Rinktinės trenerio rinkimuose – ne skandalinga, o pati sveikiausia praktika

Jonas Miklovas
Jonas Miklovas
„BasketNews.lt“ vyr. redaktorius
2016-10-19 09:55
Nuotr.: Fotodiena.lt/P. Peleckis
Nuotr. Fotodiena.lt/P. Peleckis

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris greičiausiai paaiškės kitą savaitę. Jeigu nenutiks nieko ypatingo, juo, greičiausiai, taps Dainius Adomaitis.

Rimas Kurtinaitis, fanų ir lažybininkų laikytas pagrindiniu kandidatu perimti vairą iš Jono Kazlausko, net nėra LKF vadovų planuose.

Ar tai skandalas? Ar tai kažkas nesąžiningo? Tiesą pasakius, nesuprantu, kodėl kyla tokios mintys.

Taip, trenerio rinkimų procesas kelia klausimų. Keista, kad niekas iš federacijos taip ir nesikalbėjo su Kurtinaičiu. Keista, kad Vykdomojo komiteto nariai neturi jokios informacijos, kas kandidatuoja į trenerio postą. Keista, kad po trenerio paskyrimo nenumatyta spaudos konferencija. Keista ir dabartinė tyla iš federacijos vadovų, kai visuomenėje kyla audros dėl Kazlausko įpėdinio.

Tačiau man visiškai nekeista, kad rinktinės trenerį renkasi Jonas Kazlauskas ir Arvydas Sabonis. Kuo skandalinga yra tai, kad Kazlauskas, bene tituluočiausias Lietuvos treneris ir šį postą paliekantis žmogus, renkasi, kam perduoti nacionalinės komandos vairą? Negi jis neturi kompetencijos šiam darbui?

Šią situaciją galime palyginti su bet kuria verslo organizacija, iš kurios traukiasi generalinis direktorius. Versle visiškai įprasta, kad pats generalinis direktorius valdybai ar akcininkams pasiūlytų žmogų, kuris jį tose pareigose turėtų pakeisti.

Tai netgi laikoma pačia sveikiausia praktika, ypač, jeigu siūlomas žmogus užaugo toje pačioje organizacijoje ir mokėsi iš pasitraukiančiojo vadovo.

Rinktinės atveju Kazlauskas renkasi ne kažką iš asistentų, o žmogų iš kitos organizacijos. Bet jis renkasi pažįstamą, patikrintą žmogų ir tai absoliučiai nėra skandalinga. Netgi, pasikartosiu, tai pati sveikiausia praktika verslo orgzanicijose.

Be to, nereikia galvoti, kad Kazlauskas vienas renkasi naująjį strategą. Šiame procese dalyvauja ir LKF prezidentas Arvydas Sabonis, ir rinktinės krepšininkai, ir federacijoje dirbantys treneriai Rolandas Radvila bei Šarūnas Sakalauskas.

BasketNews.lt“ žiniomis, federacijos vadovai apklausė pagrindinius rinktinės krepšininkus ir paprašė jų savo nuožiūra pateikti trijų trenerių kandidatūras, sureitinguojant juos nuo geriausio iki mažiau gero varianto.

Žaidėjų nuomonė tokiuose rinkimuose nėra ir negali būti lemiama, tačiau federacija į ją įsiklausė. Ir Kurtinaitis, „BasketNews.lt“ žiniomis, šioje apklausoje nebuvo favoritas.

BasketNews.lt“ žiniomis, Kurtinaitis nėra favoritas ir Arvydui Saboniui, ilgamečiam jo bičiuliui dar nuo auksinio „Žalgirio“ laikų.

Nuotr. Fotodiena.lt/D.Pipas
Kodėl Kurtinaičio kandidatūra nėra populiari tarp krepšininkų ir federacijos vadovų? Čia, ko gero, yra dvi pagrindinės priežastys:

1. Kurtinaitis yra griežtos rankos treneris. Jo komandos dirba daug ir visą dėmesį turi skirti krepšiniui, todėl rinktinės stovyklose greičiausiai neliktų vietos krepšininkų žmonoms, vaikams ir šuniukams. Kai kurie krepšininkai į rinktinės stovyklas atvažiuoja praktiškai be atostogų, todėl liberalus federacijos požiūris į treniruočių derinimą su šeimyniniais reikalais (bent jau stovyklos pradžioje) yra tai, kas imponuoja žaidėjams.

Ar griežta ranka būtų blogai? Galbūt ne. Galbūt kai kurioms rinktinėms to reikia. Tačiau paskutinių kelių metų Lietuvos rinktinės rezultatai rodo, kad buvimas su šeima treniruočių stovyklos metu nėra pats kenksmingiausias dalykas.

2. Kurtinaitis dažnai sako tai, ką galvoja. Tai, vėlgi, nėra pati blogiausia savybė ir tokie žmonės yra mėgstami tiek draugų, tiek žiniasklaidos. Tačiau Lietuvos rinktinės trenerio postas reikalauja diplomatijos ir politinio korektiškumo. Vasarą rinktinės treneris Lietuvoje yra svarbesnis žmogus už Premjerą, todėl jis nepriekaištingai turi elgtis ir už aikštės ribų.

Maža to, dabartinė federacija yra itin nepakanti kritikai, o Kurtinaitis, tikėtina, neprikąstų liežuvio, jeigu matytų tai, kas jam nepatinka.

Jeigu pirmasis punktas yra aktualesnis krepšininkams, tai antrasis – federacijos valdžiai. Ir šie du punktai nusveria pagrindinį Kurtinaičio privalumą – patirtį dirbant aukščiausio lygio krepšinyje. Kurtinaičio pasiekimai ir titulai kalba patys už save, tačiau naują trenerį renkantiems žmonėms svarbūs yra ir kiti aspektai.

Nuotr. Fotodiena.lt
Federacijos vadovų pasirinkimas su Dainiumi Adomaičiu yra drąsus, tačiau logiškas ėjimas. Drąsus dėl to, kad Adomaitis neturi patirties dirbant su tokio lygio žaidėjais. Daugiausiai klausimų kelia tai, kaip šis treneris susitvarkytų su ryškiausiomis rinktinės žvaigždėmis. Kita vertus, dabartinėje rinktinėje nėra aikštingų žvaigždžių, su kuriomis reiktų laužytis ragais. 

Šis sprendimas yra logiškas dėl to, kad tai yra itin perspektyvus treneris, savo lygį įrodinėjantis paskutinius kelis metus. Adomaitis yra šiuolaikinis treneris, vienas iš tų, kuris nuolat investuoja į save ir žinių gilinimą. Apie jo klasišką elgesį už aikštės ribų net nereikia kalbėti.

Adomaičio kandidatūrą Sabonis turės „parduoti“ kitiems Vykdomojo komiteto nariams, tačiau iš esmės šis strategas jau praktiškai turi 5 iš 13 balsų.

„Sabonio pusėje“ per rinkimus turėtų būti LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas, viceprezidentas Mindaugas Plūkas, MKL vadovas Martynas Račkauskas ir „Akvilės“ lygos vadovė Rasa Mikaitytė.

Tai reiškia, kad norint turėti daugumą, iš likusių 8 VK narių reiktų bent 2 palenkti į savo pusę. Likusias LKF VK narių vietas užima: Algimantas Stasys Anužis (viceprezidentas), Remigijus Milašius (LKL prezidentas), Remigijus Štaras (NKL prezidentas), Darius Gudelis (RKL prezidentas), Audra Ginelevičienė (LMKL vadovė), Rimantas Cibauskas (LSKL prezidentas), Kęstutis Pilipauskas (Teisėjų asociacijos prezidentas) ir Vydas Gedvilas (LKF trenerių asociacija)

Jeigu reiktų lažintis, spėčiau, kad Sabonio argumentai padės surinkti daugumą. 

Taip, galbūt šiems rinkimams trūksta demokratijos, atvirumo ir aiškumo, tačiau tai nėra nesąžiningi rinkimai. Tokia organizacija kaip LKF turi teisę išsirinkti naują trenerį taip, kaip ji nori. Ir esu tikras, kad ji nori geriausio įmanomo varianto.


Rodyti komentarus
1 2 3 4  »
2016-10-20 08:04
Vyriausias treneris turi dar 2 asistentus su kuriais glaudziai tariasi. Adomaitis garantuotai pakvies i asistentus Maksvyti. O kas antruoju bus nezinau, bet tikrai ne koks nors senis nukrioses. As uz Adomaiti ir Maksvyti.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-10-20 07:58
eiliniai
sabo kaprizai...niekada negalvoja apie rezultata, tik apie savo ambicijas. Visi zino, kad Kurtis siai dienai geriausias treneris Lietuvoj. O gal ir europoj
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-10-19 23:15
nieko pries
viskas daugmaz isdestyta tvarkingai, bet... kur Sabo saitas ar Kazlo, kur jie pasakytu visiems , kad mes manom taip geriausia, kam nepatinka pm duokit argumentuotus, issanalizuosim ir viesai paskelbsim tuose paciuose saituose, argumentizuota kritika, kas maiso kokiam amziui gyvenam? kazkokios uzdaros kastos alia profu tegu ir gerbiamu, puse Lietuvos ir taip net negalvos analizuot jei Sabas pasakys taip reikia, kam sleptis?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-10-19 21:47
Vitalis
Gedingas straipsnis. Argumentu pritempinejimas. Nuo kada 1 kandidatas konkurse sveikiausia praktika? :-). Maskvytis, Pacesas ir kiti daug Adomaicio lygio treneriu lkl. Demokratine salis ar valstybine federacija ar uabas :-D

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-10-19 21:23
Pukis
Kurcio kalbos apie hales langu uzkalima uzdare kelia jam ilgam i lkf

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-10-19 20:56
geras
Del kurcio sutinku kad jis nera geras diplomatas ir gali pasakyt viska kas galvoj,tai nera gerai.del jo kompetencijos irgi suabejociau ,su rusu mln.laimejo ta taure ir tai viskas. Bet kad lieka dar Adomaitis kai tikrai turim nemazai specialistu tai yra visiska nesamone,Saras kogero net geresnis variantas

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-10-19 19:55
Adomaituks
Zajabys, Europos čempionate be medalių liksim, 6_7 vieta, Adomaitis, blemba ir kur šitą lodari ištraukė

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-10-19 19:41
Big_Diddy3000Jei Adomaitis bus,tai gal Ewing duos Lietuvos pilietybe??nes be Ewing ,jis isvis gryba totalu pjauna,keitimai nelogiski,deriniai 10 metu vaiku lygio,per minutines nieko nepasako....


paciulpk, tu atmata, jau UZPISAI VISUS
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2016-10-19 19:38
Miklovuinoreciau priminti, kad federacija nera privati bendrove. Islaikoma is mokesciu moketoju pinigu istaiga, kaip ir kiekvieno miesto savivaldybe, kaip ir Seimas, ir be t kokia valstybine istaiga. Ir joje tvarka yra tokia pati. Ten negali buves vadovas prakisineti sau patinkanciu kandidatu, ten vykdomi viesi konkursai. Todel tokia praktika ir nera sveika.


LKF 80% lesu susirenka is savo remeju, bilietu, atributikos, tv teisiu ir pan.

Tai nera valstybine istaiga.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-10-19 19:11
msd
visiems aisku reikia duodi kurti viriausiu adomaiti ir sara i atsistentus ka cia bezaist geriausi turi buti drauge ,geresniu lt nebera tegu nebevaigsta su adomaiciu kuris kaip matom siemet be pasisekusiu legionieriu rezultatu nerodo, bet kaip atsistentu tikrai vertas visgi su juventusu 3 vieta pajeme ir lkl finale per su neptunu buvo,bet rigtine tikrai jau ne,bet kai lkf reikia marijonieciu tai jis kaip tik nes saras ir kurtis daro ka nori o ne klausosi kaip kiti ka jimt ko nejimt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-10-19 19:05
x
krepšinio federacija yra nepriklausoma stipri organizacija ir ji turi teisę skirti treneriu tai ką nori. jei kam nepatinka prašom stot į federaciją moket mokesčius ir sprest klausymus.
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2016-10-19 18:50
...
Kurtinaitis su Butautu jau Lenkijoj parode ka moka. ACIU, uztenka. Ir ka jis pasieke? Milijonais besisvaistanti komanda - o rezultatu jokiu pernai nebuvo. Taip, kad nereikia kelti Kurtinaicio i padanges. Rezultatai kalba patys uz save.

O Adomaitis irgi nera pati stipriausia kandidatura. Taip, galbut perspektyvus, bet ar tikrai siekia rinktines lygi? Gal visgi geriau stiprus uzsenietis? Kiek galima savo sultyse virti? Reikia kazkokiu naujoviu is pvz. kokios ispanijos - paziurekit koki jie lengva krepsini zaidzia. Mokintis reikia. O mes ka - su tuo nesibaigianciu bandymu ikisti kamuoli po kase??
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-10-19 18:33
Man šis straipsnis smirda užsakymu. Įdomu už kiek buvo parsiduota? Taip, nėra aišku ar Kurtis būtų pats geriausias kandidatas, gal Dainius ir bus geriau bet ginti tokius "rinkimus" kaip šie kurie vyksta Baltarusijos rnkimų principų gali ginti tik idiotas ar nupirktas žmogus.
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2016-10-19 18:28
heh
bobu pletku lyga.. iki kokiu zemumu nusirites musu krepsinis su tokiais bobu zaidimais. Kur normali analize, kad paaiskintu, koki zaidimo braiza propoguoja treneriai-kandidatai? kas per federacijos kriterijai? Kurtis per daug kandus?

specialistai klausosi kritikos, pripazista problemas ir jas sprendzia, nes tik taip judesi pirmyn, o cia saraskinai geriau toliau skandins krepsini, bet ne ims vyriskai sneketi ir elgtis.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-10-19 18:10
Miklovai, viskas ką čia pripaistei - gryna demagogija. Pritempei už ausų kažkokius argumentus, kad apginti kažkieno interesus.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-10-19 17:05
Miklovui
Ne karta esu isitikines,kad krepšinis ne tamstai,geriau jau rašyk apie žvejyba ar medžiokle,gal būt ten save atrasi...

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-10-19 16:22
Vilnius
Vienareiksmiskai - treneriu rinktines siuo metu tinkamas buti tik Pacesas. Vienintelis kuris turi strategija, kuri akivaizdziai irodoma praktikoje, turi autoriteta kuris privercia zaidejus noreti zaisti jo komandoje, plius treniruoja auksto lygio komanda ir su ja turi geru rezultatus.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-10-19 16:21
vitoldas
koks skirtumas kazlauskas ar sabonis.

Turetu buti sureglamentuotas procesas lkf istatuose. Va ten ir reik ziureti...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-10-19 16:17
kas
jau straipsneli nupirke graziai cia , vienu zodziu paskirs adomaiti rinktine nusivaziuos europos cempionate visi nores kad sabonis atsistatydintu paprasta poto turesim kurtinaiti.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2016-10-19 16:00
djgaffer

Bet kas tik ne senas pirdyla Kurtinaitis

Gal Kurtis ir "blogietis", bet jo, kaip žaidėjo, nuopelnų nuvertint nereikėtų, sūnau. Sulaukęs jo metų, greičiausiai būsi toks pirdyla, kad alaus skardinės pakelti negalėsi - slaugė pils!
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2 3 4  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 74

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas