Mike'o Conley linkėjimai žiūrovams Nuotr.: AP – Scanpix
J.B. Bickerstaffas raminą vyriausiąjį trenerį Davidą Fizdale'ą Nuotr.: AP – Scanpix
Stephenas Curry pirmą kartą po 157 rungtynių nepataikė nė vieno tritaškio Nuotr.: REUTERS - Scanpix
Derrickas Rose'as pirmą kartą Čikagoje žaidė kaip varžovų komandos narys Nuotr.: AP – Scanpix
Jonas Valančiūnas bando įveikti Hassano Whiteside'o gynybą Nuotr.: USA Today Sports – Scanpix

Puikus DeMaro DeRozano sezono startas, sėkminga Šarlotės „Hornets“ pradžia, Derricko Rose'o ir Joakimo Noah sugrįžimas į Čikagą, Devino Bookerio fantastiškas pasirodymas, „Golden State Warriors“ pralaimėjimas Los Andžele – tai ir daugiau – lapkričio 5-osios NBA pulse.

• Nuotraukas iš praėjusios nakties NBA rungtynių rasite fotogalerijoje.

Lapkričio 5-osios NBA pulsas

PIRMOJI. Trimis pralaimėjimais darbą Vašingtono „Wizards“ komandoje pradėjęs Scottas Brooksas įsirašė ir pirmąją pergalę naujame klube. Jo vadovaujama ekipa su 28 taškus pelniusiu Bradley Bealu priešakyje savo aikštėje 95:92 nugalėjo Atlantos „Hawks“ bei nutraukė nesėkmių seriją.

NESUSTABDOMAS. NBA sezono starte puikiai rungtyniaujantis DeMaras DeRozanas praėjusią naktį namų rungtynėse pelnė 34 taškus ir atvedė Toronto „Raptors“ į pergalę prieš Majamio „Heat“ 96:87. Tai buvo penktas kartas iš eilės, kada Kanados klubo lyderis pelno mažiausiai 30 taškų.

Pagal šį rodiklį jis „Raptors“ istorijoje aplenkė Mike’ą Jamesą, o šio rezultato rekordas apskritai lygoje priklauso Michaelui Jordanui, kuris 1986-1987 metų sezono starte 30 ir daugiau taškų pelnė šešeriose rungtynėse iš eilės.

PAKILO. DeMarui DeRozanui mačas su „Heat“ Toronto ekipoje buvo 526-asis. Nuo 2009 metų „Raptors“ klubui atstovaujantis gynėjas aplenkė Jose Manuelį Calderoną (525 rungtynės) ir įsitvirtino antroje vietoje. Prieš DeRozaną liko vienintelis Morrisas Petersonas, Toronto ekipoje sužaidęs 542 rungtynes.

BLOKŲ KARALIUS. Vienąsyk varžovo metimą Kanadoje blokavęs „Heat“ vidurio puolėjas Hassanas Whiteside’as pratęsė mažiausiai vieno blokuoto metimo seriją per mačą iki 34. Centrui iki trečio rezultato Majamio ekipos istorijoje trūksta vieno susitikimo, kuriame jis blokuotų bent vieną metimą ir pakartotų Alonzo Mourningo pasiekimą.

RENESANSAS. Ketvirtąją pergalę per penkis mačus NBA sezono starte pasiekė Šarlotės „Hornets“ komanda su Kembu Walkeriu priešakyje. Gynėjas pelnė 30 taškų, o „Hornets“ svečiuose 99:95 įveikė Bruklino „Nets“ ir užfiksavo geriausią startą nuo pat 2000 metų, kuomet Šarlotės klubas per penkis mačus buvo pralaimėjęs vos sykį.

Žvelgiant į istoriją, po geriausio užfiksuoto rezultato „Hornets“ tuomet pralaimėjo penkis kartus iš eilės.

SUGRĮŽO. Tarpsezoniu prie Niujorko „Knicks“ komandos prisijungę Derrickas Rose’as ir Joakimas Noah praėjusią naktį sugrįžo į Čikagą, kur žaidė prieš buvusią ekipą. Abu krepšininkai buvo sutikti garsiomis ovacijos, tačiau prie viso to girdėjosi ir švilpimas nukreiptas prieš Čikagoje gimusį Rose’ą.

Savųjų krepšininkų nepamiršo ir „Bulls“ vadovybė, kurios iniciatyva pirmajame kėlinyje vykusios minutės pertraukėlės metu arenos kube buvo parodytas jiems skirtas vaizdo įrašas.

„Žiūrėjau kažkiek, bet Joakimas sakė būti susikoncentravusiam rungtynėms. Turėjau paklausyti savo didžiojo brolio tuo metu“, – sakė Rose’as.

Rose’as per 38 minutes pelnė 15 taškų, atliko 11 rezultatyvių perdavimų, atkovojo 7 kamuolius, o Noah per 35 minutes surinko 16 taškų, atkovojo 9 ir perėmė 3 kamuolius bei atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

LYDERIS. Pergalingose Los Andželo „Clippers“ rungtynėse Memfyje puikiai žaidęs Chrisas Paulas tapo daugiausiai perdavimų atlikusiu žaidėju klubo istorijoje. Įžaidėjas 33 minutes komandos draugams asistavo 11 kartų bei „Clippers“ visų laikų krepšininkų statistikoje aplenkė Randy Smithą, kuris iki tol buvo lyderis su 3,498 rezultatyviais perdavimais.

Paulo sąskaitoje šiuo metu – 3,502 rezultatyvūs perdavimai. Pastarasis taip pat dar į „Clippers“ krepšį įmetė 27 taškus, atkovojo 4 ir perėmė 6 kamuolius bei surinko 34 naudingumo balus.

KARJEROS MAČAS. Antrus metus Fynikso „Suns“ ekipai atstovaujantis Devinas Bookeris Naujajame Orleane buvo tiesiog fantastiškas.

Pelnydamas 38 taškus, 20-metis krepšininkas pasiekė karjeros rezultatyvumo rekordą bei ištempė „Suns“ į pratęsimą, kuriame Fynikso klubas 112:111 po dramatiško T.J. Warreno dėjimo paliko vietos „Pelicans“ žaidėjus be pergalių.

PRATĘSĖ. Iš viso 42 taškus, o iš jų 27 antroje rungtynių pusėje, pelnęs Damianas Lillardas atvedė Portlando „Trail Blazers“ į pergalę bei pratęsė Dalaso „Mavericks“ vargą aikštėje. „Mavericks“ pralaimėjo visas penkerias pirmąsias sezono rungtynes ir tai – blogiausias rezultatas per 37-erius metus trunkančią Dalaso ekipos istoriją.

Tuo metu „Trail Blazers“ vyriausiajam treneriui Terry Stottsui tai buvo 300-oji pergalė vadovaujant šiam klubui. Jo vairą 58-erių metų specialistas perėmė 2012 metais.

PARBLOŠKĖ. Los Andželo „Lakers“ klubo vyriausiasis treneris Luke’as Waltonas „Golden State Warriors“ komandą, kurioje dirbo pastaruosius dvejus metus, „Staples Center“ arenoje priėmė nustebindamas visus susirinkusius.

Jo vadovaujama ekipa praėjusią naktį nukovė „Warriors“ žvaigždyną 117:97. „Warriors“ prieš „Lakers“ žaidėjus buvo priversti nusilenkti ir praėjusį sezoną, kada blogiausią žaidimą istorijoje demonstravusi Los Andželo ekipa laimėjo 112:95.

REKORDŲ PABAIGA. Nesėkmingai susiklosčiusiame mače „Warriors“ superžvaigždė Stephenas Curry prametė visus 10 mestų tritaškių. Iki tol įžaidėjas nuo pat 2014 metų lapričio 11-osios pataikydavo bent vieną tritaškį per rungtynes.

Įskaitant atkrintamąsias varžybas, Curry mažiausiai vieną tolimą metimą pataikė 196 rungtynėse paeiliui. Taip pat jis 116 išvykos rungtynėse įskraidino bent vieną tritaškį. Šie abu rezultatai – NBA rekordai.

TARP LEGENDŲ. 27 taškus į Los Andželo „Lakers“ krepšį įmetęs Kevinas Durantas mažiausiai 20 taškų pelnė 70-ą kartą paeiliui. Pagal šį pasiekimą jis pranoko Michaelo Jordano 1990-1991 metų sezono seriją bei išsilygino su Kareemo Abdul-Jabbaro rezultatu, kuris yra šeštas geriausias NBA lygoje.

• Daugiau naujienų apie NBA rasite paspaudę čia.
  • NBA statistinius lyderius rasite paspaudę čia.

Visi praėjusios nakties rezultatai:

Los Angeles Lakers  Golden State Warriors 117-97 stat »
 Utah Jazz  San Antonio Spurs 86-100 stat »
 Dallas Mavericks  Portland Trail Blazers 95-105 stat »
 New Orleans Pelicans  Phoenix Suns 111-112 stat »
 Memphis Grizzlies  Los Angeles Clippers 88-99 stat »
 Chicago Bulls  New York Knicks 104-117 stat »
 Brooklyn Nets  Charlotte Hornets 95-99 stat »
 Toronto Raptors  Miami Heat 96-87 stat »
 Washington Wizards  Atlanta Hawks 95-92 stat »

2016-11-05 17:28
SWAT0931 vieta prazanga puolime siaip :D Ir KD sugadino Warrriors :) Taip ir tikejaus pries sezona jog sugadins komanda per daug zviozdu surinko :D

Kokia pražanga myžniau?
2016-11-05 16:01
apuokai jus apuokai, kaip gali vienas geriausiu lygos zaideju sugadint komanda? :) kol kas KD vienintelis ten stabiliai losia, nu Greenas dar toks pat, koks buvo, o splash bros gryba pjauna kol kas, ypac Klay. atsigaus ir viskas stos i savo vietas.
2016-11-05 14:58