Nuotr.: Fotodiena.lt/P. Peleckis
Nuotr. Fotodiena.lt/P. Peleckis

Dramatišką nesėkmę Eurolygos turnyre patyrė Madrido „Real“ (4-2) komanda, kurios gretose rungtyniaujantis Jonas Mačiulis sužaidė geriausias sezono rungtynes.

Pablo Laso auklėtiniai šeštajame ture Rusijoje 90:91 (26:17, 12:32, 30:24, 22:18) nusileido čempionei Maskvos CSKA (6-0) komandai su nesulaikomai žaidusiu Nando De Colo priešakyje.

Sėkmingiau rungtynes pradėję „Real“ krepšininkai po pirmojo kėlinio turėjo devynių taškų pranašumą – 26:17, bet tada visiškai išsibalansavo antrajame ketvirtyje. Jame ispanai pelnė vos 12 taškų, kai patys praleido net 32 ir prarado iniciatyvą – 38:49.

Po ilgosios petraukos Madrido komanda vėl įsibėgėjo, ketvirtajame kėlinyje Rudy Fernandezas smeigė tritaškį, Felipe Reyesas pataikė abi baudas ir „Real“ prie varžovų priartėjo per tris taškus – 82:85.

Nando De Colo
PTS 28 | REB 6 | AS 2 | ST 1 | EFF 35
Likus žaisti 12 sekundžių, Nikita Kurbanovas pataikė abi baudas, Sergio Llullas atsakė tuo pačiu ir Ispanijos klubas išliko rungtynėse – 88:91. Kitoje atakoje Nando De Colo suklydo ir suteikė šansą svečiams, jiems palikdamas tris sekundes.

Paskutinėje atakoje Llullas atliko metimą iš toli, tačiau tai padarė nesėkmingai, Mačiulis atkovojo kamuolį puolime ir dviem taškais iš po krepšio užbaigė rungtynes – 90:91.

Rungtynes starto penkete pradėjęs Mačiulis aikštėje praleido 19 minučių, pelnė 11 taškų (2/2 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 1/2 baudos), atkovojo 6 ir perėmė 2 kamuolius, blokavo 1 metimą, išprovokavo 1 pražangą, 3 kartus prasižengė bei surinko 17 naudingumo balų.

Tuo metu De Colo per 27 minutes pelnė 28 taškus (5/8 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai, 9/9 baudos), atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 9 pražangas, 3 kartus prasižengė, 4 sykius suklydo ir surinko 35 naudingumo balus.

Pastarasis rodiklis – asmeninis prancūzo sezono rekordas. Jam pritrūko vos vieno naudingumo balo, jog pakartotų praėjusį sezoną užfiksuotą geriausią karjeros rezultatą.

CSKA: Nando De Colo 28, Milošas Teodosičius 15, Nikita Kurbanovas 13 (8 atk. kam.), Kyle'as Hinesas 10.

„Real“: Sergio Lullas 21, Jaycee Carrollas 13, Jonas Mačiulis 11, Gustavo Ayonas 10.