Apžvelgę NBA Rytų konferencijos Atlanto, Centrinį ir Pietryčių divizionus, dabar keliamės į Vakarų konferenciją, į Pietvakarių divizioną, kuriame žaidžia Hjustono „Rockets“, San Antonijaus „Spurs“, Memfio „Grizzlies“, Naujojo Orleano „Pelicans“ ir Dallaso „Mavericks“ komandos.

HJUSTONO „ROCKETS“

Nuotr. USA Today Sports – Scanpix
Atvyko: Ryanas Andersonas, Ericas Gordonas, Nene, Tyleris Ennisas, Pablo Prigioni, PJ Hairstonas, Chinanu Onuaku, Gary Paytonas II.

Išvyko: Dwightas Howardas, Donatas Motiejūnas, Joshas Smithas, Terrence‘as Jonesas, Michealas Beasley, Jasonas Terry, Marcusas Thorntonas, Andrew Goudelockas.

Svarbiausias tarpsezonio „Rockets“ tikslas įvykdytas – išsaugotas ekipos lyderis Jamesas Hardenas, kuris pratęsė sutartį su komanda dar 4-iems sezonams. Nors nepateisinu dažno aplaidaus krepšininko požiūrio gynyboje, bet faktas tas, kad jei kalbame apie puolimą, tai Hardenas yra vienas geriausių krepšininkų lygoje bei puikus pamatas, ant kurio organizacija gali statyti komandą.

Praėjusį sezoną Hardenas nepateko nė į vieną iš trijų simbolinių geriausių krepšininkų penketukų ir dabar yra labai motyvuotas įrodyti savo tikrąją vertę. Manau, kad artėjančiame sezone laukia labai įdomi dvikova tarp Hardeno ir Westbrooko kovojant dėl rezultatyviausio lygos žaidėjo titulo. Labai intriguoja ir tai, kaip krepšininkas sugebės susitvarkyti su visai nepažįstama jam role - pagrindinio įžaidėjo pareigomis. Nors Hardenas turi gerą aikštės matymą ir sugeba gerai skirstyti perdavimus, bet žaidimo stilių koreguoti teks neišvengiamai. Norėdamas tapti geru ir efektyviu įžaidėju jis privalės mažinti „vienas prieš vieną“ žaidimo elementą, kurį dažnai naudodavo, ir daugiau į atakas įtraukti komandos draugus.

Skeptiškai vertinu Hjustuno sprendimą pasamdyti Mike D‘Antonį į vyriausiojo trenerio postą. Tai strategas, kuris vis dar yra vertinamas už praeities nuopelnus, kai prieš daugiau nei dešimt metų jo treniruojami „Suns“, vedami Steve‘o Nasho, rimtai pretendavo į titulą ir drebino lygą dar nematytu žaidimo stiliumi – didžiuliu tempu, daug greitų atakų bei geru pataikymu iš toli. Bet praėjus šiam „Suns“ aukso amžiui, D‘Antonio laukė nykūs ir liūdni dešimt metų, per kuriuos strategas neparodė geresnių rezultatų nei su „Knicks“, nei su „Lakers“ komandomis, kurios turėjo pakankamai konkurencingas sudėtis. Labai stebina ir tai, kad „Rockets“ pasamdė absoliučiai į puolimą orientuotą trenerį, kai pagrindinė komandos silpnybė praėjusį sezoną buvo būtent gynyba, pagal kurią ji buvo viena prasčiausių lygoje.

Neraminti „Rockets“ gerbėjus turėtų ir tai, kad naujieji klubo pirkiniai, tokie kaip Nene, Ericas Gordonas ar Ryanas Andersonas yra linkę dažnai gauti traumas ir kiekvieną sezoną praleidžia nemažą dalį rungtynių, tačiau jų įsigijimas rodo, kad naujasis ekipos strategas liks ištikimas savo propaguojamam žaidimo stiliui, kuris remiasi plačiu puolimu ir daugybe išmetamų tritaškių, o Hjustonas turėtų būti viena rezultatyviausių lygos komandų.

Vis dar laukiame naujienų dėl Donato Motiejūno. Krepšininkas puikiai tiktų D‘Antoni filosofijai, tačiau neaiški situacija su lietuvio nugara stipriai stabdo derybas. Kito paaiškinimo nėra, nes sveikas ir be traumų istorijos Motiejūnas būtų paklausi prekė rinkoje, kurios verta mažiausiai 15 mln. dolerių per metus. Dabartinė vertė, ko gero, smukusi per pusę.

Vertas dėmesio: Clintas Capela. Šveicaras paliko gerą įspūdį per ribotą laiką praėjusiame sezone. Manau, kad jis pasiruošęs žengti rimtą žingsnį į priekį ir sezono eigoje gali tapti pagrindiniu komandos vidurio puolėju. Atletiškas, staigus ir gerai besiginantis centras turėtų puikiai tikti itin silpnai besiginančiai komandai.

Prognozė: 7 vieta Vakarų konferencijoje.

MEMFIO „GRIZZLIES“

Nuotr. AP – Scanpix
Atvyko: Chandleris Parsonsas, Jamesas Ennisas, Tony Wrotenas, Troy Danielsas, Wade‘as Baldwinas, Deyonta Davisas, Andrew Harrisonas, DJ Stephensas.

Išvyko: Mattas Barnesas, Lance‘as Stephensonas, Chrisas Andersenas, Jordanas Farmaras, PJ Hairstonas, Bryce‘as Cottonas, Xavieras Munfordas.

Kalbos, kad Mike‘as Conley yra vienas labiausiai nuvertintų lygos žaidėjų, oficialiai turėtų būti baigtos. „Grizzlies“ išlaikė krepšininką savo sudėtyje pasirašydama su juo 5 metų 153 mln. sutartį ir tai yra didžiausias kontraktas NBA lygos istorijoje. Turėdamas dar nemažai laisvų pinigų algų kepurėje, Memfio klubas pasistiprino ir lengvojo krašto puolėjo poziciją, į ją įsigydami Chandlerį Parsonsą. Po šių sutarčių sudarymo galima teigti, kad „Grizzlies“ pagaliau tapo konkurencingi laisvųjų agentų rinkoje, o tai jau didelis žingsnis šiai jaunai, tik 20 metų skaičiuojančiai, organizacijai.

Praėjusį sezoną komandą kaip niekada stipriai retino traumos, su „Grizzlies“ marškinėliais ant parketo oficialiose rungtynėse išbėgo net 28 skirtingi žaidėjai, o tai yra lygos rekordas. Nepaisant to, kad daug rungtynių praleido ekipos lyderiai ir komanda visą sezoną neturėjo stabilios sudėties, „Grizzlies“ vis tiek pateko į atkrintamąsias varžybas, o tai nuteikia optimistiškai.

Nors buvęs komandos treneris Dave‘as Joergeris persikėlė į Sacramentą, kur treniruos vietos „Kings“, o naujasis „Grizzlies“ treneris Davidas Fizdale‘as debiutuoja vyriausiojo stratego kėdėje, tačiau ekipos žaidimo braižas pernelyg skirtis neturėtų. Šis stilius nusistovėjo per paskutinius 5 sezonus  ir davė gerus rezultatus. Memfis yra neatletiška komanda, propaguojanti senamadišką krepšinį, kuris remiasi kieta gynyba, pagal kurią jie yra vieni geriausių lygoje bei puola ilgomis, pozicinėmis atakomis. Pasak SportVU, „Grizzlies“ tik 41,4% savo metimų atlieka per pirmas 12 atakos sekundžių, o tai yra trečias rezultatas lygoje, ilgesnes atakas už Memfio komandą organizuoja tik „Raptors“ ir „Jazz“.

Ir galiausiai, Memfio sezoną lems tai, ar startinius komandos žaidėjus aplenks traumos. Jei jie išliks sveiki, tai neabejoju, kad bus viena geresnių Vakarų konferencijos komandų, o jei ne, tai lauks didelės problemos, nes komandos atsarginių suolelis yra, ko gero, silpniausias lygoje.

Dėmesio vertas: Chandleris Parsonsas. Nors naujasis ekipos treneris Davidas Fizdale‘as stipriai perdėjo sakydamas, kad Parsonso įgūdžių komplektas atitinka LeBrono Jameso sugebėjimus, bet krepšininkas turėtų stipriai pagelbėti komandai. Komanda seniai neturėjo tokio gero „trečiojo numerio“. Komandinis žaidėjas, kuris gali tiek pats užbaigti atakas, tiek jas kurti komandos draugams. Turėtų stipriai praplėsti puolimą ir pridėti tritaškių, pagal kuriuos Memfio komanda būdavo viena prasčiausių lygoje, bei bus puiki jungiamoji dalis tarp ekipos lyderių – Mike‘o Conley ir Marco Gasolio. 

Prognozė: 6 vieta Vakarų konferencijoje. 

SAN ANTONIJAUS „SPURS“

Nuotr. AP – Scanpix
Atvyko: Pau Gasolis, Dewayne‘as Dedmonas, Davidas Lee, Joelis Anthony, Livio Jean-Charlesas, Dejounte‘as Murray‘us, Davis Bertanis, Brynas Forbesas, Patricio Garino.

Išvyko: Timas Duncanas, Borisas Diaw, Davidas Westas, Bobanas Marjanovičius, Kevinas Martinas, Andre Milleris, Mattas Bonneris, Rasualas Butleris.

Pagrindinė naujiena šią vasarą San Antonijuje žinoma buvo ta, kad ilgametis krepšininkas ir gyva klubo legenda Timas Duncanas pasitraukė iš profesionalaus krepšinio. Penkiskart NBA čempionu bei dukart lygos MVP per karjerą tapęs krepšininkas yra laikomas geriausiu istorijoje savo pozicijos žaidėju, o jo atstovaujama „Spurs“ komanda visada buvo minima tarp galimų pretendenčių į titulą, tad natūralu, kad klubo sirgaliai gedi. Tačiau jei vertintume situaciją tik iš sportinės perspektyvos, tai Duncanas į sezono galą buvo sunkiai atpažįstamas, labai suletėjęs ir mažai naudos aikštelėje bedavęs krepšininkas, tad jo pakeitimas į Pau Gasolį yra didžiulis postumis į priekį, ypatingai kalbant apie puolimą, kuriame 36-erių ispanas vis dar atrodo labai galingai.

„Spurs“ turi geriausią trenerį lygoje bei eilę metų sėkmę nešančią ir visiems žinoma filosofiją. Visgi kokios galėtų būti problemos prieš artėjantį sezoną, dėl kurių klubo gerbėjai galėtų nerimauti?

Pirmiausia, tai komandą paliko nemažas būrys gerų atsarginių krepšininkų, kurie puikiai žinojo „Spurs“ sistemą, o naujai atvykę žaidėjai dar tik turės įrodyti savo vertę ir mėgins prisitaikyti prie Greggo Popovichaus filosofijos. Jei nepavyks to padaryti, tai gresia išaugančiomis minutėmis starto penketo žaidėjams ir papildomą nuovargį prieš artėjančias atkrintamasias rungtynes.

Antra, tai kasmet regresuojantis Tony Parkeris. Jei jis gynyboje niekada nebuvo stiprus žaidėjas, tai vis mažiau naudos duoda ir puolime, kuriame komanda geriau atrodo, kai prancūzas sėdi ant suolo, o jo aikštę vietoje užima australas Patty Millsas. Jei komanda atrodo geriau, kai pagrindinis įžaidėjas sėdi ant suolo, tai verčia susimąstyti.

Trečia, su LaMarcusu Aldridge‘u komanda kiek pakeitė žaidimo braižą į sau nebūdingą, kuriame stipriai sumažėjo kamuolio judėjimas, atsirado daugiau ieškojimo Aldridge‘o ir mėginamas išnaudoti jo savybes žaidžiant vienas prieš vieną. Tai yra „nespursiškas“ žaidimo stilius ir ne su tokia taktika Popovichius laimėjo 5 žiedus.

Ir ketvirta, tai gynyba po krepšiu. Komandą palikus Duncanui, Davidui Westui, Borisui Diaw ir Bobanui Marjanovičiui, „Spurs“ neteko pagrindinių gynybinių ramsčiu po krepšiu. Manau, kad maloniu netikėtumu gali tapti Dewayne‘as Dedmonas, kuris yra pakankamai geras lanko saugotojas, o toks žaidėjas turėtų labai praversti Greggui Popovičiui.

Tikiu, kad Popas problemas išspręs, o komanda yra pajėgi mesti iššūkį super klubui iš Oklando. Pasak lažybininkų, San Antonijaus galimybės laimėti čempionų žiedus prasčiau vertinamos tik už „Warriors“ ir „Cavaliers“ klubus. Metai bėga, bet tendencijos nesikeičia – „Spurs“ visada prie favoritų.

Dėmesio vertas: Kawhi Leonardas. 25-erių krepšininkui praėjęs sezonas buvo labai sėkmingas – jis užėmė antrąją vietą naudingiausio žaidėjo balsavime, nusileidęs tik Stephui Curry, bei vėl laimėjo geriausiai besiginančio žaidėjo titulą. Leonardas dar tik siekia savo piko, tad labai įdomu, kiek patobulėjęs pasitiks naująjį sezoną.  

Prognozė: 2 vieta Vakarų konferencijoje.

NAUJOJO ORLEANO „PELICANS“

Nuotr. USA Today Sports – Scanpix
Atvyko: Solomonas Hillas, E‘Twaunas Moore‘as, Buddy Hieldas, Terrence‘as Jonesas, Robertas Sacre'as, Langstonas Galloway, Lance‘as Stephensonas, Cheickas Diallo.

Išvyko: Ryanas Andersonas, Ericas Gordonas, Luke‘as Babbittas, Norrisas Cole‘as, Kendrickas Perkinsas, Toney Douglasas, Jamesas Ennisas, Jordanas Hamiltonas, Bryce‘as Dejean-Jonesas.

„Pelicans“ yra Anthony Daviso komanda. Neįtikėtinų fizinių duomenų krepšininkas sužaidė 4 sezonus NBA lygoje ir per juos yra 4 pagal naudingumą krepšininkas. Jam vis dar tik 23-eji, tad natūralu, kad žaidėjui kartelė iškelta labai aukštai.

Davisas praėjusiame sezone rinko po 24 taškus, 10 atkovotų kamuolių ir 2 blokus, o gerbėjai buvo nusivylę, kad žaidėjas iki galo neatsiskleidė, nes iš jo buvo tikimasi MVP kalibro sezono, tad artėjančiame sezone spaudimas žaidėjui tik didės.

Labiausiai neraminantis dalykais, kalbant apie „Pelicans“ komandą, yra tai, kad tiek komandos lyderis Davisas, tiek tokie svarbūs žaidėjai kaip Jrue Holiday ar Tyreke'as Evansas, kasmet praleidžia po nemažą dalį rungtynių dėl įvairių traumų, o jų, akivaizdu, kad nėra kuo pakeisti. Ne išimtis bus ir šis sezonas, nes visa trijulė dėl įvairių priežasčių praleis sezono startą, o kartu žaisti pradės tik gruodį.

„Pelicans“ klubas turi tikrai gerą trenerį, kuriam tiesiog reikia tinkamos ir sveikos komandos, kad atskleistų savo idėjas. Alvinas Gentry treneriu dirba jau virš 30 metų, o per savo karjerą patirtį kaupė, dirbo ir mokėsi iš tokių strategų kaip Larry Brownas, Greggas Popovichius, Mike‘as D’Antoni ar Docas Riversas.

Manau, kad Gentry treniravimo stilius yra artimiausias D‘Antonį filosofijai – tai yra greitai bėganti ir daug iš toli metanti komanda, kuri labiausiai atsispindėjo treniruojant „Suns“ komandą. Gentry vadovaujama Fynikso komanda dominuodavo lygoje pagal tritaškius metimus ir atakų greitį, o 2009-10 metų sezone su „Suns“ strategas išspaudė neįtikėtiną puolimą, per 100 atakų pelnydamas po 115,3 taškų, ir tai yra 4 rezultatas lygos istorijoje. Bėda ta, kad dabartiniai „Pelicans“ neturi tinkamų instrumentų stratego filosofijai. Tiek Holiday, tiek Evansas silpnai atakuoja iš toli, o į lengvojo krašto puolėjo poziciją įsigytas Solomonas Hillas yra absoliučiai gynybinio plano žaidėjas. Strategas planuoja dažniau leisti Anthony Davisą į vidurio puolėją poziciją, ir tai būtų, mano nuomone, tikrai geras ėjimas.

Prie Gentry turėtų suspindėti „Pelicans“ naujokas Buddy Hieldas, kuris praėjusiame NCAA sezone buvo išrinktas geriausiu lygos žaidėju. Tai klasikinis taškų rinkėjas, daug ir gerai atakuojantis iš toli, mėgstantis greitą puolimą bei gebantis talžyti varžovų gynybą prasiveržimais. Iš Bahamų kilęs krepšininkas, kuriam gruodį sueis 23-eji, yra laikomas labiausiai NBA lygai pasirengusiu žaidėju šioje naujokų biržoje ir tikimasi, kad žaidėjo adaptacija neužtruks ir jis duos greitų rezultatų.

Man patinka pamatuota „Pelicans“ klubo rizika įsigijant Lance‘ą Stephensoną ir Terrence‘ą Jonesą. Stephensono sunkus charakteris ir Joneso nuolatinės problemos su traumomis stipriai numušė jų kainas. Talentingi krepšininkai su Naujojo Orleano komanda pasirašė minimalaus dydžio kontraktus. Sėkmės atveju jie stipriai laimėtų, o jeigu žaidėjai nepasiteisintų, tai klubui finansiškai beveik nepasijaus. Labai protingas ėjimas.

Dėmesio vertas: Buddy Hieldas. Manau, kad šiuo metu Hieldas yra rimčiausias pretendentas laimėti geriausio naujoko titulą.

Prognozė: 11 vieta Vakarų konferencijoje

DALASO „MAVERICKS“

Nuotr. AFP – Scanpix
Atvyko: Harrisonas Barnesas, Andrew Bogutas, Sethas Curry, Quincy Acy, Jonathanas Gibsonas, Jameelas Warney.

Išvyko: Chandleris Parsonsas, Zaza Pachulia, Davidas Lee, JaVale‘as McGee, Jeremy Evansas, Raymondas Feltonas, Charlie Villanueva.

Pagrindinis „Mavericks“ komandos vasaros tikslas buvo atgabenti į Dallasą naują žvaigždę, kuri galėtų perimti puolimo lyderio estafetę iš klubo legendos Dirko Nowitzki. Nepavykus susitarti su keliais potencialiais kandidatais, klubas pasirašė maksimalią 4 metų 95 mln. dolerių vertės sutartį su Harrisonu Barnesu ir tai yra labai didelis permokėjimas. 24-erių krepšininkas buvo tik ketvirtas pasirinkimas puolime „Warriors“ komandoje ir nėra įrodęs, kad gali būti ekipos lyderiu. 95 mln. dolerių už žaidėją, kuris praėjusį sezoną pelnydavo po kiek daugiau nei 11 taškų ir atkovodavo po kiek daugiau nei 4 kamuolius? Nuostabus metas būti profesionaliu krepšininku NBA lygoje.

Likusius laisvus pinigus – 50 mln. dolerių už 2 metus, komandos savininkas Markas Cubanas įteikė „Mavericks“ klubo legendai Nowitzki už atsidavimą ir lojalumą.

Išskyrus Barnesą, kitų keturių startinių „Mavericks“ žaidėjų amžiaus vidurkis yra beveik 33 metai. Tai sena, lėta ir neatletiška komanda, mėgstanti žaisti drausmingą pozicinį krepšinį ir retai bėganti į greitas atakas. Dallasas, mainu būdu gavęs Andrew Bogutą, kuris yra vienas geriausiai besiginančių lygos vidurio puolėjų, ir turėdamas Wesley Matthewsą bei Harrisoną Barnesą, turėtų demonstruoti pakankamai neblogą gynybą. Ricko Carlisle‘o vadovaujama ekipa taip pat turi nemažai gerų snaiperių – net keturi startinio penketuko žaidėjai gali sėkmingai atakuoti iš toli – tad natūralu, kad strategas mėgins išnaudoti šį privalumą.

Labai sunku nuspėti būsimą „Mavericks“ sezoną, nes komandoje yra daugiau klausimų nei atsakymų. Ar sugebės Barnesas tapti žvaigžde ir rodyti žaidimą, vertą maksimalios sutarties? Ar Matthewsas dar kada nors atsigaus iš po sunkios Achilo sausgyslės traumos? Ar 38-erių Dirkas vis dar rodys amžiui nebūdingą žaidimo kokybę? Ar startinio penketo žaidėjai sugebės išlikti sveiki? Ar užklupus traumoms, ant suolelio atsiras žaidėjų, kurie sugebės tinkamai pavaduoti komandos draugus? Jei taip, tai Dalasą išvysime atkrintamosiose varžybose. Mano nuomone, į keletą iš šių klausimų atsakymai bus „ne“, o „Mavericks“ sezoną baigs antroje lentelės pusėje.

Dėmesio vertas: Harrisonas Barnesas. Krepšininkas mėgins įrodyti, kad gali būti pirmuoju pasirinkimu puolime ir kad ne veltui „Mavericks“ su juo sudarė maksimalios vertės sutartį. Labai įdomu, kaip jis susitvarkys su nauju ir dar jam nepažįstamu vaidmeniu.

Prognozė: 10 vieta Vakarų konferencijoje

Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (4)
dar prideciau, kad jei komandos lyderiu nekamuos traumos, playofuose garantuotai bus tik GS, Spurs, Clippers ir Blazers. playofuose manau nebus Lakers, Nuggets, Pelicans, Kings ir Suns. likusios 6 komandos turetu kovot del 5-8 vietu ir Mavsai ten tikrai nebus blogiausi.
2016-10-13
-4
Atsakyti
Mavs 10-i ??? :) na jau. kaip jau keli sezonai bus 7-8 kazkur, nematau priezasciu, kodel turetu but kitaip.
2016-10-13
-1
Atsakyti
Metalinis varputis - Saitama
kai visos šio diviziono komandos pateko į play off'sus (sorry už dvigubą komentarą)

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2016-10-13
+2
Atsakyti
Metalinis varputis - Saitama
Tikuosi susiklostys tokia situacija kaip pries metus (ar kelerius, tiksliai nepamenu
2016-10-13
-1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.