Nuotr.: USA Today - Scanpix
Nuotr. USA Today - Scanpix

Jungtinių Amerikos valstijų rinktinė (4-0) olimpinėse žaidynėse antrame mače paeiliui susidūrė su rimtomis problemomis.

Pirmose rungtynėse varžovus triuškinusi komanda prieš tai vargo su australais, o šįkart pergale prieš Serbiją (1-3) galėjo džiaugtis tik po paskutinio netaiklaus Bogdano Bogdanovičiaus metimo – 94:91 (27:15, 23:26, 22:21, 22:29).

„Mes dar kartą pasikliovėme savo talentu, – po mačo sakė Paulas George‘as. – Būtent dėl to esame išskirtiniai NBA lygoje. Serbai tikrai žinojo kaip judėti aikštėje ir kaip mažinti skirtumą. Atrodė, kad jie nepavargsta.“

Amerikiečiai galingai pradėjo rungtynes ir jau pirmajame kėlinyje įgijo rekordinę 18 taškų persvarą (23:5). Serbai visą mačą laiką buvo besivejančių vaidmenyje, tačiau jiems priartėti iki varžovų pavyko pačiu svarbiausiu metu.

Įpusėjus ketvirtam kėliniui Stefanas Markovičius smeigė tritaškį ir serbų deficitą sumažino iki 5 taškų (82:87). Tuomet JAV krepšininkai į kiekvieną rezultatyvią serbų ataką atsakydavo taškais, o prasidėjus priešpaskutinei minutei jų persvara ir toliau siekė 5 taškus (94:89).

Netrukus Milošas Teodosičius realizavo baudų metimus ir serbus priartino iki 3 taškų (91:94). Komandos vis negalėjo pelnyti taškų, o likus 11 sekundžių kamuolys priklausė serbams. Bogdanas Bogdanovičius galėjo tritaškiu išplėšti pratęsimą, tačiau jo metimas skriejo pro šalį.

Po pralaimėjimo Serbija liko ketvirtoje grupės vietoje ir aukščiau nebepakils. Norinti išlaikyti šią poziciją, jai reikės paskutiniame ture iškovoti pergalę prieš kinus arba tikėtis venesuelos nesėkmės.

JAV: Kyrie Irvingas 15 (5 rez. perd.), DeAndre Jordanas 13, Carmelo Anthony, Paulas George‘as (9 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Kevinas Durantas (7/8 baudos) po 12, DeMaras DeRozanas 11.

Serbija: Nikola Jokičius 25 (11/15 metimai, 6 atk. kam., 24 naud. bal.), Milošas Teodosičius (4/7 trit., 6 rez. perd.) ir Miroslavas Raduljica po 18, Stefanas Markovičius 12.

2016-08-13 18:13
JAV rungtynes pries australus tikrai buvo kitokios. Su serbais rungtynes jokios reiksmes nei vienai rinktinei neturejo. Dar verta paminet Melo siautejima pries australus, kuris istrauke amerikiecius. Amerikieciai atsipalaidavo vakar gynyboj, skyliu atsirado, del ko serbu auksti dare ka norejo. Nusiteikima galejai pastebet ir zaideju veiduose, kai eidami vienas kitam sypsojosi ir apkalbinejo teisejus :D
2016-08-13 15:09
tomas
kur daug prasciau zaide? gi pataike beveik tiek pat metimu, bet serbija vijosi visada atsilikinejo tik 7, 9 taskais, kas manau tikrai ne dug zaidziant pries USA. Taigi jei ir vel tokia forma pas serbus tai ne kas mums bus su jais kervirtfinaly. Siaip fuksais prancuzija laimejo pries serbus, jei ne prasta ju pabaiga ir ne parkerio fuksas, serbija butu laimejusi.
2016-08-13 15:06
Uno
AnonimasJau jus lietuviai atsibode degeneratai. ... Gal jau tikrai biski supaprastekit ir nebebukit tokie moliai

O tai tu kas toks, kinietis? :DDD
2016-08-13 14:49
tomasvat jums ir jau kertvirfinaly susitinkam su stipria serbija, kuri vos 3 taskais pralaimejo USA, geriau pasipriesino nei Australija. Ir plius siemet dar labiau serbai nores laimeti pries LT atkersyti uz praeitus metus, kur pralaimejo keliais taskais LT

geriau nepasipriesino, nes australai bent pirmavo varzybose, o serbai visas varzybas vijosi. plius amerikonai zaide daug prasciau, nei su australais.
2016-08-13 13:21
tomas
2016-08-13 11:59
Na va,jai lietuvaiciai paims 1v pogrupija,nereiks ir amerikieciu,bus padaryti serbu.
2016-08-13 10:20
jav pazeidziama
2016-08-13 09:29
magical
Dar pridėsiu:

Buvo klausimas ar greičiau serbai išsibauduos ar skirtumas ištirps. Dėl to ir labai norėjosi pratęsimo.

O Jokovičius yra tai, kas būtų Valančiūnas, jei turėtų koordinaciją ir plastiškumą.
2016-08-13 09:26
Edvardas
Kokia stipri grupe, ziurint i sarasa noretusi gauti tik venesuela arba kinija... _:D

--
2016-08-13 09:22
magical
Labai įdomus buvo mačas. Jei ne 23:5 pradžia. Būtų buvę išvis.

Bet serbai pradėjo kai visiški atgrubnagiai ir Džordževičius turėjo minutinę imt, techninę sau pasiimt ir pan.

Na o paskui prasidėjo. Serbai nuolat iš lėto artėjo su provokuojančiu kašiu, truputį jiems būdingos vaidybos, ir laužydami per centrą juos.

Teisėjai truputį klysdavo serbų naudai nuolat. Bet gale pačiam Raduljica gavo 5 iš oro beveik.

O paskutinis tritaškis buvo visiškai laisvas.

Apibendrinant amerikiečiu antras penketas neprilygo serbams. Tik Irvingas su Melo patempdavo išėję.
2016-08-13 09:04
Nuostabus mačas. Serbijos rinktinė labai galinga net ir ne stipriausios sudėties. Vienas žaidėjas kuriam 30 metų, aišku negaliu pasakyti, kad JAV lošė su stipriausia komanda nėra to pačio Steph Curry, Lebrono Westbrooko, Hardeno, bet yra žaidžiančių ten ir be jų. All in all matyti tokio lygio komandas žaidžiant iki paskutinių rungtynių sekundžių manau kiekvienam krepšinio gerbėjui yra nuostabus jausmas. Tikėkimės Prancūzai nenuvils :)
2016-08-13 08:56
Jau jus lietuviai atsibode degeneratai. Amerika laimi - viskas teisejai padejo. Loetuviam nesiseka arba pralaimi - teisejai nusvilpe. Eurolyga zalgiris gauna i viena kasa - teisejavimas blogas. Olimpieciai plaukia blogai - vanduo persaltas. Buriuotojams vejas nepalankus, ejikams vel kisa kojas. Dviratininkams ir tenisininkams spaudimas. Boksininkams teisejai viska suzlugde. Gal jau tikrai biski supaprastekit ir nebebukit tokie moliai.