NBA apžvalga: Šiaurės Vakarų divizione laukite „Jazz“ šuolio

Rokas Pakėnas
Rokas Pakėnas
„BasketNews.lt“
2016-10-20 21:13

Apžvelgę Atlanto, Centrinį, Pietryčių ir Pietvakarių divizionus, dabar keliamės į Šiaurės Vakarų divizioną, kuriame žaidžia Portlando „Trail Blazers“, Jutos „Jazz“, Denverio „Nuggets“, Minesotos „Timberwolves“ ir Oklahomos „Thunder“ komandos. 

PORTLANDO „TRAIL BLAZERS“

Nuotr. AP – Scanpix
Atvyko: Evanas Turneris, Festusas Ezeli, Shabazzas Napier, Gregas Stiemsma, Jake‘as Laymanas.

Išvyko: Geraldas Hendersonas, Chrisas Kamanas, Brianas Robertsas, Cliffas Alexanderis.

„Blazers“ turėtų tapti pavyzdžiu, kaip reikėtų išgyventi komandos perstatymo periodą. Nepaisant to, kad praėjusią vasarą komandą paliko net keturi startinio penketuko žaidėjai ir ekspertai jiems prognozavo tragišką sezoną, Portlandas jau pirmajame sezone nukeliavo net iki antrojo atkrintamųjų varžybų etapo.

Jaunieji krepšininkai pavyzdingai pasinaudojo jiems suteiktomis progomis ir žengė svarbų žingsnį į priekį. Tokį svarbų, kad CJ McCollumas tapo labiausiai potobulėjusiu lygos žaidėju, o „Blazers“ savininkas Paulas Allenas, norėdamas išsaugoti jauną branduolį komandoje, šią vasarą pasirašė penkias sutartis, kurių bendra vertė siekia net 334 mln. dolerių, o pagal mokamus atlyginimus „Blazers“ lygoje užima antrą vietą, atsilikdama tik nuo „Cavaliers“ ekipos. Nors vieno iš „Microsoft“ įkūrėjų Alleno turtas siekia net 18,6 mlrd. dolerių, jis visada garsėjo racionaliais sprendimais, tad didelis išlaidavimas reiškia vieną – savininkas tiki jaunuoju projektu ir jo ateities perspektyva.

„Blazers“ žaidžia naujų laikų NBA krepšinį, pagal kurį yra ganėtinai panašūs į praėjusius du sezonus lygoje dominavusius „Warriors“. Kalbant apie puolimą, „Trail Blazers“ yra tarsi prastesnė „karių“  versija, nes stilius – labai panašus. Pirmiausia – tai uraganinis puolimas, pagal kurį jie buvo šešti lygoje, rinkdami net 108,8 taško per 100 atakų. Pirmaisiais smuikais puolime, kaip ir „Warriors“, groja gynėjų linijos krepšininkai, stipriai remdamiesi tritaškiais metimais, o aukštų žaidėjų funkcijos labiau gynybinės. Į sezono pabaigą puikiai atsiskleidė aukštaūgis Masonas Plumlee, kuris parodė, kad yra ne tik stabilus ir geras gynybinis ramstis, bet taip pat gali atlikti rimtą vaidmenį puolime. Stringant mažiesiems krepšininkams, Plumlee buvo tas, kuris gebėdavo efektyviai įžaisti kamuolį pozicinėse atakose, pasinaudoti savo geru aikštės matymu ir kurti progas komandos draugams. Vėlgi, galime rasti panašumų su „Warriors“ žaidžiančiu Draymondu Greenu. 

Jei Portlando atakos gerumas nepalieka abejonių, tai daug klausimų kelia jų gynybinis potencialas. Ypač, kai kalbame apie gynėjų grandį. Tam yra dvi priežastys: pirmiausia, būdami puolimo lyderiais, tiek Lillardas, tiek McCollumas natūraliai stengiasi patausoti jėgas gynyboje. Antra – žemas krepšininkų ūgis. Varžovai su aukštais krepšininkais gynėjų grandyje visada sukelia problemų. Tarp visų startinių lygos gynėjų linijų Lillardo ir McCollumo tandemas praėjusį sezoną turėjo trečią pagal blogumą gynybinį rodiklį. Nežinau, kaip Terry Stottsas spręs šią problemą, bet tai turi būti komandinis darbas su didesne pagalba iš komandos draugų.

Skeptiškai vertinu Evano Turnerio įsigijimą, kuris klubui kainavo net 70 mln. dolerių už 4 metų sutartį. Krepšininkas neatrodo tinkamas dabartinei „Blazers“ sistemai. Visiškai nepavojingas atakuojant iš toli bei turintis silpnus gynybinius įgūdžius. Nežinau, kokį vaidmenį jam turi sugalvojęs Terry Stottsas, galbūt Turneris neš į komandos žaidimą gyvumo nuo atsarginių suolelio? Tačiau man labai patinka tai, kad buvo įsigytas Festusas Ezeli, su kuriuo sudaryta dvejų metų 15,2 mln. dolerių sutartis, klubui pasiliekant teisę po pirmojo sezono ją nutraukti. Atsižvelgiant į dabartines rinkos tendencijas, atlyginimas – nedidelis, o tam didžiausią įtaką daro dažnos krepšininko traumos. Ezeli yra atletiškas, stiprus ir geras krepšio saugotojas, turintis potencialą būti vienu geriausiai besiginančiu lygos centrų. Rizika įsigyjant krepšininką – labai paskaičiuota. Jei Ezelį ir toliau kamuos traumos, po sezono sutartis tiesiog bus nutraukta.

„Blazers“ žaidėjų amžiaus vidurkis – vos 25,2 metai ir tai yra viena jauniausių lygos ekipų. Nepaisant jaunos ir nepatyrusios sudėties, Portlandas jau įrodė, kad gali būti viena geresnių Vakarų konferencijos komandų, tad labai įdomu, į ką jie išaugs, kai pasieks savo piką, kuris turėtų būti už poros sezonų.

Vertas dėmesio: CJ McCollumas. Pernai buvo pirmasis jo, kaip startinio žaidėjo, sezonas karjeroje. Tiek pasitikėjimas, tiek vaidmuo komandoje auga, o krepšininko galutinis potencialas – vis dar neaiškus. Galbūt artėjantį sezoną McCollumas žengs dar vieną svarbų žingsnį link NBA superžvaigždyno?

Prognozė: 4 vieta Vakarų konferencijoje.

JUTOS „JAZZ“

Nuotr. AP – Scanpix
Atvyko: George‘as Hillas, Joe Johnsonas, Borisas Diaw.

Išvyko: Trevoras Bookeris, Trey Burke'as, Tiboras Pleissas.

Praėjusį sezoną per žingsnį nuo atkrintamųjų rungtynių etapo likusi Jutos „Jazz“ ateina su nauja jėga. Klubas išsprendė įžaidėjo problemą – į poziciją, kuri buvo silpniausia lygoje, atvyksta patyręs George‘as Hillas ir tai yra svarbiausias „Jazz“ tarpsezonio papildymas. Krepšininkas yra solidus abiejose aikštės pusėse – tiek gynyboje, tiek puolime.

Jaunoji komanda, kurios startinio penketo amžiaus vidurkis buvo 23,8 metai, tai pat pasipildė Joe Johnsonu ir Borisu Diaw. Veteranai ne tik atneš patirties, bet ir išplės iki tol trumpą buvusį atsarginių suolelį. Visi ženklai rodo, kad „jazzmenų“ laukia labai sėkmingas sezonas, bet stebėtis jų geru žaidimu nebūtų teisinga – „Jazz“ tobulėjimas yra dėsningas ir apgalvotas.

Taigi, dar tik jauna ir auganti komanda jau praėjusiame sezone pasižymėjo pavyzdine gynyba. Nepaisant to, kad pagrindiniai gynybiniai ramsčiai Rudy Gobertas ir Derrickas Favorsas dėl traumų praleido po 20 rungtynių, „Jazz“ pagal praleidžiamus taškus buvo antri lygoje (95,9 taško per rungtynes), o pagal gynybos reitingą, kuris skaičiuoja per 100 atakų praleidžiamus taškus – 7-ti (103,9 taško). Pridėkime jaunai komandai patirties, sveikus aūkštaūgius, į ekipą atvykusį stiprų gynybinį žaidėją George‘ą Hillą ir gausime komandą, lygoje dominuojančią pagal gynybą.

„Jazz“ žaidžia seno stiliaus klasikinį krepšinį su dviem dideliais aukštaūgiais ir daug lėtų pozicinių atakų, metant į krepšį paskutinėmis sekundėmis. Tai lėčiausia (91 ataka per 48 minutes) ir daugiausiai perdavimų (354,8 per rungtynes) atliekanti komanda lygoje. Jei gynybinis potencialas abejonių nepalieka, tai puolimas yra tai, kas „Jazz“ skiria nuo buvimo NBA elite. Jis nebuvo blogas praėjusį sezoną, kuriame komanda rinko po 105,9 taško per 100 atakų, kas yra arti lygos vidurkio, bet, jei komandos tikslas yra ne tik patekti į atkrintamąsias varžybas, bet ir nužygiuoti jose kaip galima toliau, tai reikia greitinti žaidimą – reikia daugiau greitų atakų ir lengvų taškų.

Ir, nors komandos lyderis Gordonas Haywardas patyrė piršto traumą, dėl kurios praleis pirmąjį sezono mėnesį, „Jazz“ komandai vis tiek prognozuoju fantastišką sezoną. Pradžia be pagrindinio taškų rinkėjo bus sunki, bet sezoną komanda galiausiai baigs užsitikrinusi vietą atkrintamosiose rungtynėse.

Dėmesio vertas: Rudy Gobertas. Tikiu, kad vieną dieną šis krepšininkas laimės geriausiai besiginančio žaidėjo titulą. Tikriausiai dar ne kitą sezoną, bet stebėti kaip neeilinių fizinių duomenų prancūzas kasmet kelia žaidimo kokybę – labai įdomu.

Prognozė: 5 vieta Vakarų konferencijoje.

DENVERIO „NUGGETS“

Nuotr. AP – Scanpix
Atvyko: Jamalas Murray, Juanas Hernangomezas, Malikas Beasley.

Išvyko: Joffrey Lauvergne, DJ Augustinas.

Šią vasarą Denveris mėgino prisikviest žvaigždę, kuri nedelsiant taptų komandos veidu. Buvo pasirodę gandai apie susidomėjimą Dwyane‘u Wade‘u, Alu Horfordu, Blake‘u Griffinu, tačiau galiausiai „Nuggets“ liko nieko nepešę. Manau, kad Denveris gali tapti viena retų lygos komandų, kuri sieks specialiai pralaimėti rungtynes norėdama gauti kuo aukštesnį kitų metų naujokų biržos šaukimą. Tokia taktika skamba logiškai, nes su dabartine sudėtimi „Nuggets“ reguliariai priešintis kitiems lygos klubams tiesiog negali.

Jei „Nuggets“ mėgins specialiai pralaimėti rungtynes dėl aukštesnio šaukimo, tai šis sezonas jiems yra idealus auginant jaunuosius komandos talentus. Pirmiausia – Nikolą Jokičių. 41-uoju šaukimu pakviestas serbas buvo didžiausią staigmeną tarp naujokų pernai pateikęs krepšininkas. Greitas ir koordinuotas aukštaūgis, puikiai matantis aikštę ir priimantis gerus sprendimus, paliko tikrai protingo krepšininko įspūdį, o geriausio naujoko rinkimuose į priekį užleido tik supertalentingus Karlą Anthony-Townsą ir latvį Kristapsą Porzingį.

Jokičius, debiutiniame sezone žaisdamas brandų ir kokybišką krepšinį, per 21,7 minutės rinko net po 21,5 naudingumo balų – tai yra įspūdinga. Tik 20 žaidėjų lygos istorijoje turėjo geresnį rodiklį savo pirmuosiuose sezonuose. „Nuggets“ klubas sieja dideles viltis su serbu, tad artėjančiame sezone jam bus suteikta didelė veiksmų laisvė.

„Nuggets“ taip pat turi talentinguosius gynėjų grandies žaidėjus – Emmanuelį Mudiay ir Jamalą Murray. Mudiay pirmajame savo sezone NBA lygoje paliko dvejopą įspūdį. Buvo akimirkų, kai atletiškas įžaidėjas rodė turįs talento ir perspektyvos tapti žvaigžde, tačiau tokius epizodus užgoždavo kvaili sprendimai, prastas metimų pasirinkimas, tragiškas pataikymo procentas ar nemokėjimas kontroliuoti komandos. Bet visa tai dar galima nurašyti kongiečio patirties neturėjimui, visgi 19-mečiui krepšininkui būti pagrindiniu komandos įžaidėju yra tikrai sudėtinga - tam reikia laiko.

Tuo metu Murray dar tik debiutuos NBA lygoje, į kurią ateina turėdamas gero taškų rinkėjo reputaciją. Stipriam Kentukio universitetui atstovavęs kanadietis gali žaisti tiek atakuojančio gynėjo, tiek įžaidėjo pozicijose, o NCAA čempionate pelnydavo po 20 taškų per rungtynes su puikiu pataikymo procentu, tad perspektyvų tikrai yra. Belieka tikėtis, kad jaunieji gynėjų grandies žaidėjai žengs stiprų žingsnį į priekį ir pasinaudos suteiktomis galimybėmis. Ne kiekvienas NBA klubas gali pasiūlyti tiek žaidimo laiko jaunam krepšininkui.

Šiuo metu „Nuggets“ turi daugiau priežasčių nerimauti, nei džiūgauti. Komandai trūksta lyderio, kuris galėtų būti klubo veidu. Denveryje dabar yra vidutinio pajėgumo ar abejotino talento krepšininkų, tad daug variantų pasirinkti klubas neturi. Belieka tikėti jaunimu ir laukti kito tarpsezonio, kuriame galbūt sulauks aukšto šaukimo naujokų biržoje ar sugebės kažką rasti laisvųjų agentų rinkoje. Šiuo metu „Nuggets“ gyvena laukimo ir tikėjimo nuotaikomis.

Dėmesio vertas: Nikola Jokičius. Komandai, turinčiai mažai kuo džiaugtis, serbas yra tikras pozityvas. Gerbėjai sieja didelis viltis su Jokičiumi, ar jis sugebės jas išpildyti?

Prognozė: 13 vieta Vakarų konferencijoje.

MINESOTOS „TIMBERWOLVES“

Nuotr. AP – Scanpix
Atvyko: Cole'as Aldrichas, Jordanas Hillas, Krisas Dunnas, Brandonas Rushas.

Išvyko: Kevinas Garnettas, Tayshaunas Prince‘as, Damjanas Rudezas, Gregas Smithas.

Minesotoje visų akys krypsta į pirmąjį praėjusių metų naujokų biržos šaukimą Karlą Anthony-Townsą arba kitaip – KAT. Tai – Mesijas, kuris turi nutraukti klubo trylika metų be atkrintamųjų varžybų trunkantį badą. Visas šis šurmulys ne be reikalo – Townsas į antrąjį karjeros sezoną žengia po labai įspūdingo pirmojo, kuriame rinko po 18,3 taško, 10,5 atkovoto kamuolio ir varžovus blokuodavo po 1,7 karto per rungtynes.

Debiutinis KAT sezonas buvo toks geras, kad pagal naudingumo balą (22,5) tarp lygos naujokų nuo 1984-ųjų jis užima penktąją vietą, į priekį užleisdamas tik tokias NBA legendas kaip Timas Duncanas, Shaquille‘as O'Nealas, Michealas Jordanas ir Davidas Robinsonas. Neprasta kompanija, tiesa? Prie KAT pridėkime kitą pirmąjį naujokų biržos šaukimą, super atletišką taškų rinkėją Andrew Wigginsą, ir gausime duetą, aplink kurį galima statyti komandą, ateityje pretenduosiančią į titulą.

Jaunai ir labai talentingai komandai reikia reiklaus, gynybinio pobūdžio stratego, tad Tomo Thibodeau atvykimas į Minesotą, manau, yra geriausias dalykas, šią vasarą galėjęs nutikti klubui. „Wolves“ praėjusį sezoną nerealizavo savo gynybinio potencialo ir pagal tai buvo viena prasčiausių ekipų lygoje, leisdavusi varžovams pelnyti net po 110,1 taško per 100 atakų. Tai buvo trečias blogiausias rezultatas lygoje. Prie Thibodeau, kuris laikomas gynybos genijumi, tai turėtų ženkliai pasikeisti. „Thibo“ taip pat garsėja reiklumu, stipria darbo etika ir jaunųjų žaidėjų auklėjimu. Tai – puikos naujienos „Wolves“ gerbėjams. Būtent viso šito ir reikia šiai perspektyviai ir dar tik augančiai ekipai.

Nežinau, kaip treneris spręs metikų problemą, kuri labiausiai rėžia akį. Jei iš sparčiai tobulėjančio Zacho LaVine‘o galime tikėtis pagalbos prie tritaškio linijos, tai Rubio ir Wigginso sugebėjimai bausti varžovus iš toli yra labai silpni. Praėjusį sezoną jie kartu krepšį iš toli atakavo tragišku 31,3 procento taiklumu. Wigginsas – dar tik bręstantis krepšininkas ir iš jo galime tikėtis tobulėjimo ir kokybiškesnio pataikymo iš toli, o štai Ricky Rubio jau yra pilnai susiformavęs žaidėjas.

Rubio pasižymi puikia gynyba ir geru krepšinio supratimu, tad jam prognozuoju gerą, galbūt net karjeros sezoną, nes šitie kriterijai puikiai atitinka trenerio Thibodeau filosofiją. Tačiau, jei „Timberwolves“ iš tiesų galvoja apie čempionų titulą, tai komanda su įžaidėju, kuris visiškai nekelia jokios grėsmės atakuodamas iš toli, ateities NBA elite, deja, neturi. Manau, kad naujokas Krisas Dunnas, kuris puikiai pasirodė vasaros lygoje ir lažybininkų yra laikomas pagrindiniu pretendentu laimėti geriausio naujoko titulą, ateityje rimtai kėsinsis perimti pagrindinio įžaidėjo vaidmenį.

Artėjantis vilkų sezonas turėtų priminti amerikietiškus kalnelius su daug pakilimų ir nuosmukių. Tai sezonas, kuriame jaunoji komanda augs ir kaups patirtį, o didžiosios pergalės laukia ateityje. Manau, kad „Wolves“ laimės bent 10 rungtynių daugiau nei praėjusį sezoną ir tai yra puiku. Tačiau būtent patirties ir savitarpio supratimo trūkumas bus pagrindinės priežastys, dėl kurių jaunieji vilkai nepateks į atkrintamąsias varžybas. Nusiminti nederėtų – Minesotos potencialas yra milžiniškas, o didžiosios pergalės laukia ateityje.

Dėmesio vertas: Karlas Anthony-Townsas. Po vieno geriausių visų laikų naujokų sezonų iš Townso tikimasi labai daug. Manau, kad krepšininkas jau antrame karjeros sezone žais visų žvaigždžių rungtynėse. Žinant, kokia stipri yra Vakarų konferencija ir kiek daug aukščiausio kalibro krepšininkų ten žaidžia, tai būtų labai didelis įvertinimas, o ateityje, galbūt, laukia ir MVP apdovanojimas.

Prognozė: 9 vieta Vakarų konferencijoje

OKLAHOMOS „THUNDER“

Nuotr. AP – Scanpix
Atvyko: Victoras Oladipo, Ersanas Ilyasova, Domantas Sabonis, Alexas Abrinesas.

Išvyko: Kevinas Durantas, Serge‘as Ibaka, Dionas Waitersas, Randy Foye, Nazras Mohammedas.

Didžiausia šio tarpsezonio naujiena krepšinio pasaulyje – Kevinas Durantas keliasi iš Oklahomos „Thunder“ į „Golden State Warriors“. Naujiena, kuri abejingų nepaliko. Vieni degino krepšininko marškinėlius ir nesuprato Duranto išvykimo motyvų, kiti palaikė asmeninį sportininko norą siekti karjeros tikslų kitoje aplinkoje. Faktas lieka tai, kad su KD išvykimu „Thunder“ iš pretendentų į titulą nusirito iki vidutinės Vakarų konferencijos komandos, o Oklahomos žaidimas artėjantį sezoną absoliučiai priklausys nuo superžvaigždės Russello Westbrooko. Lygoje, ko gero, nėra tokios komandos kaip „Thunder“, kur vienas žaidėjas darytų tokią didžiulę įtaką ekipos rezultatams.

Prie akivaizdaus komandos susilpnėjimo prisidėjo ir Serge'o Ibakos išmainymas į Orlandą, už jį gavus Victorą Oladipo, Ersaną Ilyasovą ir lietuvį Domantą Sabonį. Vis dėl to susilpnėjimas – laikinas. Ilgalaikėje perspektyvoje šie mainai iš „Thunder“ pusės man patinka. Pradėkime nuo to, kad Ibakos žaidimas pastaruosius du sezonus regresavo, jis nebebuvo tas mirtinas ginklas gynyboje, kaip kad prieš trejus metus. Be to, tai paskutiniai kongiečio sutarties metai, t.y. po artėjančio sezono Oklahoma neturėjo jokių garantijų, kad krepšininkas liks jų sudėtyje.

Mainais už Ibaką „Thunder“ gavo Victorą Oladipo, kuris vis dar žaidžia su naujoko sutartimi, o tai praktiškai užtikrina, kad jį pavyks išlaikyti dar penkis sezonus. 24-erių Oladipo, garsėjantis savo darbo etika, toli gražu dar nėra pasiekęs karjeros viršūnės. Krepšininkas turi dar daug vietos tobulėti ir dar gali nustebinti gerbėjus. „Thunder“ taip pat gavo perspektyvų lietuvį Domantą Sabonį bei Ersaną Ilyasovą, kuris netikėtai gali būti labai naudingu komandai, bet apie tai – šiek tiek vėliau.

Taigi, Durantas išvyko, o Westbrookas pratęsė sutartį. Oklahoma dabar priklauso jam, tai jo komanda. Viena didžiausių priešsezoninių NBA intrigų – kokią statistiką rinks super motyvuotas įžaidėjas? Per karjerą Westbrookas be Duranto sužaidė 61 rungtynes, per kurias rinko po 28,0 taškus, 7,1 atkovoto kamuolio ir 8,4 rezultatyvaus perdavimo. Kad ir kaip įspūdingai skambėtų šie skaičiai, manau, kad tai – mažiausiai, ko galime tikėtis iš RW artėjantį sezoną. Krepšininkas, kurio rankose visa kontrolė, yra pajėgus turėti į trigubą dublį panašius vidurkius. 2015-16-ųjų sezone Westbrookas surinko 18 trigubių dublių ir pakartojo modernių laikų NBA rekordą, kuris priklauso Magicui Johnsonui. Artėjančiame sezone, manau, iš atletiškojo įžaidėjo galime tikėtis kažko panašaus į fantastinius 25-30 trigubų dublių.

Iš OKC tikiuosi labai greito žaidimo. Pirmiausia dėl to, kad jų gynėjų grandis yra atletiškiausia ir greičiausia lygoje, tad natūralu išnaudoti stipriąsias jų puses, kurios atneš daug lengvų taškų. Antra – tai komanda, visai neturinti snaiperių, žaidėjų galinčių kelti grėsmę iš toli. Tai labai palengvina varžovų darbą ginantis ir susispaudžiant. Manau, kad išvysime daug desperatiškų Westbrooko ir Oladipo žaidimų pozicinėse atakose.

Grįžkime prie ankščiau paminėto turko Ersano Ilyasovos, kuris turi geriausią pataikymo procentą iš toli šioje komandoje. Nors Domantas Sabonis visose priešsezoninėse rungtynėse žaidė starto penkete, manau, kad tai yra paprasčiausias jauno žaidėjo „apšaudymas“. Sezonui prasidėjus, Ilyasova turėtų užimti startinio sunkaus krašto puolėjo vietą ir joje žaisti tiek, kiek sugebės kelti grėsmę iš toli. „Thunder“ būtina turėti žaidėją, kuris gali bent kiek praplėsti puolimą, ir šiuo metu tai tikrai nėra Domantas Sabonis.

Saboniui prognozuoju pakankamai sudėtingą pirmąjį sezoną. Smagu matyti, kad tiek žaidėjas, tiek treneriai supranta, kad krepšininkui būtina pridėti metimą iš vidutinio nuotolio ar tritaškio linijos ir jis sunkiai dirba ties šiuo aspektu. Dabartinėje NBA sunkusis krašto puolėjas be metimo perspektyvų nelabai turi. Iš aukščiausios klasės krepšininkų galima būtų išskirti tik Derricką Favorsą, atstovaujantį Jutos „Jazz“, bet savo silpną metimą iš distancijos Favorsas atstoja kitais labai stipriais privalumais. Saboniui prognozuoju apie 12 minučių per rungtynes, o tai, kaip pirmam sezonui ir komandoje, kuri kovoja dėl patekimo į atkrintamąsias varžybas, būtų visai solidu.

Dėmesio vertas: Russellas Westbrookas. Vienas rimčiausių kandidatų laimėti tiek rezultatyviausio žaidėjo titulą, tiek lygos MVP. Westbrookui laimėti MVP, manau, nepavyks dėl prastų komandos rezultatų, bet kova dėl rezultatyviausio lygos žaidėjo titulo su Jamesu Hardenu bus labai įdomi. 

Prognozė: 8 vieta Vakarų konferencijoje


Rodyti komentarus
2016-10-21 15:10
<<<<kasioguru
Suns tikrai turi potencialo soktelti aukstyn, tik va ir visos kitos vakaru komandos, neskaitant gal Lakers ir Kings, taip pat turi ne maziau potencialo soktelti i virsu. Tarp tokiu vidutinioku vakaruose grazi konkurencija. Suns neaisku ar ir toliau nores zaisti kartu su Knight ir Bledsoe. Nenustebciau jei ivyktu mainai ir vienas is ju iskeliautu.. beje kas vyr treneris Suns? kazkaip pati Phoenix organizacija kelia abejoniu...Siaip didelis miestas, galvoju galetu atgimti.Nuo to butu tik idomiau :)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-10-21 12:58
na nuomone yra nuomone, bet kad Nuggets aplenks Mavs tai. :D isvis kame priezastys nurasinet Mavs? pernai buvo 6, neteko nestabilaus Parsonso, bet atejo 2 buve GS starto zaidejai. nematau priezasciu jiem nebut vel kazkur panasiai.

Sunsus irgi vertinciau atsargiau - pernai koja pakiso lyderiu traumos, jei abu gynejai ir abu centrai bus sveiki, nemanau, kad liks paciam gale ir tuos pacius Nuggets turetu aplenkt.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-10-21 09:48
"Garnatuotas" vietas top8 vakaruose mano galva turi tik GSW,Spurs ir Cllipers. "garantuotai" nepateks į top8 Kings,Lakers,Suns, Nuggets ir Pellicans. Ovisos likusios gali išsibarstyti labai įvairiai ir tai priklausys nuo labai įvairių priežasčių. Tad laukia intriguojantis sezonas.

Kas dėl Nuggets, apie kuriuos daug čia kalbama, tai aš juos šiemet dar vertinu skeptiškai. Ir pagrindine to priežastimi įvardinčiau 19 metų. Būtent tiek ar gal jau 20 teturi pagrindinis komandos įžaidėjas. Nu pykit nepykit, bet jis su tokia "patirtimi" apie PO kalbėti yra anksti. Taip, grįžo Chandleris, tobulėja Jokičius ir tas pats Muddiay su Harris, bet šiai dienai jiems reikia sulaukti nemažai traumų varžovų komandose, kad galėtų sezoną pratęsti po sužaistų 82 rungtynių. Apskritai jų vietoje norėčiau kuo greičiau atsikratyt Fariedo ir Gallinari, bei paskirti sezoną aukštam kitų metų naujokų biržos šaukimui, free agent rinkai.

Kažkokia net susilpnėjusi vakarų konferencija patapo.. Tokios komplektacijos komandos kaip Rockets,Mavericks ar Thunder apskritai neturėtų patekt į PO, bet kadangi dar nėra kas jas pakeistų, tai nenustebčiau jog visos trys minėtos ekipos sezoną baigs aštuntuke..
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-10-21 01:08
rokaspSutinku, kad galima diskutuoti. Dėl "Nuggets", tai man juose labai trūksta star power + pagrindinio įžaidėjo atsakomybę neša labai jaunas žaidėjas, kuriam stipriai trūksta stabilumo, tai labai įtakoja ir komandos žaidimą. Jei manai, kad jie liks 7-9, tai kurias komanas galvoji, kad aplenks?


Na, Jokičius, be abejo, yra supertalentas ir neilgai trukus turbūt ir taps tuo pagrindiniu žaidėju, bet visgi kol kas sakyčiau, kad Nuggets lyderio našta labiausiai guli ant Gallinari pečių. Jei tik jis sugebėtų išlikti sveikas daugiau mažiau visą sezoną, Nuggets šansai gerokai padidėtų.

Na, gal labiau visgi 7-10, bet esmė nuo to nesikeičia. Tikrai turėtų aplenkti Suns ir Lakers, kurie greičiausiai liks dugne. Kings, Pelicans lyg ir turi po superžvaigždę, lyg ir nemažai potencialo, bet su organizacijom ir apskritai komandų atmosfera turi didelių problemų. Ypač Kings. Pelicans gal mažiau, bet sezono pradžioj nemažai pagrindinių žaidėjų traumuoti, kas dar pasunkina jų tikslų pasiekimą. Mavericks man asmeniškai nebeatrodo pajėgūs rimčiau kovoti dėl tos vietos, tad nenustebčiau, jei jie liktų ~10-11. Taip, pasiėmė porą neblogai GSW atrodžiusių žaidėjų, taip Nowitzki, bet kažkaip nykiai ta komanda atrodo ir be jokio realaus veido ar potencialo.

Toliau, be abejo, jau labai apylygiai pajėgumai. Kaip ir rašiau, apart Blazers visas kitas NW diviziono komandas matau besipešančias dėl paskutinių kelialapių į playoffus. Plius dar tie patys Rockets gali patekt į mixą ir netgi "pagerinti" savo praėjusių metų silpnoką pasirodymą. Dėl Grizlių potencialo ir pajėgumo irgi abejonės kyla, aišku, ten jau daug kas priklauso nuo žaidėjų sveikatos. Bet irgi aukštai nekils tikriausiai.

Dėl Warriors, Clippers, Spurs ir turbūt Blazers praktiškai klausimų nekyla. Toliau sunkiau prognozuot, jei Grizliai sveiki, tada gali pasispardyt ir dėl 4-5 vietos, jei ne, su Thibodeau taktikom ir milžinišku talentu tie patys vilkai gali kilt iki 5.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-10-21 00:26
Myzk pries veja gurksni gausiKaip hernangomez gali but Nuggets jei jis Knicks zaidiza,.


NBA lygoje yra du Hernangomezai. Willy atstovauja "Knicks", Juanas atstovauja "Nuggets".
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-10-21 00:25
velniuxDaugiau mažiau sutikčiau su Blazers, Thunder ir Wolves vertinimais, nors pastaruosius ir matyčiau kaip atkrintamųjų komandą. Dėl kitų dviejų - vienu atveju ryškus pervertinimas, kitu - nuvertinimas. Nuggets jau praeitais metais buvo 10-11 komanda konferencijoje, šiemet grįžta Chandleris, neretai atrodantis geriau už tą patį Gallinari. Murray, Mudiay, Harris gynėjų linijoj visi perspektyvūs ir bus dar patobulėję nuo praėjusio sezono. Tas pats ir su Jokičium bei Nurkičium po krepšiu. Visuose praktiškai reitinguose Nuggets žiauriai nuvertinami, bet oh well, kažkaip neabejoju, kad jie pritildys nemažai skeptikų šiemet ir rimtai pakovos dėl atkrintamųjų, likdami kažkur 7-9 vietose.Dėl Jazz kaip tik, sakyčiau, priešingai yra. Taip, komanda turi gerą gynybą, bet nežinau, ar iš jų galima tikėtis ryškiai geresnio žaidimo nei praeitais metais. Johnsonas, aišku, žvaigždė, bet tokia, kuri jau porą sezonų gan drastiškai leidžiasi. Hillas tikrai geras gynėjas, bet vėlgi, tikrai ne geresnis nei praktiškai bet kuris jo pozicijos startinis žaidėjas apie playoffus galvojančioje Vakarų konferencijos komandoj. Ir jeigu Blazers greičiausiai bus kažkur apie 4-5 vietą vakaruose, tai Jazz gali būt bet kur tarp, vėlgi, 6-9 vietos.Apskritai NW divizionas bus neabejotinai atkakliausias visoj NBA ir visos 5 komandos turi realius šansus patekt į atkrintamas. Kažkas, tikriausiai, liks už borto, bet tikrai nei vieni nebus tarp autsaiderių greta Lakers ar Suns.


Sutinku, kad galima diskutuoti. Dėl "Nuggets", tai man juose labai trūksta star power + pagrindinio įžaidėjo atsakomybę neša labai jaunas žaidėjas, kuriam stipriai trūksta stabilumo, tai labai įtakoja ir komandos žaidimą. Jei manai, kad jie liks 7-9, tai kurias komanas galvoji, kad aplenks?

"Jazz" tai man patinka, kad jie per vasarą pasidarė labai deep. Secund unite turėt tiek JoeJ, tiek Daw, tiek gauną Exumą yra labai puiku. Be to, kad komanda demonstruoja vieną geriausių gynybų lųyojė, turėk omeny, kad jie yra labai jauni ir augantys. Apart Hillo, likę žaidėjai dar tik siekia savo piko. Manau, tai rimtos priežastys vertinant jų būsimą pajėgumą.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-10-21 00:22
djgaffer
Nu Nuggets šiemet gali tapti tuo tamsiu arkliuku,bet patirties trūkumas jiems gali pakišti koją.Taip,ateitį taps stiprūs,bet šiemet į rimtesnes pergales dar nepretenduoja.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-10-20 22:30
Formaliai visos 15 komandu turi sansu patekt i PO, bet kazkam juk teks buti 9-15. :) prognozes jos ir yra prognozes, galima drasiau kalbet del GS, Spurs ar Clippers, o del kitu - kas ten zino, kaip viskas susidelios. pernai turbut nieks nesitikejo Blazers matyt taip aukstai, siemet gal kiti nustebins. as tai asmeniskai daugmaz sutikciau su sito diviziono prognozem, skirtingai nuo SW. tik galvoju, kad jei Thibo gerai sustyguos jaunuosius vilkus, jie gali pakeist tarp top8 kokius nors Rocketsus drasiai. talento labai daug, tik patirties gal truksta.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-10-20 22:24
Myzk pries veja gurksni gausi
Kaip hernangomez gali but Nuggets jei jis Knicks zaidiza,.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-10-20 21:50
Daugiau mažiau sutikčiau su Blazers, Thunder ir Wolves vertinimais, nors pastaruosius ir matyčiau kaip atkrintamųjų komandą. Dėl kitų dviejų - vienu atveju ryškus pervertinimas, kitu - nuvertinimas. Nuggets jau praeitais metais buvo 10-11 komanda konferencijoje, šiemet grįžta Chandleris, neretai atrodantis geriau už tą patį Gallinari. Murray, Mudiay, Harris gynėjų linijoj visi perspektyvūs ir bus dar patobulėję nuo praėjusio sezono. Tas pats ir su Jokičium bei Nurkičium po krepšiu. Visuose praktiškai reitinguose Nuggets žiauriai nuvertinami, bet oh well, kažkaip neabejoju, kad jie pritildys nemažai skeptikų šiemet ir rimtai pakovos dėl atkrintamųjų, likdami kažkur 7-9 vietose.

Dėl Jazz kaip tik, sakyčiau, priešingai yra. Taip, komanda turi gerą gynybą, bet nežinau, ar iš jų galima tikėtis ryškiai geresnio žaidimo nei praeitais metais. Johnsonas, aišku, žvaigždė, bet tokia, kuri jau porą sezonų gan drastiškai leidžiasi. Hillas tikrai geras gynėjas, bet vėlgi, tikrai ne geresnis nei praktiškai bet kuris jo pozicijos startinis žaidėjas apie playoffus galvojančioje Vakarų konferencijos komandoj. Ir jeigu Blazers greičiausiai bus kažkur apie 4-5 vietą vakaruose, tai Jazz gali būt bet kur tarp, vėlgi, 6-9 vietos.

Apskritai NW divizionas bus neabejotinai atkakliausias visoj NBA ir visos 5 komandos turi realius šansus patekt į atkrintamas. Kažkas, tikriausiai, liks už borto, bet tikrai nei vieni nebus tarp autsaiderių greta Lakers ar Suns.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 10

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas