Nuotr.:

Praėjęs savaitgalis Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) buvo ganėtinai įdomus. Nors visos dvikovos baigėsi triuškinamais rezultatais, tačiau rungtynių scenarijai turėjo vieną bendrą ir tikrai įdomią detalę – beveik visur iki didžiosios pertraukos buvo intriga, o antroje susitikimo dalyje favoritai įgydavo triuškinamą persvarą.

FAVORITŲ DVIKOVA. Dviejų C grupės lyderių akistatoje daugelis tikėjosi intrigos, tačiau „LBC-Build London“ (3-0) krepšininkai parodė savo jėgą ir net 20 taškų skirtumu 72:52 palaužė „Kyborgų“ (2-1) kolektyvą.

Nors absoliučiai visą dvikovos laiką pirmavo LBC atstovai, tačiau pirmoje akistatos dalyje „Kyborgai“ didvyriškai laikėsi, o sužaidus 20 minučių komandas skyrė vos vienas taškas (29:28).

Visgi ilgosios pertraukos metu jėgas atgavę „lietuviai“ trečiajame kėlinuke spurtavo rezultatu 8:0 ir beregint įgijo apčiuopiamą persvarą (37:28).

Tokia įvykių tėkmė leido LBC atstovams įgyti pasitikėjimo savo jėgomis, tad dvikovos favoritai ėmė septynmyliais žingsniais tolti nuo varžovų, o pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė daugiau nei užtikrintą pergalę.

„Kyborgų“ atstovas spaudai Rokas Janutėnas nebuvo labai nusiminęs: „Kol užteko jėgų, neblogai sužaidėme du kėlinius – rezultatas buvo apylygis, varžovams neleidome įmesti daugiau nei 30 taškų per pirmus du kėlinius.“

„Visgi, būnant šešiese, trečiajame kėlinyje pasireiškė problemos – vienas žaidėjas išsibaudavo, kitas surinko 4 pražangas, tad turėjo pasisaugoti. Prie to pridėjus nuovargį, varžovai pabėgo negrįžtamai.“

„Reikia pagirti priešininkus – jie šiemet tikrai labai stiprūs. Rotuoja 10 žaidėjų – po 2 kiekvienoje pozicijoje. Manau, kad jų laukia tikrai geras sezonas. Tuo metu mes aktyviai sprendžiame savo problemas ir ieškome žaidėjų pastiprinimo Didžiajai Taurei, nes vėl jaučiame žaidėjų stygių. Tikimės, kad atsiras norinčių išbandyti jėgas aukštesniame lygyje.“

PATIRTIES PRANAŠUMAS. Penktadienio vakarą dominavo „Anykščių BC“ (3-0) ekipa net 86:66 sutriuškinusi „Lituanica-2“ (1-2) atstovus bei pasiuntusi juos į antrąjį divizioną.

Įpusėjus dvikovai anykštėnai pirmavo vos trimis taškais (39:36), tačiau po didžiosios pertraukos favoritai padidino apsukas, atitrūko nuo varžovų ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė triuškinamą pergalę.

Nugalėtojų komandos vadovas Dalius Sližys kalbėjo trumpai: „Norėčiau pasveikinti varžovų komandą – jaunimas propagavo greitą, grubų žaidimą, tad visą dvikovos laiką žaidėme kaip lygūs su lygiais. Visgi šį kartą patirtis parodė pranašumą, tad šventėm lengvą pergalę. Ačiū visam „Anykščių“ kolektyvui.“

„Lituanica-2“ treneris Vilius Jastremskas pripažino varžovų pranašumą: „Eilinį kartą pralaimėjome kovą po krepšiais, nesugebėjom padaryt to, kam ruošėmės. Varžovai vieni turnyro favoritų, tad turėjom nuleist galvą jiems. Ruošimės Mažosios taurės kovoms ir tikimės, kad ten laukia geras sezonas.“

KELIALAPIO DALYBOS I. Šeštadienį pirmosios į kovą stojo „Sparta BC“ (1-1) ir „Tornado“ (0-2) ekipos, kurios kovoje dėl vienintelio likusio bilieto į Didžiosios taurės turnyrą.

Dvikovos scenarijus priminė penktadienio įvykius. Lygiai pusę rungtynių aikštėje vyko apylygė kova, tačiau po ilgosios pertraukos „spartiečiai“ įjungė aukštesnę pavarą, nutolo nuo varžovų ir galiausiai šventė lengvą pergalę.

ĮVARĖ BAIMĖS. Spurtu 7:0 dvikovą pradėjusi ir pirmąjį kėlinuką laimėjusi „LT BC-2“ (0-3) įvarė baimės be pralaimėjimų žengusiai „Seciro BC“ (3-0) komandai.

Vis tik vėliau favoritai išsijudino ir antrąją susitikimo dalį laimėję net 47:22 šventė įspūdingą pergalę rezultatu 81:52.

KELIALAPIO DALYBOS II. Lengviausią pergalę šventė „Medelyno“ (2-1) komana, kuri dvikovoje dėl vietos Didžiojoje taurėje net 90:42 sumindė „Žalia Balta“ (1-2) krepšininkus.

Susitikimą geriau pradėjo „žaliai balti“, kurie pelnė pirmuosius keturis dvikovos taškus (4:0). Tačiau netrukus „Medelyno“ ekipa perėmė iniciatyvą ir ėmė diktuoti savo žaidimo sąlygas.

Tiesa, antrojo ketvirčio pradžioje „Žalia Balta“ komanda dar buvo išlyginusi rezultatą (15:15), bet vėliau „Medelyno“ atstovai numynė akceleratoriaus pedalą iki dugno ir jau susitikimo pusiaukelėje įgijo triuškinamą persvarą (43:22).

Po didžiosios pertraukos nieko naujo neįvyko, tad abi komandos tiesiog sutvarkė formalumus ir nuaidėjus finalinei sirenai pasiėmė bilietus į savo pajėgumo divizionus.

INTRIGA. Vienintelė Londono grupėje likusi intriga, kas iš D grupės žengs į Didžiąją taurę. Jeigu penktadienį „Viesulas“ laimi prieš „Artistus“ tarp stipriausiųjų atsidurs „Lituanicos“ dubleriai, kitu atveju Didžiojoje taurėje varžysis „Artistų“ ekipa.

VISBIČIAUS GRUPĖJE. Didesnės intrigos nebuvo ir Visbičiaus grupėje. Pirmose rungtynėse be pralaimėjimų žengianti „Kubus United“ (4-0) ekipa net 83:67 palaužė grupės dugne esančius Peterborough „Odd Socks“ (1-3) atstovus.

O štai dviejų Peterborough komandų derbyje viskas buvo kur kas aiškiau. Rimtai dvikovai nusiteikusi „Vyčio“ (2-1) ekipa nepasigailėjo varžovų ir net 34 taškų skirtumu rezultatu 97:63 įveikė pirmenybių debiutantę BC „Tauro“ (1-2) komandą.

Dėl antros vietos Visbičiaus grupėje kovojančių komandų dvikovą užtikrintai laimėjo South Lyncs „Dragons“ (2-1) atstovai rezultatu 85:73 palaužę Wisbech „Wizards“ (1-2) ekipą.

SAVAITĖS MVP. Naudingiausio savaitės žaidėjo titulą šį kartą pelnė „Vytis Peterborough“ krepšininkas Deividas Bakštys dvikovoje su Peterborough BC „Tauras“ komanda pelnęs 26 taškus, atkovojęs 20 kamuolių ir surinkęs net 36 naudingumo balus.