Guilheme Giovannoni emocijos Nuotr.: AFP – Scanpix
Andresas Nocioni atlieka metimą Nuotr.: AFP – Scanpix
Emanuelio Ginobili reidas Nuotr.: AP – Scanpix
Nene Hilario metimas Nuotr.: AFP – Scanpix
Luisas Scola ir Emanuelis Ginobili džiaugiasi Nuotr.: AP – Scanpix

Per pagrindinį rungtynių laiką siautėjęs Andresas Nacioni pelnė 37 taškus, nuo ketvirtojo kėlinio garsiau triukšmauti pradėjęs Facundo Campazzo pelnė 33, o jų atstovaujama Argentinos rinktinė (3-1) per du pratęsimus principiniame Pietų Amerikos derbyje parklupdė Braziliją (1-3)

Argentiniečiai olimpinių žaidynių šeimininkus po 50 minučių trukusios kovos nukovė 111:107 (28:19, 16:33, 23:20, 18:13, 10:10, 16:12).

Andres  Nocioni
PTS 37 | REB 11 | ST 1
Brazilų kapituliaciją nulėmė nesėkmingai sužaista antrojo pratęsimo pradžia. Campazzo smeigė du tolimus metimus, o Patricio Garino pridėjus ir dvitaškį, argentiniečiai greitai įgijo saugesnį aštuonių taškų pranašumą (103:98).

Vėliau brazilų vairininkas Rubeno Magnano į aikštę metė iki tol strigusį ir vos du taškus pelniusį Leandro Barbosą. Veterenas nenuvylė – vienas pats ėmėsi iniciatyvos ant savo pečių ir greitai pelnė devynis taškus (105:106).

Vis tik Brazilijos šturmą sustabdė klaidos puolime, o tiksint paskutinei antrojo pratęsimo minutei prie baudų metimų linijos nuolat grįždavę argentiniečiai pergalės iš savo rankų nepaleido.

Šiose rungtynėse magiškai žaidęs Argentinos tandemas – Campazzo ir Nocioni kartu sudėjus pelnė 70 taškų. Nocioni per 47 minutes pataikė 8 tolimus metimus iš 12 ir atkovojo 11 kamuolių.

Tuo metu susitikimo kulminacijoje siautęs 180 cm gynėjas per 42 minutes pataikė 5 tritaškius iš 10 ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų.

Nuotr. AFP – Scanpix

Šio Pietų Amerikos gigantų derbio eiga priminė amerikietiškuosius kalnelius. Pirmajame kėlinyje lyg ant sparnų žaidęs Nocioni smeigė keturis tolimus metimus, o jo vedami argentiniečiai susikrovė devynių taškų pranašumą (28:19).

Vis tik antrame ketvirtyje padėtį stabilizavę šeimininkai perėmė iniciatyvą į savo rankas ir į ilgąją pertrauką išėjo patys turėdami panašią persvarą (52:44).

Nepaisant to, kad ketvirtojo kėlinio pabaigoje argentiniečiai sugebėjo prisivyti brazilus, tačiau iki pagrindinio laiko pabaigos likus 21 sek., šeimininkai tebeturėjo trijų taškų pranašumą (85:82).

Visgi žalieji nesugebėjo išsaugoti šios persvaros. Argentinos krepšininkų nesugaudę ir tyčia prasižengti nespėję brazilai tik akimis palydėjo laisvą Nocioni tritaškį, kuris išlygino rezultatą ir komandas nusiuntė santykius aiškintis per papildomą laiką.

Prieš šias rungtynes sausakimša „Carioca“ arena tiesiog pulsavo energija. Turint omeny Brazilijos ir Argentinos priešpriešą visuose frontuose, prieš teisėjui išmetant kamuolį ir pradedant rungtynes, Marcelinho Huertas ir Luisas Scola pasirodė aikštės viduryje ir paprašė sirgalių „išlaikyti olimpinę dvasią“ ir nekelti neramumų.

Argentina: Andresas Nocioni 37 (11 atk. kam), Facundo Campazzo 33 (11 rez. perd.), Luisas Scola 14, Emanuelis Ginobili 13, Patricio Garino 10.

Brazilija: Nene Hilario 24, Marcelinho Huertas ir Alexas Garcia po 14, Vitoras Benite 13, Leandro Barbosa 11.

to Bloodsucker
Si argentinu pergale paranki ispanams, nes jei brazilai laimetu tai turetu pranasuma su ispanais ir liktu grupej 3, o dabar ispanai turi gerus sansus pakilti i 3 vieta isvengus usa pusfinalyje
2016-08-14 00:36
T2
Tada B1-A4

--
2016-08-14 00:35
O jei uzimam 3 vieta grupej, su kuo zaisim pusfinalyje iveikus australus?
2016-08-14 00:33
Tai labai didele tikimybe jog net su ispanais galesim susitikti pusfinaly?:(((
2016-08-14 00:28
T2
Argentum3, pasiskaiciuok, o po to kitus juokdariais vadink :)

--
2016-08-14 00:26
T2
Reik but grupej arba pirmiem arba tretiem

--
T2Lietuviai abi pralose, bet kokiu kitu komandu varzybu rezultatu atveju, uzima trecia vieta (imkim, kad kroatai tikrai laimes pries Nigerija). Mano manymu, siuo atveju geriau uzimti 3 vieta grupej, nei 2, nes tuomet JAV sekmes atveju matytume tik finale, o skirtumo zaisti su AUS, SRB ar FRA, nera skirtumo. Blogesnis atvejis butu siandien laimet, gaut nuo kroatu ir likt 2iem. Tada JAV pusfinalyje. Taip iseina, geriau abi gaut :D Bet vistiek smagiausia butu laimet visas likusias ir but pirmiem :)--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt

Koks protingas ir izvalgus komentaras! Galetum krepsinio analitiku but. Juokdarys

tomas
o jei LT 1 grupej bus ir jei fuksais laimes pries serbus, su kuo LT zais pusfinalyje?
2016-08-14 00:17
to tomas
Kur jie čia siautėti turėjo, ar bent žinai kiek jiems metų? L. Scola -36 metai, M. Ginobili - 39 m.
2016-08-14 00:15
tomas
siaip prasta forma scolos ir ginobili, jie cia turejo siauteti po pelne vos po 14, 13 tasku, kai campazzo ir nocioni po 37, 33. Nerealu cia.

2016-08-13 23:42
Jei lietuviai gauna abi. Ispanai laimi abi. Turi po 3 pergales. Argetina turi irgi tris pergales. Kroatai turetu 4ias, jei nugali Nigerija. Ispanai tarpusavy 2 0, lietuviai 1 1, argentina 0 2.

Jei kroatai gauna nuo nigerijos, tada visos 4ios turi po 3 pergales. Ispanai ir kroatai po 2 tarpusavio, Argentina ir Lietuva po 1. Ziuretu i tarpusavio dar ir 1vt kroatai 2 ispanai 3 lietuviai 4 argent.

Lietuviai laimi pries kroatus, pirmi. Jei siandien - minimum antri.

--
2016-08-13 23:35
tomas
nerealus macas!!! Bet ziauriai argentinai nekrito pries LT, kaip visada sekasi mums, cia laime, nes net laisvi pramete!!! o cia Nocioni nerealus!!! sis pralaimejimas suzlugde brazilus ir labai naudingas ispanams, nes gali lengvai uzimti 3 vieta grupeje!!!
2016-08-13 23:29
kasiogurukaip tik brazilu pergale butu garantavus minimum 3 vieta. dabar jei ispanai nugali mus ir argentina, visos tures po 3 ir ziures jei neklystu tarpusavio taskus, o ne pergales, tad dar scenariju gali but visokiu.