Nuotr.: Kibirkštis
Nuotr. Kibirkštis

Vilniaus „Kibirkšties“ komanda nesėkme pradėjo oficialų 2016-2017 metų sezoną. Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės treniruojamos sostinės krepšininkės pirmose Rytų Europos krepšinio lygos (EEWBL) rungtynėse Latvijos sostinėje Rygoje 66:73 nusileido Liublino AZS UMCS klubui iš Lenkijos.

Pirmoje rungtynių pusėje nei vienai komandai nepavyko primesti savo žaidimo sąlygų. Nors po pirmų 10 minučių „Kibirkšties“ komanda atsilikinėjo 3 taškais, tačiau antrą ketvirtį vilnietės laimėjo 2 taškais ir ekipas skyrė vos 1 taškas.

3 kėlinį su didesne energija pradėjo krepšininkės iš Lenkijos. Jos sukaustė gynyboje „Kibirkšties“ atstoves, o pačios sėkmingai rinko taškus puolime. Ketvirtį Vilniaus klubas pralaimėjo 12:25 ir AZS UMCS po trijų kėlinių pirmavo 14 taškų skirtumu.

Nors ketvirtame kėlinyje pabudusios vilnietės bandė perimti rungtynių iniciatyvą į savo rankas, tačiau pavyko tik skirtumą sumažinti iki vienženklio. Galutinė rungtynių sirena paskelbė Lenkijos klubo pergalę.

Rezultatyviausiai „Kibirkšties“ komandoje žaidė Daugilė Šarauskaitė. Vidurio puolėja pelnė 16 taškų (8/12 dvitaškiai), atkovojo 10 kamuolių ir blokavo 3 metimus.

Vita Kuktienė įmetė 12 taškų (3/5 tritaškiai), Laura Juškaitė – 10, Justina Kraujūnaitė ir Eglė Šniokaitė po 8, Laurita Jurčiūtė – 4, Gabija Meškonytė ir Agnė Bobinaitė po 3, Ieva Savickaitė – 2, o Vitalija Kaminskytė taškų nepelnė (5 rez. per.).

AZS UMCS komandoje australė Tess Magden įmetė 21 tašką, amerikietė Aliyyah Handford - 17, o Uju Ugoka iš Nigerijos pelnė 12 taškų ir atkovojo 11 kamuolių.

Jau šeštadienį „Kibirkšties“ klubas rungtyniaus su Kijevo „Avangard“ ekipa iš Ukrainos, o I turą sekmadienį užbaigs maču su Košicės „Good Angels“ krepšininkėmis iš Slovakijos. B grupėje taip pat dar rungtyniauja Rygos TTT iš Latvijos ir Minsko „Cmoki“ iš Baltarusijos.