Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubo vadovybė atviru laišku kreipėsi į Kauno miesto savivaldybę. Laiške prašoma Kauno tarybos narių nenutraukti derybų su prancūzų bendrove BBI, kuri laimėjo arenos statybos Nemuno saloje konkursą.

Ketvirtadienį Kauno savivaldybėje vyks balsavimas, ar nutraukti sutartį su BBI. Jei sutartis bus nutrakta, Kauno savivaldybė ieškos alternatyvos prancūzų bendrovei. Tačiau „Žalgirio“ vadovai baiminasi, jog arena nebus pastatyta iki 2009-2010 metų sezono ir „Žalgirio“ klubas neturės galimybių kautis prestižiniame Europos krepšinio turnyre – ULEB Eurolygoje.

Pateikiame „Žalgirio“ klubo išplatintą laišką, skirtą Kauno miesto savivaldybei.

Kauno tarybos nariai,

Kauno „Žalgirio“ klubas visada buvo ir bus Kauno miesto simbolis. Klubas turi savo namus – Kauną ir Kauno sporto halę, tačiau žinote, kad norint klubui toliau žaisti stipriausiame Europos turnyre, Eurolygoje, nuo 2009 metų sezono klubui reikia naujos arenos. Arenos, kurioje tilptų nemažiau 10 tūkstančių žiūrovų. Labai džiaugėmės, kai miesto valdžia paskelbė tarptautinį konkursą Kauno arenai statyti ir įvardino pagrindinę sąlygą – arena turi būti miesto simbolis. Džiaugėmės, kad arenos statymo vieta buvo parinkta Nemuno sala. Džiaugėmės, kai vyriausybė suteikė Nemuno saloje statomos arenos projektui valstybinės svarbos statusą. Džiaugėmės, kai konkurso nugalėtoja tapo Prancūzijos bendrovė BBI, kadangi šios įmonės statybų objektų sąrašas bei jų kokybė mums leido tikėtis, kad Kaune arena taip pat galėtų tapti traukos objektu miestiečiams bei pasididžiavimu mūsų klubui bei miestui.

Tačiau kaip ir džiaugsmas pergalėmis yra trumpalaikis, taip ir mūsų džiaugsmas dėl arenos tapo trumpalaikis. Arenos klausimas vėl sprendžiamas savivaldybės tarybos posėdyje, tačiau, deja, svarstoma ne tai, kaip greičiau pastatyti areną, o kaip nutraukti derybas su BBI.

Suprantame, kad Kaunas nori ieškoti geriausio arenos statytojo ir operatoriaus. Tikime, kad miesto tarybos nariams svarbūs Kauno ir tuo pačiu komandos reikalai.

Kadangi esame vieni iš konsorciumo dalyvių bendradarbiaudami su BBI, suprantame, kad būtų neetiška, jeigu kalbėtume apie šio projekto privalumus. Taip pat neetiška būtų, jeigu nepalankiai atsilieptume apie alternatyvių objektų projektus, todėl dėstydami savo poziciją, norime Jums visiems išdėstyti pagrindinius klausimus, kurie kyla klubui,\ kalbant apie alternatyvas. Bendraudami su BBI atstovais jiems uždavėme daugybę klausimų, į kuriuos mums buvo atsakyta. To paties norime paklausti ir alternatyvių projektų kūrėjų bei tarybos narių:

1. Ar Kauno miestas turės galimybę gauti paskolas iš bankų arenai pastatyti?
2. Ar naujoji Kauno arena bus pelningai operuojama ir nereikalaus iš miesto kasmetinių įmokų?
3. Ar arena taps tokiu simboliu, kuriuo Kaunas galės didžiuotis?
4. Ar arena bus pritaikyta krepšinio varžyboms atsižvelgiant į visus Eurolygos reikalavimus?
5. Ar alternatyvūs projektai yra paruošti ir ar jų įgyvendinimas įmanomas iki 2009-2010m. Eurolygos sezono?
6. Ar naujoji arena bus patogi sirgaliams, ateinantiems palaikyti mūsų miesto komandos?

Suprantame, kad šie ir kiti klausimai yra aktualūs kauniečiams bei tarybos nariams. Mes prašome tarybos narių nenutraukti derybų su Prancūzijos bendrove BBI, kol nėra žinomi visi atsakymai į Jiems bei mums rūpimus klausimus apie alternatyvius projektus. Suprantame tai, kad miesto tarybos nariai nėra apsisprendę. Manome, kad išsaugodami galimybę derėtis su Prancūzijos bendrove, jeigu paaiškėtų, kad alternatyvūs variantai Kauno miesto tarybos nariams atrodo ne tokie patrauklūs kaip BBI pasiūlymas, išsaugosite galimybę ir mūsų klubui išlikti stipriausioje Europos krepšinio lygoje, bei galimybę Kaunui turėti savo simbolį – sporto ir pramogų rūmus.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (10)
Du pastebėjimai:
1. Pastatyti areną reikia maždaug 20 mėnesių. Per mažiau niekaip nepavyks. Taigi, kad būtų spėta iki 2009 metų spalio, reikia pradėt per šiuos metus. Kolkas nesišviečia, kad čia kažkas bus.
2.Jeigu ko nors nori, turi mokėti pinigus. Kur yra nurodyti Žalgirio komandos finansiniai įsipareigojimai, už tai, kad jiems būtų leista naudotis arena?
2007-07-19
+1
Atsakyti
Tornado praktiškai išsakė mano mintis. Navikas labai stipriai kažko įsikibęs į tuos prancūzus ir tai mane kelia didelę abejonę dėl projekto skaidrumo.
2007-07-18
+3
Atsakyti
neišmes tik tuo atveju jei ji bus pradėta statyti.. o jei ne tai babach.. neryžtingi kauno politikieriai..
2007-07-18
+3
Atsakyti
jei zalgiris nesilaikytu nagais prancuzu,tai patikeciau nuosirdumu,o dabar kaip diena aisku,kad nori prancuzu del DIDELES naudos,vienokia ar kitokia forma
p.s. eurolygos komisaras juk sake,kad neismes zaliu jei nebus arenos iki 2009 m,taip kad nereikia spekuliuoti navikuj ir co
2007-07-18
-7
Atsakyti
vai vai gaila kauno politiku del ju proto kiekio, ir gaila visu naivuoliu tikinciu purvesklaida.
2007-07-18
-4
Atsakyti
kada wiskas issipres... pz weju wejai
2007-07-18
-3
Atsakyti
cia tai tipiska kauno istorija :) dejau kaunieciai protu nepasizymi, ka matosi kaip atrodo miesto pletra, vystimas ir panasiai. tai nera ko stebetis kad arenos statybos negali prasided ;]
2007-07-18
+3
Atsakyti
Naglai jie cia nori nachaliavai arena gaut, tegul stato nauja kaip lietrytis (maza) arba renovuoja hale, zaidziant su slabakais, o didele tegul nuomojasi kaip lietrytis.
2007-07-18
-5
Atsakyti
Jau tikrai ne Žalgiriui aiškinti kokią areną reikia statyti. Ne jie pinigus moka. Greičiausiai iš prancūzų gauna kažkiek už advokatavimą. Juokingai atrodo iš šono Navikauskas lakstantis paskui BBI.
2007-07-18
+4
Atsakyti
pasaka be galo
2007-07-18
+1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 10

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.