Nuotr.: S.Čirba
Nuotr. S.Čirba

Praėjusį savaitgalį Londone ir Visbičiuje įvyko dar septynerios Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) jubiliejinio, 10-ojo, sezono rungtynės, kuriose netrūko įdomių akcentų. Apie visus juos – tradicinėje turo apžvalgoje.

DVIGUBA PERGALĖ. Net du taškus per dvi dienas į savo sąskaitą įsirašė „Anykščių BC“ (2-0) ekipa. Penktadienio vakarą anykštėnai 81:63 patiesė „Artistų“ (0-1) atstovus, o sekmadienį vieni iš BLKL favoritų rezultatu 97:72 palaužė „Viesulo“ (0-2) krepšininkus.

Sėkmingas savaitgalis leido „Anykščių“ ekipai įsitvirtinti pirmoje grupės vietoje ir atsidurti per žingsnį nuo Didžiosios taurės turnyro.

REKORDAI. Naują BLKL rezultatyvumo rekordą pasiekė „Top Team“ (2-0) ekipa net 123:55 palaužusi „Tornado“ (0-1) ekipą.

Įdomu tai, kad net trys nugalėtojų komandos krepšininkai Justas Kalnutis (47 naud. bal.), Karolis Stepanavičius (38) ir Modestas Krasauskas (34) pateko į antrojo turo naudingiausiųjų penketuką, o tai – dar vienas BLKL rekordas.

Nepaisant skaudžios nesėkmės „Tornado“ ekipos vadovas Dainius Balčiūnas nesirengė nuleisti rankų: „Naujokų jaudulys ir vakarykštis varžovas buvo visai ne tas dalykas, nuo ko turėtų prasidėti sezonas. Leidus pabėgti tokiai komandai kaip „Top Team“ jau susitikimo pradžioje, žaidėjai palūžo, tad vėliau varžovai jau diktavo savo žaidimo sąlygas. Pralaimėjimas skaudus, bet sezonas ilgas, pergalių tikrai dar bus, tad judam toliau.“

PRATĘSIMAS. Sudėtinga pergale atrankos etapą pradėjo „Seciro BC“ (1-0) ekipa, kuri pirmosiose šio sezono rungtynėse tik per pratęsimą rezultatu 89:82 įrodė savo pranašumą prieš „Medelyno“ (0-1) vyrus.

Rungtynes geriau pradėjo „Seciro“ ekipa, kuri didžiąją susitikimo dalį buvo priekyje. Vis tik, lemiamo kėlinuko viduryje fantastiškas rungtynes žaidusio Manto Gužio vedami „Medelyno“ atstovai tarė savo žodį ir pavijo varžovus (62:62). Dvikovos pabaiga susiklostė itin dramatiškai ir po 40 žaidimo minučių švieslentė rodė lygybę (76:76).

Papildomų penkių minučių metu aikštėje vyko tikras karas, o jį laimėjo favorite laikyta „Seciro“ ekipa, kuri sėkmingiau išnaudojo susikurtas progas ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui į savo sąskaitą įsirašė pirmąjį tašką.

Įdomu tai, kad pralaimėjusių komandos lyderis Gužys šioje dvikovoje pelnė net 47 taškus, tačiau pergalei to buvo maža.

GYNYBA. Be didesnių problemų dar vieną įskaitinį tašką gavo „LBC-Build London“ (2-0) atstovai antrosiose atrankos etapo rungtynėse net 43 taškų persvara patiesę „Credo“ (0-2) krepšininkus.

Puikią gynybą demonstravusi LBC komanda per pirmąsias dešimt minučių įgijo solidų 17 taškų pranašumą (24:7), o įpusėjus dvikovai turėjo beveik nepanaikinamą persvarą (41:13).

Nors po didžiosios pertraukos „Credo“ vyrai tapo kiek aktyvesni puolime, tačiau dar didesnės skylės gynyboje neleido jiems nė per plauką priartėti prie gerokai solidžiau žaidusių varžovų.

Pakiliai žaidusi „lietuvių“ ekipa šventė įspūdingą pergalę rezultatu 83:40 ir jau gali pradėti ruoštis Didžiosios taurės kovoms.

VISBIČIAUS GRUPĖ. Intrigų netrūko ir Visbičiuje vykstančiose BLKL-Thames Windows grupės akistatose.

Tikra drama sekmadienio vakarą vyko Wisbech „Wizards“ (1-0) ir „Vytis Peterborough“ (0-1) komandų dvikovoje, kurią tik po nepaprastai atkaklios kovos rezultatu 74:67 laimėjo pirmoji ekipa.

Susitikimo pradžia priklausė „burtininkams“, kurie penkiolika minučių diktavo varžovams savo žaidimo sąlygas ir buvo pirmaujančiųjų vaidmenyje. Vis tik, antrojo kėlinuko viduryje „Vyčio“ ekipa laimėjo „sausą“ atkarpą rezultatu 10:0 bei netikėtai įgijo apčiuopiamą pranašumą (30:22).

Rungtynių svarstyklėms pakrypus į kitą pusę Peterborough miestelio atstovai žaidė užtikrintai, tad atrodė, jog dvikovos pabaigoje būtent jie švęs pergalę.

Tačiau kovingieji „Wizards“ atstovai atsibudo tuomet, kada to labiausiai reikėjo. Pačioje pagrindinio laiko pabaigoje Visbičiaus ekipa ne tik pavijo varžovus, bet ir atsidūrė priekyje. Nors „Vyčio“ vyrai nekėlė baltos vėliavos ir kovojo iki galo, tačiau didvyriškai atsilaikę „burtininkai“ ištiksėjus pagrindiniam laikui šventė pirmąją pergalę 2016-2017 m. sezone.

Kitose dvejose rungtynėse buvo šiek tiek ramiau – čempionės titulą ginanti „Kubus United“ (2-0) ekipa, kuri net 29 taškų skirtumu  rezultatu 107:78 palaužė „Fighters Boston“ (1-1) atstovus, tuo tarpu oficialiose varžybose pirmąją pergalę klubo istorijoje iškovojo Peterboro „Odd Socks“ (1-1) krepšininkai be didesnio vargo rezultatu 87:59 įveikę Spaldingo „Devils“ (0-2) kolektyvą.

SAVAITĖS MVP. Naudingiausio žaidėjo titulą šį kartą be didesnės konkurencijos pelnė „Top Team“ komandos aukštaūgis Kalnutis, kuris dvikovoje su „Tornado“ ekipa pelnė 33 taškus, atkovojo net 16 atšokusių kamuolių ir surinko 47 naudingumo balus.