes nemačiau kad būtų bent karta apsiginęs ar kaškas panašaus
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2016-08-10 10:38
as
Autoriui...

"Geresnis Jonas buvo ketvirtajame kėlinyje, kai gynyboje puikiai saugojo krepšį nuo prasiveržimų"

Varzybas matyt su Rainiu tenka ziuret, nes toks jausmas, kad per nespalvota sileli ziurit...

Net neziurejes pakartojimo bent 10 tasku atsimenu kai tik del Valanciuno nespejimo/tingumo buvo imesti i musu 4 kelinyje. 2 tritaskiai is jo tiesioginio varzovo ir pora dvitaskiu...

idemiau paziurejus gal dar kazka rastume, bet esme kad 10 tasku i musu krepsi 4 kelini yra ~40% tasku i musu krepsi, tai kur cia geresnis zaidimas gynyboj???

per lemiama kelini nuo Nigerijos gauti 26 taskus yra sis tas, bet atmetus bent 10 JV "pelnytu", dar bent 4 atsimenu del Kuzminsko minkstumo ir nebelabai ka ta Nigerija imete...

as dar po draugisku rasiau, kad bus tragedija su tokia JV gynyba... gerai, kad Kazlauskas paskutiniu metu pradeda prarast vilti ir sodina ji ant suolo, nes pries rimtus centrus bus nekas:)
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2016-08-10 09:58
Go
beje, o kodėl Ado vis neleidžia?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-08-10 09:25
silute
Kur galima paziureti rungtyniu yrasa ??? ar nors epizodus,,o tai kei vieno video nei komentaro nu isvis nieko rasti negaliu,,,busiu labai dekingas..aciu isanksto.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-08-10 09:24
Anonimas
Kur dinges juskevicius ? Su jaftoku viskas aisku jau paskutinis turnyras paimtas atsisveikinimui

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-08-10 09:23
Man jo gaila
Tas Utenos balkis tai geriau menkiu eitu zvejot o ne kases lost

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 23

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas