Nuotr.:

Praėjusį savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) įvyko dar aštuoni susitikimai, kuriuose buvo daug įdomių akcentų. Apie visus juos tradicinėse turo apžvalgoje.

PRISTIGO JĖGŲ. Pirmosios savaitgalio kovas penktadienio vakarą pradėjo „Anykščių BC“ (2-0) ir „Kyborgų“ (0-1) komandos. Nors daugelis tikėjosi rimtos kovos, tačiau susitikimas didesnės intrigos nepadovanojo.

Fantastiškas rungtynes žaidę anykštėnai dar pirmajame kėlinuke įgijo 17 taškų pranašumą (26:9), kurį vėliau tik didino ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę rezultatu 79:53.

Nugalėtojų komandos vadovas Dalius Sližys teigė, jog tikėjosi sunkesnės kovos: „Tikrai negalvojau, kad tokia lengva kova bus, nes šiandien „Kyborgai“ tikrai kažkaip prastai atrodė. Aš tikėjausi atkaklios kovos nors pirmoje dvikovos dalyje.“

Tuo metu „Kyborgų“ atstovas spaudai Rokas Janutėnas pabrėžė žmonių trūkumą: „Pralaimėjome rungtynes pirmame kėlinyje. Visiškai nesusitvarkėme su varžovų lyderiu Aušridu Petraičiu, aplink kurį sukosi visas „Anykščių“ žaidimas. Trečiajame kėlinyje buvo pavykę priartėti zoninės gynybos dėka, tačiau ketvirtajame kėlinyje pradėjome stigti jėgų. Vis dar aktyviai ieškome pastiprinimo komandai, nes elementariai trūksta žmonių.“

PRATĘSIMAS. Sekmadienio vakarą labiausiai išsiskyrė BLKL-A13 Steel taurės akistata, kurioje „Sparta BC“ (1-1) tik per pratęsimą įrodė savo pranašumą prieš „Seciro BC“ (0-2) vyrus ir nustūmė juos į turnyro rikiuotės dugną.

Dvikovą geriau pradėjo „Seciro“ ekipa, kuri sužaidus dešimt minučių turėjo apčiuopiamą pranašumą (28:19). Visgi, „spartiečiai“ nepalūžo, perėmė iniciatyvą ir antroje susitikimo dalyje patys buvo padėties šeimininkais, o likus žaisti 5 minutes pirmavo rezultatu 70:61.

Tačiau tai dar nebuvo dramos pabaiga. Lyg feniksai iš pelenų pakilę „Seciro“ vyrai pačioje pagrindinio laiko pabaigoje pavijo varžovus ir net buvo išsiveržę į priekį (81:80).

Prie sienos priremta „Spartos“ komanda sugebėjo išplėšti pratęsimą, o per papildomą penkių minučių atkarpą galiausiai įrodė savo pranašumą – 96:91.

REKORDINIS STARTAS. Prieš prasidedant šiai dvikovai keli „spartiečių“ krepšininkai dar sugebėjo sudalyvauti BLKL-London Timber taurės akistatoje su „Viesulo BC“ (2-0) komanda, kur atstovavo „Spartos-2“ (0-2) ekipą. Deja, lyderių indėlis buvo pernelyg mažas ir „spartiečių“ dubleriai buvo priversti pripažinti varžovų pranašumą 53:96.

Nugalėtojų komandos atstovas spaudai davė išsamų komentarą: „Antroji pergalė sezono starte per dvejas rungtynes. Tai – „Viesulo“ ekipos rekordinis startas. Šįkart įtikinamai buvo sutriuškinti „Sparta-2“ vyrai.“

„Dvikovos baigtį nulėmė antrasis kėlinys, kuriame „Viesulo“ krepšininkai pademonstravo žaibišką puolimą, daug greitų atakų ir į didžiąją pertrauką išėjo nešini 19 taškų persvara.“

„Pagrindinis ginklas nulėmęs pergalę buvo kova dėl atšokusių kamuolių ir rezultatyvūs perdavimai“, – pergales priežastis išvardino „Viesulo“ komandos atstovas.

TRENERIO INDĖLIS. Triumfo žygį BLKL-London Timber taurėje tęsia „Tornado“ (2-0) ekipa šventusi jau antrąją triuškinamą pergalę iš eilės.

Sekmadienio vakarą Jono Romanovskio auklėtiniai egzaminavo „LT BC-2“ (0-2) atstovus ir šventė įtikinamą pergalę rezultatu 66:44.

Nugalėtojų komandos vadovas Dainius Balčiūnas negailėjo pagyrų savo ekipos treneriui: „Nors rezultatas triuškinamas, tačiau tai nebuvo lengva pergalė. Tiesiog, kaip komandos vadovas, džiaugiuosi mūsų trenerio Jono Romanovskio darbu ruošiant komandą kiekvienoms rungtynėms. Labai tinkamai sudėliotas dvikovos tempas nuvedė mus į antrąją pergalę.“

„Apie tai, ko tikimės ateityje kalbėti sunku – komandų lygis labai aukštas net ir Mažojoje taurėje, bet mes žaidžiame komandinį krepšinį ir manau tai puikiai veikia, tad dar džiuginsime jus pergalėmis. Tikslas toks pats – TOP3 sezono gale.“

„Žinojome, kad varžovai turi metikų ir buvome tam pasiruošę. Kaip visuomet akcentuojam kibią gynybą, kuri išmuša varžovus iš vėžių, priverčia juos klysti ir čia dar kartą nuopelnai vyriausiajam treneriui J.Romanovskiui“, – gynybos naudą pabrėžė „Tornado“ komandos vadovas Balčiūnas.

DAR KELI REKORDAI. Kaip ir dera, lengva pergale reguliariojo sezono kovas pradėjo čempionės titulą ginanti „Top Team“ (1-0) komanda, kuri sekmadienio vakarą rezultatu 98:78 patiesė „Medelyno“ (0-1) krepšininkus.

Šiose krito dar keli BLKL Londono grupės rekordai – perimtų kamuolių geriausią rodiklį užfiksavo Mantas Gužys (10), o „Top Team“ taikliausiai (45%) iš visų komandų šiame sezone metė tritaškius metimus (9/20).

VISBIČIAUS GRUPĖJE. Fantastiško grožio rungtynės vyko Visbičiaus grupėje, kur „Fighters Boston“ (4-1) krepšininkai pademonstravo išskirtinį kovingumą bei įveikė „Wisbech Wizards“ (3-3) ekipą.

Sužaidus dešimt minučių „burtininkai“ pirmavo 24:6, tad atrodė, jog jų varžovai negali net pagalvoti apie pergalę. Tačiau „kovotojai“ sugebėjo nepalūžti, atsitiesė po nokdauno ir antrajame kėlinuke parodę visiškai kitą savo veidą dvikovos pusiaukelėje jau alsavo varžovams į nugaras (33:38).

Patikėję savo jėgomis „Fighters“ atstovai tęsė savo šturmą ir po didžiosios pertraukos jau patys diktavo varžovams savo žaidimo sąlygas. Trečiajame ketvirtyje skirtumas tarp komandų ištirpo, maža to sužaidus trisdešimt minučių Bostono lietuviai jau buvo priekyje (56:52).

Dvikovos kontrolę praradę „burtininkai“ susitikimo pabaigoje atrodė tarsi nesavi, o tuo pasinaudoję „kovotojai“ pamažu didino savo persvarą ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė pelnytą pergalę rezultatu 78:66.

Kitose rungtynėse South Lyncs „Dragons“ (4-2) ekipa gana lengvai rezultatu 71:56 įveikė Peterborough „Odd Socks“ (1-5) komandą, o „Vytis Peterborough“ (3-2) atstovai 88:70 palaužė Spalding „Devils“ (0-5) krepšininkus.

SAVAITĖS MVP. Naudingiausiu savaitės krepšininku tapo neįprastą pasirodymą surengęs „Anykščių BC“ atstovas Aušridas Petraitis. Dvikovoje su „Kyborgais“ aukštaūgis padarė net 11 klaidų (šio sezono BLKL Londono grupės rekordas), tačiau anykštėnų pelnė 33 taškus, atkovojo 21 atšokusį kamuolį (šio sezono BLKL Londono grupės rekordas) ir surinko net 42 naudingumo balus.