Nuotr.: Fotodiena.lt/Ž.Gedvila
Nuotr. Fotodiena.lt/Ž.Gedvila

Keliolika praėjusį sezoną užsienyje rungtyniavusių Lietuvos krepšininkų šiemet grįžo žaisti į gimtinę, tačiau nė vienas iš jų namie nežais po tokios ilgos pertraukos, kaip Gediminas Navickas. 32 metų įžaidėjas po aštuonerių metų užsienyje šiemet pagaliau išbėgs ant parketo LKL pirmenybėse.

Ukraina, Lenkija, Estija ir Rumunija buvo tos šalys, kurių gerbėjai paskutiniu metu Navicką pažinojo geriau nei Lietuvos krepšinio fanai.

2008 metais pradėjęs legionieriaus karjerą, Navickas negalvojo, kad užsienyje užtruks taip ilgai. Šią vasarą jis galiausiai nusprendė – gana keliauti, norisi žaisti Lietuvoje.

Tikrai pajutau didelį norą grįžti į Lietuvą ir visą vasarą, net neturėdamas pasiūlymų, sakiau, kad žaisiu Lietuvoje, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ pasakojo Navickas. – Tam yra kelios priežastys. Visų pirma – šeimos pagausėjimas. Antras dalykas – mano brolis Kęstutis atidarė badmintono akademiją, kurios veikloje stengiuosi aktyviai dalyvauti ir noriu būti kuo arčiau tos veiklos. Trečia priežastis, kad laukia nauji iššūkiai. 8 metai svetur, Lietuvoje žaidžiau kai dar buvau visai jaunas, po traumų periodo, o dabar yra noras pasitikrinti, kaip atrodau Lietuvoje kaip subrendęs žaidėjas.“

Navicko norą išpildė Alytaus „Dzūkija“, su kuria jis pasirašė sutartį būsimam sezonui.

Tai, ką rado Alytuje, jį maloniai nustebino. Pradedant „Dzūkijos“ klubo suteikiamomis treniruočių sąlygomis, stipriu trenerių, kineziterapeutų, medikų štabu, baigiant vyriausiuoju treneriu Andrejumi Urlepu.

Strategas iš Slovėnijos „Dzūkijoje“ dirbs jau trečią sezoną ir apie jį Navickas atsiliepia tik pačiais geriausiais žodžiais.

Karjera

2002-2003: Kauno LKKA-Žalgiris (LKAL) 
2003-2004: Kauno Žalgiris-A.Sabonio mokykla (LKAL) 
2004-2005: Kauno Žalgiris (LKL). Paskolintas Panevėžio Panevėžiui (LKL)
2005-2006: Panevėžio Panevėžys (LKL), sezono viduryje patyrė sunkią kojos traumą ir nežaidė iki sezono pabaigos 
2006-2007: Kėdainių Nevėžis (LKL), sezono pradžioje vėl patyrė sunkią kojos traumą 
2007-2008: Kauno Aisčiai-Atletas (LKL) 
2008-2009: Lvovo Politechnika (Ukraina) 
2009-2010: Košalino AZS (Lenkija), atleistas, persikėlė į Valgos CKE Inkasso (Estija)
2010-2011: Odesos Odesa (Ukraina)
2011-2012: Oradios CSM (Rumunija)
2012-2013: Tirgu Murešo BC Mureš (Rumunija)
2013-2014: Tirgu Murešo BC Mureš (Rumunija)
2014-2015: Mediašo Gaz Metan (Rumunija)
2015-2016: Mediašo Gaz Metan (Rumunija)
2016-2017: Alytaus Dzūkija (LKL)

„Per karjerą esu matęs ganėtinai gerų trenerių, bet Urlepas išsiskiria savo krepšinio suvokimu, kiekvienos detalės pastebėjimu. Tai man labai patinka, nes nors ir esu 32 metų, kaip sakoma, patyręs ar veteranas, bet esu pilnas ambicijų ir noro patirti naujus iššūkius. Manau, kad šitas treneris išspaus iš manęs maksimumą ir pakels mano limitus“, – kalbėjo Navickas.

„Kai pradėjau bendrauti su Alytaus klubu, nežinau, ar žiniasklaida, ar kas buvo suformavę tokią nuomonę, kad Urlepas yra labai karštas. Man patinka, kai ir apie mane žmonės sprendžia pabendravę, o ne iš nuogirdų, ir patinka, kai pats turiu progą pabendrauti su treneriu, šiuo atveju Urlepu, kad turėčiau savo nuomonę, – tęsė krepšininkas. – Visų pirma patinka jo krepšinio fanatizmas. Kai esi užsidegęs, užsivedęs ir tau tai rūpi iki širdies gelmių, būna visko. Taip, gali nuspirti stendą, bet ir aš esu jį nuspyręs. Viskas yra iš aistros krepšiniui. Ir tai man labai patinka. Taip pat tai, kaip jis viską aiškina ir jauniems, ir patyrusiems žaidėjams, nenumoja ranka į nė vieną detalę. Žaidėjai, kurie nori patobulėti, o ne vien atžaisti sezoną, tai tikrai turėtų eiti ir pamatyti, kaip šis treneris dirba.“

Lietuvoje Navickas žaidė karjeros pradžioje, kol dvi sudėtingos traumos pristabdė jo progresą.

Įžaidėjas 2003 metais su „Žalgirio“ dubleriais tapo LKAL (dabar NKL) čempionu, o po metų debiutavo ir pagrindinėje „Žalgirio“ sudėtyje. Po to jis buvo paskolintas Panevėžio „Panevėžiui“ (dabar „Lietkabeliui“), kur patyrė kelio traumą.

2006-2007 m. sezoną Navickas pradėjo Kėdainių „Nevėžyje“, kur jį vėl sustabdė trauma.

Išsigydęs traumas, įžaidėjas 2008 metais pradėjo legionieriaus karjerą ir į Lietuvą sugrįžta jau būdamas veteranas. Navickas Alytuje yra antras pagal amžių krepšininkas (vyresnis tik 34 metų Osvaldas Mačernis), tačiau tai nereiškia, kad jis turi kažkokių privilegijų. Per vaizdo peržiūras treneris Urlepas dažnai akcentuoja įžaidėjo klaidas, tačiau krepšininkas supranta, kad tai – jo paties labui.

„Vėliau man treneris paaiškina, kad jis nenori numušti mano pasitikėjimo savimi, bet savo klaidas reikia žinoti. Ir aš tai labai vertinu. Kai treneris vienodai vertina ir jaunus, ir vyresnius žaidėjus, tai geriausia jo savybė“, – aiškino krepšininkas.

Nuotr. BasketNews.lt/J.Miklovas
Prieš tai žaisdamas Rumunijoje, Navickas per rungtynes aikštėje praleisdavo ir po 35 minutes, tačiau „Dzūkijoje“ to nebus. Įžaidėjo pareigomis 180 cm ūgio krepšininkas dalysis su ispanu Alexu Hernandezu, kuris tapo naujausiu dzūkų pirkiniu.

Praėjusį sezoną Ispanijos pirmenybėse žaidęs 26 metų krepšininkas taps pirmuoju ispanu LKL pirmenybėse, o galimybė žaisti vienoje komandoje su šios šalies atstovu žavi ir Navicką.

„Man patinka Ispanijos krepšinis ir bus labai įdomu žaisti vienoje komandoje su ispanų įžaidėju. Tai bus proga kažko išmokti ir man“, – sakė Navickas.

Rumunijoje – sidabro ir bronzos medaliai

Paskutinius kelis metus Navickas buvo tas, iš kurio mokėsi kiti. Žaisdamas Rumunijoje, Mediašo „Gaz Metan“ komandoje, lietuvis būdavo vienas vyriausiųjų ekipoje.

Praėjusį sezoną įžaidėjas iš Lietuvos Rumunijos pirmenybėse per rungtynes vidutiniškai pelnydavo po 12,4 taško ir atlikdavo po 3,9 rezultatyvaus perdavimo.

Tiesa, pačiam klubui tai buvo sudėtingi metai. Per 22 mačus laimėję vos 2 sykius, Mediašo krepšininkai dvylikos komandų turnyre liko paskutiniai.

Navickui šia prasme tai buvo sudėtingiausi metai. Prieš tai jis du kartus kopė ant prizininkų pakylos, kai 2013 metais su Tirgu Murešo „BC Mureš“ komanda iškovojo Rumunijos pirmenybių sidabrą, o po metų pasidabino bronzos medaliais.

„Kai prisimenu visus Rumunijoje praleistus metus, tai buvo nuostabių momentų. Ir antrą vietą užėmėme, ir trečią. Ir daug draugų susiradau, ir mane ten gerbė, ir aš pritapau. Apibendrinant, tai buvo labai įdomūs metai. Rumunija tikrai yra pažengus ir kai dabar manęs žaidėjai klausia, važiuoti ten ar ne, tai aišku, daug kas priklauso nuo klubo. Yra keli klubai, kur nerekomenduočiau važiuoti, bet su visais kitais viskas yra gerai.“

Matė besikeičiančią šalį

Kai 2011 metais Navickas pasirašė sutartį su Oradios CSM ekipa ir pradėjo karjerą Rumunijoje, jis pats apie šią šalį buvo susikūręs įvairiausių stereotipų. Vėliau tie stereotipai bliūško kaip muilo burbulai.

Prie Vengrijos sienos esantis Oradios miestas yra vienas labiausiai nutolusių Rumunijoje, todėl į kai kurias rungtynes netgi skrisdavo lėktuvu.

Auksinė karta

Gediminas Navickas bus vienas iš 6 krepšininkų, kurie 2005 metais tapo pasaulio jaunimo čempionais, ir šiemet rungtyniaus LKL. Kiti penki: Paulius Jankūnas, Antanas Kavaliauskas, Renaldas Seibutis, Steponas Babrauskas ir Artūras Jomantas. Karjeras taip pat tęsia Jonas Mačiulis, Rolandas Alijevas ir Darius Šilinskis.

„Daugiausia bendraujame su Pauliumi Jankūnu, Stepu Babrausku. Kai broliui Kęstučiui buvo badmintono turnyras Madride, mus ten Mačiulis priėmė karališkai. Ir aprodė miestą, ir davė bilietus į visas rungtynes. Smagu prisiminti tuos laikus. Turbūt tai nebuvo atsitiktinė pergalė, nes visi išaugo įdomiomis asmenybėmis, gerais krepšininkais, gerais žmonėmis.“

Gaudavęs laisvą dieną, Navickas stengdavosi pažinti šalį ir automobiliu aplankyti įdomiausias Rumunijos vietas. Šalis jam paliko didelį įspūdį.

„Man buvo įdomu stebėti šalies evoliuciją. Visur, kur važiuoju, visiems sakau, kad Lietuva man yra rojus, tai geriausia šalis, ir visus kviečiu čia atvažiuoti. Bet Rumunijoje buvo labai smagu matyti tą teigiamą evoliuciją. Buvo smagu matyti, kaip tvarkosi šalis, miestai, netgi žmonės keičiasi, europėja. Žaidėme vienoje komandoje su Vaidotu Pečiuku, tai per laisvas dienas važiuodavome kuo daugiau apžiūrėti, buvome daugelyje lankytinų vietų. Šalis labai graži, bet labai didelė: ir kalnai, ir jūra, ir miestai. Yra ką pamatyti. Jeigu esi žingeidus ir nori pažinti šalį, tai ten tikrai yra ką veikti.“

Ką jis pasiūlytų pamatyti šias eilutes skaitančiam ir savarankiškai keliauti mėgstančiam skaitytojui?

„Visų pirma – Transfagarašano kelias, kurį rodė net per „Top Gear“, kaip ten lenktyniavo. Tai – labai vingiuotas kelias kalnuose, kurį žiemą uždaro, nes neįmanoma įvažiuoti. Dar man labai patiko Kluž Napokos miestas, turintis gražų senamiestį, aplink miestą – kalnai. Verta pamatyti ir Drakulos pilį, kuri legendomis apipinta.“

Per Rumunijoje praleistą laiką Navickas labiausiai gailisi tik vieno – kad normaliai neišmoko vietos kalbos. Kasmet galvodamas, kad Rumunijoje neužsibus, jis taip ir nepradėjo studijuoti, todėl dabar moka mažiau, nei norėtų.

Mintys – apie madą ir badmintoną

Krepšinis yra tai, kas varo Navicką į priekį, tačiau šalia krepšinio jis visada turėjo kitų pomėgių. Užsienyje tai būdavo kelionės po šalis, kuriose žaidžia, pažintis su vietos kultūromis, žmonėmis.

Lietuvoje jis su broliu dvyniu, badmintonininku Kęstučiu Navicku, vis giliau neria į mados pasaulį. Šią vasarą broliai Palangoje organizavo mados stovyklą, kurioje savo darbus demonstravo apie tris dešimtis dizainerių.

Broliai viliasi, kad ateityje ši stovykla sutrauks dar daugiau dalyvių ir taps tradicine.

Gediminas broliui Kęstučiui padeda ir su Badmintono akademijos veikla. Šią vasarą Vilniuje pradėjusi veikti akademija planuoja plėtrą į Kauną, o pirmieji darbo mėnesiai sostinėje nuteikia labai optimistiškai – susidomėjusiųjų skaičius brolius itin džiugina.

Žaisdamas Alytuje, Navickas bus arčiau šių veiklų, tačiau krepšinis vis tiek yra tai, kas įžaidėją džiugina labiausiai.

„Mano nuomone, kiekvienas žaidėjas komandoje turėtų žinoti savo rolę ir mėgautis krepšiniu, o jei tai padarysime, rezultatas ateis savaime. Šiemet mūsų komandoje visų pirma yra geri charakteriai, kovotojai, todėl sieksime, kad rezultatas būtų geresnis nei pernai“, – sakė naujasis „Dzūkijos“ įžaidėjas.


Rodyti komentarus
2016-09-14 19:49
Zalgiris 59:94 Cska
negi ir šitam sezone visi dulkins po 30tsk. musu taip mylima komanda,a?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-09-14 18:55
Ekspertas
Gal sezono viduri Komnjoniugai Vilnieciu isgamos priglaus pas save uz sriuba nes pabegs loganss ir kiti Legionierisi ir Isteriko Paceso treniruojamos komandos ir zais antrarusiai lietuviai su Jomantu priesaky

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-09-14 16:07
Openminded
Matosi, kad ne tik i sporto sale investavo laika zmogus... Sekems Lietuvoje...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-09-14 14:44
žurnaliūgai Miklovui
Na iskrypeli kada apie Ryta ka nors parašysi?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-09-14 14:06
Miegutis sport24.lt
JM, kada naujas hatinimo straipsnis apie Ryta?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-09-14 13:38
djgaffer
Iš pradžių straipsnis gana ilgas pasirodė,bet paskui visai gerai susiskaitė.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-09-14 13:15
jd
Buvo chandziulnikas,toks ir liks

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-09-14 12:36
Visiems klounams teske su falu per zanda
Bus jums stumti ant Urlepo ar to pacio Paceso. Jums viena atrodo, o gyvai visai kas kita. Gal jus, loxeliai, augote tarp dvieju mamu ar dvieju teciu, tai jums balsas pakeltas ir emocijos isreiskimas kuno kalba nesuprantama, bet dekokite G.Navickui, zalgirio mokyklos aukletiniui, kad akis atvere.
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 8

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas