Nuotr.: Fotodiena.lt

Kauno „Žalgiris“ (7-1) tapo vienvaldžiu Lietuvos krepšinio lygos („Tete-a-Tete Casino – LKL“) lyderiu. Praėjusio sezono lygos finalininkų dvikovoje Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai namie 77:67 (20:14, 21:12, 17:22, 19:19) pranoko Klaipėdos „Neptūną“ (3-5).

„Žalgiriui“ tai buvo septinta iš eilės pergalė šalies pirmenybėse, po kurios jie vienu laimėjimu lenkia antrą-trečią vietas besidalijančias Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ komandas.

Mače su „Neptūnu“ kauniečiai nepirmavo tik pirmosiomis minutėmis. Po penkių iš eilės Kevino Pangoso taškų perėmę iniciatyvą (10:4), šeimininkai pirmo kėlinio pabaigoje ir antro pradžioje pelnė 9 taškus be atsako, taip įgydami dviženklį pranašumą – 25:14.

Netrukus „Žalgiris“ dar kartą spurtavo, šį kartą 10:0, ir po Leo Westermanno tritaškio nutolo 35:19.

„Neptūnas“ po ilgosios pertraukos kabinosi varžovams į nugarą ir kelis kartus buvo sumažinę atsilikimą iki 7 taškų, bet „Žalgiris“ kas kartą rasdavo atsakymus.

„Dvi skirtingos pusės, kalbant apie mus, – rungtynių sakė Edgaras Ulanovas. – Pirmą pusę tikrai gerai žaidėme, gera energija, geras susikoncentravimas. Aišku, gal ir „Neptūnui“ nesisekė pataikyti, ir mūsų persvara buvo didelė. Antroje pusėje visai kitas vaizdas, prastai pradėjome, „Neptūnas“ davė toną ir galiausiai reikėjo visas rungtynes žaisti įtemptai ir išsaugoti pergalę.“

Antanas Kavaliauskas antroje mačo dalyje pelnė 9 iš savo 15 taškų, o po jo ir Pauliaus Jankūno metimų kauniečiai 38-ąją dvikovos minutę nutolo 74:61 ir pergalingą persvarą išsaugojo iki dvikovos pabaigos.

„Žalgiris“ šiame mače vertėsi be Roberto Javtoko, kuriam leista pailsėti.

„Neptūno“, kuris pralaimėjo pirmą kartą po trijų iš eilės pergalių, kitą savaitę namie laukia akistata su Vilniaus „Lietuvos rytu“.

Kauniečiai šiame mače įtikinamai laimėjo kovą dėl kamuolių (38-30), o vien puolime sugriebė 11 kamuolių.

„Labiausiai gaila, kad nepavyko dalykas, kurį akcentavome prieš rungtynes – tai kova dėl kamuolių, ypač gynyboje, neleisti „Žalgiriu“ antro šanso. Mus yai ir pražudė – 11 atkovotų kamuolių, pavertė beveik 20 taškų, čia ir buvo didžiausia problema, – po mačo sakė „Neptūno“ strategas Dainius Adomaitis. – Aišku, puolime žaidėme prieš labai gerą Eurolygos gynybą, sprendimuose pritrūko paprastos drąsos, nemesdavome, suabejodavome, jie iš pagalbų gerai grįždavo. Čia turime padaryti analizę ir pagerinti sprendimų priėmimą.

Džiugina, kad padarėme tik 9 klaidas, visą laiką buvome rungtynėse, paleidome, grįžome. Tos kovos iš vyrų neatimsi“.

„Žalgiris“: Antanas Kavaliauskas 15 (7 atk. kam.), Augusto Lima (7 atk. kam.) ir Paulius Jankūnas (6 atk. kam.) po 10, Kevinas Pangosas ir Edgaras Ulanovas po 9, Brockas Motumas 8.

„Neptūnas“: Vytautas Šarakauskas 12, Mindaugas Kačinas 11 (8 atk. kam.), Arvydas Šikšnius 10, Larry Drew 8.

Spaudos konferencija:

Rungtynių vaizdo reportažas:

1 2 3 4  »
2016-10-24 13:07
Su keliom duobelėm,bet pergalė iškovota.Džiugu,kad Antanas įsivažiuoja,Lima taip pat jau atsigauna.Laukia įtempta Žalgiriui savaitė ir reikia dar rimčiau jai ruoštis.

--
2016-10-23 22:38
Kaip buvo LKL pirmi Zalgiris, taip ir liks pirmais. Retkarciais sulauksim staigmenu, bet titula galiausiai vistiek kels zalgirieciai.
2016-10-23 22:21
kolkas girdziunas visai nieko neparodo.ka jis vasara veike?truksta stipriai jo indelio jei lygint siu ir praeitu metu pavasario neptuna.drew isvis nieko gero nenuveike kolkas.aisku su sarakausku centro pozicijoj nelabai pagasdino adomaitis jaska :))) lenta pralaimeta i vienus vartus.ir cia kai javtokas ilsejosi :D uzliuliavo klaipedskus pergales,laikas nusileist ant zemes,su tokiu sastavu tik LKL kapotis
2016-10-23 20:31
Nu ką, grandų susitikime jokios intrigos, jau dabar galima sveikinti šio sezono LKL čempionus.....
-1
2016-10-23 19:23
Celtic
Antanas vis labiau pritampa prie Zalgirio. Vienareiksmiskai geriausias centras Lietuvoje. Tegul visokie gudaiciai medziai aria po 30 minuciu, o Antanas kuo puikiausia atzaidzia savo nedaug gautas minutes ir stabiliai daro savo statistika.
2016-10-23 19:00
xxx nebuvo jokių problemų lol :d Visą mačą Žalgiris ramiai be jaudulio sužaidė ir tiek :D
2016-10-23 18:51
xxx
Na,o Kavaliauskas gerai lošia
2016-10-23 18:43
xxx
Nu jo,jei jau dabar problemų kyla LKL,o kai bus pavargę po Eurolygos,isvis bus sunku
2016-10-23 18:41
Toks jausmas,kad Grantą taupo antradieniui :D
2016-10-23 18:38
xxx
Neptūnas gerai kovoja,jei dar žaistų namie,tai išvis sunku Žalgiriui būtų,lkl su visais reikia žaisti,tik atsipalaiduoji ir neber persvaros
2016-10-23 18:34
....
Jankis sukinėja, žingsniuoja teisėjam pofik.
2016-10-23 18:30
Visai skirtingų lygių komandos,nesupratu kodėl Neptūnas nesistiprina ir du jaunus laiko ant suolo ir Beliauskui tik kelias min duoda...
2016-10-23 18:27
xxx
Nu ką žinau,po pertraukos žaidimas sustojo Žalgirio,reikia žaisti kaip pirmoje dalyje
2016-10-23 18:19
Man atrodo po sio sezono dauk kas leka is neptunu valdzios mes nes zaidzia tragiskai blogai

--
2016-10-23 18:17
1
As nelabai suprantu kas nori kad adomaitis treniruotu rinktine. Krc jokiu deriniu, meto is triju per rankas. Kiek krenta tiek ir gyvena rungtynese

--
2016-10-23 18:10
xxx
Atsibavo Neptūnas
2016-10-23 18:08
....
trolina cia vienas ir visi pasimaunat. gal tik koks arturas is rytfaniu yra visiskas neadekvatas ir tiki dar rytu bei randa pasiteisinimu kai pralaimi rytas pries bet ka. nenustebciau jei greitu laiku sakytu jog pralaimejo del to, kad rytfaniai galetu satyti pries ryta ir pinigu laimeti bet kada. ale fanu finansais rupinasi. gaila kad numire statybos atgaivinimo planas (ne be ryto pagalbos). turetume tada ir tikra komanda vilniuje, o ne parodijos teatra. butu ir remejai pereje pas ji ir pakilusi butu is pelenu, bet ne. geriau rytas ja suzlugdys per visas savo galimybes, bei vel vilnius tik parodija savo turi, bei parodijos dublerius.
+1
2016-10-23 18:05
snekat vejus artiom
Kur tau nenusiteikes jau iki pertraukos pabego zalgiris gynyba gera pastate kieta