Trys Lietuvos krepšininkai – Rolandas Jarutis, Virginijus Sirvydis ir Kęstutis Šeštokas – kreipėsi į skolų išieškojimo bendrovę „Creditcollect“ prašydami padėti atgauti skolas iš Limasolio AEL (Kipras) krepšinio klubo. Pastarajam gresia ne tik nepalankūs teismų sprendimai, bet ir FIBA sankcijos.

Krepšininkai kaltina klubą, su kuriuo 2006 metais iškovojo Kipro čempionų vardą, nuo pernykštės vasaros nesumokant sutartyse numatytų premijų bei dalies atlyginimų. Bendra reikalaujama grąžinti suma siekia 30 tūkst. eurų (103,5 tūkst. litų).

„Jau ištisus metus klubas tikina tuoj pervesiantis skolą, tačiau šios kalbos taip ir lieka pažadais. O pastaruosius keletą mėnesių klubo vadybininkas net nebekelia telefono ragelio. Nors sumos nėra didelės, jas atgauti tapo principo reikalu“, - teigia Jarutis.

Anot „Creditcollect“ skolų išieškojimo departamento direktoriaus Rolando Rakausko, su Kipro ekipos vadovais bandyta derėtis dėl įsiskolinimo krepšininkams apmokėjimo, tačiau nesėkmingai. O tyrimo metu išsiaiškinus, jog Limasolio AEL yra skolingas ne tik mūsų šalies krepšininkams, bendrovė patarė nedelsti ir padavė klubą į teismą.

„Žaidėjų pretenzijos yra pagrįstos, nes reikalaujamas atlygis yra numatytas sutartyse su klubu. Be to, Šeštokas bei Sirvydis gavo oficialius garantinius raštus, kuriuose klubas įsipareigoja per tam tikrą laikotarpį apmokėti skolas. Tad ekipos vadovai neturi jokios pagrįstos priežasties, kodėl galėtų nesumokėti krepšininkams. O kadangi klubo pažadais tikėti nebegalima, kreipėmės į teismą, kuris turėtų padėti žaidėjams atgauti skolas “, - teigia Rakauskas.

Skolų išieškojimo bendrovės specialistas teigia ir anksčiau susidūręs su finansinių įsipareigojimų nevykdančiais krepšinio klubais. „Sėkmė tokiais atvejais priklauso nuo to, ar krepšininkai turi jų reikalavimus pagrindžiančius dokumentus. Šiuo atveju yra teisinis pagrindas išieškoti skolą iš Kipro ekipos“, - sako „Creditcollect“ atstovas.

Jarutis prisimena, kad dar jam žaidžiant klube, sykį buvo kilę problemų dėl mėnesį vėluojančių atlyginimų. Tačiau tuomet krepšininkai paprasčiausiai nustojo treniruotis, todėl vadovai suskubo atsiskaityti. Apie kitų Kipro krepšinio ekipų vengimą atsiskaityti žaidėjui girdėti neteko.

Sirvydis abejoja, ar Limasolio AEL gali turėti finansinių problemų. „Komanda kasmet dalyvauja FIBA Taurės varžybose, ne pirmus metus rengia FIBA žvaigždžių dienas. Be to, klubą remia stambios Graikijos ir tarptautinės kompanijos. Tad greičiausiai skolų bandoma išvengti ne dėl finansinių problemų, o dėl kitų piktybiškų kėslų“, - svarsto Sirvydis.

Jis teigia, kad nuo šių metų FIBA yra išleidusi įsaką, kuris numato, jog žaidėjams įsiskolinę klubai negalės dalyvauti oficialiose tarptautinėse varžybose.

„Panašu, kad žinios apie Limasolio AEL skolas dar nepasiekė FIBA, nes, kiek žinome, Kipro čempionai kitame sezone FIBA Taurės varžybose dalyvaus. Tačiau ketiname informuoti FIBA apie klubo skolas bei tikimės atitinkamos reakcijos iš federacijos. Tai priverstų klubą atsiskaityti ne tik su  Lietuvos krepšininkais, bet ir su kitais legionieriais, kuriems Limasolio AEL  liko skolinga“, - aiškina „Creditcollect“ skolų išieškojimo departamento direktorius Rakauskas.

Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (1)
sukos pinigu lietuwiams neatiduoda, tokius gerai suboksuoti reiktu ;]
2007-07-18
-3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 1

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.