Tyliai ir kukliai olimpines žaidynes pradėjęs Pau Gasolis ir toliau veda į pergales įsivažiuojančią Ispanijos rinktinę. Puolėjas penktojo turo mače su Argentina pelnė 19 taškų, atkovojo 13 kamuolių ir ketvirtą kartą iš eilės pateko į „BasketNews.lt“ sudaromą naudingiausių turo žaidėjų penketuką.

Veteranas į analogišką penketuką nepateko tik pirmajame ture, tačiau vėliau savo demonstruojama sportine forma suabejoti jis neleido.

Gasolis mače su argentiniečiais pataikė 7 dvitaškius iš 14, vieną tolimą metimą iš trijų ir surinko 20 naudingumo balų. Ispanija šiame mače Argentiną nukovė 92:73.

Simboliniame penketuke šį kartą atsidūrė ir jo komandos draugas Rudy Fernandezas. Jis per 29 minutes pelnė 23 taškus, atkovojo 7 kamuolius ir atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus surinko 7 naudingumo balus.

Prie ispanų tandemo prisijungia ir Lietuvos rinktinę skandinęs kroatas Dario Šaričius. Jaunasis 22-ejų metų puolėjas mače su lietuviais aikštelėje praleido 37 minutes ir per jas pelnė 18 taškų, atkovojo 6 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 19 naudingumo balų. Jo vedami kroatai Jono Kazlausko treniruojamą komandą įveikė 90:81.

Vietos tarp turo naudingiausiųjų nusipelnė ir JAV rinktinę nuo sensacijos gelbėjęs Klay Thompsonas. Amerikietis per 26 minutes spėjo pataikyti 7 tritaškius iš 13, 2 dvitaškius iš 3 ir pelnyti 30 taškų. Jo tempiami amerikiečiai tik po atkaklios kovos 100:97 privertė pasiduoti prancūzus.

Pastarąjame mače savo herojų turėjo ir Prancūzija. Juo tapo Thomasas Heurtelis, magiškais reidais pjaustęs JAV rinktinės gynybą. Šiose rungtynėse prancūzas buvo visai šalia trigubo dublio. Jis per 27 minutes pelnė 18 taškų, atkovojo 8 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir surinko 26 naudingumo balus.

2016-08-16 18:50
Nesąmonė-Kalnas naudingiau sužaidė už Heurtelį.Todėl jei dedate ir pralaimėjusios komandos žaidėją,tai Mantas vienareikšmiškai čia turėjo būti.