Nuotr.: T.Gaubys
Nuotr. T.Gaubys

Marijampolės „Sūduva“ iškovojo antrąją pergalę tarptautiniame J.Daktaraitės ir A.Rupšienės taurės moterų krepšinio turnyre. Lietuvos vicečempionės rezultatu 57:45 (12:16, 16:4, 12:17, 17:8) palaužė Algirdo Paulausko treniruojamą Torunės „Energa“ komandą iš Lenkijos.

Rungtynės keturiais taškai be atsako pradėjo „Sūduva“, tačiau „Energa“ į tai atsakė savo spurtu 9:2 ir išsiveržė į priekį. Po nervingo pirmojo kėlinio rezultatu 16:12 pirmavo „Energa“.

Antrąjį kėlinį „Sūduva“ pradėjo kur kas labiau susikaupusi ir po 8 taškų iš eilės išsiveržė į priekį 21:16. Matydamas prastėjančią situaciją, „Energa“ komandos vyr. treneris Algirdas Paulauskas paprašė minutinės pertraukėlės. Po jos niekas nepasikeitė – Torunės ekipa ir toliau klydo, o „Sūduva“ toliau didino savo pranašumą. „Energai“ pirmuosius taškus antrajame kėlinyje pavyko pelnyti tik šeštąją minutę. Iki antrojo kėlinio pabaigos likus žaisti dvi su puse minutės, Ieva Šimkutė baudų metimais sukrovė „Sūduvai“ dviženklį pranašumą (28:18).

Trečiajame kėlinyje „Energa“ spurtavo 9:2 ir priartėjo prie sumažino savo atsilikimą iki minimumo (29:30). Šaltą dušą gavusios marijampolietės nesutriko ir ramiai atstatė turėtą pranašumą (40:32). „Sūduva“ prastai sužaidė trečiojo kėlinio pabaigą ir prieš lemiamą ketvirtį turėjo jau tik trijų taškų persvarą 40:37.

Ketvirtąjį kėlinį „Sūduva“ pradėjo 6 taškais be atsako (46:37). Pirmuosius taškus A.Paulausko auklėtinės pelnė tik įpusėjus kėliniui. Rungtynių eigai nepasikeitus, „Sūduva“ šventė pergalę rezultatu 57:45.

„Sūduva“: N. Skadaitė 13, S. Baliutavičiūtė 11, L. Svarytė 10 (10 atk. kam.), I. Šimkutė 9.

„Energa“: D. Morris 12, J. McBride 10, W. Gajda ir M. Radomska po 8.

„Sūduva“ dėl pirmosios vietos grupėje ir patekimo į turnyro finalą rytoj 19 val. susikaus su Maskvos „Dinamo-2“ komanda.

Video reportažas po rungtynių, kuriame mintimis dalinosi Ela Bajorūnienė, Ieva Šimkutė ir Ieva Kazlauskaitė: