Nuotr.: AP – Scanpix
Nuotr. AP – Scanpix

Būdamas penkiolikos, Mindaugas Kuzminskas buvo žemesnis ir lieknesnis už savo bendraamžius bei manė, jog ateities krepšinyje jis neturi. Vilnietis netgi pradėjo lankyti teisėjų kursus ir gavo teisėjo licenciją tam, kad galėtų būti arčiau krepšinio.

Be to, keturiomis kalbomis kalbantis Kuzminskas mėgo ir rašyti apie krepšinį, o žaidimą galėjo pamiršti tik žvejodamas bei rinkdamas grybus. Krepšininkų šeimoje užaugusiam lietuviui savo svajonės atsižadėti neteko, o šiandien jis yra Niujorko „Knicks“ klubo narys.

Apie savo kelią į krepšinį, karjeros pradžią už Atlanto, santykius su naujaisiais bendraklubiais, lietuvius Niujorke bei neįprastus savo pomėgius Kuzminskas papasakojo oficialiai NBA žaidėjų asociacijos svetainei.

– Šią vasarą pasirašei savo pirmąjį NBA kontraktą. Ką ši akimirka tau reiškė, žinant tai, jog šią svajonę išpildei jau sulaukęs 26-erių?
– Esu labai laimingas dėl savo karjeros. Aš pradėjau bręsti labai vėlai: kai man buvo 16-17 metų, bendraamžiai jau buvo barzdoti bei turėjo merginas. Aš buvau mažesnis, lieknesnis ir lėtesnis už visus. Priklausiau savo krepšinio mokyklos antrajai komandai, tačiau žaidžiau nedaug. Vienu metu susitaikiau, kad krepšinis skirtas ne man.

Vis dėlto aš norėjau išlikti arti žaidimo, todėl pradėjau lankyti arbitrų kursus bei gavęs licenciją teisėjavau vaikų rungtynėms ir taip užsidirbdavau šiek tiek pinigų. Be to, tuo metu aš ir rašiau apie krepšinį. Turėjau savo internetinį tinklaraštį bei dirbau viename Lietuvos krepšinio naujienų tinklalapyje.

– Kaip tau pavyko patobulėti bei tapti krepšininku?
– Būdamas 16 metų pradėjau užsiėminėti lengvaja atletika. Kai po vasaros grįžau į mokyklą, visi draugai buvo nustebę, nes per vieną vasarą labai patobulėjau. Ta vasara pakeitė mano gyvenimą, nes sugrįžau į krepšinį ir esu čia iki šiol.

Lengvoji atletika padėjo tapti stipresniu bei greitesniu. Dar ir dabar vasarą, atradęs laiko, su treneriu stengiuosi nuvykti į lengvosios atletikos stadioną. Mano pozicijos žaidėjai būdami aikštelėje kamuolį turi apie 5-10 procentų viso laiko, o visa kita juk yra bėgimas, šokinėjimas, sprintas. Mano dievaitis visada buvo Toni Kukočas, nes aikštelėje jis darydavo viską bei galėjo žaisti visose pozicijose.

– Kaip manai, kada įvyko tavo karjeros lūžis?
–Jeigu atvirai, aš vis dar nesu laimingas. Nesu jaunas, tačiau vis dar nesu senas, nes šiais laikais krepšininkai rungtyniauja iki 40 metų. Manau, jog man krepšinio niekada nebus gana, todėl netgi dabar nesu laimingas, nes žinau, kad turiu daug erdvės tobulėjimui.

– Papasakok apie dieną, kuomet sulaukei „Knicks“ skambučio.
– Aš buvau Lietuvos rinktinės stovykloje. Įprastai nueinu miegoti apie vidurnaktį, tačiau tuomet kažkodėl vis dar nemiegojau pirmą valandą nakties. Tada agentas man parašė klausdamas, ar galiu kalbėti. Aš paskambinau jam, o jis pasakė, jog turime pasiūlymą iš NBA ir liepė laukti elektroninio laiško. Tai buvo trumpas skambutis, jis neįvardijo komandos, todėl kelios minutės laukiant laiško atrodė tarsi kelios dienos. Galiausiai pamačiau, jog tai „Knicks“ ir labai apsidžiaugiau. Norėjau apie tai pranešti šeimai, bet visi jau miegojo. Priėmiau sprendimą pasirašyti sutartį su „Knicks“ kitos dienos rytą.

– Ar žinai, kiek laiko „Knicks“ tave stebėjo?
– „Knicks“ sekė mane gana ilgai. Prieš penkerius metus, dar žaisdamas Lietuvoje, girdėjau, jog „Knicks“ ir dar keli NBA klubai mane stebi. Šiomis dienomis NBA skautai dirba labai akylai, todėl jie stebi net trylikmečius talentus. Tai gera sistema, nes turėdamas daugiau informacijos apie žaidėją, galėsi priimti geresnį sprendimą. Laikui bėgant apie mane buvo keletas gandų, tačiau nė vieno konkretaus pasiūlymo. Pagaliau šią vasarą sulaukėme konkrečių pasiūlymų.

– Ką sužinojai apie „Knicks“ organizaciją per pirmąjį mėnesį?
– Organizacija čia yra labai profesionali, o komanda labai draugiška. Mes nuolat kartu leidžiame laiką bei žaidžiame kompiuterinius žaidimus. Komandos vadovai organizuoja bendras vakarienes, pietus bei renginius. Mūsų treniruočių centras yra įrengtas taip, kad ten galima praleisti visą dieną ir jaustis kaip namie. Manau, kad tai padeda sukurti komandoje puikią atmosferą.

– Kokius kompiuterinius žaidimus jūs žaidžiate?
– FIFA! Mano mėgstamiausia komanda yra „Manchester United“, nes esu ilgametis jos bei Wayne‘o Rooney fanas. Rooney yra puikus kovotojas. FIFA žaidžiame treniruočių centre bei vykdami į keliones. Futbolas Europoje yra populiaresnis, tačiau amerikiečiai FIFA taip pat žaidžia puikiai. Carmelo Anthony yra didelis futbolo gerbėjas, o taip pat futbolas labai patinka Kristapui Porzingiui, Sasha Vujačičiui ir Willy Hernangomezui.

– „Instagram“ tinkle neseniai pasidalinote nuotraukomis iš „New York City“ futbolo ekipos rungtynių, kuriose lankėtės su Porzingiu ir Hernangomezu. Kuo ši europiečių draugystė yra ypatinga?
– Aš, Kristapas ir Willy kalbame ispaniškai, todėl bendravimas su jais yra puikus būdas ne tik nepamiršti, bet ir tobulinti ispanų kalbos įgūdžius. Taip jau nutinka, kad vienas šalia kito atsiduriame ir komandos lėktuve.

– Ar antrus metus NBA lygoje rungtyniausiantis Porzingis padėjo tau apsiprasi už Atlanto?
– Mes esame kaimynai, lietuvis ir latvis, todėl vienas kitą vadiname broliais. Kai pasirašiau kontraktą, parašiau jam ir jis man davė patarimų, kur turėčiau gyventi, ką turėčiau daryti, kada turėčiau atvykti. Dabar aš gyvenu tame pačiame pastate, kur jis gyveno pernai. Atvykę į Niujorką kartu su Willy nuolat Kristapo klausiame, kada mes išvykstame į rungtynes, ką turėtume vilkėti, kuriuo metu turėtume būti arenoje ir panašiai. Galbūt to per daug, bet jis padeda mums visą laiką.

– Ko išmokai iš Carmelo Anthony?
– Pirmiausia, aš nežinojau, ko galima tikėtis iš Melo, tačiau jis mane nustebino. Per pirmąją treniruotę jis tiesiog priėjo ir paklausė manęs apie olimpines žaidynes bei pasiteiravo, ką šiuo metu veikia buvęs jo komandos draugas Linas Kleiza. Melo parodė, jog netgi būdamas didele žvaigžde, gali išlikti paprastu žmogumi bei būti geru su visais. Mums, naujokams, tai padeda jaustis gerai, jaučiamės tarsi būtume namie su savo šeima.

– Neseniai lankeisi Lietuvos respublikos konsulate Niujorke bei balsavai šalies parlamento rinkimose. Kodėl tai tau buvo svarbu?
– Daug žmonių yra emigravę iš Lietuvos, todėl kartais per rinkimus atsiranda problemų. Viena jų – mažas rinkėjų aktyvumas. Norėjau parodyti tautiečiams pavyzdį bei pasakyti, kad netgi būdamas už tūkstančio kilometrų nuo savo šalies, tu vis tiek turi balsuoti. Su konsulu išgėrėme kavos, pasikalbėjome apie mano ir jo gyvenimus. Niujorke yra keturios lietuvių šeštadieninės mokyklėlės, kur vaikai yra mokomi šalies kultūros ir istorijos. Konsulas pakvietė mane vieną dieną susitikti su vaikais ir aš, žinoma, sutikau.

Be to, Niujorke buvau susitikęs su Lietuvos prezidente Dalia Grybauskaite, nes ji buvo čia atvykusi ir pakvietė mane susitikti. Maniau, jog susitiksime konsulate, tačiau jos asistentas parašė, kad susitiksime „Times Square“ aikštėje. Ten mus pamatę penki lietuviai pribėgo ir paprašė su mumis nusifotografuoti. Taip supratome, jog Niujorke gyvena daug lietuvių. Vieną kartą „Uber“ vairuotojas atsisuko į mane ir paklausė: „Sveikas, kaip sekasi?”. Pasirodo, jog jis taip pat buvo lietuvis.

– Kuo tu mėgaujiesi už aikštelės ribų?
– Nemėgstu sėdėti namuose. Noriu kuo geriau susipažinti su šalimi, kurioje gyvenu, nes esu dėkingas krepšiniui už suteiktą galimybę gyventi skirtingose valstybėse, skirtingose kultūrose bei su skirtingais žmonėmis. Kai būnu Lietuvoje, mėgstu būti gamtoje. Visada mėgau žvejoti ir rinkti grybus. Kiekvienais metais du kartus plaukioju baidarėmis – vieną kartą su draugais ir vieną kartą su šeima bei mano merginos šeima. Plaukiame Ūlos upe.

– Kokiais pomėgiais, be grybų rinkimo, dar gali nustebinti gerbėjus?
– Moku groti vienu muzikiniu instrument – dūdele. Kai lankiau pradinę mokyklą, mano klasė studijoje įrašė muzikinį kūrinį, kuris vėliau buvo pardavinėjamas antrokams. Jie klausydavo to įrašo kaip pavyzdžio. Už tą įrašą gavau apie 6 dolerius, o ketvirtokui tai buvo dideli pinigai. Dabar jau nesu toks geras muzikantas, tačiau norėčiau išmokti groti gitara ir pianinu.

– Žiūrint į ateitį, ką pavadintum sėkmingu debiutiniu NBA sezonu?
– Mano tikslas yra rasti savo rolę komandoje bei jai padėti. Galima pastebėti, jog mūsų komandoje yra daug taškus rinkti galinčių žaidėjų. Niekas nesukurs man progų, nes aš esu tik vienas iš daugelio, todėl turėsiu tiesiog bėgti į greitas atakas, atiduoti visas jėgas gynyboje, sugriebti atšokusius kamuolius bei tiesiog kovoti.


Rodyti komentarus
2016-10-21 12:30
domas
jei ir taip toliaiu kuzminskas loš aploš net carmelo anthoni
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-10-20 14:40
djgaffer
Greitai apsipranta Kuzia Niujorke.Brolis latvis Porzingis turbūt taip pat jam padeda greičiau priprasti prie NBA niuansų.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-10-20 14:03
bajiris
Ka veikia Kleiza??? Įdomu ką atsakė.. Kad numetė legendine šypsena tai galėčiau lažintis
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-10-20 13:19
Petras
Sėkmės

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 4

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas