Nuotr.: V.Mikaitis
Nuotr. V.Mikaitis

Jau šį savaitgalį Anykščiuose startuos trečiasis projekto „Talentų U15 karta“ sezonas. 14 geriausių šalies mergaičių ir berniukų rinksis į trijų dienų treniruočių stovyklą ir semsis patirties iš ryškiausių Lietuvos krepšinio trenerių.

Rugsėjo pabaigoje atrinkti jaunuoliai klausys buvusio Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerio Kęstučio Kemzūros bei rinktinės kinezioterapeuto Petro Mikučionio patarimų, vykdys fizinio rengimo trenerių Marto Skrabulio ir Manto Valčiukaičio nurodymų bei turės unikalią galimybę pabendrauti su projekto ambasadoriumi Ramūnu Šiškausku.

Treneriai dėmesį skirs kamuolio valdymo technikos tobulinimui, perdavimo gerinimui, žaidimui vienas prieš vieną bei asmeninei ir komandinei gynybai.

„Talentų U15 karta“ projektas yra ypač svarbus formuojant U16 rinktines, tą pabrėžė ir LKF moterų krepšinio projektų vadovė Lina Brazdeikytė, kuri ypač akilai stebės jaunąsias krepšininkes.

„Lietuva – maža šalis. Kaip kitos Europos šalys negalime žaidėjų atrankoje remtis masiškumu. Turime kuo ankščiau pastebėti potencialius talentus ir juos globoti. Turime skatinti merginas sportuoti bei suteikti joms svajonę. Šio projekto ir draugiškų rungtynių metu mes ruošiame merginas pirmajam jų pajėgumo ir talento įvertinimui – U16 rinktinei.

Labai džiugu, kad šių metų atrankoje jau turėjome 24 panašaus pajėgumo merginas. Pirmasis projekto sezonas merginoms ir jų treneriams parodė darbo gaires – pasimatė žaidėjų ugdymo spragos bei būdai šioms spragoms užpildyti“, – teigė L.Brazdeikytė.

Šį sezoną „Talentų U15 kartos” projektas vyksta 2016 m. rugsėjo – 2017 m. birželio mėnesiais. Projektą sudaro 5 stovyklos. Jos rengiamos kas du mėnesius vis kitame Lietuvos mieste. Projektą, kaip ir praėjusią vasarą, planuojama pabaigti tarptautiniu Ramūno Šiškausko turnyru, sulaukusiu daugybę pagyrimų iš visų turnyre dalyvavusių šalių.

Talentų U15 karta“ – ilgalaikis projektas. Visi projekto dalyviai gauna sportines aprangas, atliekami išsamūs jų fiziniai bei medicininiai tyrimai. Pagal juos specialistai sudaro individualias rekomendacijas, ką reikia tobulinti, kaip maitintis ir kokio režimo laikytis. Specialistai prižiūri jaunuosius krepšininkus ištisus metus.

Rodyti komentarus
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.