Gregory Vargasas pelnė 13 taškų Nuotr.: AFP – Scanpix
Su kamuoliu Davidas Cubillanas Nuotr.: AFP – Scanpix
Kinijos rinktinės treneris Lumingas Gongas Nuotr.: AFP – Scanpix
Triumfuojantis Venesuelos rinktinės treneris Nestoras Garcia Nuotr.: AP – Scanpix
Triumfuojantys Gregory Vargasas ir Nestoras Colmenaresas Nuotr.: AP – Scanpix

Pirmąją pergalę po dviejų pralaimėjimų iš eilės Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse iškovojo Venesuelos rinktinė (1-2).

Ji trečiajame A grupės susitikime 72:68 (25:13, 13:22, 13:15, 21:18) po atkaklios kovos palaužė Kinijos nacionalinę komandą (0-3), kuri toliau lieka be pergalių.

Nestor  Colmenares
PTS 16 | REB 5 | AS 4
Iki ketvirojo kėlinio pabaigos likus žaisti keturias minutes, venesueliečiai turėjo trapią aštuonių taškų persvarą – 64:56.

Tada Ailunas Guo pelnė du taškus, Qi Zhou pridėjo penkis bei kiniečiai prieš prasidedant paskutinei minutei atsilikinėjo vos per vieną tašką – 63:64.

Vėliau Gregory Vargas pataikė abi baudas, Ailunas – vieną, Heissleris Guillentas neklydo ir padvigubino venesuliečių pranašumą, po to tapusi pergalingu.

Kinų šiame mače neišgelbėjo ir 59 procentų taiklumas iš vidutinio nuotolio – 20 taiklių metimų iš 34. Varžovai pelnė 50 proc. visų dvitaškių (18 iš 36).

Didžiausia A grupės autsaideriais tapusios Kinijos problema buvo netaiklūs baudų metimai, kurių prametė 11 iš 33. Taip pat ši komanda atliko dvigubai mažiau perdavimų (9 prieš 21).

Venesuelos rinktinė: Nestoras Colmenaresas 16, Gregory Vargas 13, Jose'as Vargasas 10, Heissleris Guillentas 9.

Kinijos rinktinė: Jianlianis Yi 18 (10 atk. kam.), Ailunas Guo 17, Qi Zhou 11.

Penktadienį kinai žais su Australija, venesueliečiai – su Prancūzija.